Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Quadral Platinum Plus Seven


Chmarski

Recommended Posts

Dnia 27.06.2024 o 12:02, Tomasz Kluczynski napisał:

Kolumny chce zmienić, tak jk pisałem na Qudral Platinum +Nine.

Obecnie ma starsze Kef IQ9.

Piotrze , Aurum A9 powinien się zgrać z większością kolumn, jedyne na co trzeba uważać to na to że on uwypukla od razu jakość realizacji nagrania i to czasem może przeszkadzać, jeśli ktoś słucha w większości materiału kiepsko brzmiącego i jeszcze ma do tego dość analityczne kolumny. U mnie to odrazu wszystko pokazane jest jak na tacy, ale ja w większości nie narzekam na realizacje tego czego słucham.

Szkoda ,że jesteś z Krakowa, bo warto byś go chociaż odsłuchał, a my albo z okolic Warszawki, lub kolega z Bydgoszczy.

Bo ciężko o czymś pisać ,jak go się niesłuchało.

No to kiedys się odwiedzimy :)

Byle nie jako starcy i zgryzliwi od forum :D:D:D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No to kiedys się odwiedzimy :)

Byle nie jako starcy i zgryzliwi od forum :D:D:D

 

Piotrze ja to już się czuję stary, 60 skończyłem. W pazdzierniku miałem wypadek w pracy i przed wypadkiem to czułem się na 10 lat mniej niż miałem, ale po wypadku, pomimo że mineło już 9 miesięcy to czuję się na więcej niż mam, bo wszysyko mnie jeszcze boli, no i z powodu tego , że siędzę cały czas w domu przytyłem 8 kg. Pewnie pochoruję jeszcze trochę i przed końcem roku będę wracał do Warszawy.

Jak już będę to serdecznie zapraszam, gdybyś był w Warszawie. Może  gdybyś przyjeżdzał na AWS, to zapraszam, jakieś spanie też się znajdzie.

A zapomniałem dodać ten kolega co kupił Qudrala, jedzie jutro do Berlina, posłuchać i jeśli się spodobają to kupić Heco New Statement.Sam o nich myślałem już wcześniej jak wrzucałem z nimi ogłoszenie z ebayKleizingen, ale na mój metraż są trochę za duże. 

Pewnie za jakiś czas wszystko opisze bo jest na forum.

A tak dodam od siebie, że wcześniej nie słyszałem różnic czy to gra po cyfrze i idzie po kablu USB z daca Qudrala jak na tym filmie powyżej, czy analogowo po XLRach z daca Eversolo DMP A8 na kościach AKM.

Teraz słuchając sporo swoich filmików z kompa przy pomocy wzmacniacza słuchawkowego i słuchawek jednak widzę (tzn słyszę różnicę), że jednak po XLR z daca Eversolo DMP A8 jest jak dla mnie lepiej, tak ciut delikatniej, brzmienie jak by delikatniejsze na krawędziach, w sumie ciut więcej wyrafinowanego brzmienia.

Jak będę w Warszawie muszę więcej czasu poświęcić na porównanie na żywo.

Tu filmik gdy idzie po XLR z daca Eversolo DMP A8.Następnym razem jak będę nagrywał to głośność ustawię trochę ciszej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolega który kupił Qudrala, wczoraj przywiózł Heco New Statement do domu.

Zbierałem się już spać koło godziny 24, a tu na messengerze wiadomość.

Pisaliśmy ponad godzinę, a pózniej jeszcze nie mogłem usnąć.

Krótko pisząc kompletny opad szczeny, zestaw podobno gra rewelacyjnie.

Ja te Heco wsytawiałem wcześniej jako okazję. Na początku roku gość cenił 2000euro, ostatnio było 1900, a spuścił do 1700.

Gdy by mój metraż był trochę większy i kolumny mogł by mieć więcej miejsca wokół siebie to te Heco sam bym kupił.

Kolega dopytywał się jeszcze przed zakupem @Bogusław 66, jak grają, bo on ma je u siebie już dłuższy czas.

@Krystian73 pisze ,że nie spodziewał się, że zestaw za 3000euro może grać , aż na tak wysokim  poziomie, ale mam nadzieję , że sam to wszystko opisze gdy znajdzie na to czas.

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bogusław 66 napisał:

Nie jestem na bieżąca z tym wątkiem i nie bardzo rozumiem ...... tematem jest poszukiwanie wzmacniacza do kolumn "xxx" to jakim cudem mówimy o Heco? poproszę streszczenie.

Oj to tak w skrócie ciężko opowiedzieć.

W wielkim skrócie w wątku autora wzmacniacz został wybrany. To dość rzadki wzmak, niedostępny w naszych salonach. Uważamy ze w cenie w jakiej można go teraz dostać to świetna okazja. Kupił go autor tematu, ja no i @Krystian73. To właśnie on dopytywał się jak gra Heco, bo zasugerowałem mu ze to kolumny które powinny się sprawdzić w jego sporym metrażu, właśnie z Aurum A9.

No i teraz czekamy by opisał nam swoje wrażenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Oj to tak w skrócie ciężko opowiedzieć.

W wielkim skrócie w wątku autora wzmacniacz został wybrany. To dość rzadki wzmak, niedostępny w naszych salonach. Uważamy ze w cenie w jakiej można go teraz dostać to świetna okazja. Kupił go autor tematu, ja no i @Krystian73. To właśnie on dopytywał się jak gra Heco, bo zasugerowałem mu ze to kolumny które powinny się sprawdzić w jego sporym metrażu, właśnie z Aurum A9.

No i teraz czekamy by opisał nam swoje wrażenia. 

Dziękuje Ci za krótki rys historyczny. 

Wzmacniacz widziałem na video i rozumiem że teraz kolega szuka kolumn do niego. 

Przesłuchałem mało ruchomy obraz i dźwięk mu towarzyszący. Powiem że jest "jasno" i nie mówię tu o oświetleniu. Liczę ze to akustyka Twojego pokoju i ułomność rejestratora w postaci smartfonu któremu niskie dźwięki nie są potrzebne i zasadniczo ich nie nagrywa. Gorzej, jeśli to wzmacniacz jest z tych "jaśniejszych" bo będzie zgrzyt z Heco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Dziękuje Ci za krótki rys historyczny. 

Wzmacniacz widziałem na video i rozumiem że teraz kolega szuka kolumn do niego. 

Przesłuchałem mało ruchomy obraz i dźwięk mu towarzyszący. Powiem że jest "jasno" i nie mówię tu o oświetleniu. Liczę ze to akustyka Twojego pokoju i ułomność rejestratora w postaci smartfonu któremu niskie dźwięki nie są potrzebne i zasadniczo ich nie nagrywa. Gorzej, jeśli to wzmacniacz jest z tych "jaśniejszych" bo będzie zgrzyt z Heco.

Proszę bardzo.

Kolega czyli @Krystian73 kupił już wcześniej wzmacniacz, jak również nabył te Heco New Statement. W środę póznym wieczorem już je podłączył u siebie w domu. Z tego co mi pisał, jest mega zadowolony, ale poczekajmy niech sam to opisze.

Co do mojego filmiku, to fakt nagranie z rejestratora czyli w tym wypadku telefonu nie oddaje w pełni tego jak to brzmi w rzeczywistości, choć masz rację, że brzmi to dość jasno. Myślę że to bardziej zasługa kolumn, które normalnie grają dość neutralnie, szczegółowo, ale trochę za analitycznie. Gdy widziałem w zeszłym roku filmik z porównania Heco New Statement z takimi jak moje tylko ciut większymi bo to był model 7 a nie 8 jak w moim przypadku, to było słychać dużą różnicę na plus dla Heco właśnie w tym że grały tak cieplej  od Cantonów. Ja sam bardzo myślałem o Heco New Statement(nawet tych co kupił @Krystian73 bo były stosunkowo nie drogie), ale ze względu na moje nie za duże pomieszczenie 21,5m2 i to że nie mogę kolumnom zagwarantować dużo miejsca z tyłu i po bokach, musiałem z nich zrezygnować. Bo one mają z tyłu te wyjścia bas refleksu i obawiałem się, że będą problemy z wzbudzaniem basu. Za to moje kolumny mają ujście basrefleksu u dołu, i nie mam z tego powodu problemów. Niestety coś za coś.

Ja nie jestem basolubem, może i te kolumny nie grają mocno basem , a i w tym nagraniu też za bardzo go nie ma. Na tych kolumnach bas za nisko nie schodzi, ale w nagraniach gdzie ten bas jest to jak dla mnie jest on wystarczająco słyszalny.

Co do wzmacniacza, to nie jest on z tych grających po jaśniejszej stronie, raczej neutralnej, może w tym temacie wypowie się autor tematu czyli @Chmarski, bo on jak by to napisać  "lepiej ode mnie słyszy" i potrafi to opisać.

Gdy Tomek czyli @Chmarskibył z nim w Q21 na odsłuchu innych kolumn, to osoby z salonu krótko pisząc powiedzieli o nim, że czuć w nim moc i że gra raczej po cieplejszej stronie.

Pozdrawiam

Tomek

 

 

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

........ Ja nie jestem basolubem, może i te kolumny nie grają mocno basem , a i w tym nagraniu też za bardzo go nie ma. Na tych kolumnach bas za nisko nie schodzi, ale w nagraniach gdzie ten bas jest to jak dla mnie jest on wystarczająco słyszalny.......

Faktycznie, Twój pokoik nie za duży ale ja mam nie wiele większy. No! te Heco potrafią zagrać basem i jest duże prawdopodobieństwo (+ Twoje preferencje) że jednak u Ciebie się nie sprawdza.  PS. zalecam redukcje wszelkiego srebra i rodu u Ciebie, .... wiesz o co chodzi.

-----

Tomek, mówisz że wzmacniacz z tych neutralnych?  ....   to ja mówię że będą potrzebne "cieplejsze" kable głośnikowe do tych Heco.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bogusław 66 napisał:

  PS. zalecam redukcje wszelkiego srebra i rodu u Ciebie, .... wiesz o co chodzi.

-----

Tomek, mówisz że wzmacniacz z tych neutralnych?  ....   to ja mówię że będą potrzebne "cieplejsze" kable głośnikowe do tych Heco.

Pozdrawiam.

Dzięki ,wiem o co chodzi, będę musiał nad tym pomyśleć, bo i głośnikowe i XLR są ze sporą ilością srebra.

No do Heco to o głośnikowych kabelkach będzie myślał @Krystian73, ale do moich też może coś wypożyczę na spróbowanie.

Możliwe też ,że w chwili tego nagrania miałem niepotrzebnie podbite Treble na+2 na wzmaku. Z tym że mnie nie "leci krew z uszu " nawet przy długich odsłuchach i lubię taką prezentację, może to jest spowodowane tym że i powyżej 12kHz to już nic nie słyszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2024 o 19:37, Tomasz Kluczynski napisał:

Piotrze ja to już się czuję stary, 60 skończyłem.

Ja nie. A też się czuje :(

Dnia 2.07.2024 o 19:37, Tomasz Kluczynski napisał:

W pazdzierniku miałem wypadek w pracy i przed wypadkiem to czułem się na 10 lat mniej niż miałem, ale po wypadku, pomimo że mineło już 9 miesięcy to czuję się na więcej niż mam, bo wszysyko mnie jeszcze boli, no i z powodu tego , że siędzę cały czas w domu przytyłem 8 kg. Pewnie pochoruję jeszcze trochę i przed końcem roku będę wracał do Warszawy.

Życz w takim razie wszystkiego dobrego i dużoooo zdrowia!

 

NEW Statement to rewelacyjny produkt. Czekam na jego odnowienie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ja nie. A też się czuje :(

Życz w takim razie wszystkiego dobrego i dużoooo zdrowia!

 

NEW Statement to rewelacyjny produkt. Czekam na jego odnowienie :)

Bardzo dziękuję Piotrze.

Gdyby nie mój metraż pokoju to z pewnością bym kupił te Heco New Statement.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...