Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Trochę to podejrzane,że w treści nie ma mowy o pilocie. Możliwe ,że będzie sprzedawany oddzielnie.

Wiadomo przynajmniej jaki DAC chip będzie w środku czyli Burr-Brown PCM5121 i chociaż sam chip za dużo o jakości nie mówi to jednak widać ,że tam się nie wykosztowali. Mega fajnie ,że jest Chromecast i multiroom.

Ostatnio podłączyłem w domu Alexę na próbę ,żeby głosowo gasić światła czy na przykład sterować muzyką i to super użyteczne powiedzieć: Alexa, graj muzykę w Salonie albo na przykład Alexa, graj Nirvanę wszędzie i odtwarza i w jednym pokoju i na wiimie w drugim synchronicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Trochę to podejrzane,że w treści nie ma mowy o pilocie. Możliwe ,że będzie sprzedawany oddzielnie.

Wiadomo przynajmniej jaki DAC chip będzie w środku czyli Burr-Brown PCM5121 i chociaż sam chip za dużo o jakości nie mówi to jednak widać ,że tam się nie wykosztowali. Mega fajnie ,że jest Chromecast i multiroom.

Ostatnio podłączyłem w domu Alexę na próbę ,żeby głosowo gasić światła czy na przykład sterować muzyką i to super użyteczne powiedzieć: Alexa, graj muzykę w Salonie albo na przykład Alexa, graj Nirvanę wszędzie i odtwarza i w jednym pokoju i na wiimie w drugim synchronicznie.

DAC jest ten sam co w Mini, a co do pilota kojarze, ze mial sie pojawic nieco pozniej z wsparciem zarowno dla Pro jak i Mini, wiec raczej to dodatkowe akcesorium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
4 godziny temu, mateolo2 napisał:

Potwierdził nieoficjalnie cenę około 150 USD czyli zakładam 699 zł u nas. Za dodatkowe 200 zł dostajemy chromecast, coxial, gniazdo sieciowe, wejście optyczne, fajniejsze opakowanie. Dalej dobra okazja. Dalej najlepiej mieć swojego Daca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Potwierdził nieoficjalnie cenę około 150 USD czyli zakładam 699 zł u nas. Za dodatkowe 200 zł dostajemy chromecast, coxial, gniazdo sieciowe, wejście optyczne, fajniejsze opakowanie. Dalej dobra okazja. Dalej najlepiej mieć swojego Daca.

Podejrzewam blizej 800 PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Potwierdził nieoficjalnie cenę około 150 USD czyli zakładam 699 zł u nas. Za dodatkowe 200 zł dostajemy chromecast, coxial, gniazdo sieciowe, wejście optyczne, fajniejsze opakowanie. Dalej dobra okazja. Dalej najlepiej mieć swojego Daca.

Tak, ale w formie transportu cyfrowego patrząc na układy to brzmieniowo będzie to samo co wiim mini, wiec po co przepłacać ;)  Można się łudzić, ze wyjście coaxial poprawi coś względem optycznego, ale wydaje mi się, ze w tej klasie sprzętu raczej różnic nie będzie… A w cenie około 700 zł zdecydowanie wolałbym już streamer od tagi harmony. Natomiast wiim pro całkiem fajnie wyglada :) Poważniej na pewno. Na plus dobra aplikacja. A jak z dźwiękiem? Czekamy na pierwszego odważnego, który porówna z wiim mini. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedostępny po ile był?

Opisy na amazonie to porazka przeciez. Zawsze tak było. Tam się idzie po produkt a nie czytanie :)

6 godzin temu, mateolo2 napisał:

Tak, ale w formie transportu cyfrowego patrząc na układy to brzmieniowo będzie to samo co wiim mini, wiec po co przepłacać ;)  Można się łudzić, ze wyjście coaxial poprawi coś względem optycznego, ale wydaje mi się, ze w tej klasie sprzętu raczej różnic nie będzie… A w cenie około 700 zł zdecydowanie wolałbym już streamer od tagi harmony. Natomiast wiim pro całkiem fajnie wyglada :) Poważniej na pewno. Na plus dobra aplikacja. A jak z dźwiękiem? Czekamy na pierwszego odważnego, który porówna z wiim mini. 

No właśnie najważniejsze czy będzie brzmiał inaczej.

Bo złącza.... No ok ktoś wykorzysta.

Obsługiwałeś tą Tage?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2022 o 07:46, Piotr Sonido napisał:

Dla mnie Wiim też gra slabo. Ale dostrzegam jego zalety. Ta analityczność to moda współczesnego rynku.

Toppingi, SMSL inne wzmacniacze w klasie D

Wszystko w pomiarach ASR wypada świetnie jest tanie i polecane. Ludzie to lubią.

Ja dostrzegam jego zalety, fajny interfjs, jest tani i wpasuje się w ciemne systemy. Mozna brzmienie edytować DACiem.

Piotr

Piotrze, to co byś polecił zamiast Wiim-a? Mam go podłączonego do Pioneer-a A-70DA z Pylon Audio Diamond 28, muzyka ze Spotify, Tidal z tableta/smartfona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

183 eur w preorder na audiophonics.

8 godzin temu, mateolo2 napisał:

Tak, ale w formie transportu cyfrowego patrząc na układy to brzmieniowo będzie to samo co wiim mini, wiec po co przepłacać ;)  Można się łudzić, ze wyjście coaxial poprawi coś względem optycznego, ale wydaje mi się, ze w tej klasie sprzętu raczej różnic nie będzie… A w cenie około 700 zł zdecydowanie wolałbym już streamer od tagi harmony. Natomiast wiim pro całkiem fajnie wyglada :) Poważniej na pewno. Na plus dobra aplikacja. A jak z dźwiękiem? Czekamy na pierwszego odważnego, który porówna z wiim mini. 

Przy dobrych wiatrach Mini jest bit w bit zgodne ze zrodlem na swoim wyjsciu. A mimo to ludzie przeplacaja wybierajac cos innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mateolo2 napisał:

Tak, ale w formie transportu cyfrowego patrząc na układy to brzmieniowo będzie to samo co wiim mini, wiec po co przepłacać ;)  Można się łudzić, ze wyjście coaxial poprawi coś względem optycznego, ale wydaje mi się, ze w tej klasie sprzętu raczej różnic nie będzie… A w cenie około 700 zł zdecydowanie wolałbym już streamer od tagi harmony. Natomiast wiim pro całkiem fajnie wyglada :) Poważniej na pewno. Na plus dobra aplikacja. A jak z dźwiękiem? Czekamy na pierwszego odważnego, który porówna z wiim mini. 

TWA-10B to kolejny Linkplay z paroma minusami wzgledem Mini i paroma plusami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

TWA-10B to kolejny Linkplay z paroma minusami wzgledem Mini i paroma plusami.

Tak, ale brzmi lepiej. A w końcu po to się kupuje te zabawki ;)  
 

2 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

183 eur w preorder na audiophonics.

Przy dobrych wiatrach Mini jest bit w bit zgodne ze zrodlem na swoim wyjsciu. A mimo to ludzie przeplacaja wybierajac cos innego.

Myslisz, ze ludzie kupowaliby streamery po kilkadziesiąt tysięcy typu Linn itd Gdyby to wszystko cyfrowo brzmiało tak samo jak wiim mini ? 🤣 Tez bym chciał, żeby to tak działało, ze jak bity sa takie same to brzmi to identycznie jak streamer z wysokiej półki… No ale niestety.

Tez sygnał cyfrowy z wiim się daca brzmiał u mnie Ok, bez tragedii. Na pewno wszyscy w wątku o nim razem mieliśmy te same odczucia z kolegami z forum o jego brzmieniu jako źródle cyfrowym - suche, troche jasne, bez odciążenia, mocno analityczne i cyfrowe. Lepiej na pewno niż przystawka do telewizora Apple TV, troszkę może gorzej od mailnki z nakładka HifiBerry, która brzmiało mega kluchowato. Ale w porównaniu do bluesounda nie było w ogóle konkursu :) 

 Tu masz filmik jakbyś chciał się dowiedzieć z czego wynikają różnice w sygnałach cyfrowych (od 3 min) na przykładzie kabli. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mateolo2 napisał:

Tak, ale brzmi lepiej. A w końcu po to się kupuje te zabawki ;)  
 

Myslisz, ze ludzie kupowaliby streamery po kilkadziesiąt tysięcy typu Linn itd Gdyby to wszystko cyfrowo brzmiało tak samo jak wiim mini ? 🤣 Tez bym chciał, żeby to tak działało, ze jak bity sa takie same to brzmi to identycznie jak streamer z wysokiej półki… No ale niestety.

Tez sygnał cyfrowy z wiim się daca brzmiał u mnie Ok, bez tragedii. Na pewno wszyscy w wątku o nim razem mieliśmy te same odczucia z kolegami z forum o jego brzmieniu jako źródle cyfrowym - suche, troche jasne, bez odciążenia, mocno analityczne i cyfrowe. Lepiej na pewno niż przystawka do telewizora Apple TV, troszkę może gorzej od mailnki z nakładka HifiBerry, która brzmiało mega kluchowato. Ale w porównaniu do bluesounda nie było w ogóle konkursu :) 

 Tu masz filmik jakbyś chciał się dowiedzieć z czego wynikają różnice w sygnałach cyfrowych (od 3 min) na przykładzie kabli. 

Niestety badz stety jesli tylko to co do daca dotarlo jest bit w bit zgodne z oryginalem, rzecz jasna z uwzglednieniem domeny czasu, to tylko voodoo moze sprawic ze ten sam DAC na tym samym swoim wejsciu moglby brzmiec inaczej z roznymi transportami spelniajacymi kryteria bit-perfect.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Niestety badz stety jesli tylko to co do daca dotarlo jest bit w bit zgodne z oryginalem, rzecz jasna z uwzglednieniem domeny czasu, to tylko voodoo moze sprawic ze ten sam DAC na tym samym swoim wejsciu moglby brzmiec inaczej z roznymi transportami spelniajacymi kryteria bit-perfect.

Tak Ci zazdroszczę tego podejścia - śpisz spokojniej w niewiedzy i jesteś zadowolony z tego co masz. Ja raz w temat wszedłem, kupiłem kilka streamerow (wszystko bit perfect) i różnice między nimi niestety okazały znaczące… :(  zaprosiłem wielu znajomych na ślepe testy nie ze świata audio i każdy z nich nie wiedząc co testuje za każdym razem rozpoznawał różne urządzenia. Te zmiany są i tyle. Ale nie baw się w to bo to kolejna nerwica audiofilska i chaos w głowie, który skutkuje uszczupleniem portfela, tak wiec nie polecam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mateolo2 napisał:

Tak Ci zazdroszczę tego podejścia - śpisz spokojniej w niewiedzy i jesteś zadowolony z tego co masz. Ja raz w temat wszedłem, kupiłem kilka streamerow (wszystko bit perfect) i różnice między nimi niestety okazały znaczące… :(  zaprosiłem wielu znajomych na ślepe testy nie ze świata audio i każdy z nich nie wiedząc co testuje za każdym razem rozpoznawał różne urządzenia. Te zmiany są i tyle. Ale nie baw się w to bo to kolejna nerwica audiofilska i chaos w głowie, który skutkuje uszczupleniem portfela, tak wiec nie polecam :) 

Zdaje sie nie bardzo zrozumiales. Nie ma w tym ujeciu transportow bit perfect per se, bo bycie bit perfect to wypadkowa elementow. Sa konfiguracje, ktore potrafia przekazac do ukladu odpowiedzialnego za konwersje DA stream np. raw PCM, ktory jest co do bita zgodny z raw PCM zrodla. A w takim przypadku twierdzenie, ze brzmienie moze byc rozne, to jedynie voodoo.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2022 o 07:42, JacekWF napisał:

Piotrze, to co byś polecił zamiast Wiim-a? Mam go podłączonego do Pioneer-a A-70DA z Pylon Audio Diamond 28, muzyka ze Spotify, Tidal z tableta/smartfona. 

I jesteś zadowolony?

Ja tez zazdroszczę. :/

Czlowiek kupuje transport bit perfect i jednak potem nie jest zadowolony. A miało być perfect.

Kupuje inny też Perfect , ale droższy no i jest inaczej. Czasem lepiej. Czasem perfect.

Zazdroszcze też bym chciał nie słyszeć.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2022 o 07:42, Piotr Sonido napisał:

I jesteś zadowolony?

Ja tez zazdroszczę. :/

Czlowiek kupuje transport bit perfect i jednak potem nie jest zadowolony. A miało być perfect.

Kupuje inny też Perfect , ale droższy no i jest inaczej. Czasem lepiej. Czasem perfect.

Zazdroszcze też bym chciał nie słyszeć.

Piotr

Jestem zadowolony ale może mógłbym być jeszcze bardziej zadowolony :). Nie mam porównania Wiim za 400 zł do np. CXN V2 za 4000 zł i dlatego pytam.

A u Ciebie wszystko w porządku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No ja mam porównanie. W temacie o Wiim mini opisywałem swoje wrażenia.

Ja różnice słysze, mimo bit perfect.

CXN gra dla mnie zdecydowanie lepiej.

Zen Stream też, z tym że Wiim mini ma znacznie lepsza obsługę.

Dobrze wspominam Malinkę. Poluję na 4ke teraz.

Piotr

Mini wydluza kazde 5 sekund utworu wyslanego przez spdif o jakies 0,1 ms. DeltaWave szacuje zgodnosc pomiedzy poszczegolnymi iteracjami na WiiM  w okolicach -130 dBFS PK Metric. Moze da sie to uslyszec, nie wiem, ja nie slysze. Ale to nie jest scenariusz bit-perfect, to sytuacja, gdy nie ma po stronie DACa zadnej ingerencji w jitter i zadnej proby rekonstrukcji zegara. Cos, co nie jest juz norma dla wspolczesnych DAC, chyba ze jest tam ASRC w akcji, ale tu bit-perfect z zalozenia nie jest mozliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...