Skocz do zawartości

Arcam Rdac plus Wiim.


TomAsh

Recommended Posts

Posiadam aktualnie głośniki Triangle Comete EZ podłączone do Smsl A300. Za streamer robi Wiim mini. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad dackiem z prawdziwego zdarzenia, ktory dobrze uzupelniłby mój system. Mam okazję nabyć w cenie ok 450 zł Arcam Rdac. Pytanie czy to się wszystko dobrze zgra czy może szukać czegoś nowszego? Gdzieś czytałem, że Rdac i Wiim nie specjalnie się lubią. Będę wdzięczny za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie odpowiedzieć czy to się dobrze zgra. Trzeba by było mieć Twój tor żeby wiedzieć. Napisz jakiej zmiany oczekujesz względem dźwięku teraz. Ewentualnie niech ktoś kto ma lub miał rdaca napisze jak brzmi. Teraz masz Wiima podłączonego do rca w A300? 

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz Wiima podłączonego do rca w A300? 

33 minuty temu, Artur Charicki napisał:

Dokładnie. Gra to dynamicznie i detalicznie z potężnym basem. Wczesniej miałem Atolla in100 i brzmienie a300 bardziej mi się podoba. To czego oczekuję to ew. odrobina wiecej ciepła w graniu i złagodzenie góry. Wydaje mi się ze dac z Wiima jest tu najweższym gardłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzezenie jest takie, że wiim po optyku gra bardziej detalicznie i jaśniej. Jak nie miałem daca to łączyłem wiima przez rca i było tak bardziej analogowo. Najpierw testowałem na dac magic 100 i było bardzo jasno i płasko. Później wpadł mi w ręce topping d30 i został. Innych dacow nie przerabiałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, TomAsh napisał:

Urządzenie w pełni sprawne bez modyfikacji. Pełen oryginał z aukcji w Szwecji. Myślę, że za Waszą poradą zakupię go i zobaczymy jak to zagra.

Ok, zakupiony. No to czekam na dostawę i podzielę się wrażeniami.

Jeżeli to oryginał, nie grzebany, to super. 

@Asia zapewne do dziś ma do mnie żal (a nie do sprzedającego oszusta), że kupiła to co kupiła ☹️

Edytowano przez dorsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuję połączenie Triangle Comete EZ+SmslA300+Arcam Rdac+Wiim mini.
Miałem obawy o współprace Arcama z Wiimem bo gdzieś przeczytałem o dziwnym zachowaniu Arcama w takim połączeniu. Ku mojemu zadowoleniu, w moim przypadku to nie występuje. Wszystko działa tak jak powinno, płynnie i bez problemów.

Odnośnie zmiany w brzmieniu mam wrażenie, że dźwięk stał się jakby bardziej trójwymiarowy. Ten z Wiimowego daca wydaje się bardziej płaski. Dzięki Arcamowi słychać lepszą separację instrumentów, dzwięk jakby wysunał się odrobine do przodu ale bez krzykliwości. Średnica jest bardziej mięsista, bas szybki i mocny jak na głośniki podstawkowe. Co do góry wciąż w niektórych utworach jest jakby za bardzo odczuwalny. Widzę, że mój system szybko demaskuje słabe jakościowo nagrania. Słychać wszystkie niedoskonałości za to w przypadku dobrej realizacji nagrania potrafią zabrzmieć fenomenalnie. Mam wrażenie, że te stworzone do hard rocka. Za to w całej reszcie gatunków naprawdę jestem zadowolony. Ale tak to już pewnie jest, że nie ma głośnika idealnego do każdego rodzaju muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...