Skocz do zawartości

Focal aria 948


ADAM7

Recommended Posts

Był to jeden ze wzmacniaczy jakie sugerowano mi do sprawdzenia do moich Arii, więc zakładam że spokojnie tak. Jeśli szukasz wzmacniacza do tych kolumn to możesz sprawdzić i posłuchać, zależnie od budżetu, Atoll in200SE, Parasound Hint 6 czy Michi X3. Wszystkie słuchałem z nimi i o żadnym nie powiedziałbym, że do nich nie pasuje, aczkolwiek rzecz jasna mam swoje preferencje. U mnie stanęło na Michi ale mocno zastanawiałem się też nad Parasoundem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za odpowiedź. U mnie akurat jest odwrotnie, posiadam już ten wzmacniacz i chce wymienić kolumny. Trochę czytałem o tych ariach i z opisu czuje ze mogą mi podpasowac. W najbliższym czasie zorganizuje sobie jakieś odsłuchy w salonie hi fi. Zastanawiam się tylko czy ten wzmak w pełni sobie z nimi poradzi. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz test MF 6si magazynu Audio dostępny dla wszystkich w sieci. Jasno napisano, że zasilacz daje radę, zawsze daje radę. 

A już na marginesie, fajnie w tym teście napisano (odnosząc się do brzmienia MF) czemu Hegel gra a muzyki w tym graniu nie ma. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie  ale jak się tak głębiej zastanowić/wsłuchać to.... ;)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jestem umówiony na odsłuchy w salonie hi fi na piątek.

Zabieram swoje klamoty czyli wzmak, kable oraz kolumny + kilka płyt.

Zaproponowano mi następujące kolumny do odsłuchu:

Monitor audio silver 500

Dali Optikon6 MK 2

Audiovektor QR3 

oraz Focal Aria 926 ponieważ nie mają na stanie do odsłuchu 948 w które celowałem.

I tutaj mam pytanie ponieważ otrzymałem informację  że 948 to prawie to samo co 926 tylko więcej basu i trudniejsze w ustawieniu paczki.

Ewentualne braki w basie można załatwić odpowiednim subem.?

Może ktoś się do tego odnieść w szczególności branża i oraz ocenić pozostałe kolumny pod kątem mojego wzmacniacza

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
MF6si to niezwykle wydajny i dynamiczny wzmacniacz o bogatej średnicy. Zgranie z Focal Aria 948 jest bardzo dobre ale chwilami może być nieco za dużo góry. Musiałbyś posłuchać i ocenić samemu. 

Jeśli masz już ten wzmacniacz i szukałbyś kolumn o detalicznym brzmieniu to oprócz Arii 948 zaproponowałbym Audiovector QR5, Dali Opticon 6 MK2 oraz Klipsch Forte IV jeśli tylko miałbyś warunki na te kolumny. Posłuchaj także koniecznie coś o cieplejszym brzmieniu typu Pylon Diamond 28, Dali Oberon 7/9 czy Kef Q950, które mają świetny stosunek jakości do ceny. 

Weź też poprawkę na Arię 926, ponieważ brzmią inaczej niż 948. Są zdecydowanie szczuplejsze i ostrzejsze w odbiorze względem większego modelu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Auiovector R3 to inna liga.

Kolumny nie są za slabe do wzmaka.

A i w 42 powinny dac rade.

Obie kolumny i Aria i Audiovector to kolumny jasne.

Z tym że Focal potrafi się pogubić na górnych rejestrach.

Potrfi być syczący. Dlatego Musical który obcina sporo górnego pasma to dobry trop tutaj.

Audiovector gra dokładnie. ale nie ma takich zapędów. To inna liga kolumn nieco.

Nawet nie nieco.

Muscial Pasuje do R3, chodź tu może być też ciekawie z innymi typami.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kaczadupa napisał:

Aria 906 też lubi przesadzać z sybilantami ? 

Moim zdaniem tak. Przy "udanym" w cudzysłowie połączeniu z wzmacniaczem. Tak.

14 godzin temu, Q21 napisał:

Osobiście bym nie wybrał takiego połączenia, bo drażnił mnie zakres wyższej średnicy i góry ale znam osoby, którym takie granie by odpowiadało :)

Tutaj się z kolegami zgodzę. Mam podobne odczucie.

Tu sybilantów nie będzie. nie powinno, bo nikt tego nie zagwarantuje. Ale faktycznie wyższa średnica by mnie też drażniła.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach i na placu boju pozostały dwa zestawy kolumny mianowicie focal aria 926 oraz audiovektor R3 signature.

Teoretycznie te drugie powinny wygrać w cuglach ale z moją elektroniką nie było przepaści pomiędzy nimi a i cena czyni cuda.

Focale z MF zgrały się przepięknie i chyba to jest moje brzmienie na które w końcu trafiłem. 

Sporym również atutem focali jest wygląd bo są przepiękne czego nie możną powiedzieć o audiovektorach.

Jeżeli chodzi o moje quadrale to zagrały straszliwą wysuniętą średnicą tłumiącą bas. Dramat. Co prawda słuchałem w sklepie z innymi kablami i inna akustyką.

Myślę że połączenie bi wire w ich przypadku sporo daje właśnie eksponując bas i łagodząc środek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio 948 były na bardzo fajnej wyprzedaży we Francji. Nie zdziwiłbym się gdyby niedługo zawitały na OLX.

Jeszcze ten kolor wydaje się dostępny

https://www.fnac.com/Enceinte-colonne-Focal-Aria-948-Prime-Walnut-Vendue-a-l-unite/a13823109/w-4#omnsearchpos=1

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Proponowałem posłuchanie 948 gdyż grają inaczej niż 926. Testowałem również 936, ale po 2 dniach je odesłałem. Sam jestem ciekawy jak one zagrałyby z Twoim wzmakiem. Prawdą jest tak jak koledzy wyżej pisali, że może być dokuczliwa wysoka średnica. Przez około 2-3 miesiące dobierałem kable aby to wyeliminować. Ostatnie szlify jeszcze ciągle robię z lampami. Magii dokonała lampa RCA 5963 czarny mat z lat 50. Wokal jest czyściutki wysunięty do przodu bez żadnych zaszumień w górnych częstotliwościach, wszelkie dodatki w tle są świetnie prezentowane  i o syczeniu można zapomnieć. Zaletą tych arii są niskie częstotliwości. Ponieważ słucham różnych gatunków muzycznych więc dlatego je wybrałem ze względu na ich uniwersalność. Jeżeli masz jakieś pytania to jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...