Skocz do zawartości

Obiecana recenzja KEF R3 (z porównaniem do r300 i Gato fm-8)


mateolo2

Recommended Posts

54 minuty temu, Kraft napisał:

Czyli dokładnie jakim? 

Jarek, będziesz mnie chwytał za słowa? Typowe ustawienie, to oczywiście takie, jakie sam miałem. ;)

Nie mogę znaleźć na szybko tej tabelki i nie chce mi się podstawiać do wzoru. Trochę poniżej jednego metra od przetworników, bo z tego, co pamiętam 1m skutkuje wygaszeniem na ok. 80Hz, czy tak? Czyli pewnie jakieś 70-80cm. Ale w zasadzie powinniśmy mówić o 2 dołkach - jednym dla midwoofera, drugim dla tylnego portu BR, które są przecież w innej odległości od ściany. U mnie to ładnie wyszło w pomiarach REW-em: moje Opery (BR z tyłu) dawały właśnie 2 wyraźne dołki na basie, a Spendory Classic 2/3 (BR z przodu) - 1 dołek. Nie wiem, w jakim stopniu w R3 za zakres 100-120Hz odpowiada bezpośrednio midwoofer, a w jakim BR i w związku z tym, która z odległości (od przetwornika, czy od BR) jest tu ważniejsza.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

No tak. Skoro u Ciebie bas R3 jest korygowany DSP we wzmacniaczu, to nie dziwne, że masz inne związane z nim odczucia niż ja (czy redaktor Audio) słuchający bez korekcji. 

Room Perfect u mnie nie wpływa jakoś mocno na dźwięk w miejscu odsłuchowym, a same ustawienia w TDAI, są na zero, jak sobie robię porównania kolumn to często jest ByPass, czyli bez RP. Pisząc że słuchałem u siebie R3 z Marantzem brałeś pod uwagę to co napisałem ? Że były testowane też inne wzmacniacze przed kupnem Lyngdorfa, w tym właśnie marantz + r3 ;)

Oj nie łap za słowa.

Kurcze Ty dalej nie przeczytałeś na jakiej zasadzie działa Lyngdorf i RP ...  ;)

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Też to mierzyłam. U mnie jakoś to osłabienie w pomiarach nie wychodziło. 

Jeśli nie wychodzi Ci również przy odsłuchu, to mogę tylko pogratulować i zazdrościć. :) U mnie zaczęło się od tego, że Wojtek (@lpomis) ocenił na słuch, że mam dołek na ok. 90Hz. (wtedy Opery były mocniej wysunięte). Latem kupiłem Umika, zainstalowałem REW-a i postanowiłem to sprawdzić - głównie po to, żeby wykazać, że jednak nie. Okazało się, że miał z grubsza rację, przy okazji wyszedł też lekki rezonans. Odkąd zobaczyłem wyniki, zacząłem to słyszeć ;) i dumać nad możliwościami poprawy. Stąd próby innego ustawienia, poszukiwanie paczek z podbiciem w tym zakresie, zakup DSP itd. Aż w końcu doszedłem do wniosku, że reszta pasma była i jest dla mnie ważniejsza od basu.

Kończę już offtop i osobiste wtręty. :)

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukluk71 napisał:

Tak dla uspokojenia dyskusji, wrzucam zajawkę z Gato ;)

Wiadomo, nie kierujemy się dźwiękiem nagranym przez telefon. 

 

Brzmi to beznadziejnie. Ale zdechłe granie. Jak trzeba mogę wrzucić nagranie kef r7 jak brzmi. 

Edytowano przez River
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, River napisał:

Brzmi to beznadziejnie. Ale zdechłe granie. Jak trzeba mogę wrzucić nagranie kef r7 jak brzmi. 

Beznadziejne jest ocenianie dźwięku z nagranego filmu na YT, będąc na forum audio.  Oj River... 

;)

 

W realu brzmi fantastycznie 🔥🔥

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lukluk71 napisał:

Beznadziejne jest ocenianie dźwięku z nagranego filmu na YT, będąc na forum audio.  Oj River... 

;)

 

W realu brzmi fantastycznie 🔥🔥

Trzeba było nie wrzucać takiego nagrania .Każdy już jakieś wnioski wyciągnął nawet z takiego nagrania. Mi to wystarczy. 

Kef zdecydowanie lepsze kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, River napisał:

Trzeba było nie wrzucać takiego nagrania .Każdy już jakieś wnioski wyciągnął nawet z takiego nagrania. Mi to wystarczy. 

Kef zdecydowanie lepsze kolumny.

 

Ale o co chodzi bo nie rozumem w sumie ;)

Skoro są dla Ciebie lepsze KEF to okej, gusta to indywidualna sprawa. Ja nie oceniam jednych i drugich przez pryzmat „lepszości" bo dla mnie jedne i drugie mi się podobają. 

R3 to wybitne kolumny, a R7 pewnie jeszcze bardziej. Ale na ten moment wolę słuchać gato ✌️

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, River napisał:

Jak trzeba mogę wrzucić nagranie kef r7 jak brzmi. 

Dawaj.

 

Czytam od dwóch dni i coraz większego smaka mam na odsłuchanie R3 podczas najbliższej wizyty w salonie.  Generalnie Łukasz, bardzo fajnie, bardzo ciekawie i obrazowo opisujesz swoje obserwacje, szacun, super się czyta. Na pewnej popularnej grupie FB jest też Twój wątek, na temat tego pojedynku, ale tutaj jakby lepsze miejsce do opisania wrażeń i ciekawsze komentarze niż tam. A co do filmików to wiadomo, że nie słuchamy  bezpośrednio Gato czy R3 tylko głośniczka w swoim telefonie czy komputera, więc wnioski bardzo ostrożne. Tak czy siak filmik Gato mniej mi się podobał. Aczkolwiek zupełnie rozumiem Cię, że ciągnie Cię do takiego grania. Ja już też wyrastam z tej pogoni za super hiper detalami, które są na dłuższą metę zaprzeczeniem muzykalności i przyjemności. Z drugiej strony nie może zabraknąć detali i takie błędne koło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...