Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Roksan K3


Pietrk

Recommended Posts

Dzień dobry, pytanie jak w tytule. Budżet do 10kPLN, pomieszczenie ok 25m. Jazz, pop, Knopfler, Sting, Fleetwood Mac, Springsteen itp. Głównie Spotify. Obecnie słucham na KEF Q350 i bardzo lubię, ale czuję, że potencjał Roksana pozwala podłączyć coś większego, co poprawi wrażenia. Szukam mięsistego, dynamicznego basu, przestrzeni, oddechu, podziału instrumentów, wyraźnej struny gitarowej, zrównoważonej średnicy i wysokich, bez nadmiaru blachy/piasku.

Przeszukałem forum i znalazłem następujące sugestie:

Audiovector QR3

KEF R5

Audio Physic Classic 8

Opera Grand Mezza

Fune Audio F502

Monitor Audio Silver 300

Osobiście skłaniam się do KEF R5, jednak nie znalazłem na forum rekomendacji wprost od użytkownika, który doświadczył takiej konfiguracji. Proszę o radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Roksan K3 to żywo i dynamicznie grający wzmacniacz ze sporym zapasem mocy także nie szukałbym dla niego kolumn o mocno ożywionym dźwięku aby nie uzyskać natarczywego, tylko "koncertowego" charakteru grania. Trochę ciemniej zestrojone Kef R5/R7 bardzo fajnie grają z tym Roksanem - potrzebują właśnie takiego towarzystwa żeby zagrać dobrze. Same w sobie są gęste, nasycone i mają świetną podstawę basową. Classic 8 będą nawet bardziej otwarte od Kef-a, mają świetną przestrzeń i również są bardzo muzykalne - też polecam takie połączenie. Monitor Audio raczej bym nie łączył z K3 z obawy o zbyt chłodny dźwięk czy natarczywą górę pasma. Opera i Fyne - trzeba posłuchać ale nie wiem czy nie będzie to za delikatne za spokojne granie, zwłaszcza Opera. Zwróć koniecznie uwagę na Pylon Audio z serii Diamond. Diamond 28 z K3 potrafią naprawdę zaskoczyć - wulkan muzykalnej energii i genialnie oddawana stopa perkusji.

Pozdrawiamy, Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich rozważań jedynie tylko bym porzucił Grand Mezza (nie dlatego, że nie są to fajne kolumny, ale bardzo mocno odbiegają od koncepcji na brzmienie). Jeżeli iść w Operę to tak jak napisał Michał w Twoim przypadku raczej bym rozpoczynał od Secondy. Co do reszty, to jak najbardziej warto przesłuchać, ponieważ każde z nich mają coś w sobie innego, ewentualnie jeszcze bym dorzucił do zestawienia Sonus Faber Lumina V. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze robię podpinając się pod wątek jeżeli coś nie tak to z góry przepraszam, ale ja z kolei chciałbym spytać jak z tym wzmacniaczem zagrają Klipsche RP-800F II, może ma ktoś z forumowiczów jakieś doświadczenia w tym zakresie; na razie mam JBL E90 Northridge i zastanawiam się nad ich wymianą właśnie na te Klipsche (wymiana frontów i centrala na RP-504C II, surroundy RP-600 zostają), głównie do kina ale i do koncertów bluray... dodam, że Roksan u mnie "robi" także za końcówkę mocy do denona,  muzyka flac, spotify i radio internetowe -  głównie z pc, czasami zagra podpięta pod Roksana Yamaha WXC-50 (żona namiętnie słucha RMF Classic); istotne w moim przypadku jest również to, że niestety z uwagi na wiek narządu słuchu muszę lubieć znacznie wyraźniejsze wysokie tony...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem to Roksana masz i obecnie w kinie pracują także RP 600?

RP 800FII są łagodniejsze ale to wciąż Klipsch. W kinie będzie mocno, energicznie, żywiołowo. W poronwaniu do JBL E90 to znacznie rozjaśni się dzwięk. Będzie mociejszy w każdym aspekcie.

Moim zdaniem są to obecnie drogie kolumny jak na swoje możliwości. Bardziej szukał bym wersji I. Ale to będzie kinowe połączenie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w salonie (ok. 40 m2 prostokąt o wymiarach 4,6m x 8,8m, przy czym część odsłuchowa to ok. 28m2) mam set 5.1: Denon X3700H w komplecie z JBL Northridge (front 2x E90, central EC25, 2x surround E30, sub JBL L8400); do tego z denona przez pre-out mam podpięte fronty do roksana.  Ponieważ to salon nie wyprowadzałem atmosów - przyczyna chyba jak u większości - WAŻ, natomiast boczne surroundy nie za bardzo mam gdzie rozmieścić; ale spoko wyłącznie dla siebie mam drugi set 7.2.4 w swoim pokoju😀 - i tutaj już mogę szaleć na całego. Po zakupie klipschów (właśnie pojąłem decyzję, również dzięki Twojemu wpisowi, tak że dziękuję Piotrze👍) zamiast surroundów E30 planuję podpiąć klipsche RP-600M (podpiąłem doświadczalnie, trochę pograły i sprawdziły się więc czekają w szafie na swój czas), a fronty i central JBL-a wymienić na klipsche RP-8000F II i central RP-504C II. Aktualnie nie mam parcia na szybką wymianę ale z czasem - jeżeli uzyskałbym jakąś lepszą cenę to gdzieś na koniec tego kwartału a może nawet wcześniej mógłbym dokonać zakupu. Myślę też o zakupie drugiego RME Adi, który u mnie sprawdza się lepiej niż doskonale, i podpiąć go do roksana.

Ponieważ powiedziałeś - a jest to dla mnie bardzo ważne - że dźwięk w każdym aspekcie poprawi się to pozostaje mi jedynie czekać i szukać jakiejś dobrej oferty. Co do wersji klipscha v. 1 rzecz jasna jestem za, wiadomo niższa cena, ale aktualnie jest problem z centralem, a zakupu chciałbym dokonać w jednym ze "swoich" sprawdzonych sklepów. Dziękuję za zainteresowanie i poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moim zdaniem to ma sens. Seri Northridge była legendarna. ale RP gra lepiej. Po prostu. Zwłaszcza w kinie.

No to inaczej jeśli modelu V1 nie ma no to tak. Ale szczerze to widziałem ich wiele jeszcze. Bo cena za II jest nieporozumieniem.

Chyba że! W ofercie prywatnej dostaniesz taką jak za jedynki bo też wiemy jak to działa. Wtedy ok.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MrMarcin1984 napisał:

Mam roksana k3 i kefy r7 (testowałem też r11)

Moge śmiało polecić to połączenie 

Dziękuję za odzew. Zależy mi na opinii użytkownika. R7 jest większy od R5, jestem pewien, że R7 gra pięknie. W R5 głośnik ma tylko 13cm, czy to wystarczy by zagrać nisko i głęboko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
6 minut temu, grabbo napisał:

Bardzo dobre kolumny i dosyć uniwersalne. Po ustawieniu w domu sprawdź ułożenie wygłuszenia, bardzo często jest odklejone i zakrywa bas reflex. Polecam do nich caspiana nawet starsza wersja granie dużo lepsze bardzo czysty, kultyralny przekaz. 

Hej, dziękuję za wskazówkę. Gdzieś już czytałem na forum o tym problemie. U mnie otwór bass reflex jest cały zasłonięty watą, wyczuwam to wtykając palce w otwór. Kolumny grają super, ale wyższe częstotliwości basu chętnie bym zmiękczył/wygasił. Może to ma związek? Jak sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w jednej kolumnie tak było odkręciłem terminal z tyłu i poprawiłem, według mnie nie powinno być zasłonięte. Trochę tego nie pilnują podczas produkcji. Świetne kolumny według mnie, morzesz jeszcze zworki zastąpić jakimiś kabelkami u mnie też dało to delikatną poprawę dźwieku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
1 godzinę temu, bartoszek43 napisał:

Siema.

Jak wypadło połączenie r11 z tym Roksanem?

Napisz coś więcej bo zastanawiam się nad tym wzmakiem

 

1 godzinę temu, bartoszek43 napisał:

Siema.

Jak wypadło połączenie r11 z tym Roksanem?

Napisz coś więcej bo zastanawiam się nad tym wzmakiem

Przetestowałem kilka wzmacniaczy do tych kolumn i z rosana byłem najbardziej zadowolony. 

 

Na spokojnie wystarcza mocy a dzwiek nie jest (jak to ja nazywam) rozlazły 

 

ostatecznie dokupiłem jeszcze luxmana na lampach aby miec dobre połączenie pod gramofon do tych kolumn

 

Ale i tak Roksan został pod kino domowe (koncowka mocy)

 

Osobiście polecam

Edytowano przez MrMarcin1984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MrMarcin1984 napisał:

 

Przetestowałem kilka wzmacniaczy do tych kolumn i z rosana byłem najbardziej zadowolony. 

 

Na spokojnie wystarcza mocy a dzwiek nie jest (jak to ja nazywam) rozlazły 

 

ostatecznie dokupiłem jeszcze luxmana na lampach aby miec dobre połączenie pod gramofon do tych kolumn

 

Ale i tak Roksan został pod kino domowe (koncowka mocy)

 

Osobiście polecam

A jak się spisuje jako integra?

Edytowano przez bartoszek43
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartoszek43 napisał:

A jak się spisuje jako integra?

Jest różnica. Miałem weekend gdzie pożyczyłem go kumplowi na testy.

Na samym amplitunerze kolumny grały ale bez żadnego Wow :)

po odciążeniu 2 przednich przez roksana amplituner nie ma absolutnie problemu z ogarnięciem reszty. 

Jedyny jego minus w byciu końcówką mocy jest taki ze amplituner nie wplączą/ wyłączą go z automatu gdy się odpala.

trzeba to zrobić ręcznie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrMarcin1984 napisał:

Jest różnica. Miałem weekend gdzie pożyczyłem go kumplowi na testy.

Na samym amplitunerze kolumny grały ale bez żadnego Wow :)

po odciążeniu 2 przednich przez roksana amplituner nie ma absolutnie problemu z ogarnięciem reszty. 

Jedyny jego minus w byciu końcówką mocy jest taki ze amplituner nie wplączą/ wyłączą go z automatu gdy się odpala.

trzeba to zrobić ręcznie 

Ok dzięki za info.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...