Skocz do zawartości

Szukam amplitunera lub wzmacniacza o ciepłym, gęstym i niemetalicznymi brzmieniu.


TomszTR

Recommended Posts

2 godziny temu, kiki2010 napisał:

Jeżeli myślisz że dostawiając dwa takie suby to jakiś tam monitorów będziesz miał fajny bas, to chyba jeszcze długa droga przed tobą by taki usłyszeć. 

Twoje SVs:

 13-calowy głośnik SVS o dużym skoku membrany😃

Chorągiew na wietrze, dziękuję postoje.

Nie mam kolego żadnych monitorów. To jest w sumie dość zabawne co piszesz. Wypowiadasz się ironicznie na temat potencjalnego basu u mnie, nie mając pojęcia z jakich elementów się składa system. Przy okazji masz także zerową wiedzę o akustyce pomieszczenia. Mam wrażenie że nie miałeś nawet nigdy do czynienia z SB3000 bo byś tak nie pisał.

Warunki mam jakie mam, budżet na to był jaki był, bas w tej układance jest taki, że nie szukam dalszej drogi rozwoju tej kwestii. 

Co chciałeś osiągnąć wpisem? Nie mam pojęcia. Błysnąć nie błysnąłeś. SB3000 nawet dla wybitnego basoluba nie jest konstrukcją słabą i nie znam osoby która by go uznała za chorągiewkę na wietrze. W tej cenie to jedynie DBA wniosło by więcej.

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo dziękuję za posty, zwrócić jednak chciałbym uwagę na jedną uwagę w moim pytaniu - mianowicie, chodzi mi także o przyzwoitą wartość basu w CICHYM słuchaniu, a w takim przypadku, moc ogólna zestawu chyba nie odgrywa aż tak dużej roli? O nagłaśnianiu remizy absolutnie nie ma mowy, jaki i ataku na błonę bębenkową - po prostu ciche i nieraz "średnie" słuchanie, ale tak jak lubię

Dla lepszego obrazu sytuacji, doprecyzuję, że szukam sprzętu z dźwiękiem owszem, z dużym basem, ale, mówiąc ogólniej, takiego, który buduje całą scenę dźwiękową na basie, czy też dole niż na eksponowaniu środka, lekko podlewanego zaledwie krótkim basikiem. Szukam klocka z brzmieniem miękkim, ciepłym, niekoniecznie selektywnym (choć to oczywiście nie wada, w żadnym razie), a na pewno nie z brzmieniem suchym, metalicznym, analitycznym.  Gdyby był korektor, na pewno ustawiłbym go na U, tak jak pisałem, ale nie ma, dzisiaj można tylko kręcić Bass i Tremble, co w moim przekonaniu, jest za małą regulacją.

Kiedyś moi rodzice mieli Radmora 5102, było to lata świetlne temu, ale pamiętam, że był tam taki piękny przycisk - kontur. Bardzo mi się ta funkcja podobała, dawał to, czego dzisiaj bym szukał. Ktoś wspomniał o loudness - niestety, znikoma ilość sprzętów ma to dzisiaj, niektóre Yamahy, być może to jest dobra droga. Choć z drugiej strony, patrząc na opisy na forach i testy, to Yamachy brzmią raczej właśnie metalicznie...

Szukając po opisach, znalazłem Onkyo A-9150 - niby ma budować scenę na basie, jest też jakiś dedykowany ku temu specjalny filtr, ktoś może coś o tym modelu powiedzieć?

Do wymienionego Denona nie mam podłączonego suba - może to też jest droga?

Generalnie chcę jeszcze kupić ze 2-3 modele i porównać - niemniej jednak, nie chcę strzelać zupełnie w ciemno i przypadkowo, stąd moje zawracanie głowy i dzielenie włosa na czworo :)

Budżet tak do 6 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Nie mam kolego żadnych monitorów. To jest w sumie dość zabawne co piszesz. Wypowiadasz się ironicznie na temat potencjalnego basu u mnie, nie mając pojęcia z jakich elementów się składa system. Przy okazji masz także zerową wiedzę o akustyce pomieszczenia. Mam wrażenie że nie miałeś nawet nigdy do czynienia z SB3000 bo byś tak nie pisał.

Warunki mam jakie mam, budżet na to był jaki był, bas w tej układance jest taki, że nie szukam dalszej drogi rozwoju tej kwestii. 

Co chciałeś osiągnąć wpisem? Nie mam pojęcia. Błysnąć nie błysnąłeś. SB3000 nawet dla wybitnego basoluba nie jest konstrukcją słabą i nie znam osoby która by go uznała za chorągiewkę na wietrze. W tej cenie to jedynie DBA wniosło by więcej.

 

Tak, tak tego się trzymaj. Metkowiec z przetwornikiem no name, no ale za to masz aplikacje na telefon. Normalnie wymiata.

Kiedyś ta firma używała przetworników Perleesa jak się nie mylę. Teraz chyba tylko najwyższe modele SVS je posiadają albo też już nie. 

Dla mnie osobiście kasa wyrzucona w błoto, za te pieniądze można już pomyśleć o panelu na przykład Hypexa i o kilka klas lepszym przetworniku. 

No ale jest jak jest. 

Nie denerwuj się tak z powodu, że ktoś ci powie że można lepiej bo z tego co o widzę, to co niektórzy dostają szału.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kiki2010 napisał:

Tak, tak tego się trzymaj.

Pewnie że będę się trzymał, nie widzę powodu by miało być inaczej.

30 minut temu, kiki2010 napisał:

Metkowiec z przetwornikiem no name

Ale Ci ten SVS podpadł... Wręcz podejrzane. Sa fani konkurencyjnych paczek, ale takiej krytki dawno nie czytałem. DIY dziękuję, miałem wystarczająco dużo rzeźby w innych obszarach.

33 minuty temu, kiki2010 napisał:

za te pieniądze można już pomyśleć o panelu na przykład Hypexa i o kilka klas lepszym przetworniku. 

To myśl dalej, może kiedyś coś sobie złożysz.

40 minut temu, kiki2010 napisał:

Nie denerwuj się tak z powodu, że ktoś ci powie że można lepiej bo z tego co o widzę, to co niektórzy dostają szału.

Ja zdenerwowany? No weź... Pisałem przecież że zabawny jesteś to niby czemu mam się wściekać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

To myśl dalej, może kiedyś coś sobie złożysz.

Przynajmniej będę mieć dobry bas a nie namiastkę jego i apke w telefonie. 

No ale widać teraz taka moda. Ma wyglądać a nie grać. 

7 minut temu, Butler napisał:

Ale Ci ten SVS podpadł... Wręcz podejrzane

Dziwne, ponoć nie słyszałem a tak jestem niegatywnie do niego nastawiony. 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kiki2010 napisał:

Przynajmniej będę mieć dobry bas a nie namiastkę jego i apke w telefonie. 

Lubisz się bawić w niestandarodowe rozwiąznia, proszę bardzo. A czy będziesz mieć dobry bas? To się dopiero okaże. Bym miał kilka metrów kw. więcej, to pewnie by było DBA i rzeźba w ścianach. Jest jednak jak jest i postawiłem na klasyczne solidne skrzynki od SVS. 

15 minut temu, kiki2010 napisał:

Dziwne, ponoć nie słyszałem a tak jestem niegatywnie do niego nastawiony. 🤔

Na forum to standard. Pełno tu takich co nie widziało i nie słyszało. A zazwyczaj do powiedzenia mają najwięcej. 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TomszTR napisał:

no bardzo dziękuję za posty, zwrócić jednak chciałbym uwagę na jedną uwagę w moim pytaniu - mianowicie, chodzi mi także o przyzwoitą wartość basu w CICHYM słuchaniu, a w takim przypadku, moc ogólna zestawu chyba nie odgrywa aż tak dużej roli? O nagłaśnianiu remizy absolutnie nie ma mowy, jaki i ataku na błonę bębenkową - po prostu ciche i nieraz "średnie" słuchanie, ale tak jak lubię

Dla lepszego obrazu sytuacji, doprecyzuję, że szukam sprzętu z dźwiękiem owszem, z dużym basem, ale, mówiąc ogólniej, takiego, który buduje całą scenę dźwiękową na basie, czy też dole niż na eksponowaniu środka, lekko podlewanego zaledwie krótkim basikiem. Szukam klocka z brzmieniem miękkim, ciepłym, niekoniecznie selektywnym (choć to oczywiście nie wada, w żadnym razie), a na pewno nie z brzmieniem suchym, metalicznym, analitycznym.  Gdyby był korektor, na pewno ustawiłbym go na U, tak jak pisałem, ale nie ma, dzisiaj można tylko kręcić Bass i Tremble, co w moim przekonaniu, jest za małą regulacją.

Kiedyś moi rodzice mieli Radmora 5102, było to lata świetlne temu, ale pamiętam, że był tam taki piękny przycisk - kontur. Bardzo mi się ta funkcja podobała, dawał to, czego dzisiaj bym szukał. Ktoś wspomniał o loudness - niestety, znikoma ilość sprzętów ma to dzisiaj, niektóre Yamahy, być może to jest dobra droga. Choć z drugiej strony, patrząc na opisy na forach i testy, to Yamachy brzmią raczej właśnie metalicznie...

Szukając po opisach, znalazłem Onkyo A-9150 - niby ma budować scenę na basie, jest też jakiś dedykowany ku temu specjalny filtr, ktoś może coś o tym modelu powiedzieć?

Do wymienionego Denona nie mam podłączonego suba - może to też jest droga?

Generalnie chcę jeszcze kupić ze 2-3 modele i porównać - niemniej jednak, nie chcę strzelać zupełnie w ciemno i przypadkowo, stąd moje zawracanie głowy i dzielenie włosa na czworo :)

Budżet tak do 6 tys.

Kontur=loudness. W Polsce przyjęto swego czasu to pierwsze określenie. Nie jest drogie w większości rozwiązań. Tylko bardziej skomplikowane systemy "loudness" podobne do studyjnych rozwiązań i niezwykle rzadkie mogą grać jakąś rolę w cenie urządzenia. Najczęściej jest to odczep na potencjometrze głośności i odpowiedni układ RC. Tanie jak barszcz. Odchodzi się od tego ponieważ sprzęt dobrej jakości "trafił pod strzechy" i nie potrzeba protez w postaci korektorów czy loudnesów aby "dobrze brzmiało". Poza tym gros współczesnych miksów nagrań mają tak obciętą dynamikę, że zawsze i wszystko masz głośno. Także nie trzeba się martwić o ciche słuchanie, nie da się tego naprawdę zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Podasz jakieś przykłady? Ostatnio oglądam głośniki do subwooferów.

Skoro oglądasz to sam widzisz jak duży jest wybór.

Ja mam w planach robienie dwóch małych w OZ na tym prawdopodobnie przetworniku https://akustyk.com.pl/p/56/204/scan-speak-28w4878t00-1

do tego hypex fa502 w bridgu i gitara.

21 minut temu, TomszTR napisał:

Widzę, że dyskusja skręciła ostro w OT i nawalankę, to może zmienię temat tego wątku:

SZUKAM AMPLTUNERA/WZMACNIACZA O CIEPŁYM, GĘSTYM I NIE-METALICZNYM BRZMIENIU - może teraz coś ruszymy do przodu?

Przy tak małym budżecie to kombinowałbym z Hypex Ncore+ pre lampowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, można? Skoro dla ciebie revelator 28we to pierdziawka, to jak nazwać to co ty masz?😀

Same dwa takie revelatory przekraczają już twoje możliwości.

Nie ten level panie kolego.

1 minutę temu, Adi777 napisał:

Czyli do stereo

Bardziej z ciekawości. Suby będą do kina ale przy okazji zrobię setup do zwykłego stereo. 

W życiu różnie bywa, jak dojdzie co do czego to będę mógł to sprzedać w każdej możliwej konfiguracji.

Taki uniwersalny zestawik. No ale muszę dać trochę na wstrzymanie bo centralny mnie zrujnował.😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ changed the title to SZUKAM AMPLTUNERA LUB WZMACNIACZA O CIEPŁYM, GĘSTYM I NIEMETALICZNYM BRZMIENIU
  • MariuszZ changed the title to Szukam amplitunera lub wzmacniacza o ciepłym, gęstym i niemetalicznymi brzmieniu.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...