Skocz do zawartości

Co na odsłuch? [Stereo do salonu]


ferszcik

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Szukam swojego pierwszego "poważniejszego" zestawu stereo do salonu. Pomieszczenie 21m2 o kształcie raczej kwadratu. Kolumny będą stały raczej blisko ściany, warunki nie pozwalają za bardzo na wolne ustawienie. Tutaj niestety szerokość po dwóch stronach tv wynosi max 30cm po każdej stąd lekkie ograniczenie wymiarowe. Zestaw do słuchania wszelkiego rodzaju muzyki, i bardzo ważne jako zestaw kina domowego. Stosunek raczej 40-60. Jeżeli chodzi o brzmienie to nie jestem fanem detalu i zimnego brzmienia. Raczej coś ciepłego w miarę wyrównanego lub z przewagą basu (to na plus też do kina). Chciałbym mieć możliwość korzystania z serwisów streamingowych i podłączenia do TV (optyk lub hdmi). Żadne inne urządzenia nie będą podłączane. Budżet jaki mam na wszystko: wzmacniacz, kolumny i wszelkie niezbędne akcesoria typu kable lub podstawki jakby (kolumna była podstawkowa) to 20k. Oczywiście na niego się nie upieram i jeżeli zadowoli mnie coś z niższego progu cenowego to nie trzeba wszystkiego wydawać. :) No i właśnie, odsłuch, wiadomo że bez tego się nie obejdzie i stąd pytanie co byście proponowali potestować żeby tak zupełnie zielony nie pójść do salonu z audio :P 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Byłeś już na jakimś odsłuchu?

Bo to się i tak nie obejdzie bez niego.

Fyne Audio F502 + Cambridge CXA81 + CXN

ELAC Carina 247.4 + Cambridge EVO 150

KEF R5, Audio Physic Classic 12

 

Albo dobre monitory

ATC SCM 11, Amphion 3S, Spendor 4/5, Monitor audio Gold 100

 

Elektronika Roksan Attesa, super wzmacniacz all in one z ciepłym brzmieniem, NAD 368 + moduł BLu OS, Fajnie wyposażony jednak grający bardziej sterylnie, Magnat MA 900 + na przykład CXN

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie byłem jeszcze ale chciałbym się trochę rozeznać żeby nie iść kompletnie zielony :)

Co do elektroniki, mam lekki problem z miejscem na takie ilości sprzętu, pod tv tyko 6cm, szafka jest zabudowana. Czy sprzęt mógłby stać w zamkniętej szafce? Obstawiam że nie bardzo bo jednak się to trochę grzeje. Ewentualnie może iść mniejszy wzmacniacz zintegrowany, Bluesound Powernode Egde? Albo po prostu w kolumny aktywne. Jeżeli chodzi o wymiary i design to KEF LS60 by pasowały idealnie jednak przekraczają budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Byłeś już na jakimś odsłuchu?

Z góry przepraszam za offtop. Tak sobie myślę, że łatwiej wyciągnąć człowieka z branży, niż branżę z człowieka. Kilka miesięcy to chyba za mało, żeby stać się cywilem. Mówię oczywiście o częstotliwości odpowiedzi na pytania. ;) Piotrze, przyznaj się, świerzbiło Cię na początku, żeby po staremu dodawać: "przyjedź do nas, posłuchaj, wypożycz" na końcu swoich wskazówek? ;)

Przy okazji mamy dowód na niesłuszność tezy, jakoby marże sprzedawców zawsze wpływały na treść porad. W ramach S4Home czy poza nim, Piotr wciąż lubi Roksany i MA Gold 100. Co do tego nie ma chyba wątpliwości. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, apodemus napisał:

Czy sprzęt mógłby stać w zamkniętej szafce?

Nie bardzo. Nawet te w klasie D nie powinny być zamykane.

2 godziny temu, lpomis napisał:

No nie wiem. Jak dla mnie totalny muł z przewalonym basem, który w ogóle nie broni się brzmieniem i kosztuje przynajmniej 2x za dużo w stosunku do tego co oferuje :)

Kwestia doboru kolumn. Na czym słuchałeś?

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Z góry przepraszam za offtop. Tak sobie myślę, że łatwiej wyciągnąć człowieka z branży, niż branżę z człowieka. Kilka miesięcy to chyba za mało, żeby stać się cywilem. Mówię oczywiście o częstotliwości odpowiedzi na pytania. ;) Piotrze, przyznaj się, świerzbiło Cię na początku, żeby po staremu dodawać: "przyjedź do nas, posłuchaj, wypożycz" na końcu swoich wskazówek? ;)

Przy okazji mamy dowód na niesłuszność tezy, jakoby marże sprzedawców zawsze wpływały na treść porad. W ramach S4Home czy poza nim, Piotr wciąż lubi Roksany i MA Gold 100. Co do tego nie ma chyba wątpliwości. :)

Ze mną było nieco inaczej niż z klasyczną branża. Gdyż ja nie byłem rozliczany za sprzedaż. A to był klucz naszej współpracy.

Dlatego branża we mnie nie weszła do końca (te negatywne aspekty) mimo tego jak wiele lat w niej siedziałem i jak wiele zrobiłem. To ja wszedłem do niej. Z innym pomysłem i z wolną silną wolą, oraz do czasu z wolnym słowem.

Mogłem polecać to co uważałem za dobre, to co miałem sprawdzone i to co uważałem że sam mógł bym mieć. Nie interesowały mnie chwilowe promocję dystrybutorów czy konieczność wyprzedaży :)

Więc chyba jednak nie nieco a całkowicie inaczej. :)

Roksana miałem. K2, K3 i Caspiana M2, Attesse gościnnie. Tak blisko mi do nich. :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Na czym słuchałeś?

Audio Physic Classic 3, tylko jak z nimi była buła to boję się co by było np. z większymi Kefami. Tylko znów - to też kwestia preferencji. Ja jednak lubię przejrzystość.
Niestety, mi ochota na nowe Roksany przeszła całkowicie po tym co usłyszałem w modelu K3. Nie wiem jak w tym przedziale cenowym można zrobić piec bez średnicy. No ale widać można :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lpomis napisał:

Audio Physic Classic 3, tylko jak z nimi była buła to boję się co by było np. z większymi Kefami. Tylko znów - to też kwestia preferencji. Ja jednak lubię przejrzystość.
Niestety, mi ochota na nowe Roksany przeszła całkowicie po tym co usłyszałem w modelu K3. Nie wiem jak w tym przedziale cenowym można zrobić piec bez średnicy. No ale widać można :)

Kurcze no do KEFa może nie ale do Audiophysic , do Monitor audio Gold. Dla mnie jak najbardziej. Super że każdy szuka dla siebie.

15 godzin temu, Rafał S napisał:

A to wykonalne? Słuchałem ich jeszcze z CA CXA81 i zapamiętałem ich precyzyjny bas, dla mnie aż zbyt techniczny. :)

Z Cambridge zbyt z Roksanem właśnie dla mnie odpowiedni.

Ale. Każdy może mieć inne gusta :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Przede wszystkim odsłuch, to jest absolutna podstawa :) 
W praktyce im mniej czytasz tym jesteś mądrzejszy! Wpadnij do nas, na własne ucho przetestujesz kilka kolumn i wzmacniaczy.
Porozmawiamy, pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt :D

Mówiąc o ciepłym graniu pierwszy na myśl przychodzi Vincent - 228 oraz 237. W zależności od tego jakie brzmienie chcesz uzyskać, wybieramy spośród kolumn grających neutralnie lub troszkę jaśniej - tak aby grały w kontrze do ciepłego wzmacniacza - np. Audio Physic Classic 8, Focal Aria 926.

Zapraszamy na odsłuch!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli poniżej zakładanego budżetu to Cyrus One Cast z Audio Physic Classic 8, wyjdzie poniżej 14k zł. Bardzo uniwersalne granie, smukłe kolumny, sprzęt z HDMI i streamingiem. Polecam odsłuchać :)

Jeśli chcesz wydać więcej rekomenduję posłuchać Fyne Audio 500SP lub PMC Twenty5.21 z Naim Uniti Atom. W zakładanym budżecie się zmieścimy, podobna funkcjonalność, bardziej kompaktowe głośniki, ale mające również sporo do zaoferowania. 

Pozdrawiam, 

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym polecił Naim Uniti Atom, tylko z Amphion Helium 520. Kupisz w jednym miejscu to po rabacie powinnieneś się zmieścić w budżecie.
Słuchałem tego połączenia w salonie audio i było to neutralne połączenie z wygłądzeniem wszystkich krzykliwości i dobrą podstawą basową. Dodatkowo te podłogówki są bardzo kompaktowe więc przy ograniczeniach związanych z przestrzenią będą dobrze się wpasowywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

Jeśli poniżej zakładanego budżetu to Cyrus One Cast z Audio Physic Classic 8, wyjdzie poniżej 14k zł. Bardzo uniwersalne granie, smukłe kolumny, sprzęt z HDMI i streamingiem. Polecam odsłuchać :)

Jeśli chcesz wydać więcej rekomenduję posłuchać Fyne Audio 500SP lub PMC Twenty5.21 z Naim Uniti Atom. W zakładanym budżecie się zmieścimy, podobna funkcjonalność, bardziej kompaktowe głośniki, ale mające również sporo do zaoferowania. 

Pozdrawiam, 

Michał

U mnie chwilowo gra cyrus one hd z pmc 25.21 i też uważam, że jest to całkiem fajne połączenie. Pewnie z naimem zagrają jeszcze lepiej, ale i już z budżetowym cyrusem grają naprawdę dobrze (z marantzem zresztą też 😝). Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że są to dość "wyczynowe" kolumny i nawet dość ciepłe wzmacniacze nie okiełznają do końca ich natury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszelkie propozycje. Trochę poczytałem i akustyka mojego salonu jest raczej słaba. Tutaj pojawia się Lyngdorf TDAI-1120 i jego RoomPerfect. 

Wiele osób na forum pisze żeby zabierać się najpierw za akustykę a potem za sprzęt, system korekcji pomieszczenia Lyngdorfa może być tu pomocny. Pytanie pojawia się gdzie można go posłuchać? Z tego co widzę to przedstawiciele sklepów na forum nie mają go w ofercie. I drugie pytanie to jakie kolumny do niego dobrać? Co byście polecali do odsłuchu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...