Skocz do zawartości

Pierwszy "w miarę poważny" zestaw stereo


Bryn87

Recommended Posts

Cześć!

Mam temat i mam nadzieję, że tacy fachowcy jak Wy mi pomogą :). Obecnie mam stereo w postaci amplituner HK AVR 3550 + kolumny stereo JBL ES80. Jest to już archaiczny zestaw, który zakupiłem jako komplet w 2015r. Mam fajną ofertę na wzmacniacz Audiolab 6000A i stąd parę pytań.

1. Czy chociaż tymczasowo zagra to JBL ES80? Nie ma teraz kasy na kolumny (chyba, że jest coś godnego polecenia do 2-3tys zł i w miarę wąskie z powodu jak poniżej?).

2. Moje pomieszczenie do odsłuchu jest lipne. Mianowicie stereo stoi we wnęce pomiędzy schodami a kominkiem - jednym słowem ciasny zakamarek z dwoma narożami, gdzie obecne głośniki nie mieszczą się na podłodze (załączm zdjęcia - sorki za bałagan). W grę wchodzi powieszenie TV (wcześniej było mniej cali i całość mieściła się bez problemu).

3. Czy w związku pkt. 2 jest sens pchać się w tego Audiolaba? Jeśli tak to jakie kolumny polecicie do kwoty 3tys. zł (pod kątem późniejszej zmiany na lepsze).

 

Dodaję link do zdjęcia.

https://zapodaj.net/bb80754eccbc5.jpg.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Wrzuć zdjęcia całego pomieszczenia. Może nie dostrzegasz jakiejś szansy.

https://zapodaj.net/172260a1fa04d.jpg.html

Link z plikiem rozkładu parteru

Słuchajcie, czytałem na innych forach, że te moje JBL to dziadostwo. Skoro mówicie, że nie ma z nimi tragedii, to czy zmiana ampi AVR 3550  cos pomoże, czy po prostu samo przestawienie /ustawienie sprzętu da rezultat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bryn87 napisał:

Słuchajcie, czytałem na innych forach, że te moje JBL to dziadostwo. Skoro mówicie, że nie ma z nimi tragedii, to czy zmiana ampi AVR 3550  cos pomoże, czy po prostu samo przestawienie /ustawienie sprzętu da rezultat?

Słuchałem ich kiedyś i zrobiły na mnie dobre wrażenie. Też grały z HK. Szczególnie bas miały ładny. Myślę, że u Ciebie "nie grają" właśnie przez tragiczne ustawienie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bryn87 napisał:

https://zapodaj.net/172260a1fa04d.jpg.html

Link z plikiem rozkładu parteru

Słuchajcie, czytałem na innych forach, że te moje JBL to dziadostwo. Skoro mówicie, że nie ma z nimi tragedii, to czy zmiana ampi AVR 3550  cos pomoże, czy po prostu samo przestawienie /ustawienie sprzętu da rezultat?

Regula najslabszego ogniwa. Ustawienie plus pomieszczenie rzutuja na reszte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, kupno tego audiolaba nie ma sensu, szkoda bo fajna cena jest za nowego. Widzicie jakąś możliwość, żeby jakoś inaczej ustawić kolumny na moim parterze? Czy przy zmianie miejsca odsłuchu wzmacniacz audiolaba lepiej zagrałby z moimi obecnymi kolumnami niż amplituner HK? Cena w okolicach 2400 zł za ten wzmacniacz kusi....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bryn87 napisał:

Podsumowując, kupno tego audiolaba nie ma sensu, szkoda bo fajna cena jest za nowego. Widzicie jakąś możliwość, żeby jakoś inaczej ustawić kolumny na moim parterze? Czy przy zmianie miejsca odsłuchu wzmacniacz audiolaba lepiej zagrałby z moimi obecnymi kolumnami niż amplituner HK? Cena w okolicach 2400 zł za ten wzmacniacz kusi....

Jak ci ten nowy wzmacniasz pasuje, to go po prostu kup. W muzyce czasem wiecej chodzi o wrazenia i wyobrazenia niz o faktyczny odsluch, a skoro nastroj bedzie lepszy to i wrazenia sie poprawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...