Skocz do zawartości

EXPOSURE 3510


kaczadupa

Recommended Posts

I taka ciekawostka, że jednak da się zrobić zupełnie ciche trafo i tak wyselekcjonować "niebieskiego" ALPSa aby był równy od samego dołu skali.

W egz. demo przez 10 dni zupełna cisza z trafa i potek równy od samego dołu skali. W nowym Expo to samo,  cisza nawet z uchem na obudowie, tak jakby piecyk był zupełnie odłączony od zasilania. A przecież trafo nawet widać przez "wentylację obudowy". 

Moje wcześniejsze doświadczenia z trafami Noratela czy to w piecach stereo czy piecykach słuchawkowych były takie, że zawsze cicho lub mniej cicho "brumiły a Expo jakoś tak je sprytnie montuje, że są nie do usłyszenia. Miłe bo w końcu wzmacniacz do tanich nie należy i można już mieć wymagania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za sympatyczne polubienia i gratki. 

Adam - powietrze, dużo powietrza, oddechu i swobody na wysokich i średnicy. Przyjemna temperatura w której się nie duszę, nie ma parnoty ale nie jest też chłodno. Sposób w jaki brzmią dęciaki, trąbki itp. na ATC i Expo.

I najfajniejsze na koniec czyli taki sposób prezentacji, że każda muzyka ma swój wyjątkowy klimat, nie ma monotonii/ujednolicania a przez to nudy. Każdy utwór ma swoją własną duszę, atmosferę, akustykę.

Ps. Bardzo, bardzo chciałbym  poznać kiedyś Exposure 5010.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Adam - powietrze, dużo powietrza, oddechu i swobody na wysokich i średnicy

Adam, mówisz teraz dla mnie ludzkim głosem. Jestem w stanie sobie wyobrazić, o czym tutaj piszesz. 

Ja także nie lubię podgrzania, ścisku, kleju, jednostajności. 
Ma sypać, rozsiewać, kruszyć ciągle zaskakiwać. Po krótkim odsłuchu muszę wstać podjarany, pobudzony, spełniony, mam nie wiedzieć jak się nazywam. Precz z muzykalnością i długimi posiedzeniami w fotelu.

Jak na Live, jak na rowerze pod wiatr!! Tak się bawią chłopy z 50tką na karku😊

A potem idę zaparzyć kubek melisy i spokojnie zasypiam. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

Ps. Bardzo, bardzo chciałbym  poznać kiedyś Exposure 5010.

Paradoks, prawda? Wzmacniacz tak fajny, że zastanawiamy się od razu, jak brzmi wyższy model. Między innymi dlatego nie kupiłem sobie Normy Ipa 70 - zbyt dobrze się znam i wiem, że skończyłoby się właśnie na takim kombinowaniu. A tak, mówię sobie, że wprawdzie są jeszcze dzielonki, ale to już dla maniaków. ;)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...