Skocz do zawartości

Musical Fidelity M3si - Z "S" czyli Dual Mono


Tweeter2016

Recommended Posts

Ja mam ten wzmacniacz. Półtora roku temu szukałem zamiennika dla NAD C356 i po kilku próbach ze wzmacniaczami z tej półki cenowej (Audiolab, Rotel) M3Si został u mnie.

Jak gra? Bardzo rozdzielczo,  czysto i z dobrą stereofonią. Jak ktoś napisał w recenzji gra ciepło i jasno jednocześnie. To chyba określiłbym jako jego cechę najbardziej charakterystyczną. Bardziej się sprawdza przy klasyce i spokojniejszym jazzie niż przy czymś ostrzejszym i bardziej rozrywkowym. Co do kolumn to nie miałem zbyt dużo opcji posłuchania bo kolumny już miałem w momencie  wyboru wzmacniacza. Konkretnie Wharfedale Linton 85th. Ale raczej nie polecam tego zestawienia. Z czasem stwierdzam, że ten zestaw gra za jasno jak na mój gust. Myślę o zmianie ale nie mogę się zdecydować czy zmienić kolumny czy wzmacniacz :(. I to fajne i to fajne ale razem czegoś jednak tej parze brakuje.

Wracając do wzmacniacza to jest minimalistyczny. Bez regulacji tonów, balansu. Wyjście tylko na jedną parę kolumn. Nie daje się wyłączyć z pilota. Dla mnie to nieistotne drobiazgi ale niektórym mogą przeszkadzać. Na pewno warto posłuchać.
 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za krótką, ale treściwą recenzję !

Dla mnie design jest interesujący, drobiazgi funkcjonalne - mniej istotne, liczy się jakość brzmienia.

Na sąsiednim forum (AS), jedna osoba kompletnie skrytykowała ten wzmacniacz, że jest kompletnie "do kitu" i wielka tragedia. Ale czytałem opinie kilku właścicieli MF (nie tylko "trójki") i piszą, że jest po prostu wybredny jeśli chodzi o kolumny z którymi się go łączy.

Orientujesz się z jakimi kolumnami on dobrze współgra? (może już masz coś "na oku"?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedna. Jest wiele osob którym ten wzmacniacz nie leży.

Musical to wzmacniacze ze specyficzną górą. Jesli szukasz rozdzielczości i detalu. Blasku no to nie tutaj.

Powiem tak. Wypozycz.

Jest tu na forum branża @Na Temat Audio oni są dystrybutorem tego wzmacniacza na pewno chętnie dadza Ci potestowąć.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Orientujesz się z jakimi kolumnami on dobrze współgra? (może już masz coś "na oku"?).

Myślę że nie ma innej opcji jak zabrać wzmacniacz pod pachę i umówić się w jakimś salonie na odsłuchanie kilku propozycji.

Wstępnie patrzę na to z czym sprzedawcy parują go w ofertach. Tutaj jest spory rozrzut: Focal, Triangle, Klipsch, Paradigm, etc.. Ale nie wiem na ile można ufać, że takie oferty wynikają z odsłuchu czy że tak im się to po prostu tak układa na podstawie stanów magazynowych ;)

Z ciekawości rzuciłem okiem na stronę Na Temat Audio. Dwa cytaty:

"M3si jest w stanie napędzić szeroką gamę odpowiednich głośników" ... "M3si jest bezwarunkowo stabilny i z łatwością wysteruje każdy odpowiedni głośnik"

Dwa razy użyty jest przymiotnik 'odpowiedni' więc coś musi być na rzeczy jeśli chodzi o tę wybredność :)

Co do dual mono to chyba tylko chodzi o to że ma: "Dwie niezależne sekcje zasilania (układ dual mono, zamiast single mono w M3i)"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłem ten wzmacniacz u siebie przez około 4 miesiące z BMN. 

Gra po ciepłej stronie, góra przygaszona, załagodzona. Bardzo fajny wokal, analogowy, intymny. Niestety brakuje w nim "życia", mało dynamiczny. Do Ambiente, chillu się nada, ale do czegoś szybszego bym nie brał. Rock, POP, Metal itd odpadają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję kilka razy słuchać tego wzmacniacza w połączeniu z Pylon Diamond 28.

Granie spokojne, przyjemne, barwne i plastyczne. Góra faktycznie zaokrąglona przez co dłuższe słuchanie muzyki nie jest męczące. Czy to wada? Trudno powiedzieć. Zależy czego kto szuka. Jedni powiedzą, że brakuje blasku i pazura innym będzie pasować. Na pewno nie jest schowana czy nadmiernie zgaszona. Jest wybrzmiewanie, rozdzielczość i różnorodność. Wzmacniacz ma świetną średnice, analogową, gęstą z dużą ilością szczegółów i niuansów. Bas nie należy szybkich i konturowych, ale nie jest ślamazarny. Wzmacniacz kreują bardzo dobrą stereofonię. Generalnie granie po cieplejszej stronie, ale bez nadmiernego zamulania.

Edytowano przez _A_R_T_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wywołanie @Piotr Sonido.

Raczej wszystko na temat MF 3si zostało tu już powiedziane przez kolegów powyżej. Na pewno nie jest to wzmacniacz, który podejdzie każdemu ( chyba takiego jeszcze nie zrobiono ). Wszystko zależy od preferencji i posiadanego systemu. Jest to rzeczywiście wzmacniacz grający po cieplejszej, może nawet trochę ciemniejszej stronie. Bardzo fajnie podkreśla środek i dół pasma z zachowaniem dobrej kontroli tych pasm. W swojej kategorii cenowej to bardzo solidny i wydajny model ale oczywiście nie jest ideałem. My bardzo często sprzedajemy go z kolumnami Audio Physic. Z czym chciałby je połączyć autor wątku @Tweeter2016?

Pozdrawiam,

Michał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za Wasze opinie i uwagi o tym "piecyku".

 

2 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Z czym chciałby je połączyć autor wątku @Tweeter2016?

Prawdę mówiąc - na tym etapie - nie wiem jeszcze czy w ogóle stanę się właścicielem tego wzmacniacza, na razie chciałem się tylko dowiedzieć o nim co nieco i sporo informacji właśnie otrzymałem.  Kolumny jakie bym chętnie zobaczył w pokoju na komodzie to: KEF LS50 Meta, KEF R3, Triangle Comete EZ lub coś niszowego, jakieś Phonar, ATC, itp. Możliwości mnóstwo, a problem jest taki, że niestety za dużo firm / modeli podoba się.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Musical Fidelity M3si to bardzo dobry wzmacniacz i kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór reszty toru. Jest to w miarę muzykalny charakter brzmienia ale chwilami może dać o sobie znać wyższe pasmo lub wyższa średnica. Na pewno spokojniejsze brzmienie będzie po stronie modelu M2si, którego także warto wziąć pod uwagę. 
M3si powinien dobrze zagrać z KEF R3, Pylon Audio Diamond Monitor, Buchardt S300 i z wieloma innymi. Kwestia tak na prawdę preferencji. 

Zapraszam oczywiście w miarę możliwości na odsłuch w naszym salonie gdzie będzie możliwość posłuchania pełnej oferty MF oraz wielu innych marek. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem do kolumn pokorju KEF, Pylon, Bychardt to nie jest dobry trop. To będzie nudne granie. Mało wciągające. Ale być może to moje subiektywne podejście. Ja oczekiwał bym od tego połączenia więcej.

Do Triangle, Klipsch, Cabasse to dorbry trop.

Piotr

Ja też, z KEFów to może LS50...

Podłączyłbym coś w stylu Audio Monitor Silver.... co kto lubi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak idąc o półkę, czy nawet dwie półki wyżej...

Co sądzicie o takich kolumnach podstawkowych pod Musical Fidelity M3si / M5si:

- ELAC VELA

- MONITOR AUDIO GOLD 100

- DALI RUBICON 2

- DYNAUDIO EVOKE 20

- Sonus Faber Sonetto II

Które z nich najlepiej rokują? 🙂 Które warte są uwagi i oczywiście przesłuchania w takim zestawieniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

Dziękuję wszystkim za Wasze opinie i uwagi o tym "piecyku".

 

Prawdę mówiąc - na tym etapie - nie wiem jeszcze czy w ogóle stanę się właścicielem tego wzmacniacza, na razie chciałem się tylko dowiedzieć o nim co nieco i sporo informacji właśnie otrzymałem.  Kolumny jakie bym chętnie zobaczył w pokoju na komodzie to: KEF LS50 Meta, KEF R3, Triangle Comete EZ lub coś niszowego, jakieś Phonar, ATC, itp. Możliwości mnóstwo, a problem jest taki, że niestety za dużo firm / modeli podoba się.

 

Czyżby yamaszka już się znudziła?😃 Nie tak dawno zamieniłem yamahe as 1000 wlasnie na ms tylko że 6si. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie - wiem, że nie da się pogodzić wszystkiego - więc wymienię najważniejsze elementy. Chciałbym mieć przede wszystkim:

- czyste, wyraźne wokale,

- dobrą separację instrumentów,

- "paczki" które nie męczą przy kilkugodzinnym odsłuchu.

Mile widziane:

- interesujące budowanie sceny, ciekawa stereofonia

Generalnie więcej wymagań nie mam. Bass jest sprawą drugorzędną. Taki jak jest w KEF Q350 jest w zupełności OK, ale nie chciałbym "kartonowego" bassu jak w Usher S 520.

Rodzaj muzyki: "spokojne klimaty" - głównie chill, trochę POP, mniej jazz, jeszcze mniej innych gatunków. Ale zawsze "spokojnie", żadnego metalu, grunge, hard rocka, itp.

Pokój: 17 m2.

11 minut temu, ADAM7 napisał:

Czyżby yamaszka już się znudziła?😃 Nie tak dawno zamieniłem yamahe as 1000 wlasnie na ms tylko że 6si. 

Jamaszka mi się nie znudziła, zdecydowanie najsłabszym ogniwem u mnie są kolumny (KEF Q350). Ale powoli myślę o przesiadce, bo i pokój trafi mi się większy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

A tak idąc o półkę, czy nawet dwie półki wyżej...

Co sądzicie o takich kolumnach podstawkowych pod Musical Fidelity M3si / M5si:

- ELAC VELA

- MONITOR AUDIO GOLD 100

- DALI RUBICON 2

- DYNAUDIO EVOKE 20

- Sonus Faber Sonetto II

Które z nich najlepiej rokują? 🙂 Które warte są uwagi i oczywiście przesłuchania w takim zestawieniu?

Najlepiej rokują Dali i Monitor Audio Gold

Najmniej Dynaudio.

14 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

- czyste, wyraźne wokale,

- dobrą separację instrumentów,

 

14 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

- interesujące budowanie sceny, ciekawa stereofonia

To weź posłuchaj tego Musicala jak najszybciej bo może trzeba będzie założyć nowy temat... o innym wzmacniaczu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ADAM7 napisał:

Podepnę się troszkę pod temat.

Piotr jakie kolumny byś polecił do MF 6si?

Jaśniejsze.

Monitor Audio Silver. Gold w moim odczuciu nie potrzebuje łagodnej góry we wzmacniaczu.

I to nie jest tylko moje zdanie:

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3211-monitor-audio-gold-100-g5

"Gęste, nasycone, spójne, z dużym potencjałem dynamicznym, ale w barwie i analityczności raczej łagodne. Wysokie tony płynne, zaokrąglone, średnica „rzetelna”, bas mocny, z dobrym pulsem (przy bas-refleksie)."

Silvery owszem to modele grające bardziej ofensywnie, Tak do przodu.

Dalej, Audiovectory, Focale, Dali,  Triangle. No jest tego troche.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...