Skocz do zawartości

Źródło czy kolumny? Co ważniejsze?


Recommended Posts

15 minut temu, DiBatonio napisał:

Nie.

Srebro jest najlepszym przewodnikiem.

 

Hm a jak duzo lepszym ?

Tam gdzie pracuje wszystkie robort spawajace maja miedziane koncowki.

W kazdym razie chodzi o prad - ma on inaczej plynac jesli sie wymysli jakies zwoje itp?

Ja mam Melodike za jakies 80 euro i jest miod. Cieple, czyste brzmienie.

20 minut temu, DiBatonio napisał:

Nic mi to nie mówi, bo to 40 to cyferki z wyświetlacza Gato.

Zmierz choćby aplikacją (miernik dźwięku)  na smartfonie, wtedy będzie wiadomo.

 

Syn wlasnie potwierdzil ze zadnych zaklucen nie ma nawet - jak on to robi jak jest w domu sam - gdy slucha na 40.

Na marginesie glosnosc w gato idzie do 99 punktow. Przy pona 30 do 40 ja juz jestem w drodze na gore bo nadole nie da sie spokojnie wysiedziec - a strych to jakby 2 pietro

☺️ chodzi mi o to ze to jest baaardzo glosno i zadnych problemow z dzwiekiem nie ma.

A dlaczego - z ciekawosci - pytasz czy nie mam problemow z dudnieniem?

Powinienem miec? Tak to pytanie zabrzmialo .

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artur Brol napisał:

Ta roznica wynosi chyba okolo 5 procent na korzysc srebra. To niewielka roznica i tak sobie mysle ze czlowiek tego nie uslyszy.

W kazdym razie jak kupuje kable to nigdy nie najtansze - tak na wypadek gdyby jednak zwollennicy kabli mieli racje.😁

Hmm...

A Melodika?

Nie, no fakt są jeszcze tańsze kable, tylko nie o cenę też chodzi.

Ale O.K.

Nie drążmy tematu kabli na tym forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nic mi to nie mówi, bo to 40 to cyferki z wyświetlacza Gato.

Zmierz choćby aplikacją (miernik dźwięku)  na smartfonie, wtedy będzie wiadomo.

 

Dorze zrobilem pomiar - jesli wierzyc aplikacji - przy glosnosci 30 jest 85/86 dB a przy glosnosci 40 to 92/93 dB

To cos pomoze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dedal75 napisał:

Czyli ,Ty ,dziewczyna i sąsiadka ?

Czy inny układ 😉?

Ps. Równobocznym 🤗

Ha ha to w metrach jest. 

To by może lata temu zadziałało dzisiaj hm ... za stary jestem 😁

A tak na marginesie ktoś tutaj może z Hollandi jest i szuka dla siebie Gato Audio AMP 150 mam do sprzedania. 

Nie wiem czy można coś takiego tu umieszczać. No ale cóż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, muzofan napisał:

Ja bardziej ciekawy jestem jak w tym pomieszczeniu, z przyjemnością, można słuchać z głośnością około 90dB 😉. Chyba każdy faktycznie ma zupełnie inne wymagania co do jakości brzmienia...

To 90 dB to tylko syn tak glosno slucha i pomimo tego wciaz wszystko brzmi ok.

Ja na poziomie 80 dB. Wiecej nie potrzeba.

Jedno mnie zaczyna zastanawiac - co w/g np. ciebie powinno sie dziac przy takim natezeniu dzwieku? Ze pomyslales ze inne wymagania co do jakosci brzmienia mam. Sa takie same jak wszystkich tu obecnych. Jakis wzor mowi ze w moim pokoju nie powinno sie uzyskac dobrego dzwieku ? 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem. Choc jak sie przeprowadzalem i zobaczylem ten strych to pomyslalem sobie ze chyba nic z tego ale poczytalem, sprzet kupilem i okazalo sie ze wszystko jest ok.

Przed tym mialem tam zestaw all in one z Onkyo - takie male cos. I tez bylo fajnie - oczywiscie nie byl to docelowy zestaw tylko to co moglem w poprzednim domu postawic i uzywac.

A co do wymagan odnosnie dzwieku cchyba jednak mamy wszyscy podobne - kto nie lubi by dzwiek byl czysty, bas obecny i przyjemnie mruczacy, glosy wyrazne ( czy z przodu czy bardziej wycofane to juz jak kto lubi ) a i nie klujace w uszy wysokie tony.

Chyba wszyscy no ale moge sie mylic 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, muzofan napisał:

Zawsze kwestia porównania z czymś dużo lepszym. Gdybyś gdzieś posłuchał bardziej zaawansowanego systemu w zaadaptowanym pomieszczeniu, to może łatwiej byłoby zrozumieć o czym piszę. Doświadczenia i osłuchania nie da się zdobyć z testów w necie.

Sluchalem w salonie B&W 8000 seria i Lyngdorf chyba najwyzszy model. Było fajnie I jak było glosno i jak ściszył- tyle że jak ściszył magia prysło.

W innym salonie Sonus Faber Olympika nova 1, Sonetto 3 I  podstawkowe Sonetto 2 to chyba były.

Oraz MA Gold 100 I 200 5g, Dynaudio Evoke 30 - wszystko na NAD master serię hm 33 to było chyba.

Na audio show różnych zestawów a raczej nie budżetowych bo takich zazwyczaj nie prezentują tam.

W Belgii w jednym ze sklepów Sonus Faber Olympica Nova 2 oraz Electa Amator I minima Amator wszystko nowe modele.

I wiesz co pięknie to wszystko grało,  nie lepiej ale inaczej.

Jednak po powrocie do domu starałem przetestować te same utwory na moim zestawie I w moim odczuciu sumując nie jestem pod wrażeniem tego wszystkiego co sprzedają za cenę auta.

Zresztą nie byłem pod wrażeniem już tego odsłuchując czy to na show czy w salonach.

A dodając coś dużo lepsze nie istnieje i w to wierzę bardziej niż w Boga.

Marketing i podejście snobistyczne części klienteli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...