Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

9 minut temu, siwmad napisał:

Ja wszystko robię dobrze. To jest jakiś znowu problem ze złączem COAX. Jak podłączę kablem zestawu RCA to działa. Tylko ja nie po to kupiłem porządny kabel COAX żeby leżał nieużywany. To jest mega dziwne inne osoby też piszą na forum o tym problemie. Obwiniają złącze Wiim, ale moim zdaniem problem jest inny ponieważ z innym dac (SMSL M300) Wiim po coaxialne działa bez problemów.

Zbyt "porzadny" = przesadnie gruba wtyczka bedzie problematyczna, bo gniazda sa wpuszczane w obudowe i nie zawsze da sie wetknac taka wtyczke solidnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Zbyt "porzadny" = przesadnie gruba wtyczka bedzie problematyczna, bo gniazda sa wpuszczane w obudowe i nie zawsze da sie wetknac taka wtyczke solidnie.

Zgłosiłem ticketa na support Wiim. 

 

Mariusz dziwne jest to, że jak podłącze dać SMSL M300 tym samym kablem to wszystko działa jak trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, siwmad napisał:

Zgłosiłem ticketa na support Wiim. 

 

Mariusz dziwne jest to, że jak podłącze dać SMSL M300 tym samym kablem to wszystko działa jak trzeba.

Owszem, ale sam tez napisales, ze z mniej "porzadnym" kablem problemu nie ma. Sprawdzales tez testem z aplikacji WiiM Home przy roznych sample rate / bit depth?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być winna toppinga D50s. Nie przejmuje się tylko poczekam cierpliwie na reakcje wsparcia. W pro mam w końcu lepsze gniazdo toslink i teraz optyk niewypada. Dla mnie to jest mega plus. D50s trafił do mnie na jakiś czas wiec zawsze mogę go zmienić a na ta chwile coax wykorzystam do podłączenia transportu CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

w Wiim mini to nie jednemu gniazdo optyczne wyleciało

Nie gniazdo wyleciało tylko ta klapka się wyłamała. Mnie też to spotkało :)

W Pro już podobno jest to poprawione, sam nie potwierdzę bo swojego jeszcze nie mam.

Jeżeli chodzi o ten coax to wygląda na problem z Toppingiem D50s.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, klimkr napisał:

Tak na logikę, skoro Topping działa z "gorszym" kablem, to problem jest z tym "lepszym" :)

Dobra, przeczytałem jeszcze raz. Wcześniej źle zrozumiałem. Moja kulpa.

Czyli

Wiim pro -> lepszy coax -> topping D50s -> nie gra

Wiim pro-> zwykły coax -> topping D50s -> wszystko ok

Wiim pro -> lepszy coax -> topping M300 -> wszystko ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dokładnie. To jest problem D50s a dokładnie układu Cirrus Logic CS8416 chip.

https://theaudiophileman.com/d50s-dac-review-topping-pt-2/

Tu jest to opisane oraz w innych miejscach udzie narzekają na problemy z input coax w D50s.

 

Mam teraz w domu SMSL D300 i nie ma żadnych problemów tak samo jak nie było w M300.

Przy okazji dodam, że D300 bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. W końcu usłyszałem różnice pomiędzy DAC-ami, która jest warta dopłaty dodatkowych złotówek.

Wracając do D50s Topping tłumaczy, że D50s musi mieć sygnał coaxialne dobrej jakości ponieważ kiepsko regeneruje zegar (jittler). Więc chyba coś jest też na rzeczy w jakości  sygnału coax wychodzącego z Wiim PRO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Gdyby mial to byc problem chipa, dotyczylby tak samo spdif po optyku. Raczej sam Topping cos spierniczyl na coaxialu, ze sa problemy. Inna rzecz, ze malo ktory kabel ma wlasciwa impedancje z RCA.

image.png.8fdc7803e129f3128a612f82433052c4.png

Mariusz znasz kogoś kto jest w stanie wykonać tego moda?

Dobra znalazle autora tego moda. Dzieki Mariusz za pojawienie się światełka w tunelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2023 o 19:58, Mariusz Kopacki napisał:

Gdyby mial to byc problem chipa, dotyczylby tak samo spdif po optyku. Raczej sam Topping cos spierniczyl na coaxialu, ze sa problemy. Inna rzecz, ze malo ktory kabel ma wlasciwa impedancje z RCA.

image.png.8fdc7803e129f3128a612f82433052c4.png

Mam już zrobionego moda opracowanego przez Tomka i aktualnie WiiM PRO pięknie gra z D50s przez cabel coax 75R.

Czyli  winny okazał się DAC a nie WiiM !!!

Tomek jeszcze raz dziękuję za pomoc i wykonanie moda.

sites.google.com/site/sq5ebo/topping-d50s-coaxial-mod

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...