Skocz do zawartości

All In One czy oddzielne sprzęty, co wybrać??


Marian1977

Recommended Posts

29 minut temu, 19ozzy94 napisał:

Nie. Dziala dobrze. Lyngdorf ma ta korekcje co byc moze pomozw mi z poprawa akustyki i ma tez moc. Evo150 podoba mi sie wizualnie i ma tez dobra moc. Marantz 8006 ponoc gra lepiej od 7000n. Dlatego mysle nad zmianą. Jest juz na forum moj temat opisujacy problem braku basu powyzej 3m od kolumny. 

Ostroznie z Evo. Jest na innym forum watek dot. przygod z tym sprzetem. Wizualnie jest bardzo ladny, ale... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do utraty pewnej funkcjonalności to w zestawach all in one zasłynął w tym roku NAD z swoimi modelem 338 czy jakoś tak :) wywalając wsparcie dla spotify connect. 

Myślę, że to już indywidualna sprawa każdego co kupuje :) oczywiście w cenie dobrego all in one można kupić lepszy wzmacniacz i potem sobie dalej składać klocki ale są też osoby, które mają określony budżet nie chcą go przekraczać ani czekać :) Są też osoby, które chcą mieć kilka klocków:) O taka dowolność na rynku, którą uważam za bardzo fajną opcję :)

Czy amplituner jest bardziej podatny na awarie ? No tak, jest to związane z zastosowaniem bardziej rozbudowanej elektroniki ale to chyba też oczywiste.

Czemu sklepy polecają raczej osobne komponenty a nie all in one ( pomijając tu kwestię marżowości na produktach) to składając poszczególne elementy mamy większy wpływ na dźwięk, który uzyskamy :)

Na koniec dodam od siebie, że mam all in one i jestem zadowolony choć wizja posiadania kilku klocków wizualnie podoba mi się po prostu bardziej :) Ale nikt mi nie broni za rok sprzedać ampituner sieciowy i wymienić go na wzmacniacz i dołożyć samemu inny streamer, gramofon, odtwarzacz  CD :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, 19ozzy94 napisał:

... i ma tez moc. ... i ma tez dobra moc. 

To ile Ty tej mocy potrzebujesz skoro 2x113 W (4 omy) to dla Ciebie mało? Wiesz, że zapewne grasz na co dzień z mocami rzędu 1 W?

1 minutę temu, Michał Gałązka napisał:

( pomijając tu kwestię marżowości na produktach)

Dlaczego pomijając?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:
9 minut temu, Michał Gałązka napisał:

( pomijając tu kwestię marżowości na produktach)

Dlaczego pomijając?

bo odnoszę się do innej kwestii, ale żeby nikt nie przypieprzył mi się, że przede wszystkim sklepy na tym zarabiają to jednak jest inna kluczowa sprawa czyli możliwość lepszego dopasowania pod konkretne gusta :)  Inny DAC inny streamer ( tu masz na wszystko wpływ) kupując all in one jesteś poniekąd skazany na to jaki pomysł miał dany producent na ten konkretny sprzęt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

"Skazany na all-in-one.". Jakie to dołujące. Nie dziwota, że ludziska wybierają oddzielne komponenty. A im ich więcej, tym i Wolność większa. Właśnie rozgryzłeś tajemnicę monobloków, bi-wiringu, lamp (ich wymiana, to kolejne rozszerzenie obszaru wolności) itp. 

Ja wiem czy dołujące ? Zawsze kupno zestawu w czymkolwiek to jednak bycie skazanym na to co ktoś złożył nie my, bez znaczenia czy to komputer, sprzęt audio, rower itp :)

To dlaczego ludzie wybierają oddzielne komponenty to pozostaje dla mnie tajemnicą ponieważ nie prowadziłem badań w tym zakresie ani nie czytałem badań dotyczących powodów wybierania przez ludzi oddzielnych komponentów :). 

Na koniec ja żadnej tajemnicy nie odkryłem to tak jakbyś powiedział, że odkryłem tajemnicę mówiąc, że ziemia się kręci wokół słońca :D

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 19ozzy94 napisał:

Nie wiem ile mocy wykorzystuje ale wiem ze na kazdej kolumnie jala testowalem w domu bas byl wyczuwalny tylko do 3m a juz 3.5m dzwiek plaski jakby jakas sciana byla miedzy mna a kolumnami. Wiec zastanawiam sie czy to wlasnie nie brak mocy

Prawdopodobnie masz w tych miejscach punkty kumulacji modów [maksymalne wzmocnienie (czerwony) i maksymalne osłabienie (granatowy)]. Mocy wzmacniacza nic do tego (i tak kolumny ciągną z niego tylko ten 1 W). 

newplot.png.3b7444a75eed6daae7bd6ebf684bc659.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 19ozzy94 napisał:

Nie wiem ile mocy wykorzystuje ale wiem ze na kazdej kolumnie jala testowalem w domu bas byl wyczuwalny tylko do 3m a juz 3.5m dzwiek plaski jakby jakas sciana byla miedzy mna a kolumnami. Wiec zastanawiam sie czy to wlasnie nie brak mocy

tu bym jeszcze problemu poszukał w akustyce pomieszczenia. mocniejszy sprzęt  czy też bardziej dynamiczny może sprawić, że tego problemu już nie będziesz tak odczuwać ale może spowodować inne kolejne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michał Gałązka napisał:

tajemnicy nie odkryłem to tak jakbyś powiedział, że odkryłem tajemnicę mówiąc, że ziemia się kręci wokół słońca :D

To akurat jedno z największych odkryć w dziejach ludzkości. Zapoczątkowało rewolucję w myśleniu i praktycznie rozprawiło się z ideą Boga-Stwórcy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Czy amplituner jest bardziej podatny na awarie ? No tak, jest to związane z zastosowaniem bardziej rozbudowanej elektroniki ale to chyba też oczywiste.

No ja bym chętnie poczytał, czy większe prawdopodobieństwo awarii występuje w 1 ukladzie all in one, niz w 1 z np 5 samodzielnych urzadzen :) Moje rozumowanie podpowiada jednak to drugie. Z takich ciekawostek, to czytalem gdzies tylko, ze najbardziej zawodną elektroniką w audio jest elektronika w Subwooferach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, szyt napisał:

No ja bym chętnie poczytał, czy większe prawdopodobieństwo awarii występuje w 1 ukladzie all in one, niz w 1 z np 5 samodzielnych urzadzen :) Moje rozumowanie podpowiada jednak to drugie. Z takich ciekawostek, to czytalem gdzies tylko, ze najbardziej zawodną elektroniką w audio jest elektronika w Subwooferach.

tak średnio zrozumiałeś ale ok :) tak w amplitunerze czy urządzeniu all in one jest więcej elektroniki niż w zwykłym prostym wzmacniaczu :) bo do tego się odnosiłem. Owszem w 5 klockach jest więcej elektroniki niż w urządzeniu all in one ;) ale jak padnie mi osobny streamer to tylko jego odsyłam na gwarancję, reszta sprzętu dalej może być używana no ale ja i tak nie to miałem na myśli :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukluk71 napisał:

Za kilka stów kupujesz strimery ? To chyba jakieś z aliexpres. Bo ja widzę po kilka tysięcy takie urządzenia i to nie jakaś wysoka półka.

To dla naiwnych, żeby nie powiedzieć, technicznych analfabetów, którzy uważają że streamer ma brzmienie.

A brzmienie jest w DAC.

3 godziny temu, lukluk71 napisał:

 

 

1 godzinę temu, 19ozzy94 napisał:

 Marantz 8006 ponoc gra lepiej od 7000n. 

Marantz to Marantz, ta sama sygnatura brzmienia.

Edytowano przez dorsz
Silnik się zacina.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

I jaka to ta sygnatura, jeśli można wiedzieć? Bo podpinałem do niego z 30 modeli kolumn i za każdym razem do mych uszu dochodził inny dźwięk. To jak ten Marantz w końcu gra? 

to tak jak podepniesz pod jedne kolumny 10 róznych wzmacniaczy też inaczej grają :D

Na efekt końcowy składa się wiele zmiennych 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marian1977 napisał:

UWAGA dla komentujących.

Zaczynamy znacznie odbiegać od tematu przewodniego, co skutkuje zanikiem sensu mojego postu.

Myślę, że sam  musisz zadecydować,  a nie pytać innych.

Każdy ma odmienne podejście, jak żaden z Ciebie audiofil/sprzętowy onanista idź w All in One, dobierzesz kolumny, kabel głośnikowy i szafa gra.

Gorzej jak masz żyłkę audiofila, co to zacznie dobierać do wzmacniacza, a to nie tak grające daki, a to nie zawsze wpasowujące się w gust CD playery, streamery i inne pierdolety.

Zaczną się koszty, kabelki, duperelki itd.

 Musisz niestety sam wiedzieć, Ty znasz siebie najlepiej, Ty wiesz co Ciebie rajcuje w audio, a co nie.

Sam widzisz, że każdy ma swoje podejście jednemu starczy samograjek, innemu nie, bo musi mieć wzmaki, daki i inne źródełka. 

🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukluk71 napisał:

Za kilka stów kupujesz strimery ? To chyba jakieś z aliexpres. Bo ja widzę po kilka tysięcy takie urządzenia i to nie jakaś wysoka półka.

Streamerów po "kilka stów' jest dostatek.

https://s4home.pl/odtwarzacze-sieciowe/yamaha-musiccast-wxad-10.html

https://www.q21.pl/taga-harmony-twa-10b.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=68cd642d-6e62-c7f4-bb5f-b7f8c10e88af

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu ludzi tyle opinii. Ja postawiłem na all on one. Zajmuje mniej miejsca miej kabli, obsługa z telefonu itp.

Po czym dokupiłem gramofon i odtwarzacz CD i tak cała szafka zastawiona...

Systemy all on one to moim zdaniem wygoda użytkowania. Ważna jest funkcjonalność i rodzaje dostępnych wyjść. Swoją drogą nie wiem dlaczego tak mało wzmacniaczy oferuje wyjście HDMI. Branża często zachwala funkcjonalność wzmakow, mówiąc że podłączysz optykiem. Jaka jest przewaga optyka od HDMI?

Jeśli miałbym osobne pomieszczenie dedykowane do odsłuchu muzyki to może kombinował bym z systemami dzielonymi, ale jak wszystko stoi w salonie to wolę jak sprzętów jest mniej. 

I zależy jak często ktoś sprzęt chce zmieniac dla samego faktu zmiany. Ja jestem raczej stały w uczuciach i pewnie będę używał mojego systemu przez parę lat bez wymiany podzespołów. No chyba że coś się popsuje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja, jako użytkownik all in one się wypowiem.  Zacznę od sedna, czy cofając czas poszedł bym jeszcze raz tą samą drogą - NIE.

Czy polecił bym komuś jako pierwsze prawdziwe urządzenie do słuchania muzyki -TAK, ale tylko z korekcją

Podoba mi się idea minimalizmu, bez klamotów, daców, switchów, zasilaczy, kłębów kabli i dużych stolików pod sprzęt. To nie wątpliwie zaleta kombajnów, telefon jako pilot i gra muzyka.

Kłopociki zaczynają się jak chcesz coś zmienić, a prędzej czy później to nastąpi.   Jak w każdym hobby, zabawki chcesz mieć coraz lepsze a w tym przypadku jedyne co możesz zmienić

to kable. które nie zapewnią Tobie radykalnej zmiany grania a jedynie sznyt, końcowy szlif. To raz.

Dwa. Każdy pokój ma swoje mody i zapewne z biegiem czasu zaczną one Tobie przeszkadzać. Jeśli nie kupisz klocka z korekcją, to może się okazać że zrobienie adaptacji przez akustyka nie wystarczy ( jak u mnie) a DSP nie ma gdzie wpiąć.

pozdro

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...