Skocz do zawartości

Zestaw do 7000


ERwinOZ

Recommended Posts

Cześć. Po wielu latach oczekiwania chciał bym złożyć swój pierwszy zestaw stereo który będzie grał zauważalnie lepiej niż dotychczasowe głośniki komputerowe. Mój budżet na zestaw to 7000, oczywiście im mniej tym bardziej będzie mnie cieszył  :) 

Sprzęt będzie umiejscowiony w otwartym salonie (ok. 30m2) + kuchnia (ok. 10m2) + korytarz (ok. 8m2) otwarte na klatkę schodową idącą na piętro. Wysokość pomieszczeń 2,8m. (zdjęcie poglądowe w załączniku)

Najczęściej słucham rocka, ale dobrze było by gdyby zestaw był w miarę możliwości uniwersalny. (disco, muzyka klasyczna :)

Z racji moich obserwacji dotyczących cen amplitunerów stereo moja pierwsza propozycja pada na Denona x1700h który dał by mi również w przyszłości możliwość rozszerzenia zestawu do kina domowego jeśli zaistniała by taka potrzeba. 

Jeśli chodzi o kolumnach to myślałem o Indiana Line Tesi 561 lub Heco Aurora 700. Jeśli wybrał bym te pierwsze to może zmieścił bym się również w budżecie z jakimś subooferem ( chociaż nie wiem na ile potrzebny przy tych głośnikach). 

Proszę o wasze opinie i porady. 

Bez tytułu222.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7000 zł, nawet przy dzisiejszych cenach , wszystko zagra zauważalnie lepiej, niż głośniki komputerowe :) 

Do słuchania muzyki, jeśli amplituner, to stereo, a nie kinowy.

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-kina-domowego-yamaha-r-n803d-elac-debut-2-0-f5-2.html

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n803d-indiana-line-tesi-661.html

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy między tym aplitunerem a stereo będzie na prawdę tak zauważalna różnica ? bo fajnie było by mieć w zapasie możliwość zrobienia na tym kina jeśli kiedyś zajdzie taka potrzeba. A cenowo wychodzi nawet lepiej niż ten stereo. 

Czy głośniki które wskazałem będą ok na te kubaturę tego pomieszczenia ? 

Czy do tych głośników wskazane dołożyć subwoofer  czy głośnik niskotonowy który posiadają robi wystarczającą robotę ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ERwinOZ napisał:

a czy między tym aplitunerem a stereo będzie na prawdę tak zauważalna różnica ? bo fajnie było by mieć w zapasie możliwość zrobienia na tym kina jeśli kiedyś zajdzie taka potrzeba. A cenowo wychodzi nawet lepiej niż ten stereo. 

Nie wiem jak akurat ten ampli zagra, ale domeną amplitunerów kina jest plaskie granie w stereo.

Poza tym, weź pod uwagę, że w ampli kinowym jest odwrotnie niż w sprzęcie stereo, jeśli chodzi o impedancję i  moc. By Ci do dobrze grało w stereo (abstrahując od płaskiego grania) to kolumny główne powinny być 8 Ohmowe. Przy 8 Ohm ten amplituner ma dużą moc przy dwóch kanałach wysterowanych , ale przy 4 Ohm ma już tylko 40 W na kanał.....

16 minut temu, ERwinOZ napisał:

Czy głośniki które wskazałem będą ok na te kubaturę tego pomieszczenia ? 

Wszystko zależy jak chcesz grać. Do normalnego słuchania jak najbardziej. Do wywalania  ścian raczej nie.

Ja osobiście w salonie 35 m2 gram Opticonami 6 i dla mnie są w sam raz. A basu jest nadmiar, także potencjometr niskich tonów mam na godz. 9.

19 minut temu, ERwinOZ napisał:

Czy do tych głośników wskazane dołożyć subwoofer  czy głośnik niskotonowy który posiadają robi wystarczającą robotę ? 

I znowu. Zależy jak lubisz. Ja np. przy poprzednich Zensorach 7 używałem suba do filmów. Ale tylko do filmów. Przy Opticonach sub stoi nieużywany :) 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj amplitunra kina jesli może rozwiniesz system a może nie.

Bo amplituner kinowy gra gorzej. Slabiej w stereo. Mimo dodatków i ulepszaczy.

Cena RN803 jest w PL sztucznie zawyżona abyś myslał że dostałeś dobry rabat na system.

Ale z F6.2 nie F5 to byłby dobry zestaw u Ciebie.

To jeśli musisz mieć sieć.

Jesli nie albo możemy to załatwić lepiej przez Wiim Mini na przykład to Cambridge AXR100 gra lepiej. Do niego także ELAC F6.2, Aurora 700

Ewentualnie Bronze 500 od Monitor Audio z cieplejszą elektroniką. Audiolab 6000A czy Denon DRA 800.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba przekonaliście mnie do wyboru amplitunera stereo. 

A jakie są wasze opinie o magnacie MR 750 lub 780? Bo czytam sporo dobrych opinii a cena sporo niższa niż rn803 ?

Czyli kolumn Indiana line 561 też nie brać pod uwagę ?

Bo z ceną od tych 7000 to wolał bym iść w dół niż w górę szczerze mówiąc 🙂

Edytowano przez ERwinOZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ERwinOZ napisał:

Ok chyba przekonaliście mnie do wyboru amplitunera stereo. 

A jakie są wasze opinie o magnacie MR 750 lub 780? Bo czytam sporo dobrych opinii a cena sporo niższa niż rn803 ?

Czyli kolumn Indiana line 561 też nie brać pod uwagę ?

A ja bym nawet namawiał na wzmacniacz w takim budżecie spokojnie mozesz zlozyc zestaw np cambridge audio cxa61 + kolumny pylon audio sapphire 31.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już sugerowali przedmówcy jeśli przede wszystkim chcesz słuchać muzyki to odpuść amplituner kina. Muzycznie radzą sobie jako tako dopiero wysokie modele typu Arcam AVR11 czy Anthem MRX540. Tutaj zdecydowanie polecamy wzmacniacze zintegrowane z odtwarzaczami sieciowymi, funkcjonalnie mamy podobną użyteczność co amplitunery (poza radiem) a brzmieniowo robimy spory przeskok jakościowy (tutaj budżetowo całkiem nieźle plasuje się Octavio AMP, Quad Vena II Play, Audiolab 6000a play). Co do suba to przy filmach moim zdaniem jest nieodzowny robi fajne efekty. Natomiast muzycznie zdecydowanie radziłbym zainwestować w kolumny, które podołają pomieszczeniu bez subwoofera. Jesli chodzi o kolumny to bardzo przyzwoitym basem dysponują Polk Reserve r600, bardzo fajny stosunek ceny do jakości. Spokojnie poradzą sobie w takim pomieszczeniu, jeśli szukamy czegoś w niższym budżecie to też sporym basem ucieszą Pylony Sapphire 25 a cena będzie też przyjemniejsza. Heco Aurora to też bardzo ciekawie grająca kolumna, zwłaszcza 700. Warto zajrzeć na odsłuchy, żeby porównać sobie jak co gra i przekonać się jak dużym przeskokiem jest przejście z amplitunerów na wzmacniacze. 

Zapraszamy na odsłuchy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2022 o 21:07, ERwinOZ napisał:

a czy między tym aplitunerem a stereo będzie na prawdę tak zauważalna różnica ? bo fajnie było by mieć w zapasie możliwość zrobienia na tym kina jeśli kiedyś zajdzie taka potrzeba. A cenowo wychodzi nawet lepiej niż ten stereo. 

Czy głośniki które wskazałem będą ok na te kubaturę tego pomieszczenia ? 

Czy do tych głośników wskazane dołożyć subwoofer  czy głośnik niskotonowy który posiadają robi wystarczającą robotę ? 

Stereo zawsze zagra lepiej od kd. Jeśli myślisz o dodatkowym subie powinien być ob

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2022 o 10:17, ERwinOZ napisał:

Ok chyba przekonaliście mnie do wyboru amplitunera stereo. 

A jakie są wasze opinie o magnacie MR 750 lub 780? Bo czytam sporo dobrych opinii a cena sporo niższa niż rn803 ?

Czyli kolumn Indiana line 561 też nie brać pod uwagę ?

Bo z ceną od tych 7000 to wolał bym iść w dół niż w górę szczerze mówiąc 🙂

Jesli kolumny Indiany to lepiej z nimi zagra Cambridge AXR 100.

Magnat jest do nich za ciemny.

Dnia 7.10.2022 o 21:15, ERwinOZ napisał:

A jak by się miał model CAMBRIDGE AXR100 do modelu Yamaha R-N602 ? nie ukrywam, że zwróciłem uwagę na oba ze względu na "atrakcyjną" cenę.

Czy między modelem AXR100 a AXR100D jest różnica tylko tym, że ten drugi posiada DAB? 

Tak różnią się tylko DABem.

AXR100 gra lepiej od 803, co dopiero od 602ki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

AXR100 gra lepiej od 803, co dopiero od 602ki.

A jak w tym szeregu plasował by się Denon DRA-800H ?

Wiem, że AXR100 to dobry sprzęt za uczciwe pieniądze, z drugiej strony 803 jest trochę poza moim budżetem. Jedynym problemem który mam do AXR100 to zupełnie nie pasujący mi wygląd. (Wiem że to już nie kwestia audio, ale wolał bym żeby wszystko współgrało.)

Jeśli chodzi o kolumny to będą to na 80% heco aurora 700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ERwinOZ napisał:

A jak w tym szeregu plasował by się Denon DRA-800H ?

To jest poziom 602ki. Z tym że on ma HDMI. Stare bo stare ale ma. Gra mocno inaczej. Jest ciemny. Rozluźniony na basie. Więc pasuje do zupelnie inne kolumny. Ale poziom 602ki.

22 godziny temu, ERwinOZ napisał:

Jeśli chodzi o kolumny to będą to na 80% heco aurora 700.

No to nie DRA 800. Tym bardziej stawiaj na AXR 100

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki za odpowiedź, myślę, że już mam jasnosć. Jeszcze tylko ostatnie dwa pytania.

Czy Cambridge AXR 100 od 100d różni się tylko systemem DAB? Poza tym muzycznie są identyczne? 

Jak ma się pod względem dzwiekowym AXR100d do CXA61 ? Bo chociaż cxa samodzielnie kosztuje sporo drożej, to w zestawie z kolumnami ta różnica topnieje, a odliczając jeszcze koszt wiim mini to wynosi ona coś około 300zl.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wchodzimy w pułapy CXA61, to proponowałbym Ci posłuchać NAD C368 lub C388 (można je jeszcze rozbudować o dodatkowe opcje/funkcje) Z pewnością każde kolumny będą zadowolone z większej ilości prądu.

Z jakiej miejscowości jesteś? Dobrą radą byłoby wpaść do jednego z naszych punktów i posłuchać chociażby tych dwóch wzmacniaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ERwinOZ napisał:

Ok wielkie dzięki za odpowiedź, myślę, że już mam jasnosć. Jeszcze tylko ostatnie dwa pytania.

Czy Cambridge AXR 100 od 100d różni się tylko systemem DAB? Poza tym muzycznie są identyczne? 

Jak ma się pod względem dzwiekowym AXR100d do CXA61 ? Bo chociaż cxa samodzielnie kosztuje sporo drożej, to w zestawie z kolumnami ta różnica topnieje, a odliczając jeszcze koszt wiim mini to wynosi ona coś około 300zl.

 

 

ale masz na myśli w zestawie z Heco 700  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ERwinOZ napisał:

Czy Cambridge AXR 100 od 100d różni się tylko systemem DAB? Poza tym muzycznie są identyczne? 

Tak

23 godziny temu, ERwinOZ napisał:

Jak ma się pod względem dzwiekowym AXR100d do CXA61 ? Bo chociaż cxa samodzielnie kosztuje sporo drożej, to w zestawie z kolumnami ta różnica topnieje, a odliczając jeszcze koszt wiim mini to wynosi ona coś około 300zl.

AXR 100 jest mocniejszy, gra bardziej na klatę jego przekaz jest prostrzy. CXA61 gra głebiej, chodź jest słabszy.

Tak, ceny musiał byś negocjowac.

Jest kilka salonów co zrobią dobre ceny na takowy set.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2022 o 08:46, ERwinOZ napisał:

Jak ma się pod względem dzwiekowym AXR100d do CXA61 ?

CXA61 gra trochę mniejszym, ale znacznie wyższej klasy, bardziej wyrafinowanym dźwiękiem. W ogóle nie ma się co zastanawiać. Z tego, co pamiętam ma też lepszy BT. Zdecydowanie warto dołożyć do CXA. Porównywałem je kiedyś bezpośrednio w salonie. Różnica biła po uszach nawet na dość tanich monitorach Pylon Opal. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno CXA61 jak i AXR100 dobrze zgrywają się z Heco Aurora 700 i wiele zależy tak na prawdę od preferencji. Ja mimo wszystko wybrałbym AXR100 ze względu na masywniejsze brzmienie ale na pewno zdania będą podzielone, który jest lepszy :)

Podjedź do najbliższego salonu i oceń samemu, które brzmienie jest Ci bliższe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja uważam podobnie jak koledzy wyżej.

Do Aurora 700 może się okazać że to AXR 100 zagra ciekawiej. Gdyż jego moc i właśnie to masywniejsze brzmienie może spowodować lepszą spójność.

Ale patrzac na produkty na półce , analizując tylko elektronikę to CXA jest lepszy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...