Skocz do zawartości

Wybór subwoofera


PanKlor

Recommended Posts

SVS ma dobre suby. Ale nie są tanie. Najtańszy SB1000pro obawiam się że na 30m2 nie będzie tym czego oczekujesz. To sub szybki, ma super odpowiedź impulsową ale nie jest gigantem w kinie, podobnie jak inne zamknięte zabawki typu REL HT1003. Są ok, ale można lepiej. W kinie sprawdzają się lepiej konstrukcje otwarte z BR, ale tu jest kłopot bo są po prostu większe. PB-1000 Pro to jednak grubo powyżej 4000zł. Dodam że można też ostrożnie przyjąć w przypadku SVS, że odpowiednikiem wydajności suba otwartego jest zamknięty z serii wyżej.

Sam piszesz że Twój zestaw stereo do muzyki gra satysfakcjonująco bez suba, więc skup się może na typowym do kina z BR. Wymiarów jednak w tym wypadku nie przeskoczymy.  Może napisz co znaczy dla Ciebie konkretnie "zgrabniejszy"? Suby z BR mają podbite częstotliwości które dają w kinie to co tygryski lubią najbardziej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lolekdrugi napisał:

bo nie zobaczysz niestety.

Przecież sam proponowałeś 2 suby po 1k. Chyba któryś z nas nie nadąża.😂

 

17 minut temu, lolekdrugi napisał:

to Ci się nie zgra. Sub bezprzewodowy będzie miał opóźnienie względem tego na kablu.

 

To tylko potwierdza, że powinienem kupić 1 suba. C.B.D.U. Albo 2 bezprzewodowe a to oznacza jeszcze większe męczenie budżetu. 

 

17 minut temu, lolekdrugi napisał:

raczej nie będzie za mało.

 

No i dobrze. 

 

15 minut temu, Butler napisał:

Suby z BR mają podbite częstotliwości które dają w kinie to co tygryski lubią najbardziej.

Niby tak ale zobaczymy.... Stanęło na SB-1000 Pro. Jest tak mocno polecany, że najwyżej go zmienię jak nie będzie tym czego oczekuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam Drzewososki napisał:

Stanęło na SB-1000 Pro.

On jest naprawdę ok, są tu tacy którzy je posiadają i na pewno polecą. Ja tylko delikatnie daję sugestię że jeśli zgodziłbyś się na większe gabaryty, to za mniej dostaniesz więcej.

3 minuty temu, Adam Drzewososki napisał:

...2 suby po 1k.

Jakbyś akceptował używki... ;) Ale i tak miejsca nie masz więc temat tu chyba zamknięty.

 

6 minut temu, Adam Drzewososki napisał:

Sub bezprzewodowy będzie miał opóźnienie względem tego na kablu.

Jakie opóźnienia... Przeprowadzasz kalibrację za pomocą mikrofonu dostarczonego z amplitunerem. Bedzie opóźnienie to soft wyrówna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Butler napisał:

Jakie opóźnienia... Przeprowadzasz kalibrację za pomocą mikrofonu dostarczonego z amplitunerem. Bedzie opóźnienie to soft wyrówna.

no z jakiegoś powodu to tak nie chce działać według tego co można znaleźć na sieci. Szukałem kiedyś informacji o tym bo szukałem adapterów i niestety, nic z tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 31m2 do kina SB1000 to pomylka. Z SVS to minimum PB2000PRO, a jesli na budzecie to Klipsch SPL150 jesli ktos chce bas ktory da sie odczuc. Oczywiscie to inne klasy subow, ale w budzecie 3000zl nic lepszego niz SPL150 sie nie znajdzie DO KINA. SB1000 w 35m2 to do muzyki w miare sie nada, ale nie do kina.

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że dalsza dyskusja nie ma sensu.

Autor wątku już podjął decyzje i postawił na  svs sb pewnie coś tam poprawi z basem ale do kina... ODRADZAM.

Testowałem tego suba także w salonie z aneksem 30+ do muzyki ok, do kina coś tam podbijał, ale szału nie było. 

Powiedzmy sobie szczerze, jeżeli do kina to tylko konstrukcją otwarta i tyle, pozostałe rozwiązania to "proteza" i to takiej słabej jakości.

Na pomieszczenie 30+ to próg wejścia, svs pb2000 i wyżej.  

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Butler napisał:

Wiem że ten działa bez zarzutu SVS Soundpath Wireless Audio. Z innymi nie miałem do czynienia. Zobacz na Amazonie ile ma opinii i jaką notę.

i masz nawet na stronie którą podałeś napisane w danych technicznych:

Cytat

Opóźnienie< 25.5 milisekundy< 25.5 milisekundy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25,5 milieskundy czyli 0,0255 sekundy. Jedna milisekunda to tysięczna sekundy. To wartość porównywalna do dobrych TV.

Cytuję

"Input lag, który nie przekracza 20 ms to naprawdę świetny wynik i możesz być pewny, że taki sprzęt zapewni Ci najwyższą jakość rozgrywki. Input lag do 50 ms to dobry poziom, który nie powinien specjalnie zakłócać rozgrywki – urządzenia, które go mają również można określić jako telewizory z niskim input lagiem."

https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-input-lag-co-to-jest.bhtml

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Może warto nie iść po prostu w wersję PRO i płacić za to nie potrzebnie hajs

 

Już kupiony. Późno było więc trzeba było trochę ciszej ale dalej czuć było drżenie kanapy itp. Mocy raczej mu nie brakuje. 

Porównywałem też dane zwykłego i Pro. Ten drugi na papierze jest trochę mocniejszy i ciut niżej schodzi. Ile w tym prawdy i czy jest to wyczuwalne - nie wiem. Też myślałem o zwykłym ale te kilkadziesiąt W i aplikacja (gadzet) mnie przekonały. Pozostaje trochę nim pograć, poustawiać i ocenić. Na pierwszy rzut oka do muzyki w tym pomieszczeniu daje za dużo basu. Robi się gęsto. Może to kwestia akustyki, może osobistych preferencji. Tak czy inaczej mam się już czym bawić i dopasować do własnych potrzeb. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam Drzewososki napisał:

Już kupiony. Późno było więc trzeba było trochę ciszej ale dalej czuć było drżenie kanapy itp. Mocy raczej mu nie brakuje. 

Porównywałem też dane zwykłego i Pro. Ten drugi na papierze jest trochę mocniejszy i ciut niżej schodzi. Ile w tym prawdy i czy jest to wyczuwalne - nie wiem. Też myślałem o zwykłym ale te kilkadziesiąt W i aplikacja (gadzet) mnie przekonały. Pozostaje trochę nim pograć, poustawiać i ocenić. Na pierwszy rzut oka do muzyki w tym pomieszczeniu daje za dużo basu. Robi się gęsto. Może to kwestia akustyki, może osobistych preferencji. Tak czy inaczej mam się już czym bawić i dopasować do własnych potrzeb. 

 

Dokładnie, w aplikacji możesz ustawić moc do swojego upodobania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Może warto nie iść po prostu w wersję PRO i płacić za to nie potrzebnie hajs

Szukać PB1000 albo PB2000 bez PRO.

 

Pytalem juz w innym watku 🙂 Jak masz zamiar sobie poradzic z rezonansem pomieszczenia i wplywem modow wlasnych, jesli nie masz DSP (wbudowanego lub zewnetrznego) ? 🙂 Bo to "niepotrzebnie" to jedna z cenniejszych rzeczy, czyli wbudowany DSP 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2023 o 22:43, tomw napisał:

Pytalem juz w innym watku 🙂 Jak masz zamiar sobie poradzic z rezonansem pomieszczenia i wplywem modow wlasnych, jesli nie masz DSP (wbudowanego lub zewnetrznego) ? 🙂 Bo to "niepotrzebnie" to jedna z cenniejszych rzeczy, czyli wbudowany DSP 🙂

A jak to przy nim sprawdzić? Jak na modelu PRO sprawdzić co ustawić na DSP?

Czy aplikacja działa jak ta w Subach ELAC? Bo wydaje mi się że właśnie nie. ale może się mylę?

No ja słuchalem ich kilku subwooferów i dalej potrzymuję że wolał bym 2x PB1000 albo PB2000 bez pro.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Butler napisał:

Wystarczy zakupić Umik za kilka stówek, albo go wręcz pożyczyć. Do tego bezpłatna aplikacja REV i komputer. To nie jest czarna magia.

No tak. W taki sposób tak. Chociało mi bardziej o to że jeśli już się to robi to dlaczego nie zrobiono jak w ELAC że jest to powiedzmy w komplecie.

Nie tak profesjonalnie, ok zgadzam się. Ale jest mogli robiąc taki soft i podnosząc tyle ceny zaimplementować juz coś tak bazowego.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A jak to przy nim sprawdzić? Jak na modelu PRO sprawdzić co ustawić na DSP?

Czy aplikacja działa jak ta w Subach ELAC? Bo wydaje mi się że właśnie nie. ale może się mylę?

No ja słuchalem ich kilku subwooferów i dalej potrzymuję że wolał bym 2x PB1000 albo PB2000 bez pro.

Piotrek

 

Powiem Ci ze rozbrajasz mnie tymi Twoimi komentarzami :D Generalnie nie masz pojecia jak waznym jest wplyw pomieszczenia na bas, ale wiesz ze wolal bys i tak suba bez mozliwosci jakiegokolwiek wplywu na problemy z oddzialywaniem pomieszczenia, bo sluchales paru subow 🙂

Nie znam suba ktory ma wbudowana mozliwosc zmierzenia akustyki pomieszczenia i przekazania jej uzytkownikowi w formie wykresu 🙂 Sa suby z autokalibracja, w ktorych producent zaklada ze akustyka w pomieszczeniu jest na tyle ok ze taka kalibracja wystarczy 🙂 Lepsze to niz nic, ale prawidlowo robie sie to tak jak Butler napisal powyzej - REW + mikrofon i pomiary, na podstawie pomiarow jesli dolki nie przekraczaja -12dB korekcja DSP, jesli przekraczaja to trzeba szukac innych rozwiazan akustycznych 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomw napisał:

Powiem Ci ze rozbrajasz mnie tymi Twoimi komentarzami :D Generalnie nie masz pojecia jak waznym jest wplyw pomieszczenia na bas, ale wiesz ze wolal bys i tak suba bez mozliwosci jakiegokolwiek wplywu na problemy z oddzialywaniem pomieszczenia, bo sluchales paru subow 🙂

bo on słyszał. Cały czas to pisze. On słyszał i wie lepiej, a Ty słyszałeś? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...