Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

10 godzin temu, Dedal75 napisał:

A gdzie starzy wyjadacze .

Kolejny kupił i zadowolony , 3 tyg na forum 🤗

Widzę, że następny z kąśliwym językiem. A może sam zakupisz i podzielisz się swoją opinią, a nie tylko ujadać jak głodny pies!!! Po pierwsze, jakbyś chciał wiedzieć, to jednak trzeba troszkę poczekać, zanim się go nabędzie, bo jest dość długa lista oczekujących. A po drugie czas testów też wymaga czasu. PS. Chciałbym Pozdrowić i Podziękować Q21 za rewelacyjne podejście do klienta oby więcej było takich przedstawicieli branży.

20230620_212335.jpg

20230620_220442.jpg

Edytowano przez MuadDib
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Aprox napisał:

Tak między facetami ...zostawiłbyś czy zwrócił ?

Zalezy w jaka role mam sie wczuc. Ja jako ja bym go nie kupil, bo jako czysty transport jest dla mnie za drogi, a jako transport + dac nie ma mozliwosci, ktore daja mi aktualne pary transport + dac.

Gdybym jednak go mial i podobal mi sie we wszystkim, poza tym problemem z Amazonem, zostawilbym go sobie raczej. Support wyglada mi na preznie dzialajacy.

Ale bardzo prosze, nie sugeruj sie moja odpowiedzia odnosnie swojej decyzji.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MuadDib napisał:

Widzę, że następny z kąśliwym językiem. A może sam zakupisz i podzielisz się swoją opinią, a nie tylko ujadać jak głodny pies!!! Po pierwsze, jakbyś chciał wiedzieć, to jednak trzeba troszkę poczekać, zanim się go nabędzie, bo jest dość długa lista oczekujących. A po drugie czas testów też wymaga czasu. PS. Chciałbym Pozdrowić i Podziękować Q21 za rewelacyjne podejście do klienta oby więcej było takich przedstawicieli branży.

20230620_212335.jpg

20230620_220442.jpg

Chyba mi sie dwoi. Co widzę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fotomich napisał:

Określiłbym, bardziej szczegółowo... Z moimi dynaudio gra całkiem dobrze. 

Miałeś okazję go porównywać z innym streamerem?

11 godzin temu, DaftPunk napisał:

Brzmieniowo pod pasował mi bardziej od Cxn v2, aplikacja działa bardzo płynnie, jest w języku polskim :)

IMG_20230615_114047.jpg

W czym jest ciekawszy?

 

10 godzin temu, Aprox napisał:

No niestety ale ja się do takich nie zaliczam

5% :)

10 godzin temu, Dedal75 napisał:

Reklama działa, ale trochę to śmieszne że branża nawet nie może tego przetestować . 

No ale warunki do sprzedaży tylko pozazdrościć .

To się już wcześniej zdarzało. W swojej historii pamiętam podobne produkty. Ale rynek z czasem się nasycił i produkt lezał na półce. Cierpliwości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Miałeś okazję go porównywać z innym streamerem?

W czym jest ciekawszy?

 

5% :)

To się już wcześniej zdarzało. W swojej historii pamiętam podobne produkty. Ale rynek z czasem się nasycił i produkt lezał na półce. Cierpliwości.

 

Pisałem wcześniej z czym porównywałem. Dźwięk bardziej dynamiczny, nasycony... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Dopiero teraz zauwazylem, ze masz ADI-2, co i oznacza,  ze mozliwość obiektywnego porównania Amazon Music z Denona i EverSolo jest w Twoim zasiegu,

No i właśnie tutaj Mariusz jest "pies pogrzebany" gdyż jeden jak i drugi był podłączony do Adi-ka i tak porównywany - Denon spdif gdyż ma tylko takie wyjście natomiast Ever - Audio USB oraz spdif. Coax-a nie sprawdzałem gdyż po coax mam podłączony CD i za dużo miałbym kombinacji by to ogarnąć natomiast kabli XLR nie posiadam. Oba grały na tych samych ustawieniach bez jakiegokolwiek grzebania i właśnie w takim porównaniu Denon pod względem jakości brzmienia z Amazon Music wciągnął Evera nosem ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Aprox napisał:

No i właśnie tutaj Mariusz jest "pies pogrzebany" gdyż jeden jak i drugi był podłączony do Adi-ka i tak porównywany - Denon spdif gdyż ma tylko takie wyjście natomiast Ever - Audio USB oraz spdif. Coax-a nie sprawdzałem gdyż po coax mam podłączony CD i za dużo miałbym kombinacji by to ogarnąć natomiast kabli XLR nie posiadam. Oba grały na tych samych ustawieniach bez jakiegokolwiek grzebania i właśnie w takim porównaniu Denon pod względem jakości brzmienia z Amazon Music wciągnął Evera nosem ...

Nie mialem na mysli odsluchu, a przekierowanie wejscia spdif w RME na wyjscie USB, co pozwala np. nagrac cyfrowy stream na PC w takiej postaci w jakiej dostal to DAC. Prosty wstep do analizy roznic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Nie mialem na mysli odsluchu, a przekierowanie wejscia spdif w RME na wyjscie USB, co pozwala np. nagrac cyfrowy stream na PC w takiej postaci w jakiej dostal to DAC. Prosty wstep do analizy roznic.

Opierałem się głównie na odsłuchu gdyż to jest dla mnie wykładnią mojego brzmienia ...a tutaj różnice były kolosalne. Spróbuję jeszcze napisać do supportu Evera z zapytaniem odnośnie Amazona i zobaczymy co mi odpiszą o ile ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcinmarcin napisał:

Zaraz Ci napiszą że halucunacje 😉

Noo możesz mieć rację 😁 ale musiałbym być totalnie głuchym by nie rozróżnić dźwięku czystego i dynamicznego do dźwięku wydobywającego się z szafy z uchylonymi drzwiczkami. 

No to zaraz mi napiszą że jestem głuchy ...😁😆

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aprox napisał:

Opierałem się głównie na odsłuchu gdyż to jest dla mnie wykładnią mojego brzmienia ...a tutaj różnice były kolosalne. Spróbuję jeszcze napisać do supportu Evera z zapytaniem odnośnie Amazona i zobaczymy co mi odpiszą o ile ...

Odsluch niewiele powie o przyczynie roznicy, porownanie w cyfrowej domenie taka szanse daje. Ale widze, ze wlaczyl sie przedstawiciel szamanizmu, wiec nic tu po mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

Faktycznie mam pełna półkę/szafę szamańskich receptur do audio 😁

Wystarczy że krytykuje brak zgodności pomiarów z faktycznym odsłuchem i jestem szamanem 😂

Idź sobie poczytaj ASR 😉

Nie ma czegos takiego jak "brak zgodności pomiarów z faktycznym odsłuchem", co najwyzej sa zle dobrane, zle zrealizowane czy zle zinterpretowane pomiary. Odsluch tez mozna przeprowadzic bezwartosciowo.

Za szamanizm odpowiada wciskanie dzialania sil nadprzyrodzonych w domenie audio. @Wito76 nazywal to wprost magia, moze lepiej wyjasni zatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Nie ma czegos takiego jak "brak zgodności pomiarów z faktycznym odsłuchem", co najwyzej sa zle dobrane, zle zrealizowane czy zle zinterpretowane pomiary.

Zgadzam się tu w pełni 👍 miałem kilka daców pomierzonych przez ASR jako top. Różnice pomiędzy nimi powinny być niesłyszalne. A jednak jeden grał fatalnie, drugi przeciętnie a trzeci i czwarty wybitnie... 

W związku z tym uważam że kryteria przyjęte przez portale pomiarowe do oceny sprzętu audio są warte funta kłaków, a do tego mogą sprzyjać promocji tandety... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Zgadzam się tu w pełni 👍 miałem kilka daców pomierzonych przez ASR jako top. Różnice pomiędzy nimi powinny być niesłyszalne. A jednak jeden grał fatalnie, drugi przeciętnie a trzeci wybitnie... 

W związku z tym uważam że kryteria przyjęte przez portale pomiarowe do oceny sprzętu audio są warte funta kłaków, a do tego mogą sprzyjać promocji tandety... 

I stwierdzasz, ze krytykujesz cos, czego w istocie nie ma, a nawet sie z tym zgadzasz. Tez pieknie.

6 minut temu, marcinmarcin napisał:

Zgadzam się tu w pełni 👍 miałem kilka daców pomierzonych przez ASR jako top. Różnice pomiędzy nimi powinny być niesłyszalne.

Tenze wniosek znalazles na ASR czy twojego wlasnego autorstwa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Nie ma czegos takiego jak "brak zgodności pomiarów z faktycznym odsłuchem",

A jednak jest coś takiego, opierając się jedynie na wspoczynniku THD nie uwzględniając w danych technicznych harmonicznych jak to robią producenci wzmacniaczy.

Cyt.

"Niewiele powie nam samo określenie liczbowe, np. THD=0.5%, gdyż jak już wyjaśniliśmy inaczej wpływają na odbiór dźwięku parzyste harmoniczne, inaczej nieparzyste. To z kolei sprawia, że dwa wzmacniacze o takim samym współczynniku THD mogą charakteryzować się zdecydowanie różnym brzmieniem."

Zatem same cyferki nie powiedzą nam jak zagra dane urządzenie, do tego dochodzi wpływ innych elementów systemu, a najbardziej akustyka.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DiBatonio napisał:

A jednak jest coś takiego, opierając się jedynie na wspoczynniku THD nie uwzględniając w danych technicznych harmonicznych jak to robią producenci wzmacniaczy.

Cyt.

"Niewiele powie nam samo określenie liczbowe, np. THD=0.5%, gdyż jak już wyjaśniliśmy inaczej wpływają na odbiór dźwięku parzyste harmoniczne, inaczej nieparzyste. To z kolei sprawia, że dwa wzmacniacze o takim samym współczynniku THD mogą charakteryzować się zdecydowanie różnym brzmieniem."

Zatem same cyferki nie powiedzą nam jak zagra dane urządzenie, do tego dochodzi wpływ innych elementów systemu, a najbardziej akustyka.

 

Gdybys nie wycial "co najwyzej sa zle dobrane, zle zrealizowane czy zle zinterpretowane pomiary", to moze nie pisalbys bzdur. Przytoczony wspolczynnik znajdzie odzwierciedlenie w odsluchu w takim stopniu, w jakim jest skonstruowany.

Ja jeszcze jakos rozumiem tesknote za ezoteryka, ale ubzdurac sobie, ze pojedyncza wartosc liczbowa mialaby opisywac caloksztalt brzmieniowy urzadzenia czy wrecz toru audio, a pozniej z tym dzielnie polemizowac, to juz tzw. przeginka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Tenze wniosek znalazles na ASR czy twojego wlasnego autorstwa?

przecież tam wszędzie co chwilę piszą że nasze zmysły są złudne, a już na pewno nie da się słyszeć takich niuansów w "poprawnych" dacach czy wzmacniaczach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

I stwierdzasz, ze krytykujesz cos, czego w istocie nie ma, a nawet sie z tym zgadzasz. Tez pieknie.

Ja się zgodziłem z twoim twierdzeniem że widocznie źle się mierzy, skoro są kiepskie rezultaty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Gdybys nie wycial "co najwyzej sa zle dobrane, zle zrealizowane czy zle zinterpretowane pomiary", to moze nie pisalbys bzdur. Przytoczony wspolczynnik znajdzie odzwierciedlenie w odsluchu w takim stopniu, w jakim jest skonstruowany.

Tak mi się zaznaczyło/skopiowało. 

Nie zmienia to faktu, że na podstawie jednego parametru jak np wspomniane zniekształcenia THD na poziomie 0,5dB na dwóch różnych wzmacniaczach nic tobie nie powie o ich brzmieniu.

A o harmonicznych , które mogą ułatwić ocenę jak zagra dany wzmacniacz mało jaki producent podaje. 

 

 

4 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Choc raz posluz sie konkretem. Tu, na tym forum wszedzie co chwila pisza, ze jak cos da sie uslyszec, to i da sie zmierzyc.

Nie, nie da się.

Marcin niejednokrotnie o tym pisał z czym zresztą się zgadzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Tak mi się zaznaczyło/skopiowało. 

Nie zmienia to faktu, że na podstawie jednego parametru jak np wspomniane zniekształcenia THD na poziomie 0,5dB na dwóch różnych wzmacniaczach nic tobie nie powie o ich brzmieniu.

A o harmonicznych , które mogą ułatwić ocenę jak zagra dany wzmacniacz mało jaki producent podaje. 

 

"zniekształcenia THD na poziomie 0,5dB" powiedza nad wyraz wiele... Nawet jesli to 0,5%, o ile tylko rozumie sie, czym miara THD jest i przy jakich zalozeniach zostala wyliczona.

7 minut temu, DiBatonio napisał:

Nie, nie da się.

Marcin niejednokrotnie o tym pisał z czym zresztą się zgadzam.

Doceniam konsekwencje, ze szaman zgadza sie z szamanem, tylko co z tego? Da sie, bo proces slyszenia jest procesem mierzenia, tyle ze z uzyciem oprzyrzadowania "biologicznego", mniejszej czulosci niz urzadzen wytworzonych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...