Skocz do zawartości

Buczenie z kolumny


Patryk89_896

Recommended Posts

Weź kogoś z uprawnieniami lub jak sam ogarniasz gniazdka to rozkręć i sprawdź jak wygląda u Ciebie w gniazdkach, może jakiś przewód PE, albo inny jest luźny.  

Trudno zgadywać, a  masz jakieś inne interkonekty, by nimi połączyć wzmacniacz ze źródłem ?

Może coś walnięte w kablu sygnałowym?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gienas dobrze ze wkońcu jesteś. Mógłbyś odpowiedzieć co może "siać" za sciana u sasiada bo piszesz o jakiś "cudach" a później unikasz odpowiedzi na proste pytanie. Bardzo ciekawi mnie to co by to mogło być według Ciebie.

11 godzin temu, gienas napisał:

nie wiemy czy to nie sąsiad coś dostawił i przez ścianę się sprzęga...

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma jakiegoś sąsiada radioamatora który akurat niedawno zmieniał nadajnik... Może któryś sąsiad dołożył repeater wifi... Może któryś założył alarm w mieszkaniu...

Uroki blokowiska :)

 Te wszystkie urządzenia a zakładam że zaoszczędzili i kupili chińszczyznę sieją, ale nie dowiesz się tego nawet mieszkając obok...

Żeby dojść co zakłóca, trzebaby podłączyć u siebie analizator parametrow sieci - vide elektryk - i po dwu/trzech tygodniach działania analizatora przeanalizować co jest nie tak.

 

Edytowano przez gienas
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Patryk89_896 napisał:

Albo dużo osób ma taki problem i nie wie co robić, bo ja przez dodaniem tematu szukałem podobnych problemów ale średnio znalazłem, wydaje mi się że połowa osób po prostu odpuszcza, mnie już brakuje pomysłów.

 

Podpiąłem dziś moją starą emotive która z 5015 2 lata była podłączona i było zero brumień szumów itp, dziś jeszcze raz podpinam i buczy gorzej niż roksan, także coś się musiało zadziać.

Spróbuj zamienić kolumny na inne. 

1 minutę temu, gienas napisał:

Może ma jakiegoś sąsiada radioamatora który akurat niedawno zmieniał ndajnik... Może któryś sąsiad dołożył repeater wifi... Może któryś założył alarm w mieszkaniu...

Uroki blopkowiska

 Te wszystkie urządzenia a zakładam że zaoszczędzili i kupili chińszczyznę sieją, ale nie dowiesz się tego nawet mieszkając obok...

I to wpływać ma na buczenie z kolumn jakby jakieś zwarcie było? Nie sądzę.

2 minuty temu, gienas napisał:

Żeby dojść co zakłóca, trzebaby podłączyć u siebie analizator parametrow sieci - vide eletryk - i po dwu/trzech tygodniach działania analizatora przeanalizować co jest nie tak.

Każde mieszkanie ma niezależne zasilanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

I to wpływać ma na buczenie z kolumn jakby jakieś zwarcie było? Nie sądzę.

Kolumny/głośniki są zasilane ze wzmacniacza/końcówki ( same nijak nie grają/buczą/szumią ) i to on powoduje buczenie bo coś zakłóca jego działanie...

OT

Kończę cobym sen spokojny miał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Weź kogoś z uprawnieniami lub jak sam ogarniasz gniazdka to rozkręć i sprawdź jak wygląda u Ciebie w gniazdkach, może jakiś przewód PE, albo inny jest luźny.  

Trudno zgadywać, a  masz jakieś inne interkonekty, by nimi połączyć wzmacniacz ze źródłem ?

Może coś walnięte w kablu sygnałowym?

Tak synergistic,purist audio genesis,melodika.

 

58 minut temu, DiBatonio napisał:

Ja mieszkam w bloku i nie mam takich atrakcji.

Może to jakiś trop. 😉

Mam podstawkowe focale też. Jutro mogę w sumie spróbować , nie brałem tego pod uwagę w zasadzie , dzięki za pomysł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

niestety na innych kolumnach to samo ...

Weź wzmacniacz i kolumny do innego pokoju wepnij się tam w jakieś gniazdko, kolumn nie musisz rozstawiać. 

Podepnij do wzmacniacza kolumny i jakieś źródło. Sprawdź czy wpięty sprzęt w gniazdku innego pomieszczenia będzie buczeć z kolumn.

W ten sposób będziesz wiedział, czy coś z obwodem w salonie że sprzętem, czy jednak w całej instalacji masz jakiś syf.

Ja bym tak zrobił, żeby się przekonać i wyeliminować już jeden czynnik.

 

 

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

Miałem taki przydźwięk .

Uszkodzenie masy RCA w Atollu AM 200.

U Ciebie może uszkodzenie preout RCA w Marantz .

Nie napewno , żeby ktoś za słówka nie łapał co wątku od początku nie czyta .Pzdr

Może być, że to ten Marantz, a nie wzmacniacz, czy kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

Miałem taki przydźwięk .

Uszkodzenie masy RCA w Atollu AM 200.

U Ciebie może uszkodzenie preout RCA w Marantz .

Nie napewno , żeby ktoś za słówka nie łapał co wątku od początku nie czyta .Pzdr

Testowałem na 2 ampli i na 2 roksanach i 1 emotiva i to samo w każdej konfiguracji.

 

3 godziny temu, DiBatonio napisał:

Weź wzmacniacz i kolumny do innego pokoju wepnij się tam w jakieś gniazdko, kolumn nie musisz rozstawiać. 

Podepnij do wzmacniacza kolumny i jakieś źródło. Sprawdź czy wpięty sprzęt w gniazdku innego pomieszczenia będzie buczeć z kolumn.

W ten sposób będziesz wiedział, czy coś z obwodem w salonie że sprzętem, czy jednak w całej instalacji masz jakiś syf.

Ja bym tak zrobił, żeby się przekonać i wyeliminować już jeden czynnik.

 

 

Może być, że to ten Marantz, a nie wzmacniacz, czy kolumny.

Chodziłem po wszystkich pokojach bez, zmian eski wyłączyłem by usunąć inne sprzęty AGD.

 

W tygodniu znajdę trochę czasu i jeszcze raz wywiozę sprzęt do innego mieszkania i wówczas będę mógł wykluczyć. 

Wypożyczyłem z tagi DC bloker ale nic nie wniósł - tak z ciekawości. 

Myślę nad elektrykiem by posprawdzał bo może któryś sąsiad niechcący wkręcił się w moja instalacje - nie wiem tak głośno myślę 

Edytowano przez Patryk89_896
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Patryk89_896 napisał:

Wypożyczyłem z tagi DC bloker ale nic nie wniósł - tak z ciekawości. 

Bo DC blockery ch… dają, miałem kiedyś Tomanka.

 

58 minut temu, Patryk89_896 napisał:

Myślę nad elektrykiem by posprawdzał bo może któryś sąsiad niechcący wkręcił się w moja instalacje - nie wiem tak głośno myślę 

Elektryk przyjdzie i co zrobi?

Sprawdzi tylko gniazdka, co sam możesz zrobić.

Ty masz instalacje TN-C ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...