Skocz do zawartości

Stereo


Lukasz Kowalski

Recommended Posts

Przed chwilą, Lukasz Kowalski napisał:

Nie jestem w tych sprawach oblatany słuchałem tych kolumn i bardzo podobało mi się ich brzmienie .Słucham elektronicznej muzyki i sam już nie wiem na co się zdecydować  Może coś zaproponujecie ,)

Ale słuchałeś ich gdzie? W salonie audio, a tam inne pomieszczenie na pewno nie 15m i inna akustyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lukasz Kowalski napisał:

Pomieszczenie bardzo podobne u kumpla on ma ok 20 m i brzmiało to ok

DiBatonio nie muszą być podłogowe;) Masz coś fajnego na myśli????

20m w  iczym nie jest podobne do 15m, ba nawet dwa 15m nie są dosiebie podobne, wystarczy, że mają różne ściany itp.

Co mam na myśli?

Na razie nic, ode mnie możesz jedynie się dowiedzieć na co zwrócić uwagę, ale na pewno nie napiszę, że te, czy tamte kolumny zgraja u Ciebie tak, czy owak.

Nie jestem wróżbitą Maciejem 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze Cambridge CXA 61 ( mialem CXA81 i nie dam zlego slowa powiedziec - jesli 61 nie odbiega zbyt jakoscia to powinien sie spodobac) lub Audiolab 6000  z tego co na internecie widzialem to go chwala. O moze tego CXA81 z drugiej reki jesli by sie trafil.

Kolumny mam Pylony Diamond 25 i tez na okolo 15m i jest ok - wlasnie slucham Katie Melua i bas jest dobry, jej glos zywy, wyrazny. Tez chyba tylko z drugiej reki jesli by sie udalo gdzies znalezc.

Oczywiscie kazde pomieszczenie jest inne wiec trzeba by sprobowac a i kazdy z nas inny sluch ma .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DiBatonio napisał:

20m w  iczym nie jest podobne do 15m, ba nawet dwa 15m nie są dosiebie podobne, wystarczy, że mają różne ściany itp.

Co mam na myśli?

Na razie nic, ode mnie możesz jedynie się dowiedzieć na co zwrócić uwagę, ale na pewno nie napiszę, że te, czy tamte kolumny zgraja u Ciebie tak, czy owak.

Nie jestem wróżbitą Maciejem 😁

Hahahaha wiadomo;) To poprosiłbym Cie o pomoc na co zwrócić uwagę i czym się sugerować;)

17 minut temu, Artur Brol napisał:

Witam

Moze Cambridge CXA 61 ( mialem CXA81 i nie dam zlego slowa powiedziec - jesli 61 nie odbiega zbyt jakoscia to powinien sie spodobac) lub Audiolab 6000  z tego co na internecie widzialem to go chwala. O moze tego CXA81 z drugiej reki jesli by sie trafil.

Kolumny mam Pylony Diamond 25 i tez na okolo 15m i jest ok - wlasnie slucham Katie Melua i bas jest dobry, jej glos zywy, wyrazny. Tez chyba tylko z drugiej reki jesli by sie udalo gdzies znalezc.

Oczywiscie kazde pomieszczenie jest inne wiec trzeba by sprobowac a i kazdy z nas inny sluch ma .

 

18 minut temu, Artur Brol napisał:

Witam

Moze Cambridge CXA 61 ( mialem CXA81 i nie dam zlego slowa powiedziec - jesli 61 nie odbiega zbyt jakoscia to powinien sie spodobac) lub Audiolab 6000  z tego co na internecie widzialem to go chwala. O moze tego CXA81 z drugiej reki jesli by sie trafil.

Kolumny mam Pylony Diamond 25 i tez na okolo 15m i jest ok - wlasnie slucham Katie Melua i bas jest dobry, jej glos zywy, wyrazny. Tez chyba tylko z drugiej reki jesli by sie udalo gdzies znalezc.

Oczywiscie kazde pomieszczenie jest inne wiec trzeba by sprobowac a i kazdy z nas inny sluch ma .

Dziękuję zaraz zainteresuje się Twoimi propozycjami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odważnie jak Pylony Diamond 25 w 15m grają poprawnie.

Owszem, każdy ma inny słuch, ale to nie o to chodzi. 

Dla jednego "dobry" basmoze oznaczać co innego ego. Ja sobie nie wyobrażam ustawienia Pylonów podłogowych w 15m z zachowanie sztuki co do zachowania odległości od ścian. 

Widzisz, ja w prawie 20m słucham na monitorach, a wcześniej były podłogowe, chociaż pierdziawki 🙂

10 minut temu, Lukasz Kowalski napisał:

Hahahaha wiadomo;) To poprosiłbym Cie o pomoc na co zwrócić uwagę i czym się sugerować;)

Musisz nam tutaj napisać czym chcesz  napędzać kolumny, czy masz już wzmacniacz, źródło,  czy zaczynasz od zera?

Jakie ustawienie na której scianie, jak umeblowany pokój etc, czy będziesz w stanie odsunąć kolumny na ok 1m licząc do frontu głośnika, a ile od bocznych ścian?

Poczytaj

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

https://www.edifier.pl/Jak-ustawic-kolumny-w-pokoju-news-pol-1616397543.html

https://www.stereolife.pl/archiwum/artykuly/poradniki/4675-jak-ustawic-kolumny-w-pokoju-odsluchowym

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DiBatonio napisał:

No to odważnie jak Pylony Diamond 25 w 15m grają poprawnie.

Owszem, każdy ma inny słuch, ale to nie o to chodzi. 

Dla jednego "dobry" basmoze oznaczać co innego ego. Ja sobie nie wyobrażam ustawienia Pylonów podłogowych w 15m z zachowanie sztuki co do zachowania odległości od ścian. 

Widzisz, ja w prawie 20m słucham na monitorach, a wcześniej były podłogowe, chociaż pierdziawki 🙂

Musisz nam tutaj napisać czym chcesz  napędzać kolumny, czy masz już wzmacniacz, źródło,  czy zaczynasz od zera?

Jakie ustawienie na której scianie, ja, umeblowany pokój etc, czy będziesz w stanie odsunąć kolumny na ok 1m licząc do frontu głośnika, a ile od bocznych ścian.

Poczytaj

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

https://www.edifier.pl/Jak-ustawic-kolumny-w-pokoju-news-pol-1616397543.html

https://www.stereolife.pl/archiwum/artykuly/poradniki/4675-jak-ustawic-kolumny-w-pokoju-odsluchowym

 

 

 

Dziękuję Bardzo ogarnę ten temat i się odezwę;))Jest co poczytać a zaczynam od zera ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lukasz Kowalski napisał:

Hahahaha wiadomo;) To poprosiłbym Cie o pomoc na co zwrócić uwagę i czym się sugerować;)

 

Dziękuję zaraz zainteresuje się Twoimi propozycjami ;)

By bylo jasne - pomieszczenie w ktorym zabawki graja ma kształt litery L.

Z tym ze sprzet stoi w jednym z jej koncow. Ustawienie w trójkącie. Okolo 2 m od siebie i tyle mniej wiecej od mojej głowy.

Szerokosc pomieszczenia około 3m glebokosc jakies 5 z spadem dachu po mojej lewej stronie.

Zreszta prosze zobaczyc .

Moze gdybym podkrecil glosnosc do gory przy niektorych utworach bas bylby nieprzyjemny tyle ze ja nie potrzebuje hałasu tylko jakosci. Chyba wszystkim nam o jakosc chodzi - inaczej wystarczył by przenosny glosnik JBL.

 

20221126_151007_HDR.jpg

20221126_150927_HDR.jpg

20221126_150933.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Cyrus 8.2 też nie powinien dudnić 

Cyrus 8.2 DAC wydaje się bardzo dobrym kierunkiem pod Diamond 25 ale...bez dodatkowego zasilacza dynamika i rozdzielczość trochę siada. Niskie tony nie są tak zwarte, z tak zaznaczonym konturem, atakiem. A to dodatkowy koszt, do tego raczej zakup z Anglii bo u nas ciężko o używanego psx r2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...