Skocz do zawartości

Pobór prądu przez TV w stanie czuwania


MMarek

Recommended Posts

Nowo nabyty telewizor Sony, w stanie wyłączonym pobierał skacząco od 10 do nawet 60W. Odłączenie internetowego połączenia kablowego i przejście na wifi spowodowało spadek do 0.5W. Jako, że ruter stoi 1m od telewizora, nie ma to żadnego wpływu na jakość sygnału internetowego. Dlaczego tak się dzieje nie mam najmniejszego pojęcia.

Szanowni użytkownicy, sprawdzajcie zużycie prądu w stanie "standby", ponieważ Wasze odbiorniki mogą powodować zawyżanie rachunków za coraz droższą energię elektryczną. Przy okazji wspomnę, że podobny problem miałem z urządzeniem audio Naim Uniti Nova (wcześniej opisywałem), który w stanie wyłączonym pobierał 22W. 

Gdybym wcześniej nie kupił w Lidlu miernika za około 40 zł. nawet nie wiedząc do czego go w przyszłości wykorzystam, to najprawdopodobniej moje rachunki za energię elektryczną byłyby miesięcznie wyższe o około 30 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Też się ostro wziąłem za ograniczenie poboru prądu. Przekraczam rocznie 4500kWh, zachciało mi się multi AV, to mam efekty. Jakie Sony? Ja mam XR-75X94J... Aż sobie zerknę jakimś miernikiem.

A te gniazdka ile zużywają? :D

Pewnie grosze, i na pewno mniej niż podłączony sprzęt do sieci, ps. Zawsze możesz wyłączać wszystko manualnie na bezpieczniku po wyjściu z domu 😉

Sony 55cali w755c

Edytowano przez ROBIXXX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ROBIXXX napisał:

To ja plecam gniazdka inteligentne, które mierzą i mogą wyłączyć zdalnie odbiorniki podłączone do np. Listwy tv, audio, konsola itd, ps. Też mam sony i mi pobiera 16w w trybie czuwania. 

Dobre rozwiązanie, nawet mam takie gniazdko. Ale w moim przypadku wystarczyło przejście na wifi. Problem poboru prądu w TV Sony w stanie wyłączenia to niestety bolączka tej firmy opisywana na forach internetowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MMarek napisał:

Nowo nabyty telewizor Sony, w stanie wyłączonym pobierał skacząco od 10 do nawet 60W. Odłączenie internetowego połączenia kablowego i przejście na wifi spowodowało spadek do 0.5W. Jako, że ruter stoi 1m od telewizora, nie ma to żadnego wpływu na jakość sygnału internetowego. Dlaczego tak się dzieje nie mam najmniejszego pojęcia.

Czy dobrze rozumiem, przy podłączeniu przewodowym telewizor nigdy nie pobierał mniej niż 10W? Nie widzę tutaj żadnego logicznego wytłumaczenia różnicy obciążenia między połączeniem przewodowym a bezprzewodowym. Jeżeli tak było to można się z tym pytaniem zwrócić bezpośrenio do Sony bo wg specyfikacji to w standbayu tv pobiera 0.5W (w moim x95j tak to wyspecyfikowano i pewnie taka jest 'norma')

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



39 minut temu, MMarek napisał:




Nowo nabyty telewizor Sony, w stanie wyłączonym pobierał skacząco od 10 do nawet 60W. Odłączenie internetowego połączenia kablowego i przejście na wifi spowodowało spadek do 0.5W. Jako, że ruter stoi 1m od telewizora, nie ma to żadnego wpływu na jakość sygnału internetowego.






Powiem Ci lepiej, prawdopodobnie będzie to działać nawet szybciej. Bardzo często producenci wrzucają do TV obsługę ethernetu 100Mbps o 1Gbps można zapomnieć. Jak chcesz szybciej, pozostaje tylko WiFi co jest głupotą :(




 




 




33 minuty temu, ROBIXXX napisał:




o ja plecam gniazdka inteligentne, które mierzą i mogą wyłączyć zdalnie odbiorniki podłączone do np. Listwy tv, audio, konsola itd, ps. Też mam sony i mi pobiera 16w w trybie czuwania. 






inteligentne gniazdka również pobierają prąd! Co prawda wartości oscylują w okolicy 0.5-1W ale jak się ma takich gniazdek kilkanaście to się to zaczyna robić nieciekawe.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przemeklbn napisał:

Czy dobrze rozumiem, przy podłączeniu przewodowym telewizor nigdy nie pobierał mniej niż 10W? Nie widzę tutaj żadnego logicznego wytłumaczenia różnicy obciążenia między połączeniem przewodowym a bezprzewodowym. Jeżeli tak było to można się z tym pytaniem zwrócić bezpośrenio do Sony bo wg specyfikacji to w standbayu tv pobiera 0.5W (w moim x95j tak to wyspecyfikowano i pewnie taka jest 'norma')

Dokładnie tak, przy połączeniu przewodowym tyle pobierał. Także nie widzę żadnego logicznego wytłumaczenia, i dlaczego przy wifi jest o.k.

12 minut temu, lolekdrugi napisał:

Powiem Ci lepiej, prawdopodobnie będzie to działać nawet szybciej. Bardzo często producenci wrzucają do TV obsługę ethernetu 100Mbps o 1Gbps można zapomnieć. Jak chcesz szybciej, pozostaje tylko WiFi co jest głupotą :(

Można coś takiego zastosować, aby zwiększyć prędkość po kablu.

https://www.amazon.pl/gp/product/B00BBD7NFU/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2HI77ZYQGGRR3&th=1

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Powiem Ci lepiej, prawdopodobnie będzie to działać nawet szybciej. Bardzo często producenci wrzucają do TV obsługę ethernetu 100Mbps o 1Gbps można zapomnieć. Jak chcesz szybciej, pozostaje tylko WiFi co jest głupotą :(

 

Możesz mieć przewodowo 1Gbps transfertu do TV przez gniazdo USB 3.0. Ja mam w ten sposób sieć podpiętą do TV.

25 minut temu, MMarek napisał:

Dokładnie tak, przy połączeniu przewodowym tyle pobierał. Także nie widzę żadnego logicznego wytłumaczenia, i dlaczego przy wifi jest o.k.

Na stronie pomocy Sony jest wzmianka o sytuacjach gdy w standby może pobierać więcej energii:

"Some settings can increase power consumption in Standby mode. These settings are, for example, Quick start, Remote Start, Google cast remote ON, EPG Caching, etc. Also, the use of a MHL connection and Wi-Fi (rather than Ethernet) connection can influence the power consumption levels."

Może masz jakąś z tych opcji włączoną, ale jest aktywna domyślnie tylko przy połączeniach przewodowych (ze względu na bezpieczeństwo)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy łączu 100Mb stream BRAVIA CORE ledwo zipie.

Cyt.

Elementem platformy BRAVIA CORE jest technologia Pure Stream™ do strumieniowej transmisji z prędkością 30–80 Mb/s. Do korzystania z Pure Stream™ z prędkością 30 Mb/s konieczne jest łącze internetowe o prędkości nie mniejszej niż 43 Mb/s. Do uzyskania najwyższej jakości Pure Stream™ (80 Mb/s) wymagane jest łącze o prędkości co najmniej 115 Mb/s. Aby korzystać z funkcji Pure Stream™ przy 80 Mb/s, trzeba podłączyć telewizor do Internetu przez sieć Wi-Fi (sieć bezprzewodową) zgodną ze standardem IEEE 802.11 n/ac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



1 godzinę temu, J4Z napisał:




Po co komu w TV szybszy internet niż to co daję WiFi? Po co komu w PC nawet, jeżeli nie gra online (ping) i nie pobiera dużych plików?






ktoś może nie chce korzystać z WIFI? Po kablu podpinasz przewód i masz albo 100Mbps albo 1Gbps, nie ma nic pomiędzy. Przy Wifi, to zależy od standardu w jakim pracuje, TV, router oraz odległości i przeszkód na drodze TV - router.




Dodatkowo @Butler wskazał dodatkowy cytat. Ja dodam, że Bravia Core to obecnie najlepsza jakość streamingu jaką można mieć w domu. Nie ma nic lepszego ale  to wymaga jak napisali łącza 115Mbps! I to trzeba mieć tyle od dostawcy internetu aż do samego telewizora. I tutaj po WiFi może być problem. Ja od Siebie powiem, że WiFi N wbrew temu co tam napisano, może nie wystarczyć jak ktoś nie kupił kiedyś routera za 600,- , AC już powinno. Najlepiej mieć AX ale nie wiem czy telewizory wspierają ten standard.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Po co komu w TV szybszy internet niż to co daję WiFi? Po co komu w PC nawet, jeżeli nie gra online (ping) i nie pobiera dużych plików?

Gniazda ethernet mam obok TV. A access point Wifi mam oddalony od TV ze 12 metrów, w tym po drodze 4 ściany - do 'komórek' wystarcza. Wszystko inne mam podpięte w pomieszczeniach przewodami.

 

1 godzinę temu, Butler napisał:

Przy łączu 100Mb stream BRAVIA CORE ledwo zipie.

U mnie przy połączeniu przez ethernet 100mbps nie udało się się osiągnąć pełnej jakości (i rozdzielczości) w serwisie Bravia Core. Dopiero po przepięciu na ethernet 1Gbps to się udało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



18 minut temu, Butler napisał:




Mój XR-75X94J ma w opisie Wi-Fi® 802.11a/b/g/n/ac






masz też Access Point w AC? i na ile zestawia połączenie?




 





Przed chwilą, przemeklbn napisał:




mnie przy połączeniu przez ethernet 100mbps nie udało się się osiągnąć pełnej jakości (i rozdzielczości) w serwisie Bravia Core. Dopiero po przepięciu na ethernet 1Gbps to się udało.






w sumie to nic dziwnego skoro w tamtym cytacie było napisane 115Mbps czyli 100Mbps to za mało. Trochę wtopa, że w TV dają 100Mbps, sami sobie w kolano strzelają.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lolekdrugi napisał:

w sumie to nic dziwnego skoro w tamtym cytacie było napisane 115Mbps czyli 100Mbps to za mało. Trochę wtopa, że w TV dają 100Mbps, sami sobie w kolano strzelają.

Potwierdzilem tylko, że te wymagania nie zostały podane na wyrost.

Co do drugiego zdania, czy istnieje w ogóle jakiś TV ze złączem ethernet 1gbps? Ja nie słyszałem o takim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



20 minut temu, przemeklbn napisał:




Co do drugiego zdania, czy istnieje w ogóle jakiś TV ze złączem ethernet 1gbps? Ja nie słyszałem o takim.






ja niestety też nie. W sumie nie mam nic przeciwko by TV w ogóle były pozbawione internetu oraz aplikacji, niech robią za czysty wyświetlacz. A producenci niech sprzedają przystawki. Co w sumie się dzieje ale póki co na rynku jest duopol Android i Apple TV. Szkoda, że LG i Samsung nic nie robią w tym kierunku chociaż kto wtedy kupował ich wyświetlacze? Ludzie braliby najtańsze które "dorze świecą" i tyle. A tak, czasami się poświęca jedną rzecz na korzyść drugiej.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



42 minuty temu, eMBe napisał:




Czy to potrafisz normalnie posty wstawiać bez takich okrutnych odstępów? Bajzel robisz w każdym wątku (niekoniecznie merytorycznie).






nie nie potrafię niestety, zgłoszone w temacie problemów ze stroną. Nawet edytowanie posta nie pomaga, bo wtedy jeszcze większy syf się robi. Nie wiem co administracja w pewnym momencie zrobiła z tym forum ale od pewnego dnia się tak stało. Używam przeglądarki Firefox, najnowszej wersji. Czasami się wstawia dobrze, czasami źle, nie mam pojęcia od czego to zależy ale widzę, że się czasami strona źle ładuje czyli zapewne skrypt który jest odpowiedzialny za formatkę do wstawiania treści coś psuje.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

nie nie potrafię niestety, zgłoszone w temacie problemów ze stroną. Nawet edytowanie posta nie pomaga, bo wtedy jeszcze większy syf się robi. Nie wiem co administracja w pewnym momencie zrobiła z tym forum ale od pewnego dnia się tak stało. Używam przeglądarki Firefox, najnowszej wersji. Czasami się wstawia dobrze, czasami źle, nie mam pojęcia od czego to zależy ale widzę, że się czasami strona źle ładuje czyli zapewne skrypt który jest odpowiedzialny za formatkę do wstawiania treści coś psuje.

Spróbuj  używać  "backspace" likwidując te niepotrzebne przestrzenie. Ale faktycznie czasami trzeba edytować aby całkowicie je zlikwidować. 

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Butler napisał:

Mój XR-75X94J ma w opisie Wi-Fi® 802.11a/b/g/n/ac. Jeśli zaś chodzi o złącze kablowe to cicho sza, tzn. "jest z boku" 🤪

Czyli jest O.K, ale jak nie ma routera dwupasmowego, to nie ma mowy, by po WiFi osiągnąć prędkość łącza.

Musi być w sieci router na dwa pasma 2,4GHz/5GHz obsługujący standard 802.11a/b/g/n/ac

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Butler napisał:

zaś chodzi o złącze kablowe to cicho sza, tzn. "jest z boku" 🤪

No to, to chyba akurat jest proste. Wpinasz kabel od tv do routera lub switcha i zapala ci się dioda, żółta lub zielona. One coś oznaczają. Tak więc w czym problem.

36 minut temu, DiBatonio napisał:

Musi być w sieci router na dwa pasma 2,4GHz/5GHz obsługujący standard 802.11a/b/g/n/ac

A na samo 5ghz to nie może być? Na cholerę te 2.4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMarek napisał:

 


1 godzinę temu, MMarek napisał:
Spróbuj  używać  "backspace" likwidując te niepotrzebne przestrzenie. Ale faktycznie czasami trzeba edytować aby całkowicie je zlikwidować. 
 

aaa czyli nie tylko ja mam z tym problem, dobrze wiedzieć! Tylko za pierwszym razem jak tworzę treść to u mnie nie ma żadnych dodatkowych spacji, te się pojawiają dopiero jak forum doda mój wpis. Wtedy pozostaje tylko edycja, ale jak edytuje to zaczyna się jazda z cytowanym tekstem :(

 

 

 

 

9 minut temu, moss napisał:

 


7 minut temu, moss napisał:

 

A na samo 5ghz to nie może być? Na cholerę te 2.4.

 

nie musi być na 2.4GHz ale obecnie urządzenia wspierają 2.4GHz oraz 5GHz. 2.4 jest lepsze gdy masz większy obszar do pokrycia w domu, lepiej "penetruje".

 

 

Jako ciekawostkę podam, że już na rynku są urządzenia trzypasmowe: 2.4GHz, 5GHz oraz 6GHz czyli standard WiFi 6e. Nie mylić z samym WiFi 6.

 

 

 

Edit: ten wpis edytowałem, zobacz co się stało z cytowanym fragmentem, tego się już nie da poprawić, jest cytat w cytacie :(PO prostu wgrano wersje forum która jest uszkodzona. Wystarczy zobaczyć źródło strony, nawet tam są błędy. W konsoli przeglądarki też się pojawia tekst dla... programistów który się nie powinien pojawiać. 

 

 

Edytowano przez lolekdrugi
próba naprawdy tego co psuje forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...