Skocz do zawartości

Najtańszy NOWY zestaw do przyjęcia :)


Julaos86

Recommended Posts

6 minut temu, mateolo2 napisał:

Ja koncze uczestnictwo w tym wątku bo co mogłem to pomogłem  i doradzilem.

Co zrobiłeś ?

Naprawdę odlatujesz ostatnio, w takim razie każdy kto złożył jakąś propozycje w tym i ja może napisać, że pomógł koledze.

Jeszcze nikt nie pomógł. 
Autor sam musi poczynić kroki, najpierw zreszta powinen zagospodarować jakieś sensowne miejsce na zestaw audio.

 

 

18 minut temu, kiki2010 napisał:

Kolego, jak oni mają ci coś doradzić jak sami bujają się tu i tam od lat i nie widzą co kupić. 

Hahahahaha.

Dobreeeeee 😆😆😆

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Julaos86 napisał:

Sam poszukan NA PODSTAWIE PORAD...

Postaraj się .

Znalazłeś w pobliżu salon audio, który może mieć zestawy o których pisaliśmy?

Poszukaj, zadzwoń, podjedź, zagadaj i posłuchaj.

Nie podejdzie, to będziesz myślał dalej.

Zagospodaruj jakieś minimum miejsca na taki zestaw, może na razie monitory na komodzie pod TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio

Apropo… 

Taki filmik mi się przed chwilą wyświetlił od Q21.  

Tak się powszechnie w audio właśnie określa granie amerykańskie. Oczywiście nie jest to regułą, a luźnym sformułowaniem potwierdzającym nawyki amerykańskich konstruktorów. 
 

Tak tylko wrzucam bo to „jprdl” z Twojej strony brzmiało tak jakbym bym kompletnym laikiem,  który nie wie o czym mówi. 

5A8E0C70-8567-49FB-803F-B4A4C6003A07.png

D91380AE-F103-4C5A-9ABE-83F1CE12BBAC.png

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dedal75 napisał:

I po co to Ciągniesz ? 😏 

Przypadkiem to można w coś wdepnąć 😊 a tego pewnie szukałeś .

 

No jasne, siedzę od 4 dni na YouTube i szukam jakiejś recenzji kolumn, w której ktoś akurat cos powie o brzmieniu amerykańskim 🤣🤣🤣 A tak na serio to jak widzisz przewijalem sobie rolki na YouTube. 
 

Ciagne bo akurat taki filmik q21 wrzuciło i mi się przypomniało a @DiBatonio jak chciałem koledze pomoc zjechał mnie od góry do dołu z moją poradą co mi się średnio podoba w kontekście wolności wypowiedzi i szacunku do odmiennych poglądów, do których nawołuje redakcja forum. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

Tak tylko wrzucam bo to „jprdl” z Twojej strony brzmiało tak jakbym bym kompletnym laikiem,  który nie wie o czym mówi. 

Hmmmmm....

Twoja wiedzaopierasie na filmika jak widzę. 

Zapytam, czy osobiście słyszałeś Hamerykansk8 sprzęt audio?

Np McIntosh, Thiele, Rocporty itp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

Hmmmmm....

Twoja wiedzaopierasie na filmika jak widzę. 

Zapytam, czy osobiście słyszałeś Hamerykansk8 sprzęt audio?

Np McIntosh, Thiele, Rocporty itp.

 

Wiedza opiera się bardziej na doświadczeniu tego co słyszałem i kolumn głównie. 
 

Mcintosha tak, thiela tez. 
 

Ja nie mówię, ze wszystkie sprzety przecież amerykańskie tak grają. Przecież wiadomo, ze nie ma czegoś takiego jak granie brytyjskie, włoskie, amerykańskie - każda marka ma swoje brzmienie. Ale używa się takich audiofilskich „kolokwializmów”. Tak jak np q21 mówi, ze są to typowo amerykańsko grające kolumny, czyli pełne góry i dołu. Tak jak się mówi ze coś jest jak amerykańskie samochody czyli duże silniki, muscle cary, ale przecież tez w Ameryce robi się elektryczne tesle. Tak samo o Japonii mówi się, ze ich motoryzacja jest prosta i solidna, ale są tam tez produkowane takie pojazdy jak Nissan gtr, który jest potężny. W ten sam sposób używa się w audio takich kolokwializmów jak włoskie granie - czyli miękkie, rozlane, bardzo ciepłe. Albo granie brytyjskie czyli ciemne, z wykopem, wycofaną góra itd. Natomiast nie oznacza to, ze wszystkie marki w tych krajach robią tak grający sprzęt… przecież to oczywiste. 
 

Czaisz o co mi chodzi? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

przypomniało a @DiBatonio jak chciałem koledze pomoc zjechał mnie od góry do dołu z moją poradą co mi się średnio podoba w kontekście wolności wypowiedzi i szacunku do odmiennych poglądów, do których nawołuje redakcja forum. 

Ty jeszcze nie widziałeś jak ja mogę kogoś zjechać,  więc nie czuję się odpowiedzialny za Twoje interpretacje moich wpisów tutaj.

Trochę obrosłeś w piórka i wydaje Ci się, że masz nie wiadomo jakie doświadczenie, nie będę się z Tobą licytował na to kto ile z nas siedzi w audio i ile sprzęgu przesłuchał i jakiej jakości.

Wiele z tych, które ja macałem i słuchałem, Ty jedynie widziałeś w internetach i na YT, nawet nie będziesz miał szansy poza mediami.

To tyle, jeśli chodzi o doświadczenie.

P.S.

Gdybyś miał doświadczenie, nie zakładałbyś tyle tematów z zapytaniami, często kontrowersyjnymi.

 

3 minuty temu, mateolo2 napisał:

Mcintosha tak, thiela tez. 

Ja nie o odsłuchach i macaniu w salonach audio, tylko w konkretnych prywatnych  pokojach odsłuchowych.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Wiele z tych, które ja macałem i słuchałem, Ty jedynie widziałeś w internetach i na YT, nawet nie będziesz miał szansy poza mediami.

To tyle, jeśli chodzi o doświadczenie.

Mnie kolega przekonał. Jak będą na forum jakieś prośby o porady, to proszę wszystkich, żeby odsyłali od razu do Jacka. Tak będzie prościej.

No. To jedna sprawa z głowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by z głowy jak byś nie podbijał bez sensu 🤷

12 minut temu, Kraft napisał:

Mnie kolega przekonał. Jak będą na forum jakieś prośby o porady, to proszę wszystkich, żeby odsyłali od razu do Jacka. Tak będzie prościej.

No. To jedna sprawa z głowy. 

Jesteś jak Lichocka , odgarnia włosy ale wszyscy wiemy co pokazuje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, DiBatonio napisał:

Zapytam, czy osobiście słyszałeś Hamerykansk8 sprzęt audio?

Np McIntosh, Thiele, Rocporty itp.

Jacek, a mógłbyś w 3-5 zdaniach napisać jak brzmi ten dobry amerykański sprzęt? Szczególnie McIntosh? Ja się bardzo chętnie dowiem, bo nie miałem nigdy okazji posłuchać. Ty też zyskasz, bo jak nas raz wyedukujesz, to nie będzie Cię potem irytować cudza niewiedza. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Wiele z tych, które ja macałem i słuchałem, Ty jedynie widziałeś w internetach i na YT, nawet nie będziesz miał szansy poza mediami.

Dzięki, to bardzo miłe 👍 Udzielam się na forum. Mam milczeć, bo może nie mam w danych tematach wystarczająco doświadczenia? Etymologia słowa forum bierze się ze starożytnego Rzymu i od zawsze ze swojej definicji polegala na dopuszczaniu każdego do głosu i wyrażaniu swojej opinii. To forum (nasze, internetowe) nie będzie klasyfikować ludzi i dzielić bardziej doświadczonych od tych mniej. Każdy tu ma prawo dzielić się swoją wiedza, doświadczeniem i opinią. To już rolą SŁUCHACZA jest uznać z czym sie zgadza i kogo posłucha. 

Jesli faktycznie masz taką wszechwiedzę w audio (a z naszych prywatnych rozmow poza forum na pewno na temat np. Kabli masz) to tylko Ci przytoczę fragment cytatu z mojej stopki „Człowiek mądry nie eksponuje swej osoby, dlatego jaśnieje. Nie perswaduje, dlatego jest przekonujący. Nie wywyższa się, dlatego przewodzi”

Warto o tym pamiętać Jacku 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Mnie kolega przekonał. Jak będą na forum jakieś prośby o porady, to proszę wszystkich, żeby odsyłali od razu do Jacka. Tak będzie prościej.

No. To jedna sprawa z głowy. 

Jarku cofnij się do początku.

Przeczytaj co napisałem do autora wątku, jakie propozycje w jego przypadku w kontekście kącika jakie nam pokazał.

Chyba dobrze sam wiesz, że w ciemno bez posłuchania zestawu to wróżenie z fusów.

Dwa, kolega chce wydać 4tys na nowy sprzęt, co byś zaproponował oprócz PianoCrafta, czy innego podobnego zestawu?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Dwa, kolega chce wydać 4tys na nowy sprzęt, co byś zaproponował oprócz PianoCrafta, czy innego podobnego zestawu?

Pozdrawiam

Ja złożyłem moim zdaniem fajne propozycje z tymi kolumnami aktywnymi. Znam je i grają na prawdę dobrze w swoim budżecie. Myślałem, żeby koledze polecić tez jakaś rege brio plus kolumny typu tanie elaci, kefy q350 lub monitory Bronze 100 tylko za każdym razem pomimo promocji przekraczałem budzet 4 tysięcy. 
 

Moim zdaniem 4 tysiące to na prawdę spora kwota zwłaszcza dla osoby początkującej. Szkoda bardzo, ze kolega tak się zaparł, ze nie chce nic używanego bo w tej kwocie dałoby się juz złożyć coś zacnego. 
 

Zawsze tez jest opcja Cambridge AXA35, tylko jakoś do tej małej przestrzeni nie widziałem miejsca na pełnowymiarowy wzmak. I tak jakby takie aktywne monitorki gdzieś tam było możliwe upchnąć sensownie to już byłby sukces

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Zawsze tez jest opcja Cambridge AXA35, tylko jakoś do tej małej przestrzeni nie widziałem miejsca na pełnowymiarowy wzmak.

On może wygląda na pełnowymiarowy piec, ale gra bardzo małym dźwiękiem, szczególnie w dole pasma. Kupiłem go kiedyś do swojego pierwszego sytemu i oddałem po tygodniu. Zdecydowanie odradzam. Zamiast tego lepiej nabyć używany, albo dozbierać do lepszego modelu.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafał S napisał:

On może wygląda na pełnowymiarowy piec, ale gra bardzo małym dźwiękiem, szczególnie w dole pasma. Kupiłem go kiedyś do swojego pierwszego sytemu i oddałem po tygodniu. Zdecydowanie odradzam. Zamiast tego lepiej nabyć używany, albo dozbierać do lepszego modelu.

Ok, No używany byłoby najlepiej. Ja uważam, ze jak ma się budzet poniżej 10 to nie ma sensu kupowac nowego sprzętu audio bo szkoda pieniędzy. Ale to tylko moja opinia. Rozumiem ludzi, którzy chcą mieć now, pewne na gwarancji itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DiBatonio napisał:

Ty jeszcze nie widziałeś jak ja mogę kogoś zjechać,  więc nie czuję się odpowiedzialny za Twoje interpretacje moich wpisów tutaj.

Trochę obrosłeś w piórka i wydaje Ci się, że masz nie wiadomo jakie doświadczenie, nie będę się z Tobą licytował na to kto ile z nas siedzi w audio i ile sprzęgu przesłuchał i jakiej jakości.

Wiele z tych, które ja macałem i słuchałem, Ty jedynie widziałeś w internetach i na YT, nawet nie będziesz miał szansy poza mediami.

To tyle, jeśli chodzi o doświadczenie.

P.S.

Gdybyś miał doświadczenie, nie zakładałbyś tyle tematów z zapytaniami, często kontrowersyjnymi.

 

Ja nie o odsłuchach i macaniu w salonach audio, tylko w konkretnych prywatnych  pokojach odsłuchowych.

Zjedź Snikersa.

Przypadkiem to nie jesteś tym sławnym Jackiem z Poznania z ul. Lubowskiej?🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...