Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 200 + Denon PMA 1600 NE gra zbyt ostro?


Cezary94

Recommended Posts

12 minut temu, Cezary94 napisał:

@Bo0M@Piotr Sonido

Rzeczywiście akustyka jest do poprawy. Ale czy poprawa jej aż tak.l znacząco wpłynie na dźwięk? Szczerze wątpię,  że zmniejszy to w znaczącym stopniu natarczywość wysokich i średnich tonów. Ale może jednak zacznę właśnie od niej a potem będę myślał dalej 😊

Ja bym tak zrobił.

Jakiś fajny, gruby dywan a do tego panele pochłaniające za kolumny. Teraz można kupić fajnie obite panele w dowolnym kolorze i dopasować stylistycznie do pokoju. Pogłos powinien się zmniejszyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezary94 napisał:

@Bo0M@Piotr Sonido

Rzeczywiście akustyka jest do poprawy. Ale czy poprawa jej aż tak.l znacząco wpłynie na dźwięk? Szczerze wątpię,  że zmniejszy to w znaczącym stopniu natarczywość wysokich i średnich tonów. Ale może jednak zacznę właśnie od niej a potem będę myślał dalej 😊

oj Panie kolego akustyka mam wrażenie, że robi czasem lepszą robotę niż zmiana kolumn. A u Ciebie jest problem z górą pasma, bo z tym dość łatwo i nie jakoś super drogo można powalczyć z świetnym efektem :D . Zostawiaj kolumny, zostawiaj wzmacniacz i zajmij się akustyką i będziesz Pan zadowolony :)

@Kraft Myśle, że Ty tu możesz coś mądrego(coś co pomoże a przy okazji nie będziesz kazał człowiekowi zrobić jaskini dźwięku z tego nowoczesnego salonu :D ) koledze podpowiedzieć z akustyką  ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cezary94 napisał:

@Bo0M@Piotr Sonido

Rzeczywiście akustyka jest do poprawy. Ale czy poprawa jej aż tak.l znacząco wpłynie na dźwięk? Szczerze wątpię,  że zmniejszy to w znaczącym stopniu natarczywość wysokich i średnich tonów. Ale może jednak zacznę właśnie od niej a potem będę myślał dalej 😊

Akustyka daje wiecej niż wzmacniacz. A wzmacniacz daje sporo. Jeśli sprzet jest sprawny nie uszkodzony albo nie błędnie gra to każdy zagra w takim pomieszczeniu za jasno.

4 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

oj Panie kolego akustyka mam wrażenie, że robi czasem lepszą robotę niż zmiana kolumn. A u Ciebie jest problem z górą pasma, bo z tym dość łatwo i nie jakoś super drogo można powalczyć z świetnym efektem :D . Zostawiaj kolumny, zostawiaj wzmacniacz i zajmij się akustyką i będziesz Pan zadowolony :)

@Kraft Myśle, że Ty tu możesz coś mądrego(coś co pomoże a przy okazji nie będziesz kazał człowiekowi zrobić jaskini dźwięku z tego nowoczesnego salonu :D ) koledze podpowiedzieć z akustyką  ;) 

Albo i kolumn, dokładnie.

Fajny zestaw w słabej akustyce nigdy nie zagra.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2023 o 07:20, Cezary94 napisał:

Rzeczywiście akustyka jest do poprawy. Ale czy poprawa jej aż tak.l znacząco wpłynie na dźwięk? Szczerze wątpię,  że zmniejszy to w znaczącym stopniu natarczywość wysokich i średnich tonów. Ale może jednak zacznę właśnie od niej a potem będę myślał dalej 😊

Najpierw kolumny dobierz do pomieszczenia, a później dopieść to akustyką. Możesz robić cuda wianki z akustyką, ale brzmienia kolumn nie zmienisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2023 o 07:20, Cezary94 napisał:

Rzeczywiście akustyka jest do poprawy. Ale czy poprawa jej aż tak.l znacząco wpłynie na dźwięk? Szczerze wątpię,  że zmniejszy to w znaczącym stopniu natarczywość wysokich i średnich tonów. Ale może jednak zacznę właśnie od niej a potem będę myślał dalej 😊

Oczywiście, że zmniejszy natarczywość góry. I to dużo bardziej, niż Ci się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2023 o 07:35, Bo0M napisał:

Ja bym tak zrobił.

A wcześniej:

 

Dnia 7.03.2023 o 20:59, Bo0M napisał:

Wysokie Ci cykają na wszytskie strony, bas nie jest imponujacy z tych kolumn i odbierasz wszystko jako zbyt jasne, ostre. Jeśli masz możliwość posłuchaj Kefów, w aktualnej cenie są na prawdę warte zainteresowania a i gęstość muzyki powinna wskoczyć na wyższy poziom, równocześnie temperując trochę najwyższe rejestry.

 

Wymiana kolumn na Kef czy zrobienie akustyki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, J4Z napisał:

Absorbery na odbiciach za głową mogą mocno przygasić.

To mogę potwierdzić z własnego doświadczenia. Szczególnie cienkie absorbery, które znacznie więcej zdejmą z sopranów niż z reszty pasma. Z drugiej strony, Rafał ( @lysy ) też ma rację: ilość góry łatwo zredukować, ale jej charakteru tak łatwo nie zmienimy. Silvery mają swoją osobowość. ;) Ciężko wyrokować czy adaptacja / zmiana okablowania da autorowi wątku to, czego szuka. Spróbować nie zawadzi.  :) Wypożyczyć / kupić coś zdalnie z opcją zwrotu w ciągu 2 tyg. Absorbery można postawić na czymś bez wieszania. Z kablami w ogóle bezproblemowo. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu wyciągam wnioski z tego co pisze sam zainteresowany:

 

Dnia 4.03.2023 o 11:56, Cezary94 napisał:

Otóż od niedawna jestem posiadaczem wyżej wymienionego zestawu. Wcześniej kolumny grały z Denon DRA 800h. Postanowiłem zmienić wzmacniacz ponieważ wiem że poprzedni denon nie był nawet wzmacniaczem stereo. Z tego co wyczytałem z forum MA Silver dobrze graja właśnie z Denonem PMA więc poszedłem właśnie tym tropem i nabyłem Denona PMA w dobrej cenie. Poprawiło się praktycznie wszystko, od dynamiki po separację instrumentów, kontrolę niskich tonów,  stereofonię itd. 

 

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Może to głupio zabrzmi ale po zmianie kabli wysokie tony ewidentnie zostały przytemperowane. Nie są to drogie kable tylko zwykle kable z miedzi beztlenowej. Wcześniej miałem podpięte kable które dostałem wraz z wzmacniaczem. Jednak one są z miedzi oraz ze srebra? Są tak jakby przeplatane pół na pół. Czy to mogło mieć wpływ ma dźwięk? 

W załączniku wysyłam zdjęcie kabli.

20230312_130606.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cezary94 napisał:

Wiecie co? Może to głupio zabrzmi ale po zmianie kabli wysokie tony ewidentnie zostały przytemperowane. Nie są to drogie kable tylko zwykle kable z miedzi beztlenowej. Wcześniej miałem podpięte kable które dostałem wraz z wzmacniaczem. Jednak one są z miedzi oraz ze srebra? Są tak jakby przeplatane pół na pół. Czy to mogło mieć wpływ ma dźwięk?

Ogólnie tak, chociaż to nie jest aż tak proste. Zwykle srebro gra bardziej szczegółowo od miedzi, ale nie ma sztywnej reguły. Zdarzają się miedziane kable grające bardzo jasno i srebrne, które są dość umiarkowane. Np. Albedo robi chyba wszystko ze srebra, a różnice między modelami są spore, również pod względem tonalnym. Najwięcej mógłby Ci powiedzieć Jacek ( @DiBatonio ). Na pewno kablami można wziąć w ryzy soprany - fajnie, że Ci się udało. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...