Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins 704 S2 vs heco aurora 700. Jaki Amplituner/wzmacniacz.


Carmion

Recommended Posts

5 minut temu, Kraft napisał:

Po pstryknięciu na 4 omy jego potencjalna moc zostanie sztucznie ograniczona. 

POTENCJALNA - słowo klucz

A na której daje REALNIE więcej mocy ?

W/g testu (w razie czego służę linkiem) jest wręcz odwrotnie.

Amplituner ma większą moc na 4 omach a nie na 8.

I to nie jedyny test tego "laboratorium" gdzie jest taka zależność.

To jak to w końcu jest ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

Mylisz pojęcia. Ustawienie przełącznika na 8 omów nie oznacza, że wzmacniacz nie będzie oddawał mocy na 4 omach. Będzie nawet na 3 lub 2 jeśli kolumny tego zażądają. 

Kolego, bez urazy.

Twoje odpowiedzi nijak się mają do mojego pytania.

Czy ktoś oblatany w elektryce/elektronice może zinterpretować wyniki testów:

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2561-r-n602

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2984-yamaha-r-n803d

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2927-yamaha-r-n303d

Ewidentnie dla nastawy 4 ohmy zmierzona jest WYŻSZA moc podawana na kolumny.

Ma to sens ?

Czy jakiś elektryk/elektronik (a zorientowałem się, że są tacy na forum z bardzo dużą wiedzą) jest w stanie to potwierdzić ?

 

Edytowano przez TOMtor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Moim zdaniem wzmacniacz odda większą moc przy niższej impedancji.

Tak zapewne będzie... jeśli pozostawi się przełącznik w pozycji 8 omów. Po przestawieniu przełącznika w pozycję 4 prawdopodobnie włączy się ogranicznik i wzmacniacz będzie oddawał mniejszą moc. 

Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kraft napisał:

Większą moc uzyskasz (prawdopodobnie) przy ustawieniu przełącznika na 8 omów.

PRAWDOPODOBNIE 😀

 

44 minuty temu, Kraft napisał:

Tak zapewne będzie... jeśli pozostawi się przełącznik w pozycji 8 omów. Po przestawieniu przełącznika w pozycję 4 prawdopodobnie włączy się ogranicznik i wzmacniacz będzie oddawał mniejszą moc. 

Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć? ;)

Czytałem różne testy tego "laboratorium"

Biorąc pod uwagę jakie parametry "mierzalne" (fizyczne) mierzą, jak interpretują i podają wyniki wnioskuję, że mają odpowiedni sprzęt, wiedzę jak go wykorzystać i ludzi którzy się na tym znają i wiedzą co i po co mierzą.

Tak, w tym kontekście trudno zrozumieć twoje "rozważania teoretyczne"

Bo w/g przytoczonych w linkach danych jest odwrotnie niż Tobie "się wydaje"

PS

Tak na logikę

Gdyby 4 omy były "bezpieczniejsze" (mniejsza moc podawana przez wzmacniacz, zadziałanie magicznego zabezpieczenia) to Yamaha fabrycznie ustawiałaby amplituner na tę wartość. A ustawia na 8 ohm.

 

Edytowano przez TOMtor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

A czy w podanych linkach jest informacja w jakiej pozycji był przełącznik podczas pomiarów?

Zresztą nieważne. Kto miał zrozumieć, to zrozumiał. 

Skoro podają zmierzoną moc dla 4 i 8 ohm to chyba logiczne w jakiej pozycji przy danym pomiarze był przełącznik

Zresztą nieważne.

Kto miał zrozumieć, to zrozumiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TOMtor napisał:

Skoro podają zmierzoną moc dla 4 i 8 ohm to chyba logiczne w jakiej pozycji przy danym pomiarze był przełącznik

To zadam Ci jeszcze pracę domową. A jak mierzą, Twoim zdaniem, moc oddawaną przy 4 omach! jeśli wzmacniacz nie ma przełącznika na 4/8 omów? Bo wiedz, że większość wzmacniaczy go nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

To zadam Ci jeszcze pracę domową. A jak mierzą, Twoim zdaniem, moc oddawaną przy 4 omach! jeśli wzmacniacz nie ma przełącznika na 4/8 omów? Bo wiedz, że większość wzmacniaczy go nie ma. 

To wyobraź sobie, że w/w Yamahy mają "przełącznik" (ustawienia w menu) na 4 lub 8 ohm

Wiem, bo taką mam.

Czy "praca domowa" zaliczona 🤔 ?

Edytowano przez TOMtor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Nie. Najgorzej, jak ktoś nie wie, że nie wie. Wtedy nie ma szansy się nauczyć. 

I tu się niestety muszę z tobą zgodzić.

Najtrudniej jest przyznać się do swojego błędu lub niewiedzy.

To był twój ostatni argument ?

Czy dalej chcesz "dyskutować" z faktami ?

PS

Przepraszam użytkownika Carmion za offtop który się zrobił, ale on też zadał wcześniej pytanie na jaką wartość (4 czy 8 ) ustawić swoją R-N803.

Edytowano przez TOMtor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adi777 napisał:

Lol, co? Jak ogromne? Przecież to są słupki. Metr wysokości, małe przetworniki niskotonowe, 23 cm szerokości.

Tak,  salon ma niecałe 21m2 do tego kuchnia, stół, krzesła i narożnik zajmuje trochę miejsca. Chciałem kupić coś mniejszego aby zaoszczędzić na miejscu. 

Dla mnie są duże ze względu na głębokość. Będzie mi ciężej je ustawić przed to. Myślałem jeszcze nad modelem rp 280f w ciemno nie chciałem kupować bo nie miałem możliwości odsłuchu. 

 

Dla mnie nieważne czy przy 4 czy 8 ohm będzie większa moc. Tylko o dokładniejszy dźwięk. Ale skoro producent napisał pracę przy 8 ohm, to spróbuję na 8 ohm. Teufele na 8 ohm grały mniej basowo i było trzeba na +3db więcej ustawiać aby uzyskać tą samą głośność. 

 

Kolumny jeszcze nie przyszły, dopiero będą w środę. Aktualnie mam podłączone stare głośniki Sony od wieży i jestem zdziwiony że jako tako to gra 😅

 

Jak sprzedam subwoofer to planuje kupić bardziej muzyczny. Zastanawiam się nad  2x b&w 608 , rel ht 1008 czy rel ht 1205 

IMG_20230122_100714.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, soberowy napisał:

Ustaw na 8Ohm, posłuchaj. Nastepnie ustaw na 4Ohm, posłuchaj. Możesz też ustawić potencjomter na przyklad na godz. 9, sprawdzić telefonem ile dB jest zarówno na 8Ohm jak i 4Ohm. Następnie posłuchaj i podziel się wnioskami z forumowiczami.

Zamierzam tak zrobić.

Na razie zapytałem tych którzy się znają (a nie wydaje im się że "prawdopodobnie") czy wyższa oddawana moc wzmacniacza (patrz pomiary z linków) przy ustawionej mniejszej impedancji ma naukowe uzasadnienie biorąc pod uwagę zjawiska elektryczne (prawo ohma , kirchoffa i jakie tam jeszcze są) oraz elektroniczne ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...