Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do Naim Uniti Nova


obrok

Recommended Posts

Moss, masz rację - jeśli wykorzystujesz salon 42metry  w całosci na odłsuch. Ale kto tak robi realnie? Pole odsłuchowe pewnie jest 2,5 - 3 metry szerokie na ile  bazy- 3 metry? 3,5?  Tak na co dzień, nie podczas imprezy. Zgaduję ze swojego doświadcznia...

....Obecnie mam 3 way w salonie (50m2 plus) i szczerze wolę chudszy dźwięk 2/3 w nich, jeśli nie mam koncertowych poziomów głośności (kto takie ma ?) , za to z większą kontrolą całego pasma, kwestia ustawienia odsłuchu, ale każdemu wg potrzeb. Mój budżet obecnie nie pozwala na wyczyn Może kiedyś. Wcześniej te same 3 way stały w 35-40 otwartych na kuchnię i było spoko do słuchania w tle. Ale, do wyczynowego poziomu skracałem pole odsłuchu.  akustyka 40 metrów to już wyzwanie. 

Dobrze napędzonych ATC 40 nie nazwałbym mini. Słyszałem krzykliwe  i odchudzone 4 way w 50 metrach w nieoptymalnym ustawieniu i tak naprawdę można sobie w 4 litery wsadzić cyferki i nieoptymalną aplikację. O akustyce nawet nie wspomnę.  Lepiej - AVS pokazało, że nawet mając bańkę, można spie...lić dźwięk.

BTW - moje 22 metry, są prawie 4 metry wysokie, więc weź to pod uwagę. 3.7 dokładnie. Kubatura swoje też robi. Wracając do wątku, bardzo nieofensywnie-sam z chęcią dowiem się, jakie są propozycje do dużego metrażu przy miernym wzmocnieniu. Nie chcę przepłacać. Do tej pory wychodziłem z założenia, że mając taki metraż z marną amplifikacją, raczej optymalnie ustawiam miejsce odsłuchowe, a nie liczę na cud czy turbo skuteczne paczki, które swoje też kosztują przy założeniu, że coś tam grają.  Może muszę zweryfikować swoj poziom wiedzy.  

 

51 minut temu, J4Z napisał:

Serdecznie zapraszam do tego tematu. https://forum.audio.com.pl/topic/1236-wasze-systemy/

Fotki mile widziane. 

Jak zrobię na ładnie to pewnie, pokażę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, obrok napisał:

Cześć, w ciągłym poszukiwania idealnego zestawu... mam Naim Uniti Nova z Focal Aria 948. Zgodnie z tym, co pisali koledzy w innym wątku - w tym zestawie góra jest czasem za ostra (szczególnie elektryczne gitary w muzyce rockowej, a takiej słucham najczęściej). Testowałem różne wzmacniacze (muszą być all-in-one) i wniosek jest jeden - kocham Naim Novą i jej nie zmienię. W związku z tym pytanie - jakie kolumny podłogowe zagrałyby lepiej z Novą (tzn. dynamicznie, z detalem, ale nie ostro). Mam salon 42m, budzet na kolumny do 20k pln za parę. Z góry dziękuję za sugestie.

Bo Focale tak grają. Sprawdź sobie Spendory, Buchardt, Elaci czy Amphion. Tu masz solidne a nie ostre granie w górze pasma. Jedne lubie bardziej drugie mniej. Ale u Ciebie warto sprawdzic.

12 godzin temu, kaczadupa napisał:

W tych pieniądzach są chyba Pylon Jasper 25 mk2. Q21 wszędzie powtarza, że to ich najlepsze paczki w tej cenie. I góra łagodna. 

Na sąsiednim forum facet dopiera do nich wzmacniacz od 4 miesięcy. :P

Wszyscy mu doradzają żeby kolumny już wymienił :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Piotr Sonido napisał:

Na sąsiednim forum facet dopiera do nich wzmacniacz od 4 miesięcy. :P

Wszyscy mu doradzają żeby kolumny już wymienił :P

 

Czytałem i mam wrażenie, sadząc po jego opisie, że człowiek jest przyzwyczajony do tego, że niskie tony to jednostajne, bardzo mocne, miękkie buczenie. A tu nagle słyszy różnicowane, niskie tony są czytelne i jest rozczarowanie bo nie mruczy miękko na jedno kopyto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No mamy jednak różne oczekiwania.

I tu przeważnie pies jest pogrzebany. 

Większość ma większe wymagania niż możliwości.

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

20K to nie budżet w którym powinno się wybierać kolumny w ciemno

Tu bym polemizował. 

Znajdzie się taki co będzie wiedział co za te 20tys kupić, a są i tacy którzy to robią na zasadzie, wydałem masę kasy to musi być dobrze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Pylony Jaspery 25 jak i tym bardziej ATC SCM40 nie zagrają z Naimem Uniti Nova. ATC zagotują ten wzmacniacz, potrzebują zdecydowanie wydajniejszego wzmacniacza. Pylony z kolei zagrają zbyt obfitym basem, przynajmniej w mojej ocenie. W dalszym ciągu stawiałbym na Audio Physic Tempo Plus :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Q21 napisał:

Zarówno Pylony Jaspery 25 jak i tym bardziej ATC SCM40 nie zagrają z Naimem Uniti Nova. ATC zagotują ten wzmacniacz, potrzebują zdecydowanie wydajniejszego wzmacniacza. Pylony z kolei zagrają zbyt obfitym basem, przynajmniej w mojej ocenie. W dalszym ciągu stawiałbym na Audio Physic Tempo Plus :)

Cześć,

Z naszego doświadczenia do Jasperów sugerowalibyśmy szybki i mocny tranzystor. W pierwszej kolejności zwróciłbym uwagę na francuskiego Atoll'a IN-300 oraz niemeickiego Trigon'a Exxceed'a. Będzie energia, będzie trójwymiar, ale nie będzie to przerysowane granie. Opcja druga to Naim XS-3 ewentualnie SuperNait, ale tutaj robi się już całkiem niezła sumka. Tak czy siak, najlepiej jakbyś podjechał przed decyzją zakupu na odsłuch - zapraszamy!

 

Pozdrawiam,

Q21

Z Atollem i Naitem XS3 nie będzie za obfity bas a z Nova już tak ? Oj ;)

XS3 się nie "zagotuje" a Nova tak ? Oj ;)

 

Przed chwilą, kaczadupa napisał:

Trigon'a Exxceed'a. Będzie energia,

Będzie energia ? Oj ;)

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak myślicie ale oczywiście rozumiem tok myślenia. Nie wspomnę o niezdecydowanych klientach, którzy wypożyczyli wiele wzmacniaczy i na żaden z nich się nie zdecydowali. Czy staramy się naciągnąć? Raczej nie ale niech Wam będzie. Każdy ma inne preferencje i oczekiwania dlatego też nie wyobrażam sobie kupić cokolwiek bez wcześniejszego odsłuchu, sam także jestem melomanem. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Szkoda, że tak myślicie ale oczywiście rozumiem tok myślenia.

Po prostu wyciągamy wnioski z tego co piszecie, i tyle, nic więcej. Nie jest to pierwszy, kiedy delikatnie mówiąc, pojawiają się rozbieżności w postach.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Szkoda, że tak myślicie ale oczywiście rozumiem tok myślenia. Nie wspomnę o niezdecydowanych klientach, którzy wypożyczyli wiele wzmacniaczy i na żaden z nich się nie zdecydowali. Czy staramy się naciągnąć? Raczej nie ale niech Wam będzie. 

Towarzyszu Stalin, łysiejecie - powiedziało dziecko. 

Towarzysz Stalin uśmiechnął się, a mógł zabić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, moss napisał:

Większość ma większe wymagania niż możliwości.

To by oznaczało że wyznacznikiem jest cena. Ale czy na pewno?

20 godzin temu, moss napisał:

Tu bym polemizował. 

Znajdzie się taki co będzie wiedział co za te 20tys kupić, a są i tacy którzy to robią na zasadzie, wydałem masę kasy to musi być dobrze.

No zgadza się. Wyda bo powinno być dobrze, wyda bo miał wcześniej Pearl i mu się podobało. Zaznaczam że jednak nie powinno tak być.

18 godzin temu, kaczadupa napisał:

Tak czy siak, najlepiej jakbyś podjechał przed decyzją zakupu na odsłuch - zapraszamy!

 

Czemu nie dałeś cytatu prze dziwnie to wyszło.

Jakbyś to ty był z branży.

17 godzin temu, muzofan napisał:

Dlatego rady branży trzeba traktować z dużym przymrużeniem oka 😉

Ja podchodziłem do tego inaczej :)

15 godzin temu, J4Z napisał:

Niestety brak spójności w postach, rozmowach  jest faktem. Zawsze można powiedzieć że ktoś inny pisał, rozmawiał. 

Zauważyłem to kilka razy, Kiedyś mi odpisali że faktycznie u nich pisza różne osoby.

Jestem z tym ok. ale powinni się podpisywać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...