Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Q Acoustics 3050i


msocha

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Mam kolumny Q Acoustics 3050i napędzane Onkyo TX-8150. Jest nieźle ale chciałbym lepiej. Czas na przesiadkę z amplitunera na wzmacniacz. Pomieszczenie dość spore bo 4m na 7 m. Odległość miejsca odsłuchowego od kolumn to 3 m. 

Wytypowałem Marantz PM6007, Yamaha A-S701, Cambridge AXR100 i Audiolab 6000a. Proszę o jakieś pomocne opinie w celu podjęcia ostatecznej decyzji.

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowano przez msocha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć, co dokładnie chciałbyś ulepszyć w dźwięku? :)  Nie ukrywam, że najlepiej byłoby, gdybyś umówił się po prostu na odsłuch — wiesz, czego chcesz i tak najłatwiej to znajdziesz. 

Nie wiem jak to ująć. Ale brakuje mi wyrazistości/szczegółowości no i bas mógłby być mocniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opcje wymienione przez Ciebie Ci to zapewnią, o ile rozumujemy mocniejszy bas w ten sam sposób ;) Zacząłbym odsłuchy od Cambridge'a oraz Audiolaba. Nieco rozjaśnią brzmienie, co doda wyrazistości, jednocześnie pojawią się mocniej zarysowane szczegóły. Bas delikatnie osłabnie w mocy, ale będzie szybszy i twardszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, msocha napisał:

Nie wiem jak to ująć. Ale brakuje mi wyrazistości/szczegółowości no i bas mógłby być mocniejszy.

Cokolwiek przez to rozumiesz, trzeba mieć na uwadze, że nie są to kolumny to łupania basem.

Ode mnie dwie pozycje do odsłuchu:

Denon PMA-900HNE

SVS Prime Wireless SoundBase

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2023 o 12:49, msocha napisał:

Cześć wszystkim. Mam kolumny Q Acoustics 3050i napędzane Onkyo TX-8150. Jest nieźle ale chciałbym lepiej. Czas na przesiadkę z amplitunera na wzmacniacz. Pomieszczenie dość spore bo 4m na 7 m. Odległość miejsca odsłuchowego od kolumn to 3 m. 

Wytypowałem Marantz PM6007, Yamaha A-S701, Cambridge AXR100 i Audiolab 6000a. Proszę o jakieś pomocne opinie w celu podjęcia ostatecznej decyzji.

Dziękuję i pozdrawiam.

Kolega forumowicz sprzedaje w dziale ogłoszeń Naima XS2, osobiście słuchałem Naima Uniti z monitorami od QA 3020 (kupiłem je dla brata) i było to bardzo fajne granie w tych pieniądzach.

To zdecydowanie krok w górę względem wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2023 o 12:14, msocha napisał:

Nie wiem jak to ująć. Ale brakuje mi wyrazistości/szczegółowości no i bas mógłby być mocniejszy.

Mam te kolumny od chyba 3 lat - basu i wyrazistości nie brakuje z Yamahą rn 803d (wiem, amplituner)  i Cyrus One Cast ( i nie jest to żadne łupanie) - ten drugi jak dla mnie gra lepszą średnicą i osobiście bardziej mi ten dźwięk pasuje - mam obydwa. 

Kolumny uważam grają naprawdę dobrze ale brak im szerokości sceny. 

Przy kawałku The Buzz - New World Sound, Timmy Trumpet przy b. głośnym słuchaniu (prawie maksymalna głośność) bas z tych kolumn gra potężnie, czuć ciśnienie, trąbki grają super - czy to z Yamahą czy z Cyrusem. Tak, można czasami tak posłuchać :)

 

Edytowano przez kassyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2023 o 13:14, msocha napisał:

Nie wiem jak to ująć. Ale brakuje mi wyrazistości/szczegółowości no i bas mógłby być mocniejszy.

 

1 godzinę temu, msocha napisał:

Na razie zostawię sobie Onkyo C7030. 

Yamaha AS-2000  z rynku wtornego. Jak potrzeba jakiś wodotrysków  typu dac itp,  nowego to cyrus one cast i niczego więcej nie potrzeba, mam zwykłego cyrus one i jestem mile zaskoczony jego brzmieniem, mocy też ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 31.03.2023 o 13:09, Q21 napisał:

Cześć, co dokładnie chciałbyś ulepszyć w dźwięku? :)  Nie ukrywam, że najlepiej byłoby, gdybyś umówił się po prostu na odsłuch — wiesz, czego chcesz i tak najłatwiej to znajdziesz. 

Witam was stary post ale.zaryzykuje.Mam Kolumny Heco Celan Revolution7 cały zestaw 5.0.Na biednych 18m kw.Czasem gra super czasem muszę bas ściągnąć z Denon pma2020 chyba ten wzmak jest za Potenżny na tą klitkę.Mam też nowszy wzmak Yamaha as2200  I starszy Rotel ra1572  do kina Onkyo rz1100.

Pytanie czy Kolumny Q acoustics concept 500 zgraja się z Yamaha as2200 czy Denon pma2020.

Ktoś gdzieś mi napisał że Yamaha nie zgrywa się z tymi kolumnami.Że nie mają tzw Synergi.Co wy o tym myślicie czy faktycznie będzie tak źle???

Choć Revolution7 potrafiło w testach pokonać 2x droższe Canton Reference8k czy Elac fs408 za 25tys.To Concept 500 uważam za Hi End.pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eki Quantameki napisał:

Witam was stary post ale.zaryzykuje.Mam Kolumny Heco Celan Revolution7 cały zestaw 5.0.Na biednych 18m kw.Czasem gra super czasem muszę bas ściągnąć z Denon pma2020 chyba ten wzmak jest za Potenżny na tą klitkę.Mam też nowszy wzmak Yamaha as2200  I starszy Rotel ra1572  do kina Onkyo rz1100.

Pytanie czy Kolumny Q acoustics concept 500 zgraja się z Yamaha as2200 czy Denon pma2020.

Ktoś gdzieś mi napisał że Yamaha nie zgrywa się z tymi kolumnami.Że nie mają tzw Synergi.Co wy o tym myślicie czy faktycznie będzie tak źle???

Choć Revolution7 potrafiło w testach pokonać 2x droższe Canton Reference8k czy Elac fs408 za 25tys.To Concept 500 uważam za Hi End.pozdr.

 

Czy się zgra, czy się nie zgra, to zależy od bardzo wielu czynników, ale głównie gustu użytkownika ;) Moim zdaniem warto będzie spróbować z jednym i drugim wzmakiem. Zapraszamy do kontaktu, powinno udać się załatwić parę na wypożyczenie, wtedy sprawdzisz sam u siebie, czy Ci to odpowiada :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eki Quantameki napisał:

Witam was stary post ale.zaryzykuje.Mam Kolumny Heco Celan Revolution7 cały zestaw 5.0.Na biednych 18m kw.Czasem gra super czasem muszę bas ściągnąć z Denon pma2020 chyba ten wzmak jest za Potenżny na tą klitkę.Mam też nowszy wzmak Yamaha as2200  I starszy Rotel ra1572  do kina Onkyo rz1100.

Pytanie czy Kolumny Q acoustics concept 500 zgraja się z Yamaha as2200 czy Denon pma2020.

Ktoś gdzieś mi napisał że Yamaha nie zgrywa się z tymi kolumnami.Że nie mają tzw Synergi.Co wy o tym myślicie czy faktycznie będzie tak źle???

Choć Revolution7 potrafiło w testach pokonać 2x droższe Canton Reference8k czy Elac fs408 za 25tys.To Concept 500 uważam za Hi End.pozdr.

 

Ciężko w Twoim imieniu zweryfikować Twoje upodobania. Na pewno brzmienie, które zaoferują Ci Cantony będzie inne niż te z Heco, ale sam musisz zadecydować czy będzie ono odpowiednie dla Ciebie. W stosunku do jednoznacznych stwierdzeń na temat "braku synergii" pomiędzy różnymi sprzętami byłbym ostrożny ponieważ percepcja każdego z nas jest inna i to co podoba się jednemu niekoniecznie spodoba się komuś innemu. Jeżeli masz na oku Concepty i możesz je odsłuchać to zabierz swoje wzmaki i podepnij przed decyzją zakupową. Jeśli nawet nie sprawdzisz tego zestawu u siebie w domu to zawsze da Ci to jakiś obraz sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...