Skocz do zawartości

To jak to jest z tym kinem....


Tomcy

Recommended Posts

Witam,

Przyznam się że coraz więcej czytam i coraz więcej mam wątpliwości ale zacznę od początku:

1. Kino domowe 60 film 40% muzyka

2. Amplituner denon x2600h

3. Miał być zestaw focal chora 826 5.0 z Surround i centralnym + sub REL HT1205 - ALE czytając forum zrozumiałem że te focale są takie sobie - więc zacząłem poszukiwania

Byłem na odsłuchu spodobały się opera ( nie pamiętam modelu 7k za parę), Oberon 7, MA bronze 500, Elac 247, Piega clasic, Pylon 27

Teraz jak to jest z tymi kolumnami w stereo jeśli mamy takie źródło jak ja czyli denon x2600h - może ja celuje niepotrzebnie w takie kolumny z których ten amplituner nie wyciągnie tego czego oczekuje, bo przecież na odsłuchu warunki są zupełnie inne, słuchamy kolumn na źródłach do stereo...szczególnie to było widać jak piege clasic (5k za parę) porównywaliśmy z oberonem 7 (4k za parę) - gdzie pierwsze zagrały tak lekko pięknie a drugie strasznie basowo - czego nie zaobserwowaliśmy wcześniej w innym miejscu słuchając ich z MA 500

 

Jeśli dotarłeś tutaj - to pytanie moje brzmi czy mam szukać innego amplitunera jeśli chcę słuchać muzyki na tych kolumnach co podałem np dali oberon 7, czy szukać innych kolumn które ten ampli napędzi np.......

 

nie boję się używanego sprzętu....jeśli wygląda i gra dobrze, zauważyłem że czasem są kolumny które trudniej napędzić np dynaudio które będą potrzebowały więcej prądu a oznaczenia producentów nijak się mają do rzeczywistości - nie wiem ile realnie ma ten denon 2x90-95W???

podchodzę do zakupu tak żeby dobrze go zoptymalizować i niepotrzebnie nie wydać kasy na jakieś przedwzmacniacze czy końcówki mocy itd.....

saoln.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej opcji bo nie da się powiesić Tv na drugiej ścianie....
kanapa (narożnik) jest 10 cm od ściany i nie da się jej przesunąć bliżej bo jak odpale kominek nie chce żeby dostała somozapłonu

 

wiem że cudów tutaj nie osiągnę dlatego zacząłem się zastanawiać i ograniczać koszty....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tomcy napisał:

Jeśli dotarłeś tutaj - to pytanie moje brzmi czy mam szukać innego amplitunera jeśli chcę słuchać muzyki na tych kolumnach co podałem np dali oberon 7, czy szukać innych kolumn które ten ampli napędzi np.......

Na jakim sprzęcie były te odsłuchy? Tak podkreślasz jakość odsłuchu stereo, że obawiam się, że amplitunery klasy Denon x2600 w odłuchu stereo będą znacznie poniżej Twoich oczekiwań. Ten sprzęt został stworzony do do kina i tu pewnie byłbyś zadowolony. A co do muzyki - zależy kto ma jakie wymagania. Myślę, że dopiero jak wszystko w domu uruchomisz to będziesz wiedział, czego szukasz.

Ten układ pomieszczenia to faktycznie będzie problem. Nie miałeś już problemu już z ogladaniem TV w takim układzie? Może się po prostu przyzwyczaiłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowa zmiana układu. Jedyny problem z prawym surround i prawym głośnikiem ale nie bardzo jest go gdzie umieścić. Gdyby nie kotłownia w drugim rogu to jeżeli proporcje tego rysunku są prawidłowe, tam byłoby lepsze miejsce bo jest więcej ściany.

 

uklad.png

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem sprawdzić czy w ogólę na odsłuchu będę słyszał różnicę - cambrige cx80 zostały z miejsca odrzucone, klipsche r8000 też nam się nie spodobały (bas był dominujący)

No właśnie nie wiem czy to tylko ja miałem taki problem - sprzedawcy wmawiali mi że teraz odsłuchuje kolumn i wybieram fronty a amplituner nie ma znaczenia - co jak mam wrażenie się do końca nie sprawdza bo przecież mój denon może nie mieć tyle mocy żeby napędzić wybrane kolumny - A na wstępie określałem swój wzmacniacz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomcy napisał:

nie ma takiej opcji bo nie da się powiesić Tv na drugiej ścianie....
kanapa (narożnik) jest 10 cm od ściany i nie da się jej przesunąć bliżej bo jak odpale kominek nie chce żeby dostała somozapłonu

Z moich doświadczeń ten układ pomieszczenia to szach-mat. Faktycznie nie ma za bardzo opcji na zmianę, żeby było to praktycznie rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomcy napisał:

no ale z 2 metrów

i to jest właśnie klucz.

Kanapa będzie bliżej, zatem TV spokojnie może być mniejszy bo powinien być w stanie wypełnić spokojnie przestrzeń  na którą patrzysz. Oczywiście nie wiem jakie tam są wymiary. Najlepiej byłoby je nanieść na rysunek bo teraz to wydaje mi się, że ta kanapa nawet z 2m nie będzie a bardziej z 3 zatem spokojnie można ją przysunąć na dwa metry.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Mam podobny zestaw od kilku lat Denon x2500h + dali oberon 7 w konfiguracji 5.2.2. Używam go powiedzmy 80/20 filmy/muzyka. Gdy kupowałem ten zestaw spotkałem wiele negatywnych opinii , szczególnie na tym forum. Denon nie zagra z dali ! … Kup onkio !…. Itp … Natomiast osobiście uważam ze zestaw gra świetnie zarówno w filmach jak i w stereo muzyce, to samo mówią wszyscy którzy maja przyjemność przetestować go u mnie. Jeżeli jakość dźwięku podobała ci się podczas odsłuchu to nie zastanawiaj się , będziesz zadowolony. Ja osobiście po automatycznej konfiguracji denona audysey musiałem pomajstrować trochę przy korektorze graficznym ze względu na moje upodobania. Nie zmienia to jednak faktu ze naprawdę masz fatalne ustawienie w pokoju . Ale z drugiej strony cokolwiek tam nie wstawisz nawet ze znacznie wyższej polki , to i tak nie rozwiąże problemu . 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, W-3 napisał:

Cześć . Mam podobny zestaw od kilku lat Denon x2500h + dali oberon 7 w konfiguracji 5.2.2. Używam go powiedzmy 80/20 filmy/muzyka. Gdy kupowałem ten zestaw spotkałem wiele negatywnych opinii , szczególnie na tym forum. Denon nie zagra z dali ! … Kup onkio !…. Itp … Natomiast osobiście uważam ze zestaw gra świetnie zarówno w filmach jak i w stereo muzyce, to samo mówią wszyscy którzy maja przyjemność przetestować go u mnie. Jeżeli jakość dźwięku podobała ci się podczas odsłuchu to nie zastanawiaj się , będziesz zadowolony. Ja osobiście po automatycznej konfiguracji denona audysey musiałem pomajstrować trochę przy korektorze graficznym ze względu na moje upodobania. Nie zmienia to jednak faktu ze naprawdę masz fatalne ustawienie w pokoju . Ale z drugiej strony cokolwiek tam nie wstawisz nawet ze znacznie wyższej polki , to i tak nie rozwiąże problemu . 😉

Centralny vocal oberon i tylnie walle???

Jak wrócę do domu jeszcze raz szczegółowo zmierzę wszystko - jedynie lipa wyszła bo tydzień temu zmieniliśmy szafkę pod telewizor :D

No właśnie jeśli nie ma sensu przepłacać to po co to robić........ogólnie ze sprzętem muzycznym zaczynam - na odsłuchach widać że rozpoznaje dźwięki - a amplituner się kupił przy okazji dość tanio za 1,8k wiem pewnie lepszy byłby onkio 696 czy jakiś marantz no ale co by mnie jedynie przekonało to żeby słuchać muzyki to się ten nie nadaje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tomcy napisał:

Centralny vocal oberon i tylnie walle???

Jak wrócę do domu jeszcze raz szczegółowo zmierzę wszystko - jedynie lipa wyszła bo tydzień temu zmieniliśmy szafkę pod telewizor :D

No właśnie jeśli nie ma sensu przepłacać to po co to robić........ogólnie ze sprzętem muzycznym zaczynam - na odsłuchach widać że rozpoznaje dźwięki - a amplituner się kupił przy okazji dość tanio za 1,8k wiem pewnie lepszy byłby onkio 696 czy jakiś marantz no ale co by mnie jedynie przekonało to żeby słuchać muzyki to się ten nie nadaje 

Centralny vocal, tył dali oberon 1 lub oberon 3 , nie pamietam już 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Tomcy napisał:

jedynie lipa wyszła bo tydzień temu zmieniliśmy szafkę pod telewizor

to macie jeszcze tydzień na zwrot? :D

57 minut temu, Tomcy napisał:

wiem pewnie lepszy byłby onkio 696

Ten model Onkyo ma dużo gorszy system korekty akustyki pomieszczenia.

 

2 godziny temu, W-3 napisał:

Gdy kupowałem ten zestaw spotkałem wiele negatywnych opinii , szczególnie na tym forum. Denon nie zagra z dali ! … Kup onkio !…. Itp … Natomiast osobiście uważam ze zestaw gra świetnie zarówno w filmach jak i w stereo muzyce, to samo mówią wszyscy którzy maja przyjemność przetestować go u mnie.

ciesze się, że kolejna osoba to w końcu napisała. Tutaj wiele taki frazesów jest powtarzana jak mantra. A Ci którzy się z tym nie zgadzają są w pewien sposób "piętnowani".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali nie pasują do Denona.

To zestawienie jest czesto spotykane bo to jeden dystrybutor ale razem to nie gra najlepiej.

Denon gra fajnie z jaśniejszymi kolumnami. Magnatem, Monitor audio, Acustic Energy.

Opera nie bardzo się srawdza w kinie. To raczej kolumny do odsłuchu stereo. Chodź wiadomo to kwestia indywidualna.

Chcesz zmieniać ampli? Czykuj się na wydatek znacznie wyższego rzedu jak ma być lepiej w stereo.

Arcam albo Denon serii 3, Onkyo z wyjsciem PRE out i końcówka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Dali nie pasują do Denona.

no popatrz a powyżej mamy zadowolonego @W-3 takiego zestawu. Magia jakaś dosłownie, facet się musi nie znać, bo na pewno jest w błędzie i to nie gra bo Ty tak mówisz!

może zatem pora przestać pisać takie teksty które są tylko i wyłącznie Twoją prywatną subiektywną opinią?

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lolekdrugi napisał:

przykładowa zmiana układu. Jedyny problem z prawym surround i prawym głośnikiem ale nie bardzo jest go gdzie umieścić. Gdyby nie kotłownia w drugim rogu to jeżeli proporcje tego rysunku są prawidłowe, tam byłoby lepsze miejsce bo jest więcej ściany.

 

uklad.png

OK w tym rozwiązaniu nawet telewizor się zmieści i szafka jest 154cm ALE nie jest tak kolorowo bo kanapa ma 270cm i okna balkonowego nie będzie można otworzyć

co do głośników tylnich ściana ma 140 więc rozstawienie ich będzie ciężkie

salon ma szerokości 3,5m

ogólnie pomysł fajny no ale technicznie sporo problemów żeby go zrealizować.....muszę się z tym rozwiązaniem zaprzyjaźnić :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

no popatrz a powyżej mamy zadowolonego @W-3 takiego zestawu. Magia jakaś dosłownie, facet się musi nie znać, bo na pewno jest w błędzie i to nie gra bo Ty tak mówisz!

może zatem pora przestać pisać takie teksty które są tylko i wyłącznie Twoją prywatną subiektywną opinią?

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Dali nie pasują do Denona.

To zestawienie jest czesto spotykane bo to jeden dystrybutor ale razem to nie gra najlepiej.

Denon gra fajnie z jaśniejszymi kolumnami. Magnatem, Monitor audio, Acustic Energy.

Opera nie bardzo się srawdza w kinie. To raczej kolumny do odsłuchu stereo. Chodź wiadomo to kwestia indywidualna.

Chcesz zmieniać ampli? Czykuj się na wydatek znacznie wyższego rzedu jak ma być lepiej w stereo.

Arcam albo Denon serii 3, Onkyo z wyjsciem PRE out i końcówka.

 

Panowie ja miałem takie połączenie, nie grało niestety to dobrze.

Wymieniłem Dali na Klipsch i naprawdę dużo to zmieniło, oczywiście na +.

Oczywiście traktujcie to jako moje odczucia, może komuś takie połączenie odpowiada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artur Mądry napisał:

 

Panowie ja miałem takie połączenie, nie grało niestety to dobrze.

Wymieniłem Dali na Klipsch i naprawdę dużo to zmieniło, oczywiście na +.

Oczywiście traktujcie to jako moje odczucia, może komuś takie połączenie odpowiada. 

Tak jak piszesz to indywidualna sprawa . Brat ma akurat połączenie denon + klipsch. 
nie mowie mu co sadze o tym połączeniu żeby nie sprawiać przykrości ale osobiście nie był bym zadowolony z takiego dźwięku . Dla mnie brzmi to jak ustawienie korektora na maksymalne V , dużo basu i syczącą góra . Tak czy inaczej niektórzy właśnie takiego dźwięku szukają 

Edytowano przez W-3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

no popatrz a powyżej mamy zadowolonego @W-3 takiego zestawu. Magia jakaś dosłownie, facet się musi nie znać, bo na pewno jest w błędzie i to nie gra bo Ty tak mówisz!

może zatem pora przestać pisać takie teksty które są tylko i wyłącznie Twoją prywatną subiektywną opinią?

Skończ znowu pierdzielić od rzeczy. Ty i te Twoje mądrości i rozpierniczanie nimi wątków. Ja sam też mogę potwierdzić, że sklejanie niektórych zestawów kolumn z Denonem (a takie zestawy oferują sklepy) jest nietrafionym pomysłem. Denon + Dali, Denon + Wilson Raptor itp.
Miałem Denona z Wilsonami i wymieniłem kolumny na "jaśniejsze". Po prostu Wilsony plus Denon = brak szczegółowości, wysokich tonów czy jak to tam niektózy określają, że jest za "ciepło".
Jak na moje Dali i Wilsony lepiej by się zgrywały z Yamahą dla przykładu.
Także może Ty skończ pisać te swoje wynaturzenia. Opinia @W-3 nie jest też czasem prywatną subiektywną oceną? Wystarczy Ci jedna kontropinia, żebyś się znowu odpalił?

@Tomcy przy domyślnym układzie TV i kina domowego niezależnie co tam nie wstawisz będzie po prostu słabo. Pieniądze zmarnowane. Nie ma się co po prostu oszukiwać.
TV po skosie na drugim końcu pomieszczenia, zero symetrii jeśli chodzi o ustawienie kolumn (ja rozumiem, że kalibracja w amplitunerze potrafi wiele ale ma też to wszystko swoje granice). Szkoda kasy.

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomcy nie chce sie wymądrzać ale powiem tak: po raz kolejny gówniany, nikomu niepotrzebny bajer dla zaspokojenia, nie wiem czego, bo ani to ładne, ani praktyczne, zwany kominkiem popsuł cały układ i potencjał pomieszczenia. Wywalenie tego czegos aż sie prosi i ustawienie wszystkiego w takim układzie jak kolega lolek zaproponował. Kanapy bys praktycznie nie tykał, jedynie obrócił. Ściana po prawej jest o wiele dłuższa, pewnie ponad 2m, miałbyś miejsce i na piękny duży TV i piękne miejsce na rozstawienie frontów do kina czy stereo. Kolejny plus, brak otwieranych drzwi balkonowych. Wybacz, ale masz tutaj wszystko źle. Co nie kupisz i ile pieniędzy nie wydasz będzie porażka. Nie wiem czy tam sie w wymiarach nie pomyliłeś ale ogladanie TV z 7m to dla mnie abstrakcja. Nie wiem tez na ile jestes fanem kominka a na ile zależy Ci na kinie. Jeśli przeważa to drugie to mlot 10kg w reke i wiesz co masz zrobić :) Nie chce Cie martwic ale wszystko w tym pomieszczeniu masz źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie stoi, jeść nie chce że tak powiem. Jakbym miał wybierać pomiędzy fanaberią której użyję raz na rok a kinem domowym które daje mnóstwo frajdy z oglądania TV, grania na konsoli czy nawet do słuchania muzy to by mi powieka nie drgnęła. Nie wiem, nie znam kolegi i nie oceniam ale daje sobie uciać obie ręce że tego kominka użyje moze max tydzien na cały rok. Pozostały szmat czasu bedzie stał i robił za półke na zdjecia, porcelanowe słoniki albo muszelki z walacji nad morzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...