Skocz do zawartości

Wzmacniacz sieciowy do 12000 zł.


Adam5

Recommended Posts

Dzień dobry. Posiadam Marantz PM7000N, a do niego Audio Physic Classic 8. Korzystam z Tidal. Jestem zadowolony. Ale lepsze jest wrogiem dobrego. Zainteresowany jestem opiniami, jaki wzmacniacz sieciowy mógłby godnie zastąpić Marantza, z wyraźnym polepszeniem dźwięku. Cena do 12000 zł.  Nie dostrzegam u siebie problemów z akustyką. Muzyka różna. Interesują mnie wyłącznie opinie osób, które słuchały różnych wzmacniaczy sieciowych i mają odniesienie. Chętnie poznam opinię przedstawicieli sklepów (byłem w  wielu swego czasu, a jakże) i w tym przypadku prosiłbym o wskazanie jednoczenie, co jest do wypożyczenia do odsłuchu.

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakiego brzmienia finalnie się spodziewasz, ponieważ w tym przedziale cenowym masz Lyngdorf TDAI1120, ewentualnie nieco wyżej Naim Uniti ATOM, po drodze jeszcze Primare i25 Prisma, albo jeszcze wyżej Moon ACE, aczkolwiek dużo będzie zależeć od wypadkowej jaką byś chciał uzyskać z tego połączenia. Skoro oczekujesz polepszenia brzmienia to w jakim kontekście? Pytam, żeby nie zaproponować urządzenia, które zmieni trochę brzmienie a finalnie to znane z Marantz jest tym co Ci się podoba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny AP Classic 8 to świetna konstrukcja i rzeczywiście można lepiej. Pewnym rozwojem byłby najnowszy wzmacniacz Marantz Model 40n. Sam charakter brzmienia pozostanie, ale praktycznie pod każdym względem będzie lepiej. Znacznie lepszą jakość, szczególnie dynamikę i szybkość uzyskasz z najnowszego wzmacniacza Audiolab 9000A, który trzeba rozbudować o odtwarzacz sieciowy 6000N. Spójrz na Musical Fidelity M5siAtoll IN200 Signature oraz najnowsza brytyjska integra Rega Elicit MK5. To klasyczne wzmacniacze, które musimy rozbudować o odtwarzacz strumieniowy. Podobnie można spojrzeć na bardzo dobry wzmacniacz lampowy Fezz Audio Silver Luna. Audi Physic bardzo lubi się z dobrą lampą. 
Wracając natomiast do wzmacniaczy z funkcjami sieciowymi, namawiałbym na posłuchanie Gato DIA-250S NPM oraz Moon ACE. To dwa systemy, które naprawdę wyciągną z Twoich kolumn pełną jakość.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzmacniacz sieciowy to faktycznie Lyngdorf byłby tutaj dobrą opcją.

Tam zarówno przeskok z Marantza będzie spory jak i możliwość edycji dzwieku po kalibracji.

Primare I25 prisma także dobra opcja. Zagra czysto, dokładnie. szybko.

Świetną opcją jest także combo Cambridge EVO 150. Ostatnie aktualizację rzekomo naprawiły sprawy z wyśiwetlaczem

Ładnie by grał z AP

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i inspiracje. W wolnej chwili nawiążę kontakt na mail, może coś da się wypożyczyć do odsłuchu. Ewentualnie znów wybiorę się w podróż wakacyjną z odsłuchami po drodze. :) Swoją drogą, pociąga mnie oddzielny wzmacniacz z odtwarzaczem sieciowym, koniecznie z DAC, aby nie było zbyt dużo urządzeń. Tylko jak sobie pomyślę, ile czasu poświęcę na szukanie tego właściwego.... I ten problem, głośników nie zabiorę do odsłuchu, a nie wszystkie opcje będą dostępne w miejscach gdzie są głośniki. Jakoś to ogarnę. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy takim budżecie powinieneś się raczej zainteresować innymi kolumnami. Takimi, które zagrają czyściej, detaliczniej, bardziej namacalnie i lepszą mikrodynamiką. Classic są pewnie w porządku, ale to jednak najniższa linia tego producenta. W pieniądzach, które chcesz wydać można lepiej. A jak jeszcze poszukasz w używkach, to może być w ogóle kosmos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nie. Bo nie rozwiązuje to kwestii wzmacniacza tak czy siak.

PM 7000N jest ok. Tylko ok.

Owszem chyba że udało by się dopasowac idealne połączenie do gustr odbiorcy, to się zdarza. Rzadko.

Więc teraz wymiana kolumn i tak pociągnie budżet bo kolumny tanie nie są. Więc duża szansa że kupi się inne a nie lepsze a kolejna sprawa że ten wzmacniacz poźniej i tak wypłynie do wymiany. Byc może.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...