Skocz do zawartości

Jaki wybrać subwoofer


IgiK

Recommended Posts

SVS to firma, która specjalizuje się w subwooferach, dlatego obiektywnie to będzie najlepsza opcja. Model „3000” będzie rozwiązaniem bezkonkurencyjnym. W przypadku Klipsch SPL-150 będzie potężna moc, dynamika, ale na pewno musisz liczyć się z pewnymi kompromisami w szybkości, kontroli, dokładności basu. Atrakcyjną ofertą do kina domowego może być także REL HT1205.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch 115 czy tez nowy SPL 150 nie sa warte ceny którą napisałeś. No chyba że dwa.

Z tego co wiem to może warto napisac po wyceny i ywalczyć dobre ceny na 2x REL HT 1205.

Bo to będzie rozwiązanie bez konkurencyjne.

PB3000 będzie najlepszym wyborem jesli mówimy o jednym subie.

Więc 1xPB3000 vs 2x HT1205.

Wyceń i wtedy możesz podjąć decyzję.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Klipsch 115 czy tez nowy SPL 150 nie sa warte ceny którą napisałeś. No chyba że dwa.

Z tego co wiem to może warto napisac po wyceny i ywalczyć dobre ceny na 2x REL HT 1205.

Bo to będzie rozwiązanie bez konkurencyjne.

PB3000 będzie najlepszym wyborem jesli mówimy o jednym subie.

Więc 1xPB3000 vs 2x HT1205.

Wyceń i wtedy możesz podjąć decyzję.

Piotrek

Mam cały zestaw polk audio zaczynając od es 60 kończąc na hts 12 i zastanawiam się nad dołożeniem subwoofera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Potpourri napisał:

Można przesadzić z wielkością subwoofera.

Nie, nie ma czegoś takiego że można przesadzić z jego wielkością. W sensie muzycznym oczywiście. Większy sub to i możliwości większe nie tylko jeśli chodzi o ciśnienie akustyczne, ale i o swobodę grania najniższych częstotliwości. Małe klocki mają problem z 40Hz i niżej, a jak grają to ich krzywa na przebiegu jest często mocno nieregularna. Duży sub jest w stanie bardziej liniowo się pokazać, przekazując bas bez wysiłku i zniekształceń.

6 minut temu, Kubakk napisał:

svs pb-3000 kosztuje ~10tysi , w okolicach 6ki to raczej pb-2000pro , który powinien być wystarczający w 25m^2

Ja do siebie kupiłem 2x SB3000 i wyszło mi to w zeszłym roku w okolicach 10tysi. Nówkę albo prawie nówkę można dostać za 5500zł. 18m2

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Butler napisał:

Ja do siebie kupiłem 2x SB3000 i wyszło mi to w zeszłym roku w okolicach 10tysi. Nówkę albo prawie nówkę można dostać za 5500zł. 18m2

Pod koniec 2021 za sb1000pro płaciłem koło 2200zł a dziś 3500 , także ceny poszły mocno ;) 
Jakbym miał kiedyś zmienić to chyba tylko na JL może e110

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2023 o 20:37, Q21 napisał:

SVS to firma, która specjalizuje się w subwooferach, dlatego obiektywnie to będzie najlepsza opcja. Model „3000” będzie rozwiązaniem bezkonkurencyjnym. W przypadku Klipsch SPL-150 będzie potężna moc, dynamika, ale na pewno musisz liczyć się z pewnymi kompromisami w szybkości, kontroli, dokładności basu. Atrakcyjną ofertą do kina domowego może być także REL HT1205.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Przepraszam , a Rel to w czym się  specjalizuje - w odkurzaczach ?? Chyba trochę bardziej a napewno dłużej specjalizuje się w subwooferach od SVS . 

Zastanawiające jest to mocne wskazanie na SVS , choć odpowiedź nasuwa się sama, skąd tak zdeterminowana sugestia w kierunku tej marki ..

Obiektywizmu w Pana wypowiedzi nie ma za grosz . Za to wyczuwalny na kilometr jest nacisk producenta SVS na pracowników salonu Q21.

 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REL do kina sie nie nadaje z ich mizernym zejsciem. Do muzyki sa dobre, paradoksalnie dla tego ze jako suby sa slabsze, ale w kinie bieda po prostu 🙂 Mialem trzy rele, dwa jeszcze za starych lat do muzy i HT1205 nie tak dawno, jak wybieralem dla siebie suby 🙂 W kinie niskie zejscie jest bardzo wazne, jak sub nie schodzi ponizej 20Hz bez problemu, to w kinie sie nie odnajdzie 🙂

SVS ma dwie bardzo duze przewagi nad reszta w podobnym budzecie - porty sa bezglosne, ma wbudowane DSP 🙂 Ja u siebie po przetestowaniu z 15 roznych subow wybralem 2 x SVS PB2000PRO. Za te pieniadze nie da sie lepiej, po prostu 🙂 Bliskie drugie miejsce to byly SVS SB3000, ale jednak otwarte w kinie daja to "cos" 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

2017-2018

3151805a508bdc0231f55124dd0bcad1.jpg

2018-2019

408dc9c58dd9a3cb9d2b576afe0746b4.jpg

2019-2020

27.jpg

2020-2021

big_9983.jpg?lm=1637964907

2021-2022

sb1kp-social.jpg

2022-2023 W końcu nie SVS

822EISAHTA.Perlisten-D215s_web.jpg

Nie rozśmieszaj mnie i nie ośmieszaj jednocześnie siebie .

Gdybyś wiedział,  czym kieruje się kapituła przyznająca te nagrody , w jak dużym stopniu opłacana jest przez producentów szeroko pojętej elektroniki, to nie wyskakiwał byś z tym g..nem. 

Przykładowo : w ubiegłym roku taką nagrodę otrzymał  telewizor TCL 75C935 .Pomimo , że nie generuje najlepszego obrazu na rynku , to jednak został uznany za  najlepszy model w Europie.
 

Dodatkowo Tcl jest stosunkowo nowym producentem telewizorów na rynku . Aby zaistnieć na rynku medialnie, musi solidnie zadbać  o  członków stowarzyszenia 55 specjalistycznych magazynów  , by ich portfele były zasobne. W zamian dostaje promocję w postaci tego typu  sztucznie nadmuchanych plakietek , do których bardziej wtajemniczeni nie przywiązują żadnej wagi, bo doskonale zdają sobie sprawę, co warunkuje przyznanie takiej nagrody  .

Podobnie jest w przypadku audio itp.

Tyle w temacie , bo nie bardzo widzę sens dyskutowania z Tobą  . 

Pozdrawiam i bez odbioru .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluid81 napisał:

Nie rozśmieszaj mnie i nie ośmieszaj jednocześnie siebie .

Gdybyś wiedział,  czym kieruje się kapituła przyznająca te nagrody , w jak dużym stopniu opłacana jest przez producentów szeroko pojętej elektroniki, to nie wyskakiwał byś z tym g..nem. 

Pełna zgoda. 
Znam kogoś, kiedyś o tym pisałem, kto wyśmiewa wszystkie komercyjne suby na globie.

Tylko, że ten ktoś sam konstruuje sobie suby, chyba najlżejszy waży jakieś 70kg, mówi Ci to coś?

Ale ma też konstrukcję suba OB.

Słyszałem ten system, nie do ogarnięcia wydmuszkami typu REL, czy SVS i innymi.

Taka ciekawostka widzisz.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Pełna zgoda. 
Znam kogoś, kiedyś o tym pisałem, kto wyśmiewa wszystkie komercyjne suby na globie.

Tylko, że ten ktoś sam konstruuje sobie suby, chyba najlżejszy waży jakieś 70kg, mówi Ci to coś?

Ale ma też konstrukcję suba OB.

Słyszałem ten system, nie do ogarnięcia wydmuszkami typu REL i innymi.

Taka ciekawostka widzisz.

 

 

Pierwszy raz słyszę.  Ciekawe jest to , o czym mówisz.  

Możliwe,  że tak jest  .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fluid81 napisał:

Pierwszy raz słyszę.  Ciekawe jest to , o czym mówisz.  

Możliwe,  że tak jest  .

Kiedyś o tym pisałem na tym forum, niektórzy pamiętają, również z info na PW.

A sub o konstrukcji OB, jest taką kropeczką nad „i” uzupełnieniem dwóch innych zamkniętych i nielekkim zresztą.

No i żeby nie było , pamiętam kiedy w tamtym systemie był jakiś topowy REL.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluid81 napisał:

Nie rozśmieszaj mnie i nie ośmieszaj jednocześnie siebie .

Haha... To teraz się zastanów na co odpisałeś. Ani słowa do tej pory nie napisałem że SVS jest super duper, zero komentarza. Tylko Ci podałem powód dla którego SVS jest tak wielbiony, po prostu przez kilka lat z rzędu chwytał EISA. A to że EISA jest nic nie wartą "nagrodą" wiedzą już chyba wszyscy w miarę będący w temacie, ameryki nie odkryłeś. Ale marketing zadziałał i są teraz na topie, albo bardzo mocno w czołówce. Chyba za mocno Ci wyobraźnia popracowała w tym momencie. Haha... Bez odbioru... To żeś mnie rozbawił teraz. :D Normalnie możesz rozmawiać? Czy tak masz zawsze?

I teraz napiszę. SVS robi dobre suby. Na globalnym rynku konsumenckim mocno zamieszały. Sam mam dwa i jestem zadowolny. A że są lepsze opcje DIY? Litości... Jak wszędzie! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluid81 napisał:

Jestem nowy na forum, dlatego nie siedzę w temacie. Pamiętasz w jakim wątku poruszałeś ten temat?

W jakimś o zasadności używania subów w stereo.

Kiedyś też wyśmiewałem projekty DIY, tyle że kolega to fizyk, jeszcze wtedy dr, teraz już profesor fizyki, związany z Katedrą Akustyki  przy UAM w Poznaniu.

Ale dla rechoczących z opcji DIY to pewno niewiele znaczy, cóż….

Nam szarakom pozostają konstrukcje komercyjne, powinny wystarczyć w zupełności, kiedy się nie ma punktu odniesienia :D

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...