Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Spendor Classic 2/3


Nacomito

Recommended Posts

Panie, Panowie-szukam wzmacniacza do Spendor Classic 2/3 - mogą być używki/nowe po rabacie w cenie około 10k. Mam Creeka Destiny 2 i na testach Heed Elixir-pierwszy niestety gra lekką v-ką, czego nie lubię, a drugi ma za bardzo poluzowany bas i braki w dynamice, choć przyznam, że ma piękną barwę i ogólnie szeroko pojęty drive plus gra muzykę, nie analizuje. Heed Lagrange wydaje się oczywistym wyborem, ale nie mieści się w budżecie.

Mam na oku MF M6si (choć boję się jego grzania), Luxmana 505u, ARS Emitter (mam gdzie to postawić) raczej nie Tuscana (za wyczynowo) czy Hegel. Chociaż przyznaję, że ich nie słuchałem.  Poza muzykalną, dużą prezentacją lubię mieć poukładaną scenę w głąb i kontrolowany bas z dobrą barwą, oraz nieprzytępione kolorowe wysokie i nasyconą średnicę. Nie może się gubić ani przy klasyce, ani przy metalu czy chicagowskich freestylowych jazzowych składach.  Muzyki słucham mniej lub bardziej aktywnie po 10 godzin dziennie - w pracy. Ma być muzykalnie, ale z nutką realizmu. Ponieważ Spendor Classic 2/3 nie są specjalnie wymagające, nie wykluczam również klasy A, czegoś, co ma 30w. Wykluczam za to lampę - szkoda jej u mnie. 

Wiadomo. Trzeba zabrać do domu i odsłuchać, ale liczę na Wasze doświadczenie. Wiem, że Spendory nie są tutaj turbo popularne, ale może ktoś słyszał jakieś killer combo :0. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem-ale to chyba na zasadzie sąsiad ma to i ja wezmę. Na grupie Harbeth częście widać Quada czy Luxmana niż Naima. Słuchałem kiedyś Herbatników z którymś z Naimów w komplecie z CD i nie było szału. Potem te same siódemki znajomy zestawił z Japończykiem i grało klasę lepiej. 

Niemniej - dopiszę sobie do listy Naima, choćby po to by mieć odhaczone. 

Dziś pożyczyłem z Audiomagic lepsze IC i okazuje sie, że Heed Elixir nie jest taki poluzowany na dole. Ładnie się też otworzyła scena. Kabelki to Ricable Invictus.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dedal75 napisał:

Szukasz wzmaka czy kable promujesz?

To dla mnie ciekawostka raczej - od lat słucham na DIY kręconych przez znajomych. To tak odpowiadając na Twoje pytanie. 

26 minut temu, kaczadupa napisał:

Moim zdaniem powinieneś posłuchać Regi Elicit mk5. Jedyny ”problem" jaki widzę po przeczytaniu Twoich oczekiwań to ilość wysokich tonów. MK5 ma je trochę wycofane. Q21 ma egz. demo i z pewnością wypożyczy. 

Znajomy dealer zasugerował mi jeszcze Parasound Hint 6, tylko tam się dopłaca za fajną funkcjonalność, której kompletnie nie potrzebuję. Rega faktycznie może być ciekawa, gdyby nie mój DAC, który bardzo stara się nie podkreślić wysokich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ja bym stawiał na ARS albo właśnie wspomniana Tucana.

nie wiem czy to co określiłeś jako wyczynowe nie będzie tutaj na plus.

Piotr

Przytargałem właśnie do domu 45 kilo czystek klasy A i jedzie Hint 6. Hinta zasugerował mi nie tylko znajomy, ale i jeden z krakowskich sklepów więc zobaczymy.  Po rozmowie z krakowem zmieniłem też nastawienie do Tuscany, szkoda tylko że kompletnie poza budżetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nacomito napisał:

Przytargałem właśnie do domu 45 kilo czystek klasy A i jedzie Hint 6. Hinta zasugerował mi nie tylko znajomy, ale i jeden z krakowskich sklepów więc zobaczymy.  Po rozmowie z krakowem zmieniłem też nastawienie do Tuscany, szkoda tylko że kompletnie poza budżetem.

Tucany uzywane chodza w bardzo dobrych cenach.

Gdzie można w KRK wypożyczyć Hinta6? Bo też bym go sprawdził jeszcze raz. Audiotrend?

11 godzin temu, Nacomito napisał:

A tak, robię trochę literówek ;)

Nie przejmuj sie. Lubią tak łapać. mi to robia all the time.

Ale to dla rozluźnienia atmosfery :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2022 o 00:47, Nacomito napisał:

Panie, Panowie-szukam wzmacniacza do Spendor Classic 2/3 - mogą być używki/nowe po rabacie w cenie około 10k. Mam Creeka Destiny 2 i na testach Heed Elixir-pierwszy niestety gra lekką v-ką, czego nie lubię, a drugi ma za bardzo poluzowany bas i braki w dynamice, choć przyznam, że ma piękną barwę i ogólnie szeroko pojęty drive plus gra muzykę, nie analizuje. Heed Lagrange wydaje się oczywistym wyborem, ale nie mieści się w budżecie.

Mam na oku MF M6si (choć boję się jego grzania), Luxmana 505u, ARS Emitter (mam gdzie to postawić) raczej nie Tuscana (za wyczynowo) czy Hegel. Chociaż przyznaję, że ich nie słuchałem.  Poza muzykalną, dużą prezentacją lubię mieć poukładaną scenę w głąb i kontrolowany bas z dobrą barwą, oraz nieprzytępione kolorowe wysokie i nasyconą średnicę. Nie może się gubić ani przy klasyce, ani przy metalu czy chicagowskich freestylowych jazzowych składach.  Muzyki słucham mniej lub bardziej aktywnie po 10 godzin dziennie - w pracy. Ma być muzykalnie, ale z nutką realizmu. Ponieważ Spendor Classic 2/3 nie są specjalnie wymagające, nie wykluczam również klasy A, czegoś, co ma 30w. Wykluczam za to lampę - szkoda jej u mnie. 

Wiadomo. Trzeba zabrać do domu i odsłuchać, ale liczę na Wasze doświadczenie. Wiem, że Spendory nie są tutaj turbo popularne, ale może ktoś słyszał jakieś killer combo :0. 

 

Cześć, 

Jeżeli odpowiada Ci brzmienie Heed'a Elixir a chcesz jedynie uzyskać lepszą dynamikę, kontur i precyzję zwróć uwagę na model o oczko wyżej, a więc Obelisk Si III. On właśnie tak gra :) Od siebie zaproponuję jeszcze niemieckiego Trigon'a Exxceed. Kosztuje on co prawda znacznie więcej, ale obecnie mamy na niego super ofertę! Gra bardzo muzykalnie, ma analogową barwę, dużo czarnego tła i fajne efekty 3-wymiarowe. Wariant trzeci to hybryda Vincent'a SV-228. To nowy model grający większą precyzją i rozdzielczością w stosunku do swoich starszych braci. Bardzo fajna propozycja! :) Zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy! 

 

Pozdrawiam,

Q21

 

Dnia 5.12.2022 o 00:47, Nacomito napisał:

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tucany uzywane chodza w bardzo dobrych cenach.

Gdzie można w KRK wypożyczyć Hinta6? Bo też bym go sprawdził jeszcze raz. Audiotrend?

Nie przejmuj sie. Lubią tak łapać. mi to robia all the time.

Ale to dla rozluźnienia atmosfery :P

Piotr

Takie drobiazgi po robocie są potrzebne - lepsze to niż na....lać się na ulicy - mniej szkodliwe wrzucić na forum. Osobiście mam do tego turbo dystans ;)

12 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, 

Jeżeli odpowiada Ci brzmienie Heed'a Elixir a chcesz jedynie uzyskać lepszą dynamikę, kontur i precyzję zwróć uwagę na model o oczko wyżej, a więc Obelisk Si III. On właśnie tak gra :) Od siebie zaproponuję jeszcze niemieckiego Trigon'a Exxceed. Kosztuje on co prawda znacznie więcej, ale obecnie mamy na niego super ofertę! Gra bardzo muzykalnie, ma analogową barwę, dużo czarnego tła i fajne efekty 3-wymiarowe. Wariant trzeci to hybryda Vincent'a SV-228. To nowy model grający większą precyzją i rozdzielczością w stosunku do swoich starszych braci. Bardzo fajna propozycja! :) Zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy! 

 

Pozdrawiam,

Q21

 

 

Myślałem o Obelisku, przyznaję - zmyliło mnie tylko to, że wszyscy jednak opisują go jako mniej dynamicznego niż Elixir. Muszę posłuchać. Na razie po krótkim odsłuchu odrzuciłem Parasound HINT 6. Wzmacniacz fajny, niby wszystko się zgadza, rytm, dynamika, scena etc. ale chował nieco średnicę względem Elixira i jednak nie ta emocja w muzyce. 

Jedzie do mnie z tego samego miejsca co Elixir hybryda Unison Research Unico Due, też są fajne oferty obecnie. Miało być Primo, ale ktoś zasugerował, że jednak więcej prądu Spendorom nie zaszkodzi. Dajcie proszę ofertę na Trigona, zobaczymy co się urodzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kaczadupa napisał:

Jeżeli może być sprzęt używany to w dobrych pieniądzach wisi na OLX zestaw Naim NAP 200 + NAC N172XS. 

Zdecydowanie - jak Unison się nie wklei to postaram się odłuchać - NAP to legenda ;) Prądowo i mocowo bardzo podobnie stoi jak Unico Duo, więc mogłaby być ciekawa bitwa. Bardziej mnie przekonuje takie zestawienie na pewno niż integra, nawet taka na lampie w przedwzmacniaczu i monoblokach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NAC też jest już legendą za którą wzdychają naimowcy i starają się wymusić na Naimie wypuszczenie następcy.

Z przecieków (praktycznie na 100% bo już w sieci krążą zdjęcia przygotowanych  opakowań)  wychodzi, że ich modły zostały spełnione i rocznicowo, w przyszłym roku, Naim wypuści upragnionego następcę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kaczadupa napisał:

Ten NAC też jest już legendą za którą wzdychają naimowcy i starają się wymusić na Naimie wypuszczenie następcy.

Z przecieków (praktycznie na 100% bo już w sieci krążą zdjęcia przygotowanych  opakowań)  wychodzi, że ich modły zostały spełnione i rocznicowo, w przyszłym roku, Naim wypuści upragnionego następcę. 

 

I to jest dobry czas na upolowanie poprzednika w spoko cenie. Swoją drogą fajny koncept, streamer z przedwzmacniaczem. 

Jeszcze jedna rzecz jest do poszukania w następcy Elixira, który dziś wyjechał z powrotem do sklepu - atak. WIem, że w spendorach jest spory woofer, mają swój sposób grania, który mi pasuje i cudów nie będzie, ale na pewno da się lepiej, słyszałem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka gęsto grającej hybrydy - Unison Research Unico Due pokazał, że Spendory mają więcej detalu i konturu, niż się spodziewałem. Mimo kompromisowego obecnie ustawienia paczek, scena zyskała na głębi i precyzji. Tak na szybko, wygrzewa się. Na pierwszy "rzut ucha" jest ciekawszy i bardziej wyrafinowany niż Parasound Hint 6. PRaT też fajny, nóżka chodzi. Tylko aby zmienić baterie w pilocie, trzeba go kompletnie rozkręcić - bez sensu. A z pudła wyjąłem pilota niedziałającego. Podobnie wnętrze, tube rolling raczej utrudniony, jeśli zostanie, będę się bawił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...