Skocz do zawartości

Marantz pm8006 i kef r5


krzycho1979

Recommended Posts

Witaj

Słuchaliśmy w zeszłym tygodniu połączenie tego Marantza z naszymi B&W 603s2 Anniversary. Na początku sądziłem, że może być trochę za jasno ale jak się okazało, był to całkiej zrównoważony przekaz. Bas był zwarty i dobrze trzymany. Nie brakowało tam energii i frajdy z odsłuchu. Może chciałbyś odwiedzić, któryś z naszych punktów i posłuchać takiego setupu :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Daniel09 napisał:

@krzycho1979 wybacz że zapytam w Twoim wątku  temat też dotyczy KFE😉 Panowie a jak ma się scena dzwiękowa szczególnie szerokość dla Q550 i R3 które kolumienki przy odpowiednim ustawieniu zapewnią szerszą ?

No to tu wszystko lepsze w R3

14 godzin temu, krzycho1979 napisał:

A jaka jest różnica między r5, a r7 w brzmieniu?

R5tki grają szuplej na basie. R7 już klasycznie w KEFowym stylu. Bas nadal jest dobrze kontrolowany, ale jest miesisty.

20 minut temu, krzycho1979 napisał:

A jaki sub dobrać do pomieszczenia 5x4 m? Kef 8, 10 czy 12b?

Do stereo?

REL serii T :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2023 o 15:37, Q21 napisał:

Różnica na pewno będzie słyszalna. Poprawisz stereofonię oraz szczegółowość. 

Bardziej mięsisty bas uzyskasz na Q700 ale zróżnicowanie oraz kontrola będzie już po stronie R5. 

Jeśli miałbyś możliwość to zapraszamy do naszego salonu :)

Obserwuję Wasze ogłoszenia na allegro. Jeszcze do końca nie wiem, które wybrać. Czy r5, czy r7 ale raczej od Was. Dajecie jeszcze jakiś rabat forumowiczom?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, krzycho1979 napisał:

Powoli skłaniam się ku kef r7. Ze względu na ten bas. Czy marantz pm8006 będzie wystarczający, by je napędzić? Pomieszczenie mam prawie 20 m², czyli trochę małe ale otwarte na kuchnię i korytarz. Czyli przestrzeń się zwiększa. Nie powinny się za bardzo dusić. 

może być lepiej ale będzie to grało.

13 godzin temu, krzycho1979 napisał:

Czy r5, czy r7

Weź R7

Był ostatnio na promocji. Zobacz do działu promocji. za 3700 sztuka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Artur Mądry napisał:

Też jestem ciekawy na co zmieniłeś, Marantz to kawał porządnego klocka. 

Niby kawal porządnego ale coś mi nie pasowało w tym zestawieniu 

Testowałem atolla 200 (nie podpasowal) Potem był vincent (oddałem jeszcze szybciej niż atolla)

Potem wpadl roksan k3. Bardzo mi podpasowal i został. (Choc teraz działa już tylko jako końcówka mocy w kinie domowym)

Szukałem dalej i dzięki koledze z forum wpadł Luxman. I to połączenie zostalo na ta chwile. I choć minelo juz że 2-3 lata to nie myślę o wymianie  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MrMarcin1984 napisał:

Niby kawal porządnego ale coś mi nie pasowało w tym zestawieniu 

Testowałem atolla 200 (nie podpasowal) Potem był vincent (oddałem jeszcze szybciej niż atolla)

Potem wpadl roksan k3. Bardzo mi podpasowal i został. (Choc teraz działa już tylko jako końcówka mocy w kinie domowym)

Szukałem dalej i dzięki koledze z forum wpadł Luxman. I to połączenie zostalo na ta chwile. I choć minelo juz że 2-3 lata to nie myślę o wymianie  :)

A jakiej muzyki słuchasz głównie? Ja przyznam, że każdej dobrej. Od hip-hopu, przez rock, metal po klasyczną.  Tylko nie dance i disco polo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...