Skocz do zawartości

Yamaha rn 602


Martinez732

Recommended Posts

Witam! Stoję przed dylematem ulepszenia lub zmiany zestawu stereo opartego na amp. Yamaha rn 602 i kolumn Dali Zensor 7. Jest on podłaczony optykiem do telewizora i gra to ok. W stereo korzystam z systemu musicast i tidala i jest przecietnie. Nie wiem co zrobić. Czy zmienić kolumny czy cały system. Zależy mi na lepszym steteo tzn. selektywności brzmienia o dobrej podstawie basowej, wyrażnej średnicy i niewyostrzonej górze. Ale też żeby dobrze sobie w kinie. Pokój ok. 25mz otwarta kuchnia. Prosze o poradę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zmień Twój amplituner, to wąskie gardło systemu. Na pewno najlepszą opcją będzie zastosowanie dobrego klasycznego wzmacniacza. Najtańszym upgradem Twojego systemu będzie wzmacniacz Audiolab 6000A Play, który także posiada funkcjonalność sieciową. Ale jeśli chcesz iść bardziej w górę z jakością, spójrz na wzmacniacz Atoll IN100 Signature, Musical Fidelity M3si, najnowsza Rega Elex Mk4 lub świetny polski wzmacniacz Fezz Audio Torus 5060. W przypadku klasycznego wzmacniacza funkcjonalność sieciową możesz uzyskać poprzez Music Cast, ewentualnie np. poprzez bardzo sprytny streamer francuski Octavio Stream.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy porównania oraz indywidualne wyceny.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 nie jesteście na bieżąco;). Płyniecie pod prąd. Amplitunery już nie są uważane na naszym forum za gorzej grające.

A jeśli już te odbiorniki fal radiowych takie szkodliwe dla brzmienia, to co powiedzieć na taki widok?;)F2wKxv82_o.png

  @Martinez732, Twoja Yamaha nie jest słabym ogniwem. Zmian szukaj na innych polach.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Zensory nie są takie złe, a dopiero mocne wzmaki potrafią z mnich wyciągnąc to co potrafią.Ja miałem 5 i jak zmieniłem Marantza na Arcama sa30 to byłem zdziwiony ,że one potrafią tak ładnie zagrać. Świetnie grają też z tanimi estradowymi wzmakami Crowna. Parę osób ma takie zestawy i jest zajeb....cie zadowolona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palmos napisał:

Mój kumpel upolował te kolumny dla swojego CA CXA 60 i gra to zacnie.

Gdy grałem na nich u siebie też takie zdanie wyrażałem. To nie są złe kolumny. A już na pewno jeśli weźmiemy pod uwagę kwotę za jaką można je nabyć.

Ale gdy się przesiadłem na inne kolumny tego samego producenta, to dało się jednak zauważyć dużą różnicę. Szczególnie na mocy grania i basie....no i na wysokich też :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, terracan1929 napisał:

Gdy grałem na nich u siebie też takie zdanie wyrażałem. To nie są złe kolumny. A już na pewno jeśli weźmiemy pod uwagę kwotę za jaką można je nabyć.

Ale gdy się przesiadłem na inne kolumny tego samego producenta, to dało się jednak zauważyć dużą różnicę. Szczególnie na mocy grania i basie....no i na wysokich też :) 

No ale nie można porównywać Opticon 6mk2 do Zensorów 7 bo to i klasa inna i cena. Na Opticony kolega się na razie nie przesiądzie.Na pewno przesiadka z 602 na lepszego wzmaka czy tego Crowna za około 2 tys zł ,da dużo więcej niż wymiana kolumn z pułapu cenowego Zensorów 7.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

to praktycznie żaden przeskok ,może 2% lepiej niż Zensor 7

Myślisz, że tylko 2 % ?

Wydaje mi się, że jednak sporo więcej. Na pewno uzyskałby sporo basu. Ogólnie więcej wszystkiego. Kopułka wysokotonwa też jest jest sporo większa niż w Z7 (25-28mm)

@Martinez732 też od razu pomyślałem o Oberonach. Spróbuj, jeśli masz możliwość wypożycz. q21 na pewno Ci w tym pomoże. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, terracan1929 napisał:

Myślisz, że tylko 2 % ?

Wydaje mi się, że jednak sporo więcej. Na pewno uzyskałby sporo basu. Ogólnie więcej wszystkiego. Kopułka wysokotonwa też jest jest sporo większa niż w Z7 (25-28mm)

@Martinez732 też od razu pomyślałem o Oberonach. Spróbuj, jeśli masz możliwość wypożycz. q21 na pewno Ci w tym pomoże. 

A ja uważam, że seria oberon jest słabsza niż zensor. Oczywiście to tylko moje zdanie, ale warto zauważyć, że każdemu podoba się co innego 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, terracan1929 napisał:

Ale gdy się przesiadłem na inne kolumny tego samego producenta, to dało się jednak zauważyć dużą różnicę. Szczególnie na mocy grania i basie....no i na wysokich też :) 

A czy nie grały już też one ze wzmacniaczem, bo tutaj również zmiany nastąpiły u Ciebie z tego co pamiętam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

A ja uważam, że seria oberon jest słabsza niż zensor. Oczywiście to tylko moje zdanie, ale warto zauważyć, że każdemu podoba się co innego 😉.

Ja też uważam podobnie, a na pewno nie jest to żaden przeskok w przód. Tu dużo ,dużo więcej da wymiana 602 na coś co gra lepiej.Jestem pewien ,że ten estradowy Crown da progres co najmniej 40-50%,bo to jest już sprawdzone ,świetne połączenie.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lysyrafal napisał:

A czy nie grały już też one ze wzmacniaczem, bo tutaj również zmiany nastąpiły u Ciebie z tego co pamiętam?

hehe dobrze pamiętasz :)

Ale.....Z7 grałem i na 602 i na 701 i na 1200. Opticony faktycznie grały/ją tylko na 1200, ale mam porównanie do Zensorów, bo jak już wspominałem ,na obecnym wzmaku grały i jedne i drugie kolumny. Zakładam, że na ampli 602 różnice w graniu kolumn będą porównywalne .

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

.Jestem pewien ,że ten estradowy Crown da progres co najmniej 40-50%,

I uważasz, że  po podaniu na Zensorki po 400 W na kanał, membrany nie będą strzelać po ścianach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, terracan1929 napisał:

hehe dobrze pamiętasz :)

Ale.....Z7 grałem i na 602 i na 701 i na 1200. Opticony faktycznie grały/ją tylko na 1200, ale mam porównanie do Zensorów, bo jak już wspominałem ,na obecnym wzmaku grały i jedne i drugie kolumny. Zakładam, że na ampli 602 różnice w graniu kolumn będą porównywalne .

I uważasz, że  po podaniu na Zensorki po 400 W na kanał, membrany nie będą strzelać po ścianach ?

No wiesz nie będą strzelać, bo parę osób użytkuje takie właśnie zestawy i nie mają z tym najmniejszych problemów. Ale wiadomo jak ktoś będzie próbował nagle rozgłasniał na full to kazdy sprzęt może tego nie wytrzymać. Dokładnie nie pamiętam ,który to model Crowna, to był chyba model z cyferkami 1600,nie najmocniejszy z serii, chyba tak ze środka stawki. Rok temu kosztował niecałe 1400zł,teraz te ceny poszły w górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ja też uważam podobnie, a na pewno nie jest to żaden przeskok w przód. Tu dużo ,dużo więcej da wymiana 602 na coś co gra lepiej.Jestem pewien ,że ten estradowy Crown da progres co najmniej 40-50%,bo to jest już sprawdzone ,świetne połączenie.

Miałem zensory 5 i 3. Piątki początkowo miałem podłączone do amplitunera kd marantza, potem do Cyrusa one. Owszem, zmiana była duża ale myślę, że pomiedzy cyrusem one a Yamahą 602 byłaby na zasadzie - to mi się podoba bardziej, to mniej. Te dali nie są jakimiś mega "rozwojowymi" kolumnami i podpinanie do nich drogiej elektroniki nie wyciągnie z nich Bóg wie czego. Zresztą tutaj pojawia się kolejna pokusa. Kupując drogą elektronikę nabieramy chęci na lepsze, bardziej odpowiednie do nich kolumny. I tu zaczyna się pogoń za nieosiągalnym. Ja na miejscu autora wątku, poszedłbym w nieco lepsze, używane kolumny, a potem, jeśli budżet pozwoli, myślał o nowej elektronice. Ale to tylko moje zdanie i proszę nie brać go do serca 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...