Skocz do zawartości

Jakie kolumny na przeczekanie do Pioneer SX-10Ae do 2000 zł


adisano

Recommended Posts

Cześć. Powiedzcie mi co nada się tak do 2000 zł (najlepiej używki w tej cenie), zeby było lepiej niż ma obecnych Tagach 606 przy SX10-AE Biorę pod uwagę:

- STX Electrino 250,

- Nota 550x,

- Pylon 25

- Melodika bl40 

Mam subwoofer którego nie muszę na ten moment ruszać i on mi dobrze służy za basowa podstawę, trzeba mi czegoś co da trochę góry i średnicy i tej klarowności której obecnie mi mega mocno brakuje. Aktualnie 25 mkw salon. Po tym co czytam 250 są energiczne i raczej dobre do mojego celu. Melodiki są ciemniejsze a Nota mogą być za słabe. Pylony powinny być bezpieczne choć skłaniam się ku STXom tym bardziej ze kilka miesięcy będą stały w salonie 40 m2 wysokim na 3 m wiec to tez muszę wziąć pod uwagę. Założyłem nowy temat bo tamten rozchodził sie raczej o to czy rozbudowywać system czy wymienić na nowy. Ale pół roku z tymi głośnikami nie chce mi sie spędzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...nie wiem czy to dobry pomysł. Za pół roku wymieniam sprzęt na nowy, a jeśli teraz kupię najdroższe kolumny na jakie mnie stać, to a) bez pojęcia jak będą grały na nowym salonie, b) bez pojęcia, z jakim wzmacniaczem będą grać docelowo. Tym niemniej dzięki za wkład w temat :)

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Tylko, że jednak wolę kolumny dość jasne, klarowne, bo - jak pisałem wcześniej - za bas na razie odpowiada subwoofer. Nie chcę więc odrzucać kolumn bo za mało schodzą w dół. Więc te STXy chyba będą dla mnie najlepsze, nawet po tym co napisałeś :D co uważasz na temat Quantum 677 albo 657? One też wchodzą w moje oczekiwania, tak przynajmniej myślę.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku zleci szybciej niż Ci się wydaje. Odpuść sobie teraz kupno nowych kolumn, te 2000 zł włóż do budżetu na kolumny do nowego mieszkania. Znając życie i tak przekroczysz zakładany na tę chwilę budżet. Nie wiem jak długo jedziesz na Tagach, ale myślę że jeszcze pół roku dasz radę się "pomęczyć". 

Inna opcja, to najbliższe pół roku poświęć na testowanie, osłuchiwanie się z innymi brzmieniami. Bierz kolumny z salonów z opcją 14 dniowego zwrotu.

Pzdr. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczać i słuchać na obecnych 25 metrach kwadratowych (a wypożyczjąc wiele kolumn zawracać głowę salonom i ryzykować, że coś stanie się kolumnom po drodze) ze świadomością, że docelowe kolumny zagrają w dużo większym pomieszczeniu? 

No nie wiem czy to najlepszy pomysł...-chyba nie. Tym bardziej że próba wypożyczenia kolejnych kolumn z salonu może się nie udać, gdyż "potencjalny klient" okazuje się dla salonu "nierokującym klientem".

Co do osłuchania to jak najbardziej warto zdobywać nowe doświadczenia, ale może lepiej podjechać do salonu i tam posłuchać (wstępnie) paru zestawów, a co będzie dostępne i ciekawe za pół roku to się dopiero zobaczy.

SX10 zostaje-czy finalnie będzie inny sprzęt?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maliik napisał:

Inna opcja, to najbliższe pół roku poświęć na testowanie, osłuchiwanie się z innymi brzmieniami. Bierz kolumny z salonów z opcją 14 dniowego zwrotu.

Pól roku - 24 tygodnie/12 na wymianę = nie ma tylu sklepów...

 Po drugie patrz post wyzej :D

@adisano nie ma sensu pchać się w kombinacje. Poczekaj na nowe lokum i kupuj docelowo, Mniej nerwów Cię to wykosztuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Tym bardziej że próba wypożyczenia kolejnych kolumn z salonu może się nie udać, gdyż "potencjalny klient" okazuje się dla salonu "nierokującym klientem".

W polskim prawodawstwie nie ma czegoś takiego jak "nierokujący klient", a poza tym nie musi wszystkiego brać u jednego sprzedawcy. 

Fakt, takie "kupowanie", gdzie z góry wiadomo, że się sprzęt zwróci, nie jest do końca w porządku, ale co nie jest zabronione, jest dozwolone. Zresztą czy sprzedawcy wobec klientów zawsze są w porządku..

Kto nigdy nie "kupił" czegoś z założeniem z góry, że i tak to zwróci, niech pierwszy rzuci kamieniem

Edytowano przez Maliik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo 

Ja tu widzę inny popularny problem. Typu, jak ja to mówię, 40 m² i pięć tysięcy na sprzęt. 

Bez obrazy nikogo, a zwłaszcza szanownych małżowinek 😉, ogrzewanie takiej powierzchni i kubatury też kosztuje, stąd i kasy brak na wszystko inne. No sorry, ale takie są realia. 

Może powinniśmy zacząć edukować audiofili już na etapie projektu chałupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoRo napisał:

Wypożyczać i słuchać na obecnych 25 metrach kwadratowych (a wypożyczjąc wiele kolumn zawracać głowę salonom i ryzykować, że coś stanie się kolumnom po drodze) ze świadomością, że docelowe kolumny zagrają w dużo większym pomieszczeniu? 

No nie wiem czy to najlepszy pomysł...-chyba nie. Tym bardziej że próba wypożyczenia kolejnych kolumn z salonu może się nie udać, gdyż "potencjalny klient" okazuje się dla salonu "nierokującym klientem".

Co do osłuchania to jak najbardziej warto zdobywać nowe doświadczenia, ale może lepiej podjechać do salonu i tam posłuchać (wstępnie) paru zestawów, a co będzie dostępne i ciekawe za pół roku to się dopiero zobaczy.

SX10 zostaje-czy finalnie będzie inny sprzęt?

Pozdrawiam

Finalnie nie będzie SX10, tylko jakiś zestaw do 7-10k, na pewno nie więcej. Wypożyczać na ten moment nie mam zamiaru, to nie jest dobry pomysł z uwagi na prawie 2-krotnie większą powierzchnię w przyszłym salonie. 

2 godziny temu, Maliik napisał:

Pół roku zleci szybciej niż Ci się wydaje. Odpuść sobie teraz kupno nowych kolumn, te 2000 zł włóż do budżetu na kolumny do nowego mieszkania. Znając życie i tak przekroczysz zakładany na tę chwilę budżet. Nie wiem jak długo jedziesz na Tagach, ale myślę że jeszcze pół roku dasz radę się "pomęczyć". 

Inna opcja, to najbliższe pół roku poświęć na testowanie, osłuchiwanie się z innymi brzmieniami. Bierz kolumny z salonów z opcją 14 dniowego zwrotu.

Pzdr. 

No nie wytrzymam. Tak po prostu żądam lepszych kolumn! ;) reasumując (oczywiście używki), tym bardziej że może sprzedam je z niewielką stratą:

- Quantum 677 albo 657

- STX 250

 

Edytowano przez adisano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...