Skocz do zawartości

Subwoofer do stereo


bartek158

Recommended Posts

Witam

Chciałbym dokupić subwoofer do stereo. Aktualnie posiadam Onkyo R380 i Tonsil Maestro II 180., pomieszczenie 30m2.

Kolumny będę wymieniał w przyszłym  roku, jeszcze nie wiem dokładnie na jakie. Nie jestem audiofilem, mam dość słaby słuch także raczej celuję w coś co nie koniecznie jest drogie ale ma fajny stosunek jakości do ceny. Na subwoofer chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 2500-3000zł ale chętnie mniej. Chodzi mi o to że jeśli będzie coś ciekawego za np. 1500zl a dopłacenie kolejnego 1500zł zrobi niewielką różnicę w jakości to jednak preferuje tańsze rozwiązanie. Jaki subwoofer polecacie w tym budżecie do stereo ? Też rozważam opcję kupienia sprzętu używanego ale w dobrym stanie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dosyć duże pomieszczenie i tu przydałby się większy subwoofer. Subwoofery na które warto zwrócić, ze wskazaniem na ten pierwszy ( powierzchnia  pomieszczenia ) to:

https://audioexpert.pl/velodyne-db10-subwoofer-aktywny-sprawdz-swoj-rabat-p-2830.html

https://audioexpert.pl/velodyne-impact-mini-sprawdz-swoj-rabat-p-2832.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje od jakiegos czasu rozne suby w domu. i z REL powiem tak - seria T to troche rozczarowanie w stosunku do tego ile sobie za nią producent woła (testowane na T7 i HT1205). Ale mam teorie dlaczego :)  Natomiast ciekawym czy ona w ogole ma sens. Sub to najtrudniejszy element do zintegrowania tak mi sie wydaje. I jesli nie masz systemu jak Dirac czy RoomPerfect, ktory zrobi to za Ciebie. I nie masz ogarnietego akustycznie pomieszczenia. I nie masz skilla tak jak ja. To taki Rel, ze swoim HLE które załatwia crossover całkiem niezle, i swoimi wyraznie słabszymi paramsami od konkurencji (nie schodzi tak nisko = mniejsza szansa na słyszalne problemy) pewnie brzmi lepiej. Podkrasić to audiofilskim sznytem i mamy sukces.

ALE - jak ktos potrafi ogarnac integracje poprawnie, albo ma system ktory zrobi to za niego, to seria HT moze byc lepsza (schodzi niżej za mniej pięniędzy). U mnie po prostu po wpieciu T7 gral lepiej - HT z pokojem mial mocno nie po drodze i dudnilo. Ale -  po przejechaniu RoomPerfectem HT po prostu zrobił sieke z T7 u mnie, zwlaszcza w filmach :)  Zamawiam za chwile najtańszego Arendala i cos czuje, ze to bedzie price/perf zloty srodek. SVSa niestety zadnego nie bylem w stanie po znajomych znalezc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2022 o 11:18, Adi777 napisał:

PS Dlaczego ludziska piszą, że REL szybszy i lepszy do muzyki niż na przykład SVS? Szybszy? W jakim sensie szybszy?

Na basie.

Głębokość jest powiązana z szybkością.

Czasem odczuwasz wrażenie że bas zostaje po uderzeniu.

A już wogóle jesli kolumny tak nie grają. Wtedy to już przeszkadza.

21 godzin temu, szyt napisał:

Testuje od jakiegos czasu rozne suby w domu. i z REL powiem tak - seria T to troche rozczarowanie w stosunku do tego ile sobie za nią producent woła (testowane na T7 i HT1205). Ale mam teorie dlaczego :)  Natomiast ciekawym czy ona w ogole ma sens. Sub to najtrudniejszy element do zintegrowania tak mi sie wydaje. I jesli nie masz systemu jak Dirac czy RoomPerfect, ktory zrobi to za Ciebie. I nie masz ogarnietego akustycznie pomieszczenia. I nie masz skilla tak jak ja. To taki Rel, ze swoim HLE które załatwia crossover całkiem niezle, i swoimi wyraznie słabszymi paramsami od konkurencji (nie schodzi tak nisko = mniejsza szansa na słyszalne problemy) pewnie brzmi lepiej. Podkrasić to audiofilskim sznytem i mamy sukces.

ALE - jak ktos potrafi ogarnac integracje poprawnie, albo ma system ktory zrobi to za niego, to seria HT moze byc lepsza (schodzi niżej za mniej pięniędzy). U mnie po prostu po wpieciu T7 gral lepiej - HT z pokojem mial mocno nie po drodze i dudnilo. Ale -  po przejechaniu RoomPerfectem HT po prostu zrobił sieke z T7 u mnie, zwlaszcza w filmach :)  Zamawiam za chwile najtańszego Arendala i cos czuje, ze to bedzie price/perf zloty srodek. SVSa niestety zadnego nie bylem w stanie po znajomych znalezc :)

Trochę się zgadzam.

Bo robisz kalirbacje. To inan sprawa

T ma byc gotowym produktem pod stereo. Wkładasz i gra. Uzupełnia to pasmo po co go kupiłeś. No i faktycznie u Ciebie też tak było.

A sam Także pisałem o HT

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...