Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do CA cxa80


Gaara Mat

Recommended Posts

Witam. 

Szukam kolumn podstawkowych do wyżej wymienionego wzmacniacza.

Zależy mi na neutralności, detaliczninosci jednak tak żeby długo odsluch nie męczył i żeby była dobra dynamiczność przy niskich poziomach głośności. Słucham dużo elektroniki, funku, jazzu w sumie wszystkiego. Chciałbym żeby to grało muzykalnie z pewną szczegółowością ale żeby góra za bardzo nie męczyła. Pokój z aneksem kuchennym 20-25m².

Kolumny na które zwróciłem uwagę to:

- Buchardt Audio S300 MKII 

- Monitor Audio Silver 100

- Polk audio monitor r200

- Dynaudio Emit M20

Bardzo bym prosił o pomoc. Kwota którą mogę przeznaczyć to ok 4-5tys. W grę wchodzą również używane kolumny. 

Edytowano przez Gaara Mat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gaara Mat napisał:

- Buchardt Audio S300 MKII 

- Monitor Audio Silver 100

- Polk audio monitor r200

- Dynaudio Emit M20

Trudna sprawa. Miałem MA Silver 100 z CXA81 - świetna przestrzeń, fajna dynamika i bas, ale dla mnie było trochę za jasno i za twardo. Na to pierwsze pomoże dopracowanie akustyki pomieszczenia, korektor w CXA80 lub dobór kabli. Twardość trzeba zaakceptować, albo wybrać inne kolumny. Na pewno byłoby to połączenie detaliczne i efektowne. Ale jest ryzyko, że również męczące - kwestia gustu i pozostałych elementów z ww. akustyką włącznie.

Nie słyszałem pozostałych. Nie brałbym ich w ciemno, bo z Polkami może być podobny problem, co z MA, a z Dynaudio - przesadnie w drugą stronę tzn. za gęsto. Moim zdaniem warto dopisać do listy coś jeszcze dla porównania. Skoro celujesz w duży bas (tak wnioskuję, sądząc po tych 4 propozycjach i metrażu), to może jeszcze Kef R3 (sporo napisano o nich na forum - mają swoich fanów) lub Pylon Diamond 18 (wolniejsze na basie i mniej przestrzenne od Silver 100, ale z przyjemniejszą barwą). 

Weź wzmacniacz, przejedź się po salonach i posłuchaj. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas nie jest tutaj priorytetem. Chcę uniknąć sytuacji gdzie góra będzie męcząca. Zależy mi żeby żaden gatunek muzyki nie był faworyzowany. Lubię gdy słychać co się dzieje na drugim i dalszym planie. Jednak bez przesady;) ma to grać równie muzykalnie co detalicznie:) Muzyka reggae też jest w moim kręgu zainteresowań, więc muzykalność jest potrzebna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/atc-scm-11-mklll-CID99-IDSP775.html

Jeżeli w grę wchodzą używane, możesz pokusić się o ATC z linka. Jest to model pozycjonowany wyżej niż wspomniane dynaudio, nie znam co prawda modelu scm 11, ale siódemki, ktore mam i znam, wg mnie w dużej części spełniają Twoje oczekiwania. Buchardty i Dynaudio (zwłaszcza te pierwsze) grają bardzo obfitym basem i trzeba im stworzyć naprawdę dobre warunki, żeby ów bas się nie wzbudzał. 

Jeśli chodzi o ATC z linka. Są do "wyrwania" za 4500 PLN. To wg mnie bardzo dobra cena a jeśli nie podejdą, nie będziesz miał problemu z ich odsprzedażą.

Ciekawą opcją są też np słuchane przeze mnie Elac'i Vela, które na olx można dostać za trochę ponad 5500 PLN. 

Generalnie Twój wzmacniacz gra wg mnie dość sucho, więc może warto szukać do nich kolumn o "pełniejszym" brzmieniu. 

Pozdrawiam, Sebastian. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gaara Mat napisał:

Jeśli chodzi o audio to jestem jeszcze totalnie zielony. 

W takim razie najrozsądniej będzie wybrać się z Twoim piecem do jakiegoś salonu audio i tam posłuchać czegoś na próbę. Masz zapewne w swoim mieście Top Hi-Fi. Umów się na odsłuch. Może uda Ci się obrać jakiś kierunek 🙂. Bo na razie, jeśli niczego nie słuchałeś, takie doradzanie na odległość, to wróżenie z fusów. 

Kolejne pytanie to czy masz przygotowany jakiś kąt na system audio. Bo jeśli nie, to wywalanie 5k na kolumny, mija się z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Silvery 100 faktycznie mogą być zbyt jasne. Buchardt S300 MKII oraz P300 to basowe kolumny, ale moim zdaniem warto spróbować ich osłuchać. Z Cambridge'ami przyjemnie się zgrywają. ATC SCM11 mogą się spodobać, ale warto dać im znacznie więcej mocy. Mimo to wiele osób lubi je właśnie delikatnie zduszone i są warte odsłuchu, razem z SCM7. 

Poza nimi Pylony Diamondy 18, KEF LS50 Meta, Focale Aria 906 oraz KEF R3 są warte uwagi. Zapraszamy na odsłuchy oraz do filmu, gdzie omawiamy kilka par kolumn w tym budżecie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przy suchości Cambridge’a, może warto jednak spróbować Dynaudio Emit 20, czyli bez M, tym bardziej, że nie chcesz męczącej góry. Też zmieścisz się w zakładanym budżecie. I nie bałbym się ich prądożerności, jak niektórzy straszą przy innych tematach i na innych forach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem GT302 i im bliżej do Revolution 3 niż Auror i ja bym nie parował tego z CXA .

4 godziny temu, Gaara Mat napisał:

Bas nie jest tutaj priorytetem. Chcę uniknąć sytuacji gdzie góra będzie męcząca. Zależy mi żeby żaden gatunek muzyki nie był faworyzowany. Lubię gdy słychać co się dzieje na drugim i dalszym planie. Jednak bez przesady;) ma to grać równie muzykalnie co detalicznie:) Muzyka reggae też jest w moim kręgu zainteresowań, więc muzykalność jest potrzebna.

I tu mi coś nie gra , poważnie to Twój 1 zestaw stereo 🤔 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z zestawem który próbowałeś złożyć w 2019 ?  

No i zielony w temacie tak nie pisze , no ale zobaczymy ,może tym razem się uda . Pzdr.

Ps MA do CA też odradzam . 

I 2 sprawa w sieci o połączeniu CXA + kolumny tematów jest  sporo , może najpierw tam trzeba uderzyć .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2023 o 14:45, Gaara Mat napisał:

Witam. 

Szukam kolumn podstawkowych do wyżej wymienionego wzmacniacza.

Zależy mi na neutralności, detaliczninosci jednak tak żeby długo odsluch nie męczył i żeby była dobra dynamiczność przy niskich poziomach głośności. Słucham dużo elektroniki, funku, jazzu w sumie wszystkiego. Chciałbym żeby to grało muzykalnie z pewną szczegółowością ale żeby góra za bardzo nie męczyła. Pokój z aneksem kuchennym 20-25m².

Kolumny na które zwróciłem uwagę to:

- Buchardt Audio S300 MKII 

- Monitor Audio Silver 100

- Polk audio monitor r200

- Dynaudio Emit M20

Bardzo bym prosił o pomoc. Kwota którą mogę przeznaczyć to ok 4-5tys. W grę wchodzą również używane kolumny. 

Warto rozważyć jeszcze AudioVector QR1 i Amphion 1. Obydwie pozycje po lekkich negocjacjach ceny powinny się zmieścić w budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze to miejsce gdzie beda staly monitory to pewnie bedzie tyle samo miejsca co przy podlogowych.

Bo je na podstawkach trzeba postawic wiec roznicy nie bedzie to tak jak by obciac czesc podlogowki i przymocowac podstawke - chyba ze beda staly na szafce lub szukasz zamknietej obudowy by postawic praktycznie przy scianie.

Monitory sa mniej wiecej takiej samej wielkosci co moje Pylony - nie mowie tutaj o wysokosci.

Tak stoja moje Pylony o szerokosci 165 cm i glebokosci okolo 30 cm. Monitory niektore sa nawet szersze od tych podlogowek.

Wiec mozliwe ze podlogowki tez sie spisza . Moje teraz stoja jakies 60 cm od tylnek sciany ale raz staly blizej i problemu nie bylo.

Sprawdz wpierw podlogowe - takie jest moje zdanie.

20230319_194800.jpg

Tak w zasadzie to jakie sa wymiary miejsca gdzie te glosniki maja stac i jak dalko od nich bedziesz siedzial?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...