Skocz do zawartości

NAD C298 + B&W 702 S3 - czy może 2x NAD C298 + B&W 702 S3


Adrew Cork

Recommended Posts

Witam serdecznie,

To mój pierwszy post dlatego chciałbym się serdecznie przywitać.

Kompletuje zestaw i myślę o NAD C658 + NAD C298 + B&W 702S3. Pytanie w zasadzie jak w temacie. Czy ta końcówka da sobie bez problemu radę z tymi Bowersami, czy może lepiej zestawić dwie końcówki C298 w bridge?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Arek

Edytowano przez Adrew Cork
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kłopot z podpowiedziami. Mało jeszcze tych 702 S3 w THF i mało kto słuchał.

Tobie się udało ich odsłuchać?

Ja słuchałem 705S3 z Michi X5 i było extra. Słuchałem też Michi X3 z 702S2 i było....fajnie, ale bez polotu, sceny i basu. Nie wiem, ale wydaje mi się, że na tej podstawie można wysnuć w miarę uniwersalny wniosek: im więcej prądu, tym lepiej. W tym wypadku lepiej dla Bowersów. Spotkałem się z opinią (fakt, że pracownika THF, więc biorę na nią poprawkę), że 702S3 niebezpiecznie zbliżyło się dźwiękiem do serii 8. Ale trzeba ten potencjał wydobyć....🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowa sprawa. Jak było z basem? 702S3 to pierwsze kolumny w tej serii, gdzie producent zdecydowała się na bas reflex w dół. Do tego zaoblona płyta przednia kolumn i wysunięcie do przodu głośników = większa "praca" membran.

Jestem przed odsłuchem stąd te pytania....

PS. Poproś o podłączenie do nich Michi X3 lub 5, zapomnisz o Nadzie.......😇

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rokownik napisał:

Kluczowa sprawa. Jak było z basem? 702S3 to pierwsze kolumny w tej serii, gdzie producent zdecydowała się na bas reflex w dół. Do tego zaoblona płyta przednia kolumn i wysunięcie do przodu głośników = większa "praca" membran.

Jestem przed odsłuchem stąd te pytania....

PS. Poproś o podłączenie do nich Michi X3 lub 5, zapomnisz o Nadzie.......😇

Powiem tak w skrócie: basik super, na tyle dobrze, że nawet bardzo dobrze :) Ogólnie słucham elektroniki i trip-hopu, dlatego bas jest dla mnie arcy ważny i bardzo zwracam uwagę czy głośniki basem nie przykrywają reszty. W 702 S3 jest tak, żę bas (soczysty) nie zakrywa całej reszty,  bardzo przyjemnie zagrały - posłuchaj sam.

Co do Rotel Michi - nie słuchałem, fakt, ale od zawsze klasyczny Rotel w elektronice (oczywiście dla mnie) ustępował NADziarzowi :) co nie zmienia faktu, że z Michi może być inaczej :)

BTW. Słuchałeś może NAD'a M33?

Edytowano przez Adrew Cork
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem M33. Jakoś mnie te nowe klocki AIO, nie przekonują. Słuchałem Naim Uniti Star z kilkoma kolumnami (Focale, SF) i utwierdziło, mnie to w słuszności decyzji. Celuję zdecydowanie w coś.....cięższego. 🤣

Co do Bowersów, już 705S3 zrobiły na mnie duże wrażenie. To pierwsze Bowersy z serii 7, które nie męczą swą "sterylnością". Oczywiście te podstawkowe kolumny nie biją basem po nerach, ale są urzekająco szybkie, kreują naprawdę fajną przestrzeń i pięknie wybrzmiewają na nich talerze. Słuchanie dobrze zagranych i zaaranżowanych utworów jazzowych to czysta przyjemność.

Muszę się umówić na 702S3, mam nadzieję, że się już wygrzały w Łodzi. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Rokownik napisał:

Co do Bowersów, już 705S3 zrobiły na mnie duże wrażenie. To pierwsze Bowersy z serii 7, które nie męczą swą "sterylnością".

Kurcze, ciężko się pisze w każdym jednym zdaniu dodając: wg mnie, IMO, IMHO...... Opisywałem moje wrażenia i moje odczucia. W obu powyższych zdaniach. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Dla mnie to jednak jasne analityczne granie.

Czy ten NAD nie będzie dla nich za sterylny?

Nie wiem, zastanawiam się takiego połączenia nie słuchałem.

Piotr

Dobrze mi to zagrało :) Porównywałem z ELAC Vela FS409 podłączonymi do Hegel H390 i miałem lepsze odczucia przy NAD + B&W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

702s3 są nieznacznie podniesione w górnym zakresie ale są mocno przezroczyste. Brzmią jakby ktoś wziął nóż i rozdzielał wszystkie górne częstotliwości na części pierwsze.

Bas nie uległ znaczącej zmianie, z racji dużej ilości głośników w relatywnie małej obudowie. Ale to jest zabieg specjalny aby mieć bas pod większą kontrolą. Co prawda jest go więcej a niż w poprzedniej wersji S2, ale nie ma tu miejsca na poluzowanie.

Środek lekko uwypluklili. Wyszło to raczej na dobre. Brzmią dzięki temu "z bliska".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Rokownik napisał:

Fajnie.  Gratuluję. 👌

PS. Tylko pytanko, jak poprzednio opisywałeś dobry bas w 702S3, to uwzględniałeś ten subwoofer? Czy nie?

Bowersy mają bardzo elegancki basik - opisywałem go bez uwzględnienia subwoofera.

DB4S to osobna historia, jest potrzebny tylko w określonych sytuacjach, raz na jakiś czas :) Mój pokój odsłuchowy to 45 m2.

Do normalnego słuchania stereo bas w 702S3 jest bardzo dobry, zwłaszcza z jak napędza je NAD.

Edytowano przez Adrew Cork
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...