Skocz do zawartości

Jaki wybrać subwoofer


IgiK

Recommended Posts

6 minut temu, IgiK napisał:

Ja chcę tak zrobić zastanawiam się czy mi korki wytrzymają w mieszkania jak to jest jak masz no sub który ma 2kw a szczytowa moc 5 kw tzn ze pobiera 2kw prądu sam sub ?

Rzadko kiedy sprzęty pobierają tyle ile jest podane w rms-ie , sprawdzałem kiedyś svs sb1000pro to średnio 2-6W z gniazdka , być może impulsowo łapie więcej , może kiedyś jeszcze sprawdzę jak z filmami , ale realnie 99% czasu będzie poniżej 10W zależnie od suba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubakk napisał:

Rzadko kiedy sprzęty pobierają tyle ile jest podane w rms-ie , sprawdzałem kiedyś svs sb1000pro to średnio 2-6W z gniazdka , być może impulsowo łapie więcej , może kiedyś jeszcze sprawdzę jak z filmami , ale realnie 99% czasu będzie poniżej 10W zależnie od suba

U mnie maksymalny chwilowy pobor z sieci przy 115dB natezenia dzwieku to 1170 W 🙂 Projektor to 200W do tego, wiec cale kino to max 1400W chwilowego poboru 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Butler napisał:

Mając kilkanaście tysięcy w kieszeni można takie DBA zrobić że szczena opada. 4 średniej klasy suby to porównywalna kwota. Ale trzeba by doliczyć robociznę za budowę takiej ścianki. Ja bym sobie to ogarnął samodzielnie, salkę robiłem A-Z sam, to i z tym też bym sobie poradził. Ale to daleka perspektywa, mam ważniejsze sprawy do zrobienia w domu niż szukanie problemów tam gdzie ich tak naprawdę nie ma. Suby mam skręcone bodajże na -18dB i -16dB, a walą po klacie tak jak bym stał przy estradówce na koncercie.

Te - 18dB i - 16dB to masz ustawione na samych subach czy na denonie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, STELVIO napisał:

No i dobrze. 

Troche małe te nasze pomieszczenia (przynajmniej dla mnie) ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. 😁

Wy macie przynajmniej osobne pomieszczenia, więc można się pobawić. Bardziej. 💪

Ja Ci powiem ze mi w zupelnosci wystarcza 20m2, rzekne nawet ze jak sie ma ograniczony budzet to latwiej ogarnac dobre kino w mniejszym niz wiekszym 🙂 Jedyny prawdziwy problem to bas w malych pomieszczeniach, ale to tez idzie ogranac za ludzkie pieniazki 🙂 W sumie teraz juz jestem tak zadowolony ze nie zamienil bym na wieksze 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację. 

Ale ja choruję na pożądną salkę. Gdzieś 40 m2. Około 10 osób. System 7.4.6 conajmniej. Ekran może 200". A koszta? Zawsze kwestia czasu. Ale pomieszczenia brak. Trochę się rozmarzyłem. 🤦‍♂️ Kończę zaśmiecanie tematu. 

37 minut temu, Butler napisał:

Na Denonie 0 i -1,5dB.

Jeszcze jest  w menu Audio poziom suba. Tam też coś ustawiałeś czy zostawiłeś po kalibracji? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, STELVIO napisał:

Oczywiście masz rację. 

Ale ja choruję na pożądną salkę. Gdzieś 40 m2. Około 10 osób. System 7.4.6 conajmniej. Ekran może 200". A koszta? Zawsze kwestia czasu. Ale pomieszczenia brak. Trochę się rozmarzyłem. 🤦‍♂️ Kończę zaśmiecanie tematu.

Znaczy jak bym mial nieograniczony budzet to tez bym wolal wiekszy, no ale 2x wiesksze pomieszczenie to 2x wiekszy wydatek, niestety 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, IgiK napisał:

I jeszcze z jakim svs można porównać klipach spl150 gdyż klipach wydaje się dobry i tani 

Z zadnym niestety 🙂 Klipsch SPL150  jest bardzo fajnym subem jak na pieniadze ktore kosztuje, ale to inna polka 🙂 SVS jako jedyne suby w rozsadnym budzecie nie dudnia z portow (otwarte oczywiscie) i maja wbudowane DSP 🙂 SPL150 daje duzo basu jak za pieniadze i jest jedyna 15: w tym budzecie, ale jak mozesz dolozyc do SVS to PB2000PRO albo SB3000 zagraja lepiej 🙂 I jak juz wspominalem powyzej, co zrobisz z problemami z basem ktore na pewno bedziesz mial ? W normalnym subie masz tylko pokretlo glosnosci, odciecia i fazy 🙂 Zadne z nich kompletnie nic nie da z podbiciem i dolem ktore raczej na pewno bedziesz mial w pomieszczeniu 🙂 Wiec jak Ci zalezy na basie, a nie tylko na lupaniu 20-30Hz to SVS jako jedyny oferuje DSP w gratisie 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że ten klipsch r-115sw który też testowałem najgorszy nie był. Do kina na wielkie bum bardzo dobry. I za tą cenę był bez konkurencji. 

Koniec końców budżet 6tyś to pb2000 się sprawdzi.Ale tu akurat on mi do gustu nie przypadł. Za mały przeskok do poprzednich. Potrzebowałem czegoś więcej. I na szczęście dla nas mamy inne gusta i potrzeby. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, STELVIO napisał:

Ja uważam, że ten klipsch r-115sw który też testowałem najgorszy nie był. Do kina na wielkie bum bardzo dobry. I za tą cenę był bez konkurencji. 

Koniec końców budżet 6tyś to pb2000 się sprawdzi.Ale tu akurat on mi do gustu nie przypadł. Za mały przeskok do poprzednich. Potrzebowałem czegoś więcej. I na szczęście dla nas mamy inne gusta i potrzeby. 😉

Nie nie, absolutnie nie mowie ze jest zly, w tych pieniadzach nic lepszego nie ma bo ta 15" w nim przescignie wszystko inne w tym budzecie 🙂 ALE jak kazdy otwarty sub (ktory slyszalem) w tych i wiekszych pieniadzach, dudni z portow 🙂 Ja przez lata nie moglem sie przekonac do otwartych, ze wzgledu na owe dudnienie, dla tego gralem na zamknietych (2x Jamo D600SUB jako ostatnie) 🙂 SVS to pierwsze otwarte (ktore slyszalem) w rozsadnych pieniadzach w ktorych zupelnie nie slychac portow, czuc ino jak nogawki faluja 🙂 Moze jak ktos nie jest przyzwyczajony do zamknietych to nie bedzie owo dudnienie przeszkadzac, w takim wypadku SPL150 zatrzesie czym ma zatrzasc 🙂 U mnie gral tydzien i dalem spokoj - jak nie ma budzetu to polecam, jak jest budzet to lepiej dolozyc do SVSa 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomw napisał:

Nie wiem czy bronisz RELa czy na serio nie rozumiesz jak wazne jest niskie zejscie w kinie, a jest nie tylko wazne ale nawet i chyba najwazniejsze

Bronię tego konkretnego produktu bo znam go doskonale. I znowu to co napisałem jeden PB3000 jest lepszy. Ale korzyści z płynięcia podłączeniach dwóch subwooferów nie sa tylko procentowe. TYLE

19 godzin temu, tomw napisał:

Wiekszosc firm idzie w wiekszy glosnik i nizsze zejscie, REL robi suby z malymi 8-10" glosnikami ktore nie maja zbytnio niskiego zejscia, ale sa szybsze i lepsze do muzuki

1205 ma 12"

19 godzin temu, tomw napisał:

A co do sprawdzania "2 słabsze suby względem jednego lepszego" to jest nastepna glupotka powtarzana jak mantra na forach

Yyyy dobra, jest piątek. Mamy po prostu inne doświadczenia :)

19 godzin temu, Butler napisał:

To często jest kluczowe, nawet jak weźmiemy dwa suby mniejsze zamiast jednego większego. Co z tego jak duży nisko schodzi, jak Ty akurat usiądziesz na węźle i mody pomieszczenia wytną Ci połowę potencjału co ta skrzynka może zaproponować? Przy subach jest tyle zmiennych które trzeba brać pod uwagę że głowa mała.

Otóż to.

No i mówiliśmy tu o cenie. Jeśli mówisz później o 2xPB3000 no to tak. Rozmawialiśmy jednak o ograniczonym budżecie.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, IgiK napisał:

jeszcze z jakim svs można porównać klipach spl150 gdyż klipach wydaje się dobry i tani 

On jest dobry i tani ale w tych kwotach na jakie patrzysz jest gorszy zarówno pod kątem barwy basu jak i jego kontroli.

SPL 150 to tak z PB2000 bym zestawił. Ale to nie jest idealny odpowiednik.

Ja bym tu brał PB2000.

A mając znowu 17 to możesz faktyczine brac 2x PB 3000 , 2x HT1508

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Bronię tego konkretnego produktu bo znam go doskonale. 

No widze wlasnie ze bronisz RELa 🙂 Mizerne zejscie ? Nie wazne. Srednie parametry ? Nie waznne. Brak mozliwosci ogarniecia problemow pomieszczenia ? Nie wazne. Wazne aby byl REL bo ja lubie 🙂 Ma sens 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, STELVIO napisał:

Ale ja choruję na pożądną salkę. Gdzieś 40 m2. Około 10 osób. System 7.4.6 conajmniej. Ekran może 200". A koszta? Zawsze kwestia czasu. Ale pomieszczenia brak. Trochę się rozmarzyłem. 🤦‍♂️ Kończę zaśmiecanie tematu. 

Też tak myślałem, że fajnie by było mieć właśnie około 40m, tylko, że to by było marnotrawstwo miejsca, bo przewiduję 3 siedzenia, ewentualnie max 5-6.

 

 

 

22 minuty temu, tomw napisał:

No widze wlasnie ze bronisz RELa 🙂 Mizerne zejscie ? Nie wazne. Srednie parametry ? Nie waznne. Brak mozliwosci ogarniecia problemow pomieszczenia ? Nie wazne. Wazne aby byl REL bo ja lubie 🙂 Ma sens 🙂

To chyba nie jest przypadek, że praktycznie nikt nie poleca RELi na zagranicznych forach. Uważane są wręcz za mocno przereklamowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adi777 napisał:

To chyba nie jest przypadek, że praktycznie nikt nie poleca RELi na zagranicznych forach. Uważane są wręcz za mocno przereklamowane.

Sa przereklamowane, jak by sie nie nazywaly REL tylko XYZ to kazdy by spojrzal na parametry i powiedzial ze chyba ich nieco pogielo, za te pieniadze 🙂 Wypracowali sobie marke i teraz na tym zbijaja kapital 🙂 Gralem na RELu pare lat w muzie i bylem zadowolony, ale glownie dla tego ze mialy 8" glosnik i nadazaly za moimi Magnepanami 🙂 Ale mniejszy glosnik/slabszy wzmacniacz powinien byc tanszy a nie drozszy, plus jak juz wspominalem, tansze modele RELi nie nadaja sie do kina, a drozsze sa za drogie jak na to co oferuja 🙂 Dla tego w kinie REL to pomylka 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...