Skocz do zawartości

Dobór kabli do nowego zestawu


Gibson 1959

Recommended Posts

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum.Jestem nowym posiadaczem zestawu Magnat MR780 oraz kolumn Heco Aurora 700.

Zestaw podłączony, zakup przeanalizowany pod kątem finansowym, tylko częściowo odsłuchowym bo wiadomo że wszystko zagra inaczej w zależności od pomieszczenia oraz estetycznym.Wszystko ładnie i pięknie natomiast przyznaję że kable głośnikowe zakupione na szybko ,polskie 2x2.5 po około 7 PLN za metr.Wg mnie wszytko gra fajnie, nawet bardzo fajnie oczywiście po kilkudziesięciu godzinach wygrzania kolumn.Teraz nasuwa się pytanie czy warto zainwestować w lepsze kable, co myślicie o Melodika MDC2415 bi-wire do takiego zestawu?dodatkowy koszt powiedzmy 350 PLN nie robi finansowo już różnicy wielkiej,natomiast zestaw jest powiedzmy entry level więc nie wiem czy będzie to słyszalne i czy one faktycznie zagrają lepiej

Dziękuję i pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto. Miałem Heco MS900 podłączone bi-wiring do wzmaka przy użyciu właśnie wymienionych przez Ciebie kabli Melodiki i zupełnie nie zauważyłem różnicy w brzmieniu przy użyciu kabli do bi-wiring a dwużyłowych kabli Melodiki MDC2250 i MDC2400. Z drugiej strony kable Melodiki dawały brzmienie "spod koca" i długo u mnie nie zagrzały miejsca. Znakomote poprawienie jakości u mnie dały kable In-Akustik Silver które kupisz za ok 35 zł za metr ...polecam 💪🤘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bi-wire zapomni, czy kable Melodiki się sprawdzą? tego nie wie nikt, bo gra cały zestaw wraz z pomieszczeniem.

Zostań przy tym co masz a za jakiś czas, gdy wszystko się wygrzeje a Ty nadal będziesz chciał kable wróć do tematu i powiesz czego Ci brakuje a czego jest za dużo w graniu. Wtedy się pomyśli nad właściwym kierunkiem poszukiwań drutów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ADAM7 napisał:

A ja uważam że warto spróbować, u mnie akurat pomogło w szczególności zdecydowanie fajniejszy bas oraz lepsza bardziej rozdzielcza średnica.

Ja też tak kiedyś myślałem. Okazało się jednak ze po wymianie zworek na kable w kolumnie zaczęło grać równie dobrze na jednym przewodzie jak na bi-wire. Zworki często w kolumnach są z jakichś blaszek później je zdejmujemy, podłączamy dwa kable i nagle dźwięk jest lepszy 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ADAM7 napisał:

A ja uważam że warto spróbować, u mnie akurat pomogło w szczególności zdecydowanie fajniejszy bas oraz lepsza bardziej rozdzielcza średnica.

Adamie, sprawdzałem na znacznie droższych kablach, gdzie ten zysk naprawdę powinien być widoczny, owszem było coś tam lepiej, ale uważam, że lepiej zrezygnować z podwójnych kabli na rzecz pojedynczego, ale o klasę lepszego/ wyższą serie. Oczywiście, spróbować można a nawet trzeba .... własne porównanie jest bezcenne - prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać że ja nigdy nie robiłem prób na bardzo drogich kablach i nie mam porównania. Natomiast kabelki bi wire takie do 800 zł za komplet pomogły  na pół roku 😀 po tym okresie wymieniłem wzmacniacz😃

Oczywiście słyszałem opinie że najlepiej okablować raz a porządnie pojedynczymi. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup przewodów na metry bez konfekcji. Kupisz w takim przypadku przewód wyższej klasy. 

Dynamiczne brzmienie zapewni Ci Chord Clearway X, który dodatkowo poprawi kontrolę basu. Alternatywą mógłby być Nordost 14-2, który zagra przestrzenniej choć łagodniej na dole. 

Z przewodów konfekcjonowanych miałbyś Melodikę ale musisz koniecznie jej posłuchać, ponieważ jest to muzykalne, ciemne brzmienie, które w tym zestawie może się nie sprawdzić. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Najlepszą opcją jest jak przetestujesz jak dane okablowanie sprawdzi się w Twoim systemie i czy ewentualna poprawa/zmiana grania jest warta dopłaty. Jeżeli szukasz dodania trochę ciepła do obecnego grania to warto sprawdzić Melodika Puprle Rain. Ewentualnie jeżeli chcesz bardziej neutralne i czyste, przestrzenne granie, to polecam sprawdzenie też z Melodiki Brown Sugar, czy z Atlasa modelu Equator 2.0. W razie chęci wypożyczenia i sprawdzenia zapraszam do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariol napisał:

Witam,

Miałem Magnata i testowałem z nim kable Melodiki, Kimber i Offenbach. Natomiast gdy trafił do mnie Tellurium q black II w porównaniu do wymienionych wcześniej zadawalał mnie  pod  każdym względem i towarzyszył mi z magnatem do końca.

Tellurium Black II to bardzo dobry przewód ale cenowo idziemy bardzo mocno do góry. Jeśli Tellurium q Black przypadł Ci do gustu to jeśli miałbyś ochotę to polecam posłuchać także Ricable Magnus :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

polecam posłuchać także Ricable Magnus

Ooo zdecydowanie posłuchaj 💪🤘. Mam Magnusy u siebie które zastąpiły Tellurium Q Black II gdyż Ricable u mnie w systemie "zagrały" duuużo lepiej ...tylko ta cena 😕, ale życie jest zbyt krótkie by odmawiać sobie przyjemności 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...