Skocz do zawartości

Yamaha RX-V4A + Heco Aurora 700


Wampierzysko

Recommended Posts

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Jaki sens nie wiem. Ale faktycznie ma :)

Powiadasz, że raczej to nic nie wnosi? Ponieważ moc jest jedna i tak potem rozdzielana na więcej głośników? Dobrze rozumiem?

Dla mnie jest lepiej ale może to tylko efekt...

Na pewno robi wrażenie na znajomych :) jak idą dwa podwójne grube kable i sposób podłączenia kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie.

Tu Bi amping faktycznie jest. To o czym piszesz to Bi Wiring. Wtedy "moc jest jedna" bo na przykłąd w takiej RN 602 masz dwie końcówki mocy. Wiec pociągniecie 4 kabli nic nie wnosi.

Ale tu uzyskujesz większa moc niz w przypadku klasycznego podłączenia. Bo wykorzystujesz faktycznie 4 końcówki.

A wykorzystując 2 nie oznacza że zasilacz da ta samą moc co w przypadku 4. więc tak to sens ma. I na pewno poprawia doznania dźwiękowe.

Nie bardzo rozumiem sens bo to amplituner kinowy. A robiąc to blokujesz kolumny surround czyli to do czego ten amplituner został stworzony.

Po co mu wówczas te wszystkie jego procesory i dekodery. Wiesz o co chodzi... Do tej pory nie widziałem 5 kanałowego amplitunera z taką możliwością. 7 tak.

Np Onkyo 393 też miało pewną odchyłkę.

obraz.png.ad2524f1499424cf917a6030884ffd12.png

Możliwość pracy klasycznej czyli 5.1(2) albo dziwaczne 3.1(2).2

Jak mówię jestem zdziwiony deczko. Zwłaszcza że go miałem w rekach :P no ale ma to ma :)

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wampierzysko napisał:

Widziałem na Internecie przejściówki z RCA na RJ45.

 

20 godzin temu, Wampierzysko napisał:

Dokładnie o taki transmiter mi chodziło, czy to zdaje egzamin?

nie polecam tego, nawet nie wysilaj się na to rozwiązanie. Jak nie możesz suba postawić tak by pociągnąć przewód od amplitunera to ta Yamaha którą podałeś od biedy może być.

Opcja druga to kupujesz suba jakiego chcesz i dokupujesz taki adapter:

https://konsbud-hifi.com.pl/pl/p/SVS-Soundpath-Wireless-Audio-Adapter/556

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Nie bardzo rozumiem sens bo to amplituner kinowy. A robiąc to blokujesz kolumny surround czyli to do czego ten amplituner został stworzony.

Po co mu wówczas te wszystkie jego procesory i dekodery. Wiesz o co chodzi... Do tej pory nie widziałem 5 kanałowego amplitunera z taką możliwością. 7 tak.

Ale on ma przecież musiccast i w dalszej przyszłości chciałbym dokupić jakieś surroundu (póki co cena zaporowa). W menu (ampli oraz aplikacji) mam możliwość dodania surround oraz subwoofera. Próbowałem na "sucho" i opcja jest dostępna (nie jest zamrożona) mimo konfiguracji bi-amp. W ustawieniach wskazujesz który surround (lewy/prawy/sub) i dodajesz, tylko nie wykrywało bo fizycznie nic nie miałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Wampierzysko napisał:

bi-amp

specyfikacja dla V4A mówi nam coś takiego:

Cytat

Rated Output Power (20Hz-20kHz, 2ch driven): 80 W (6 ohms, 0.06% THD)

tyle ten sprzęt jest w stanie dostarczyć w stereo. Z chwilą kiedy robisz bi-amp, dostaniesz zapewne tyle samo. Były kiedyś testy na soundandvision które pokazywały jak spada moc sprzętu wraz ze wzrostem liczby podpiętych kanałów, niestety odkąd zmienił się tam zarząd czy skład, tych testów już niema. Przykład RX-A2050, jak bardzo spada moc:

https://www.soundandvision.com/content/yamaha-aventage-rx-a2050-av-receiver-review-test-bench

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wampierzysko napisał:

Ale on ma przecież musiccast i w dalszej przyszłości chciałbym dokupić jakieś surroundu (póki co cena zaporowa). W menu (ampli oraz aplikacji) mam możliwość dodania surround oraz subwoofera. Próbowałem na "sucho" i opcja jest dostępna (nie jest zamrożona) mimo konfiguracji bi-amp. W ustawieniach wskazujesz który surround (lewy/prawy/sub) i dodajesz, tylko nie wykrywało bo fizycznie nic nie miałem :)

Nie wiem czy to działa w ten sposób.

@Top Hi-Fi & Video Design możecie to potwierdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

 

tyle ten sprzęt jest w stanie dostarczyć w stereo. Z chwilą kiedy robisz bi-amp, dostaniesz zapewne tyle samo. Były kiedyś testy na soundandvision które pokazywały jak spada moc sprzętu wraz ze wzrostem liczby podpiętych kanałów, niestety odkąd zmienił się tam zarząd czy skład, tych testów już niema. Przykład RX-A2050, jak bardzo spada moc:

 

 

Dokładnie, gdzieś czytałem test że większy V6A ma 56W na kanał przy 5.1 i 44W przy 7.1, za to w stereo miał ponad 110 (więcej niż w spec.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ststek napisał:

Dokładnie, gdzieś czytałem test że większy V6A ma 56W na kanał przy 5.1 i 44W przy 7.1, za to w stereo miał ponad 110 (więcej niż w spec.)

Czyli wychodzi na to, że wraz ze wzrostem liczby kanałów rośnie liniowo moc całego zestawu. (2CH*2110W=220W, 5CH*56W=280W, 7CH*44W=308W).

Idea bi-amp jest taka, że do jednej kolumny podłączam 2CH czyli z ampli wychodzi 4CH.

Podsumowując w RX-V4A gdzie jest 1CH=115W, 2CH*80W=160W to w 4CH powinno wyjść jeszcze więcej mocy dostarczonej do każdej z kolumn.

Takie moje matematyczne myślenie :)

54 minuty temu, tomek4446 napisał:

@Wampierzysko a ten amp. ma może wi-fi , bo właśnie się dowiedziałem , że kolega nie ma nigdzie rozprowadzonych kabli ethernetowych .

Tak ma wifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wampierzysko napisał:

Czyli wychodzi na to, że wraz ze wzrostem liczby kanałów rośnie liniowo moc całego zestawu. (2CH*2110W=220W, 5CH*56W=280W, 7CH*44W=308W).

spada moc na kanał co tak naprawdę Cię interesuje.

4 godziny temu, Wampierzysko napisał:

Podsumowując w RX-V4A gdzie jest 1CH=115W, 2CH*80W=160W to w 4CH powinno wyjść jeszcze więcej mocy dostarczonej do każdej z kolumn.

ja bym na to nie liczył tak. Ale Twoja sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomek4446 napisał:

@Wampierzysko a ten amp. ma może wi-fi , bo właśnie się dowiedziałem , że kolega nie ma nigdzie rozprowadzonych kabli ethernetowych .

Ma

Ale to tak jest. Podłączając więcej kanałów moc spada owszem ale nie spada proporcjonalnie. I to w zasadzie dziła na wszystkich amplitunerach.

Ale z tymi dodatkowymi kanałami na MusicCast to nie jestem pewien czy to tak działa. Idąc tym tropem mógłbyś na tym zrobić 9.2.4? No chyba nie bardzo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Idąc tym tropem mógłbyś na tym zrobić 9.2.4? No chyba nie bardzo.

9.2.4 raczej nie, ale tyle na ile jest przystosowany dany amplituner.

Nie mam jak przetestować a na razie kupować nie będę, szukam suba :)

Nie dam "ręki uciąć" ale pisze to co mi pokazuje w ustawieniach. Mogę się mylić.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyli sama apka ma takie ograniczenia. No nie dziwię się.

Ale czy z 4A mozna by zrobić Bi - amping i dodatkowe dwa kanały? No ciekawa opcja by to była.

 

Chociaż z drugiej strony w tej cnie wolał bym klasyczne kablowe kolumny. Nie dość że lepiej to jeszcze taniej i stabilniej.

Niemniej. Fajnie że jest taka opcja.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ststek napisał:

V6A również przy zastosowaniu musiccast gra tylko 5.1(.2), jedyne dodatkowe końcówki do wykorzystania wtedy to te od Zone 2

Przecież v6a to amplituner 7.2 więc układ 5.1.2 będzie nawet bez Musiccast. Bardziej chodzi mi o to czy można dać na sourround bezprzewodowe Musiccast. A w miejsce kolumn sourround wpiąć na wzmacniaczu np sufitowe i zrobic układ 5.1.4 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia, wpięcie musiccast ogranicza Ci możliwość podpięcia czegokolwiek na tył w ampli (przy wykorzystaniu musiccast końcówki na tył (surr. i surr. back są zajęte oprócz Zone 2) to raz , dwa co niby w v6a ma Ci dekodować dźwięk do 5.2.4 (lub 7.2.2) skoro sam napisałeś że jest amplitunerem 7.1? To samo V4A co ma tam dekodować kanały atmos?

Edytowano przez Ststek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Z szybkości łącza? Z rutera? Ale u niektórych śmiga prawidłowo a u niektórych jest olbrzymi lab w tych

łącza nie ale sieci wewnętrznej zapewne czyli głównie router/access point.

Wiele ludzie nie wymienia sprzętu. Nawet teraz nadal w sprzedaży są switche domowe 100Mbps. Widziałem też takie AP. Ktoś może powiedzieć, że mu większy nie potrzebny bo i tak do domu ma maks 50Mbps. No niby tak ale jak ma w domu z 10 urządzeń co obecnie nie jest problemem, to taki AP/router potrafi już powoli zadyszki dostawać bo to nie są sprzęty klasy profesjonalnej tylko do użytku domowego a te mają niższą wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze należy dodać temat WiFi. W domach jest to spory problem ze względu na odległości. Ludzie często zapominają, że to nie jest jak w kablu gdzie podpinamy i nie ważne czy 10m dalej czy 20m. Jak się zestawi połączenie na 1Gbps to będzie 1Gbps i koniec. A tutaj niestety prędkość połączenia spada wraz z odległością od AP. Pomijam inne akcje jak np kwiatek który nagle zmienił pozycję.

Nie czarujmy się, mało kto jest w stanie wydać na AP do domu te 600-700,- zazwyczaj kupują takie za 100-200. No to potem jest lament bo to nie działa jak trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...