Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver RX8 - dobór wzmacniacza


kristoname

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich.
Mam możliwość zakupu wzmacniacza Yamaha AS-501 - czy do kolumn Monitor Audio Silver RX8 będzie odpowiedni?
W tej chwili kolumny podpięte są do wzmacniacza Pioneer A503r - dźwięk z takiego zestawu mi odpowiada.
Czy wymiana na wzmacniacz Yamaha poprawi coś, czy może pogorszyć?
Miejsce odsłuchowe to pokój dzienny 25 m2 w bloku z dużej płyty.
W aktualnym stanie brak delikatnie basu, czy Yamaha jeszcze go nie uszczupli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Arturze dziękuję za odpowiedzi, pewnie trzeba będzie coś dozbierać... A czy wzmacniacze Onkyo A-9130 lub A-9030 są warte uwagi?

Temat założyłem właśnie po to, aby się dowiedzieć, czy zakup "nowego" wzmacniacza w podanym budżecie poprawi brzmienie, czy tylko uszczupli portfel.

Jeżeli wymiana Pioneera nie wniesie nic do mojego zestawu, to lepiej może celować w inny poziom cenowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę proszę jeszcze o opinie na temat innego budżetowego wzmacniacza Denon PMA 720AE, gdyż też taki miałem na oku, ale nie wiem czy miałoby to jakikolwiek sens...

Będę się rozglądał pewnie za czymś z rynku wtórnego i pozwolę sobie zadawać pytania. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Yamahę odpuszczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę to na co pozwala mi budżet, dlatego zasadniczym pytaniem było czy wymiana posiadanego wzmacniacza na coś z podanego przedziału cenowego ma sens i coś wniesie. Ale jeżeli nie, a miałem okazję posłuchać w dniu wczorajszym przywołanego Denona i w mojej ocenie Pioneer gra lepiej, pozostanę na tą chwilę z tym co mam. Chyba, że w między czasie natrafię na coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2023 o 12:21, kristoname napisał:

Panie Arturze dziękuję za odpowiedzi, pewnie trzeba będzie coś dozbierać... A czy wzmacniacze Onkyo A-9130 lub A-9030 są warte uwagi?

Temat założyłem właśnie po to, aby się dowiedzieć, czy zakup "nowego" wzmacniacza w podanym budżecie poprawi brzmienie, czy tylko uszczupli portfel.

Jeżeli wymiana Pioneera nie wniesie nic do mojego zestawu, to lepiej może celować w inny poziom cenowy.

Mialem tego Onkyo 9130 to nad 326bee bije go na głowę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...