Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Yaqin MS-30L warto odsłuchać ?


Recommended Posts

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

A i malo znana firma z Litwy - Audiosolutions . Agnieszko 😉

Jeden z naszych forumowiczów, z którym gawędzę sporo prywatnie, był na forumowym zlocie w Sopocie w ubiegłym roku i właśnie kolumny tej marki najbardziej zapamiętał i śnią mu się. Możliwe że to właśnie dobry kierunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoRo napisał:

Usunęliśmy 2 wypowiedzi, a jeden z użytkowników za wybitnie niestosowny żart dostał parę dni wolnego od uczestniczenia w Forum.

Proszę o więcej opanowania i wpisy na temat!

Pozdrawiam

O matko jedyna. Ja nie sądziłam, że mój post o niewinnym temacie wywoła takie emocje. Strasznie to przykre, że nie wszyscy potrafią spokojnie i merytorycznie dyskutować, a jedynie obrażać i wyśmiewać innych. Ja przyznaję, Jestem głupia baba i na audio się nie znam. Dlatego pytam mądrzejszych i bardziej doświadczonych ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koleżanka ma dwa zestawy audio. Do lampy ja bym poszukał fajnych kolumn w dużej skrzyni coś typu Vintage. Była z nami do niedawna koleżanka Asia która wybrała właśnie taką drogę i jest zadowolona z wyboru. W kwocie 5-7 tysi czy można kupić dobrej klasy kolumny Vintage o 10 tysiącach nie wspomnę. Kwestia gustu odnośnie wyglądu oraz co istotniejsze warto posłuchać bo nie każdemu prezencja brzmienia starszych kolumn odpowiada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wing0 napisał:

Widzę, że koleżanka ma dwa zestawy audio. Do lampy ja bym poszukał fajnych kolumn w dużej skrzyni coś typu Vintage. Była z nami do niedawna koleżanka Asia która wybrała właśnie taką drogę i jest zadowolona z wyboru. W kwocie 5-7 tysi czy można kupić dobrej klasy kolumny Vintage o 10 tysiącach nie wspomnę. Kwestia gustu odnośnie wyglądu oraz co istotniejsze warto posłuchać bo nie każdemu prezencja brzmienia starszych kolumn odpowiada. 

Z kolumn vintage jakie modele kolega by polecił ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wybór jest ogromny, warto poczytać o Tannoyach, niektóre modele JBL, swoich nie polecę bo będę że chce sprzedać( a nie chce 😉). Swój urok maja Electro Voice w tych pieniądzach można sporo znaleźć nadających się do lampy. 

Najlepiej wejść na olx zobaczyć czy ktoś w okolicy sprzedaje i podjechać posłuchać przede wszystkim, bo może się okazać że to nie ten kierunek. (Można na PW mi napisać jakie okolice, to sprawdzę czy coś ciekawego na olx jest do posłuchania).

Wtedy można i z nowych konstrukcji w okolicy 10 tysięcy znaleźć świetne używane kolumny do lampy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
10 godzin temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

A jak Waszym zdaniem wypadłyby kolumny Audiovector OR3 z moim Yaqinem ? Warto wziąć je pod uwagę ? Widziałam, że mają niezłą skuteczność i głośnik wysokotonowy wstęgowy, który zawsze chciałam przetestować na moich uszach 

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Co prawda nie z Yaqinem ale słuchałem z dwoma lampami Unison i było bardzo dobrze.

Oraz z Cayinem A55TP i też było na prawdę solidnie. Chociąż ten gra bardziej ofensywnie. Mniej lampowo?

Tak będzie ok. Bardzo ok.

Serio Piotrze? Twoja odpowiedź dotyczy audiovektorów ? Akurat podczas moich poszukiwań miałem wątpliwą przyjemność posłuchania tych kolumn jak dla mnie grają bezpłciowo a w dodatku lekką Vką więc gdzie tu piękna średnica którą poszukuję koleżanka ? Z używanych to posłuchałbym np jakiegoś używanego  quadrala np serii aurum. 

https://www.olx.pl/d/oferta/quadral-aurum-wotan-viii-wstega-praktycznie-nowe-kolumny-CID99-IDNKw7S.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2023 o 09:44, ADAM7 napisał:

 

Serio Piotrze? Twoja odpowiedź dotyczy audiovektorów ? Akurat podczas moich poszukiwań miałem wątpliwą przyjemność posłuchania tych kolumn jak dla mnie grają bezpłciowo a w dodatku lekką Vką więc gdzie tu piękna średnica którą poszukuję koleżanka ? Z używanych to posłuchałbym np jakiegoś używanego  quadrala np serii aurum. 

https://www.olx.pl/d/oferta/quadral-aurum-wotan-viii-wstega-praktycznie-nowe-kolumny-CID99-IDNKw7S.htm

Z całym szacunkiem Adamie,

Ale quadrale grają podobnie. To typowa Vka jest. Nie wiem co oznacza piekna średnica ale Quadrale grają bardzo podobnie do audiovectorów generalizując mocno.

Poza tym nie wiem na czym słuchałeś , Było pytanie o lampe.

Dnia 16.03.2023 o 12:27, haleem napisał:

Tannoy Precision 6.2 LE byłyby fajnym wyborem, a i mebelek ładny zwłaszcza w umaszczeniu ebony

Ja swoje 6.4 kupiłem od pana który grał z lampą Yaquina i było to miłe połączenie, coś w tym typie o jakim piszesz

Także świetne kolumny.

Dnia 16.03.2023 o 12:29, Chyba Miro 84 napisał:

Lub jesli tych nie ma "w pobliżu" to.... tannoy dc6t se.

Ale te do mniejszych pomieszczeń. I Precision grały jednak lepiej.

Dnia 16.03.2023 o 12:48, Józef Herczek napisał:

Tak, właśnie z Audiovectorami co jak widzę potwierdza Q21. 

Ja też.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak powinnam doprecyzować, co  dla mnie oznacza "piękna średnica". A więc chodzi mi o środek pasma wypchnięty do przodu. Ta średnica powinna być gładka, kremowa i nie zlewać się z resztą pasma. Są takie kolumny ? I jeszcze dodam, że do pomieszczenia o powierzchni prawie 30 m. kw. nie interesują mnie kolumny podstawkowe. Biorę pod uwagę jedynie podłogówki. Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

. Ta średnica powinna być gładka, kremowa i nie zlewać się z resztą pasma. Są takie kolumny ?

Gładka, kremowa🤔 - ? Z tannoyami to chyba nie ten kierunek - raczej neutralne/naturalne (lekko w stronę ciepła - z marantzem). Natomiast nie zlewajaca sie srednica z reszta pasma to na 100% te ktore proponowałem czyli dc6t SE. Wiem bo mam je 😛 srednica to ich najwiekszs zaleta. Wokale dla mnie najlepsze z wielu kolumn markowych które wtedy porownywałem ze sobą w okreslonym budżecie. Minus taki ze niestety juz nie produkowane. Plus taki ze na wtórnym "chodzą" za ułamek ceny startowej gdy były nowe. 

ps: widziałem nawet w cenie ok £350 (za parę).

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...