Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 9 vs Pylon Diamond 30 vs.... ???


Błażej80

Recommended Posts

Witam Serdecznie,

 

Od kilku tygodni przeglądam oferty sklepów oraz różne recenzję... I czym więcej czytam tym mniej wiem :) Oczywiście, trzeba odsłuchać ale jak wiadomo - nie wszystkie zestawy są dostępne w każdym miejscu więc chcę sobie to jakoś poukładać. Chciałbym Was prosić o kilka wskazówek. 

Mam duży salon, otwarty na jadalnie, kuchnie... będzie kilkadziesiąt metrów. Moje Dali Zenzor 7 zginęły w tym pomieszczeniu stąd konieczność zmian. Po przeprowadzce - gdy byłem totalnie zawiedzony swoim zestawem w nowym miejscu - najpierw podmieniłem wzmacniacz - na staruszka Marantz sr7005 (amplituner). Zmiana była wręcz niesamowita bo mimo wszystko, to duże bydle z dużą mocą. Ale to półśrodek. Czas na zmiany całego zestawu. Kina domowego nie robię - bo i tak nie oglądam filmów... Ale ma być stereo. Słucham mocnego rocka, metalu, hip hopu. Lubię czuć powietrze, czuć na cielę bas. Nie słucham jazzu, nie słucham muzyki klasycznej... Ma być dynamicznie, ma być mocno, ma być "widowiskowo".. dużo koncertów...

 

Chciałbym zmieścić się w 15K na zestaw kolumn. Wzmacniacz kupię po kilku miesiącach jak uzbieram $$$. 

Na ten momen mam 2 zestawy które są na mojej liście. I tak, jak o Pylonach jest dosyć sporo informacji - tak o Heco Celan Revolution 9 - praktycznie nic. A te drugie wydają się bardzo interesujące... Czy możecie mi co nie co opisać i pomóc? Ewentualnie na co mam jeszcze popatrzeć? 

 

Źródło to głównie Tidal HiFi, czasami jakaś płyta... czy gramofon... ale to już inny temat...

 

Z góry dziękuje za jakieś wskazówki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwage te dwie konstrukcje to ja wybrał bym Celan Revolution 9. Mimo że Diamondy od Pylona lubię.

To granie wciągające, mocne, absolutnie nie nudne. W przy tym nie meczące.

Także Monitor Audio Silver 500 o podobnej charakterystyce.

Nieco taniej łagodniej Fyne F 502,

https://www.audiosystem.com.pl/produkty/ae509-kolumny-podlogowe/

Paradigm Prestige 75/85

Piotrek

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pylony wydają się być najbezpieczniejszym wyborem, zwłaszcza jeśli szukasz efekciarskiego grania. W Diamondach jest to wszystko co opisałeś.

Celany Revolution 9 to granie również potężne, ale mniej efekciarskie. 

Paradigm Prestige to moim zdaniem granie bliższe Jasperom, bardzo basowe i dość ciemne. Polk jest tu podsunięty całkiem trafnie, jest jeszcze szansa wyrwać w założonym budżecie świetne Polk Legend L600. ;)

Zapraszamy na odsłuchy, porównamy te propozycje i na pewno uda się wybrać coś idealnie dla Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie słuchałem jeszcze żadnych z powyższych. Sugeruję się tylko tym, co znajdę w sieci a niestety - zdania są bardzo rozbieżne.. 

Jedni twierdzą, że Diamondy tak, ale nie 30.... inni - że Heco "zjada" Pylonki...  Na temat Emotivy jest bardzo mało informacji - za mało firm tym handluję w PL po prostu...

Zresztą to co zauważyłem ciekawego - ogólnie Emotiva w PL ma na grupach "średnie" opinie - gdy cały świat jest zachwycony stosunkiem jakości dźwięku do ceny... Tutaj opinie głównie dotyczą elektroniki - bo kolumn jak na lekarstwo na naszym rynku...

Chyba trzeba się wybrać do tej Łodzi / Pabianic :)

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz już zwariowałem.

Dimondy sa bardziej efekciarskie od Revolution 9.

🙄

Jak?

15 godzin temu, Błażej80 napisał:

Przyznam, że nie słuchałem jeszcze żadnych z powyższych. Sugeruję się tylko tym, co znajdę w sieci a niestety - zdania są bardzo rozbieżne.. 

Jedni twierdzą, że Diamondy tak, ale nie 30.... inni - że Heco "zjada" Pylonki... 

No nie dziwię się. Bo jak masz takie opinie jak powyżej.

Daję głowę że w innym wątku koledzy pisali o Diamondach właśnie inaczej :P

Diamondy moim zdaniem są najbardziej udanymi Pylonami. No ale to nie jest taki dzwięk.

 

Tu jest powiedziane coś innego :/

Panowie co się z Wami dzieje?

Na Audiostereo tez już zwrócili na to uwagę.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Q21 napisał:

Pylony wydają się być najbezpieczniejszym wyborem, zwłaszcza jeśli szukasz efekciarskiego grania. W Diamondach jest to wszystko co opisałeś.

Celany Revolution 9 to granie również potężne, ale mniej efekciarskie. 

I to chyba właśnie o to w tym chodzi... na czym się dostaje w danym momencie większą prowizję czy po prostu co się ma w ofercie... Chyba nigdzie na świecie nie jest to tak widoczne... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Błażej80 napisał:

Zdecydowałem... Emotiva T3+.... Fantastyczny dźwięk w bardzo przyzwoitej cenie.

A to ciekawy wybór. Możesz napisać trochę więcej o tym dlaczego te i jakich jeszcze słuchałeś ?

Mi z Emotivy bardzo podoba się model TA2 ale jakoś mnie zniechęca to ,że cena wyjściowa to 999 USD a u nas 6999 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2023 o 19:24, Błażej80 napisał:

Witam Serdecznie,

 

Od kilku tygodni przeglądam oferty sklepów oraz różne recenzję... I czym więcej czytam tym mniej wiem :) Oczywiście, trzeba odsłuchać ale jak wiadomo - nie wszystkie zestawy są dostępne w każdym miejscu więc chcę sobie to jakoś poukładać. Chciałbym Was prosić o kilka wskazówek. 

Mam duży salon, otwarty na jadalnie, kuchnie... będzie kilkadziesiąt metrów. Moje Dali Zenzor 7 zginęły w tym pomieszczeniu stąd konieczność zmian. Po przeprowadzce - gdy byłem totalnie zawiedzony swoim zestawem w nowym miejscu - najpierw podmieniłem wzmacniacz - na staruszka Marantz sr7005 (amplituner). Zmiana była wręcz niesamowita bo mimo wszystko, to duże bydle z dużą mocą. Ale to półśrodek. Czas na zmiany całego zestawu. Kina domowego nie robię - bo i tak nie oglądam filmów... Ale ma być stereo. Słucham mocnego rocka, metalu, hip hopu. Lubię czuć powietrze, czuć na cielę bas. Nie słucham jazzu, nie słucham muzyki klasycznej... Ma być dynamicznie, ma być mocno, ma być "widowiskowo".. dużo koncertów...

 

Chciałbym zmieścić się w 15K na zestaw kolumn. Wzmacniacz kupię po kilku miesiącach jak uzbieram $$$. 

Na ten momen mam 2 zestawy które są na mojej liście. I tak, jak o Pylonach jest dosyć sporo informacji - tak o Heco Celan Revolution 9 - praktycznie nic. A te drugie wydają się bardzo interesujące... Czy możecie mi co nie co opisać i pomóc? Ewentualnie na co mam jeszcze popatrzeć? 

 

Źródło to głównie Tidal HiFi, czasami jakaś płyta... czy gramofon... ale to już inny temat...

 

Z góry dziękuje za jakieś wskazówki. 

Witam 

Nie trzeba az 15 k wydawac.

Polecam Pylony Diamond 25 - sam uzywam z Gato Audio DIA 250s. Ok pomieszczenie ma okolo 15 m ale nie wieze by nie daly sobie rady w wiekszym . Potencjometr mam na 20-25 i to juz jest troche glosno. Choc jak ktos juz wspomnial podobno te 28ki sa lepsze no i wieksze wiec szansa na lepszy efekt jest wieksza. Co do wzmacniacza to polecam jeszcze Cambridge CXA81 tez za ta kase naprawde dobry klocek .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Oj... wracam do tematu :D :D :D

Remonty, praca i inne takie takie.... Ale wreszcie mam czas by jeździć i słuchać :) 

Dzisiaj słuchałem Audiovextory QR7 - mega... ale kurczę trochę drogo... 

 

Co do wzmacniacza - Cambridge CXA81 jest na allegro wraz z Wiim Pro za 4999pln, chyba najlepszy obecnie stosunek jakości do ceny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Misyo napisał:

Oj... wracam do tematu :D :D :D

Remonty, praca i inne takie takie.... Ale wreszcie mam czas by jeździć i słuchać :) 

Dzisiaj słuchałem Audiovextory QR7 - mega... ale kurczę trochę drogo... 

 

Co do wzmacniacza - Cambridge CXA81 jest na allegro wraz z Wiim Pro za 4999pln, chyba najlepszy obecnie stosunek jakości do ceny...

Ja bym się tej Kambodży tak nie trzymał...a zresztą są inne klamoty w tej cenie. 

Wolałbym te Pylony a i cene dostałbyś dobrą...kurczę jaki na to musi być nalot, że takie rabaty dają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Miras23 napisał:

Ja bym się tej Kambodży tak nie trzymał...a zresztą są inne klamoty w tej cenie. 

Wolałbym te Pylony a i cene dostałbyś dobrą...kurczę jaki na to musi być nalot, że takie rabaty dają...

O klamotów jest od groma, ale, jak to nazywasz Kambodża ( zakładam że o Cambridge ci chodzi 🤔) jest naprawde dobrym klockiem. Co kolwiek by ktos powiedzial o nim. Jest dobrej jakosci wzmacniaczem. Zaryzykowal bym nawet i powiedzial ze dostajesz wiecej niz płacisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Misyo napisał:

Co proponujesz w tej kwocie? 

Dzisiaj oglądałem jeszcze Arcama A25 za 8500 ale wydaje się... zabawkowy (klasa G - jest malutki).

Podobają mi się jeszcze Musical Fidelity M5si/M6Si... ale to wciąż 7500/10000pln

Musical już dawno upadł z cenami. Przypominam, że kilka lat temu model "6" kosztował trochę ponad "6" dziś ta cena jest z d...y a jakość nie poszła do przodu.

Może NAD C399?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Miras23 napisał:

Musical już dawno upadł z cenami. Przypominam, że kilka lat temu model "6" kosztował trochę ponad "6" dziś ta cena jest z d...y a jakość nie poszła do przodu.

Może NAD C399?

Wiesz, niedawno pizza margeritha kosztowała 9.99 :)  Ale NAD - fajna propozycja!

7 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Mam Heco chociaż model wyższy ... co byś chciał wiedzieć?

Co do wzmacniacza? ... Heco mają wysoką skuteczność wiec nie potrzebują mocnego pieca. 

Mówisz o Heco The New Statement? Dzisiaj sprzedawca mówił mi, że Revolution nie fajne... pewnie niska prowizja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Miras23 napisał:

i tam można jeszcze te moduły wsadzić, to jest dobre. 

p.s za 5 zł można było kupić "małą hawajską" w poniedziałek w telepizza ;)

Telepizza to produkt pizzopodobny :)

 

https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/nad-mdc2-bluos-d-z-dirac.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA7OqrBhD9ARIsAK3UXh3GB3-llntUzZQhMbtc7IGgSlloSqsX1QlWoNL7cjHcBrUM2z6Mw1MaAsQKEALw_wcB

 

2200 karta - i robi się DOBRZE! Streaming, dirac, aptX HD... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Misyo napisał:

Dzisiaj słuchałem Audiovextory QR7 - mega... ale kurczę trochę drogo... 

 

Co do wzmacniacza - Cambridge CXA81 jest na allegro wraz z Wiim Pro za 4999pln, chyba najlepszy obecnie stosunek jakości do ceny...

Negocjuj cenę. Wchodzi seria SE. Jest szansa na dostanie dobrej ceny teraz. Ale nie do CXA81

9 godzin temu, Miras23 napisał:

Ja bym się tej Kambodży tak nie trzymał...a zresztą są inne klamoty w tej cenie. 

Wolałbym te Pylony a i cene dostałbyś dobrą...kurczę jaki na to musi być nalot, że takie rabaty dają...

Dlaczego? Wzmacniacz spoko le do innych kolumn.

9 godzin temu, Misyo napisał:

Co proponujesz w tej kwocie? 

Dzisiaj oglądałem jeszcze Arcama A25 za 8500 ale wydaje się... zabawkowy (klasa G - jest malutki).

Podobają mi się jeszcze Musical Fidelity M5si/M6Si... ale to wciąż 7500/10000pln

Brzmią kompletnie inaczej. Wymieniasz wmacniacze z ceny czy z dzwieku?

9 godzin temu, Miras23 napisał:

Musical już dawno upadł z cenami. Przypominam, że kilka lat temu model "6" kosztował trochę ponad "6" dziś ta cena jest z d...y a jakość nie poszła do przodu.

Może NAD C399?

HEHEHEHE

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Rozwiń?

Miras to pracownik Top HiFi. Lubi mieszać w innych garnkach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

Brzmią kompletnie inaczej. Wymieniasz wmacniacze z ceny czy z dzwieku?

 

 

Ceny i tego co widzę po sklepach. Na dźwięku się nie znam, po to jestem na forum byście mi podpowiedzieli :)

Ogólnie to można dostać kociokwiku... W pierwszym salonie - opowiadanie o Musical Fidelity - jaki to zajebiście muzyczny sprzęt i jak super sobie poradzi właśnie pod kątem muzyki która słucham, i że każde kolumny spokojnie napędzi...

 

W drugim - Cabridge - bo super cena, kawał pieca itd...

Wchodzę na forum - Roksan i NAD :)

 

Człowiek, jako kompletny laik nawet nie do końca umiejący opisać czego oczekuję (te zajebiste opisy są dla mnie szczerze mówiąc bełkotem, nic z tego nie rozumiem). :)

No nic, nie pozostaje nic innego jak odwiedzić kolejne 10 salonów, pomacać, posłuchać... Ciśnienia nie mam... I tak już zrezygnowałem z Kina Domowego które jeszcze rok temu było OCZYWISTE :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...