Skocz do zawartości

Kef r3 - piano black czy orzech?


mateolo2

Recommended Posts

Dnia 4.02.2023 o 14:34, Kraft napisał:

To ja dorzucę kolejne trzy grosze do skarbonki.

Wysokie tony w R3 dla mnie też pięknie wybrzmiewają i są wysokiej klasy, ale z tym, że jest ich więcej niż zarejestrowano, to już się nie mogę zgodzić. Moim zdaniem jest ich ciut za mało, na czym cierpi zaangażowanie słuchacza w muzykę.

Bas w R3 również dla mnie był "zawystarczający", na czym cierpiała dynamika nagrań.

O ile spektakularnym też mógłbym dźwięk KEF-ów nazwać, to już żywym nie bardzo. Dla mnie grały za spokojnie.

Tu się zgadzam. Dla mnie jednak Illuminator (w odsłuchanej aplikacji) też grał za spokojnie i za delikatnie, bez pazura i elementu zaskoczenia.

 

Widać z tych dwóch opinii, jak ważny jest gust i punkt odniesienia. Co dla jednego żywe, dla drugiego spokojne.

Może inaczej, oprócz gustów, ważny jest też wzmacniacz. A nigdzie nikt nie poleca łączenia marantza z tymi KEF"ai - wręcz przeciwnie, takie połączenie jest odradzane - sporo o tym na zagranicznych forach. Ja się o tym niestety przekonałem osobiście. Z marantzem też czułem że było za spokojnie i było wrażenie wycofanej góry. Generalnie ten zestawie chyba nie bardzo się lubi, sprawiał po prostu wrażenie zamulonego. :)

 

Chociaż trochę dziwne że brakowało Ci góry na R3, a na LS50 nie brakuje? 

 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, lukluk71 napisał:

Chociaż trochę dziwne że brakowało Ci góry na R3, a na LS50 nie brakuje? 

Bo to inaczej zestrojone kolumny. 

A Marantz jest wzmacniaczem wybitnie uniwersalnym. Ponoć do wszystkich kolumn tak samo nie pasuje;). Przynajmniej tak piszą. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

Bo to inaczej zestrojone kolumny. 

A Marantz jest wzmacniaczem wybitnie uniwersalnym. Ponoć do wszystkich kolumn tak samo nie pasuje;). Przynajmniej tak piszą. 

Pamiętasz ? To ja pisałem w wątku KEFa że mam LS50 meta - nadal jest to aktualne ;) Jeśli w LS50 masz więcej góry od R3 to chyba mamy zupełnie inne kolumny. Albo faktycznie  w R3 przybasowiły Ci górę (w Twoich warunkach odsłuchowych) po stercie kolumn które teraz miałem u siebie, w życiu bym nie powiedział że w R3 góry brakuje, albo że jest wycofana. Nie jest to Jet z Elaca, czy B&W, ale góra jest dobrze wyeksponowana w R3. 

 

Może Marantz i jest uniwersalnym, ale marantz to przeciwieństwo takiego Hegla, Lyngdorfau, Primare - przy którym R3 zagrają zupełnie inaczej. 

Marantz mi pięknie zagrał z ariami focala. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

Pamiętasz ? To ja pisałem w wątku KEFa że mam LS50 meta - nadal jest to aktualne ;) Jeśli w LS50 masz więcej góry od R3 to chyba mamy zupełnie inne kolumny.

Może wykres coś podpowiada. W R3 mamy 5 dB spadku między 10 kHz i 15 kHz, a w Meta 1 dB wzniosu. Może chodzi o tę odrobinę błysku na górze. 

RLS.png.e0265eee6be8e53c57e1911e29e0bf7f.png

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Może wykres coś podpowiada. W R3 mamy 5 dB spadku między 10 kHz i 15 kHz, a w Meta 1 dB wzniosu. Może chodzi o tę odrobinę błysku na górze. 

RLS.png.e0265eee6be8e53c57e1911e29e0bf7f.png

 

 

Nie wiem, ja pomiarami muzyki nie słucham. Poza tym co ten wykres ma w sumie pokazać ? nawet nie wiadomo jakie warunki akustyczne, jaki system, jaki wzmak.  Jak to się ma do porównania słuchania R3 na Lyngdorfie a marantzie - gdzie mając obok siebie te dwa wzmaki na Lyngdorfie miałem zdecydowanie więcej i lepszą górę niż na Marantzie PM 8xxx. Z racji tego że u nas R3 były mało popularne na forach, to przewrtowałem ogrom internetu zagranicznego czytając nt R3 i mało z kim się spotkałem żeby z połączenia Marantz + Kef R3 był zadowolony. Tego się po prostu nie łączy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lukluk71 napisał:

mając obok siebie te dwa wzmaki na Lyngdorfie miałem zdecydowanie więcej i lepszą górę niż na Marantzie PM 8xxx. 

Jeśli słuchasz R3 na Lyngdorfie z korekcją, to nie mamy o czym dyskutować, On przecież zmienia charakterystykę pasma tych kolumn. U mnie z Diraciem R3 też brzmiały inaczej/lepiej.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

Jeśli słuchasz R3 na Lyngdorfie z korekcją, to nie mamy o czym dyskutować, On przecież zmienia charakterystykę pasma tych kolumn. U mnie z Diraciem R3 też brzmiały inaczej/lepiej.

Z korektą czy bez, góra raczej tutaj się nie zmienia. U mnie akurat pomieszczenie nie "psuje' dźwięku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kaczadupa napisał:

Tylko nie pisz za ładnie, bo zaraz ceny ostatnich eRek w salonach podskoczą.  Ewentualnie napisz,  że obecna cena jest adekwatna do postrzeganej zmysłami wzroku i słuchu jakości. Daj innym możliwość kupna KEFa w dobrej cenie :)

Już i tak jak mi wiadomo (a mam dostęp do takich informacji) zostało niewiele sztuk w całej Polsce. Podejrzewam, że kwestia miesiąca i ich już nie będzie nowych na rynku.

Recenzja opublikowana. Miłego czytania :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 13.02.2023 o 12:48, mateolo2 napisał:

Już i tak jak mi wiadomo (a mam dostęp do takich informacji) zostało niewiele sztuk w całej Polsce. Podejrzewam, że kwestia miesiąca i ich już nie będzie nowych na rynku.

Recenzja opublikowana. Miłego czytania :) 

 

 


Jak tam kolego, dalej ten sam zestaw ? :D
U mnie R3 nadal grają... robię właśnie rekord w nie zmienianiu niczego, a słuchaniu muzyki bez zawracania sobie głowy zmianami :D
Ciekawe ile R3 jeszcze zostaną u mnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lukluk71 napisał:


Jak tam kolego, dalej ten sam zestaw ? :D
U mnie R3 nadal grają... robię właśnie rekord w nie zmienianiu niczego, a słuchaniu muzyki bez zawracania sobie głowy zmianami :D
Ciekawe ile R3 jeszcze zostaną u mnie :D

U mnie chwilowo R3 mają przerwę bo testuje różne inne konstrukcje, ale kefy leżą spokojnie w pudełku i nigdzie się nie wybierają :) przynajmniej narazie ;)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...