Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

Uzytkownik ma jakas swiadomosc w kwestii ograniczen swojego sprzetu, wiec moze wybrac takie rozwiazanie, ktore sprawdzi sie najlepiej w konkretnej konfiguracji.

A zdanie "Takie same dane wysylane na obu wiec "brzmia" tak samo." jest jak najbardziej prawdziwe - chodzilo o konkretne porty w Pro identycznie skonfigurowane. Czy i jak radzi sobie z tym strona odbierajaca jest oddzielnym zagadnieniem. Mozna zdecydowac sie na przyklad na celowe ograniczenie rozdzelczosci portu w Pro dla dopasowania z mozliwosciami DACa. Brak wsparcia dla 192 kHz w DACu nie sprawi, ze Pro samo z siebie bedzie wysylac 96 kHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze moze byc roznie, bo to nie bylo zdanie bezwzglednie prawdziwe a pewna konkluzja z calym zestawem niewypowiedzianych a koniecznych warunkow do spelnienia. Nie wspomnialem, ze urzadzenie musi byc skutecznie zasilane. Nie wspomnialem, ze okablowanie musi byc sprawne. Nie wspomnialem nawet, ze wpierw trzeba wybrac wlasciwe wyjscie w aplikacji WiiM Home. Mozna stworzyc cala wyliczanke tego, o czym nie wspomnialem, co nie zmienia tego, ze WiiM Pro wysyla takie same dane na obu portach w ramach protokolu spdif. Zaden nie jest uposledzony w kontekscie transparentnosci wzgledem drugiego, oba umozliwiaja trasmisje bitperfect z takimi samymi maksymalnymi parametrami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Felix1 napisał:

Tak samo jak to, że coax i Toslink ZAWSZE niosą ten sam sygnał, co zasugerowałeś.

Ja przynajmniej potrafię przyznać się do błędu, Ty jednak nie bardzo.

Znowu - to, że NIE ZAWSZE toslinkiem jest tak samo jak coaxem, więc konkluzja jest błędna.

Byłaby właściwa, gdybyś zaznaczył, że Toslink nie zawsze obsługuje to samo, co coax.

W zadnym razie nie sugerowalem i nie sugerowalbym, ze "coax i Toslink ZAWSZE niosą ten sam sygnał", bo to zwyczajnie nieprawda.

Ze stwierdzenia, ze Pro wysyla takie same dane na oba gniazda wynika tylko i az tyle, ze sa one sobie rownowazne pod wzgledem mozliwosci. Nie bez powodu brzmienie zostalo ujete jako "brzmienie".

Nie ma powodu, bym zaznaczal, ze "Toslink nie zawsze obsługuje to samo, co coax", bo po stronie WiiM Pro obsluguje dokladnie te same rozdzielczosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Felix1 napisał:

Jest powód, bo sporo użytkowników nie wie, że po stronie DACa już tak być nie musi i to jest jednak ważna informacja.

Gdybym wypowiadal sie tu na temat DACow zapewne bym o tym wspomnial. Ale nie wypowiadalem sie, jak i nie wypowiadalem sie o Tanzanii totez nie wspominalem o przyslowiowym tam glodzie. Uzytkownik, ktoremu odpowiadalem, nie pytal mnie o mozliwosci swojego wlasnego DACa.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiale stwierdzenie. "Okłamac" to w istocie swiadomie przekazac informacje niezgodne z wlasnym przekonaniem a celem wprowadzenia w blad. Moje przekonanie odnosnie mozliwosci WiiM Pro jest takie, jakie ujawnilem w swojej odpowiedzi. Przekonania odnosnie mozliwosci DACa u kolegi brak, bo i nic o nim nie wiem ponad to, co kolega sam tu napisal.

Sie rozpedzasz odrobine nadmiernie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klania sie umiejetnosc czytania ze zrozumieniem. Zeby kolege oklamac w omawianej kwestii musialbym co najmniej miec przekonanie, ze mozliwosci Pro sa odmienne dla jego cyfrowych portow, a, jak wspomnialem, takiego przekonania u mnie nie ma. Moglbym co najwyzej przekazac mu nieprawde gdyby stan faktyczny byl taki, ze mozliwosci sa odmienne. Acz zgodnie ze stanem mojej wiedzy odmienne nie sa.

Zatajenie istotnych informacji mogloby miec miejsce, gdybym np. nie wspomnial o tym, ze w WiiM nie kazda wtyczka od coax bedzie pasowala. Ale o tym wspomnialem, jako ze jest to zarowno istotne jak i bezposrednio powiazane z poruszana kwestia portow w WiiM.

Wciaz sie zapedzasz w wypowiedziach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją przygodę z budowaniem nowego systemu zacząłem w styczniu i w sumie na ten moment dochodzę do finału.

Więc jest Wiim PRO spięty z D50S coaxialnie  i oba urządzenia są zasilane liniowo.

Po wielu moich bojach, które opisywałem wcześniej aktualnie jest super. Lepszego dźwięku nie mogłem sobie wymarzyć.

Ostatni element, który dodałem to zasilacz liniowy i to był strzał w dziesiątkę. Trudno mi ocenić w ilu procentach wpłynęło to na samego wiima ale na Dać-a napewno, ponieważ teraz dziwek jest wyraźnie bardziej potężny i pełniejszy aż nie można przestać słuchać. 

Porównuje do CD NAD C565bee i jak wcześniej nie mogłem się zdecydować to aktualnie wiim + D50s dla mnie gra lepiej, ciekawiej pod moje ucho. Więc pewnie niedługo rozstane się z CD.

Dziękuję wszystkim za wsparcie przy konfiguracji mojego toru na tą chwile mogę już spać spokojnie i cieszyć się muzyką.

Cel został osiągnięty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś lubi to są pierwsze pomiary :

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/wiim-pro-review-measurements-streamer.42300/

Jeżeli ktos nie ma czasu to tłumaczenie podsumowania przez google translate wygląda tak.

 

Spróbuję przez chwilę oddzielić od siebie zarówno moje subiektywne przemyślenia, jak i obiektywne wnioski... Patrząc tylko na ogólną czystą wydajność, WiiM Pro to trochę bałagan. Chociaż nie jest najgorszy, jaki widziałem, część DAC nie jest odpowiednia dla treści 24-bitowych, daleko od tego, czego powinniśmy oczekiwać od produktu wprowadzonego na rynek pod koniec 2022 r. (Za jakąkolwiek cenę), a właściwie przewyższonego przez niektóre klucze sprzętowe. ADC jest jeszcze słabszy, nie mówiąc już o prawie bezużytecznym, jeśli nie masz regulowanego wyjścia, dzięki jego maksymalnemu wejściu o wartości znamionowej 1 Vrms. Wśród innych scenariuszy prawdopodobnie nie spowoduje to degradacji (tym bardziej) jakiegoś sygnału gramofonowego, ale jaki byłby sens używania gramofonu do takiego zakończenia w domenie cyfrowej? Winylowcy, powiedzcie mi...

Z drugiej strony mamy stronę cyfrową. Po pierwsze aplikacja jest fajna, działa świetnie, bez zauważalnych błędów czy lagów. Używanie go na co dzień sprawiało mi przyjemność. Wtedy mamy niekwestionowaną wydajność. Jest rzeczywiście idealnie przezroczysty podczas korzystania z Wi-Fi i pozostaje zawsze stabilny, nawet podczas przesyłania strumieniowego utworów 192 kHz. Wejścia/wyjścia S/PDIF są świetnym dodatkiem, jeśli chcesz, tak jak ja, streamera zasilającego DAC (tylko z jednym wejściem optycznym), który może również przechwytywać sygnał z telewizora lub innego źródła. Jeśli zapomnę o (oczekiwanych) słabych pomiarach Bluetooth, wszystkie wejścia cyfrowe po prostu działają i mierzą świetnie. Chromecast jest jednym z najlepszych dodatków w stosunku do zwykłego WiiM Mini, ponieważ możesz ominąć aplikację WiiM Home, używając Roon lub dowolnej dedykowanej aplikacji do przesyłania strumieniowego. Osobiście wciąż czekam na aktualizację Roon Ready i chętnie ponownie zmierzę, czy wydajność cyfrowa pozostanie taka sama. Ważąc zalety i wady, dam WiiM Pro moją rekomendację, opartą na tym, jak ja bym (i będzie!) używał go dla siebie. Za tę cenę po prostu spełnia swoją rolę i to w świetny sposób. Okres.

Ocena flankera:

WiiM Pro (analogowe wejście i wyjście): Przeciętne

WiiM Pro (transport cyfrowy): Doskonale

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, acz np. wyniki z chromecast po ostatnim update mamy rozbiezne. U niego przy uzyciu Roona jest bardzo dobrze, ale nie w pelni transparentnie, a u mnie z LMS pelna transparentnosc.

W sekcji analogowej jest jedynie minimalny progres wzgledem Mini.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podzielić moim najnowszym coax case mod wiim :)

Nie wiem czy pamiętacie jak ja zacząłem swoją przygodę z wiim ale był to mini połączone toslinkiem do wzmacniacza. Dobrze do grało ale ja nie miałem kompletnie doświadczenia żeby to stwierdzić. Więc zacząłem nałogowo czytać różne fora, wątki itp i też chciałem mieć połączenie jak koledzy audiofile ale moja droga do elektrycznego cyfrowego połączenia była bardzo wyboista. Więc najpierw zmiana z mini na pro  - to był dobry ruch ponieważ nie tylko mam tego upragnionego coaxa ale również jest dużo lepsza wydajność samego urządzenia. Następnie zakup daca z coax i tu wybór padł na D50s. Żebyście widzieli moją minę jak przyleciałem z toppingiem do domu usłyszeć tą legendarną różnice miedzy coax a Toslink  , a tu dupa cisza nie gra. Okazało się, D50S ma fabrycznie skopane wejście coaxialne, ale cudowny sposób pewien magik znalazł na to rozwiązanie. Więc ja w tej całej radość co robię kupuje super kabelek pure silver i znowu lecę do domu z paczkomatu i co, i dupa kabelek nie wchodzi do wiima. Późno było więc postanowiłem iść spać zawiedziony i rozmyślałem co zrobić, sprzedać wiima a może kabelek a może wszystko bo mam dosyć. Rano eureka przecież te złącze jest OK tylko trzeba je uwolnić ze zbędnego otaczającego plastyku. Do tej pory nawet pyłek nie nóg spaść na mojego ukochanego wiima, a ja na niego z nożem. Niestety nie będzie już obudowa w stanie idealnym ale będzie grało po coaxie :) Niestety kilka razu ostrze poleciało w bok ale i tak jestem w szoku, że mam wszystkie palce a wiim przeżył i ma się całkiem dobrze. Nie miąłem pod ręką wtedy ostrzy modelarskich, które dokupiłem następnego dnia plus zestaw pilniczków modelarskich z którymi cała robota była dużo łatwiejsza. Wiem, że wygląda to tak sobie ale tyłu się nie ogląda tylko jak coś słucha. I teraz już w końcu śpię spokojnie. W końcu poznałem tą tajemnice i lepiej lub gorzej wytłumaczyłem sobie różnice pomiędzy toslinkiem a złączem koaksjalnym. Jednak opinie zostawiam dla siebie ponieważ mógłbym tu zacząć niekontrolowaną dyskusje, a ja ekspertem nie jestem i muszę jeszcze nabrać doświadczenia. Zauważyłem jednak ciekawą sprawę, a napewno w moim systemie. Połączenie optyczne jest bardziej neutralne w stosunku do użytego kabla lub ja nie słyszę czekam jeszcze na kabelek optocoupler mkII, który może to zmienić, ale wtedy napiszę update. Za to koaksjalne przy zmianie kabla z miedzianego (melodika Purple Rain) na srebrny (Yerbo + Dh Labs) to jest przepaść na korzyść Yerbo. Ja jestem osobą, która w te kable nie wierzyła bo co to ma do zer i jedynek, a jednak ma i to dużo. Dwóch sąsiadów, których zaprosiłem na odsłuchy również od razu wyłapali różnicę. U mnie to słychać przez zwiększenie kontroli niskich rejestrów oraz zwiększenie detali czyli ogóle rozjaśnienie, zdjęcie kocyka. Po tym doświadczeniu zdecydowałem się zamówić lepszy kabel optyczny ponieważ uwierzyłem, że on może mieć znaczenie. Generalnie po osłuchaniu się z D50s nie przekonał o mnie do siebie i wróciłem do DAC PCM 1796, którego mam wbudowanego we wzmacniaczu pomimo, że nie ma wejścia coaxialnego, to dla mnie lepiej brzmi niż D50s.  Na tą chwilę D50s już jest na OLX kabelek Yarbo też, ale on może zostanie u mnie dłużej ponieważ czekam na dostawę LKS MH-DA004 i może ten dać mnie zaskoczy w połączeniu z wiim.  Generalnie moim celem jest zastąpienie CD NAD 565bee które jak dla mnie gra super i sprzedam go dopiero jak uzyskam granie z plików na tym samym poziomie. 

 

 

IMG_0603.jpeg

IMG_0602.jpeg

IMG_0610.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, siwmad napisał:

Nie miąłem pod ręką wtedy ostrzy modelarskich, które dokupiłem następnego dnia plus zestaw pilniczków modelarskich z którymi cała robota była dużo łatwiejsza.

 

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale jaja. No ale to jest włąsnie chińska produkcja z pomysłem.

Widać skończyła się już seria Wiima z dołożonym CNC  😂

Normalnie nie wierzę ....... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...