Skocz do zawartości

Zestaw 3500


GrzegorzJ

Recommended Posts

Witam. W związku z przeprowadzką, stwierdziłem, że czas kupić coś grającego.

1. Budżet trochę elastyczny ale z drugiej strony więcej niż 3500/4000 wolałbym nie płacić

2. Sprzęt nowy, głośniki najlepiej też

3. Preferowana muzyka - szeroko pojęty rock

4. Pomieszczenie to pokój z aneksem kuchennym (zdjęcie) aczkolwiek kolumny planuje postawic obok TV (raczej na komodzie niż podłodze) - szerokość ściany 200cm, odległość do kanapy 300cm, po lewej stronie drzwi balkonowe, po prawej wnęka kuchenna i przedpokój 

To na czym mi zależy to strumieniowanie muzyki przez spotify etc (CD fajnie jakby też było bo odkurzyłbym kolekcję swoich płyt). Po lekturze kilku watków, wstępnym wybórem wydaje się być TAGA Harmonny HTR1000 v2. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że ma ona tylko Bluetooth a za takim przesyłem myzuki nie przepadam z oczywistych względów. Wyszukałem też na forum wątek o Taga Stremer 10B... i tutaj pojawia się pytanie: iść w tym kierunku by kupować taki zestaw (HTR1000+10b) oraz w ogóle ma to sens jeżeli jeszcze żdnego sprzetu nie posiadam czy nie lepiej poszukać amplitunera z wbudowaną obsługą sieci?

 

Jestem otwarty na wszelkie sugestie Szanownego Grona :)

Dzięki i pozdrawiam

PS. Zestaw nie będzie obługiwał TV tylko ma być dedykowany do muzyki

 

Screenshot_2023-04-15-16-40-47-96_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg.e44459c45736cef7585fff986ed72311.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W oczekiwaniu na poradę, czy ktoś będzie na tyle uprzejmy, że podpowie jak edytować swój pierwszy post? Pisałem go wczoraj z komputera bez dostępu do polskiego słownika i chciałbym kilka rzeczy zredagować. Jestem oczywiście zalogowany na swoje konto jednak gdy klikam w ikonę trzech kropek obok postu to mam tylko opcje Zgłoś lub Udostępnij. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pawel Laszenko napisał:

Komoda jest na całej długości ściany?

Jak tak to w takim razie kolumny podstawkowe na szafce.

 

Tak, komoda jest na całej długości i dlatego raczej myślę o kolumnach podstawkowych. Jednak główne pytanie dot. sensu wspomnianej konfiguracji.

Edytowano przez GrzegorzJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaczaj te zestawy:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-nad-c338-elac-debut-reference-b6.html

https://www.q21.pl/magnat-mr-780-elac-debut-2-0-b6-2.html

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-nad-c338-bowers-wilkins-606-s2-ae.html

 

Ja mam do rocka / metalu / black metalu zestaw z Bowersami 606s2 i fajnie się sprawują z tym rodzajem muzyki.
Tylko wzmacniacz mam poza twój budżet Roksan Attessa.

Ale wcześniej grały z Marantzem 6006 i też było fajnie.

 

U mnie Bowersy też są na szafce i jakoś żyję ;) Tzn może na standach było by jeszcze lepiej... ale 

jest naprawdę dobrze :)

 

 

Pozdrawiam

 

Edytowano przez grishaq1986
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tym budżecie uda się nam zaproponować sprzęt i z naszej oferty.

Jednakże, będzie problem zmieścić się w Twoim budżecie z odtwarzaczem CD, jeśli na razie byś go odpuścił (a być może wrócił być później)

to zerknij sobie na:

Wzmacniacz sieciowy Yamaha WXA 50 https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxa-50.html

Do tego monitory Indiana Line, Tesi 261 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-tesi-261.html

a tutaj masz wszystko w jednym linku, za 3500 zł :):) https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-musiccast-wxa-50-indiana-line-tesi-261.html

tutaj masz "wejście" do odtwarzacza CD, Yamaha CDS303 na przyszłość. https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-cd-sacd/yamaha-cd-s303.html

Zapraszamy Cię do jednego z naszych punktów aby posłuchać tej kombinacji. Skąd piszesz :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z tą Tagą mamy kilka ciekawych zestawów na stronie :)

https://www.q21.pl/taga-harmony-htr-1000cd-v-2-kef-q350.html

https://www.q21.pl/taga-harmony-htr-1000cd-v-2-indiana-line-nota-550x.html

CD w tym budżecie jest jednak bardzo ograniczające. Możesz poszukać używanych odtwarzaczy, chociaż z nimi jest loteria pod kątem sprawności. 

https://www.q21.pl/cambridge-audio-axr100-q-acoustics-3030i.html + używany CD Denona + WiiM Mini i jesteś moim zdaniem ustawiony ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, z tą Tagą mamy kilka ciekawych zestawów na stronie :)

CD w tym budżecie jest jednak bardzo ograniczające. Możesz poszukać używanych odtwarzaczy, chociaż z nimi jest loteria pod kątem sprawności. 

 

Dzięki za odpowiedź. Czy dobrze rozumiem, że jednak zamiast zestawów z TAGĄ, we wspomnianym budżecie, polecasz coś bez napędu CD jak proponowany Cambridge?

13 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Wzmacniacz sieciowy Yamaha WXA 50 https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxa-50.html

Do tego monitory Indiana Line, Tesi 261 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-tesi-261.html

a tutaj masz wszystko w jednym linku, za 3500 zł :):) https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-musiccast-wxa-50-indiana-line-tesi-261.html

tutaj masz "wejście" do odtwarzacza CD, Yamaha CDS303 na przyszłość. https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-cd-sacd/yamaha-cd-s303.html

Zapraszamy Cię do jednego z naszych punktów aby posłuchać tej kombinacji. Skąd piszesz :)?

Dzięki za odpowiedź. Czytałem już wcześniej o tym modelu WXA 50 i mam mieszane uczucia - z jednej strony opinie są całkiem pozytywne, z drugiej sama wielkość tego urządzenia trochę mnie niepokoi (wiem, że to głupie ale wygląda to dla mnie jak router i zastanawiam się jak coś tak małego może grać dobrze skoro większość producentów stawia wciąż raczej na pełnowymiarowe amplitunery). Prawdopodobnie będę musiał udać się do jednego z Waszych salonów na odsłuch (jestem z Warszawy). Jaki styl brzmienia reprezentuje WXA 50?

A poza wspomnianą WXA 50 jeszcze coś byście mogli zaproponować?

14 godzin temu, grishaq1986 napisał:

Ja mam do rocka / metalu / black metalu zestaw z Bowersami 606s2 i fajnie się sprawują z tym rodzajem muzyki.
Tylko wzmacniacz mam poza twój budżet Roksan Attessa.

Ale wcześniej grały z Marantzem 6006 i też było fajnie.

 

U mnie Bowersy też są na szafce i jakoś żyję ;) Tzn może na standach było by jeszcze lepiej... ale 

jest naprawdę dobrze :)

 

Dzięki za odpowiedź. Widzę, że mamy dość mocno zbliżone gusta muzyczne :) U mnie ostatnio w domu gra Helloween/Metallica/King Diamond ale też i klasyki takie jak Kingdome Come czy Led Zeppelin. Szukam brzmienia wyraźnego jednak nie chcę dźwięku który będzie ciał powietrze, jeżeli wzmacniacz doda troszkę ciepła od siebie to nie będę miał pretensji ;) 

Słyszałem dobre opinie o Browersach. Jak się spisuje ten NAD c338?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, GrzegorzJ napisał:

Dzięki za odpowiedź. Czy dobrze rozumiem, że jednak zamiast zestawów z TAGĄ, we wspomnianym budżecie, polecasz coś bez napędu CD jak proponowany Cambridge?

Cambridge jest urządzeniem wyższej klasy dźwiękowo niż Taga. Jest bardziej dynamiczny, jaśniejszy, z lepszą rozdzielczością. Taga jest idealna, gdy potrzebujemy niewielkiego 2w1, ale i tak sugerowałbym posłuchać obu produktów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, GrzegorzJ napisał:

Dzięki za odpowiedź. Widzę, że mamy dość mocno zbliżone gusta muzyczne :) U mnie ostatnio w domu gra Helloween/Metallica/King Diamond ale też i klasyki takie jak Kingdome Come czy Led Zeppelin. Szukam brzmienia wyraźnego jednak nie chcę dźwięku który będzie ciał powietrze, jeżeli wzmacniacz doda troszkę ciepła od siebie to nie będę miał pretensji ;) 

Słyszałem dobre opinie o Browersach. Jak się spisuje ten NAD c338?

Nie miałem okazji słuchać NAD-a C338 na żywo. Z testów jest raczej neutralny. 

Najlepiej ugadać się na odsłuchy do salonu. Chłopaki coś doradzą.

 

Powiem od siebie że przy "naszych" gustach muzycznych ciężko dobrać uniwersalny zestaw stereo.
Na odsłuchy weź coś z różnych, skrajnych klimatów.
Od Metallica po Lam of God / Behemoth. Od ballad po trash ;)

 

Pozdro
 

 


 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Gdzie?

 

Pozytywnych recenzji i opinii po-zakupowych krąży po necie multum.

Ja też złego słowa o Bowersach 606 s2 nie powiem ;)

 

Wiadomo są lepsze kolumny które sprawdzą się lepiej przy bardziej "audiofilskiej" nucie.

Ale do mocniejszej muzy ( metal itp ) to w tej cenie fajny sprzęt.

 

 

Pozdr

Grzesiek

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Z tym po zakupowych to bym był ostrożny :P

No co kto lubi bo to dość jasne brzmienie. Właśnie niektórzy uważają że do Rocka i metalu to średnio pasują. Wierca czache.

No ale jak odsłuchałeś i Ci pasują to przeciez o to chodzi.

 

Z Marantzem 6006 wysokie tony zdarzały się być zbyt natarczywe ;) , ale też nie żeby jakieś straszne wiercenie czachy.... 
Większości utworów słuchało się bardzo przyjemnie.... ale tam mi czegoś innego brakowało tj. średnicy,,,,

 

W zestawieniu akurat z Roksanem Attessa ( poleconym przez Ciebie :) - dzięki raz jeszcze ) nie wiercą czachy :P 

Dorzuciłem nawet do tego Cambridge Audio DacMagic 200M ( też po jaśniejszej stronie mocy )  + WiiM mini z Tidal Master i jest naprawdę kozacko :D
 

Może w przyszłości jak będzie nadmiar wolnego $$$ to coś "poeksperymentuje" przy moim zestawie.

 

GrzegorzJ - wypożyczaj, testuj, słuchaj i bierz to co ci się będzie najbardziej podobać :)

 

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i cieszę się, że rozwinęła się dyskusja w tym wątku.

Poczytałem forum i znalazłem sporo interesujących informacji więc nadszedł czas na weryfikacje i wizyty w salonie. Tak też się stało... Największy ból to chyba to, że w jednym salonie nie ma wszystkiego co by się chciało przesłuchać więc ilość kombinacji była trochę ograniczona. Ale do brzegu... Na tapetę poszły Rotel A11, Cambridge AXR100, TAGA HTA-1000, Yamaha WXA 50 oraz Bluesound Edge + Głośniki ELAC Debut Refference 6.2, ELAC 243, BW606, Dali Oberon 3 (szkoda, że nie było jeszcze wzmacniacza Magnata mr780). Przypominam, że testy odbyły się na muzie rockowo-metalowej.

1. Cambridge AXR100, TAGA HTA-1000 na Dali Oberon 3 - testy trwały 1h. Chciałem dobrać jakieś naturalne głośniki do odsłuchu i tylko te mi zaproponowano - zarówno z Cambrdigem jak i z TAGA brzmiały... hmm poprawnie? Przy czym TAGA moim zdaniem zagrała bardziej muzykalnie, jednak oba zestawy miały problem przy wyższych dźwiękach (szybkie solówki metalowe trochę uderzały po uszach). Jeszcze chyba wrócę na odsłuch głośników Polk R200 z Taga.

2. Rotel A11, Yamaha WXA 50,  Bluesound Edge grały z ELAC Debut Refference 6.2, ELAC 243, BW606 - testy trwały 2h. Na wstępie poszły ELAC DR 6.2 i po wielu pozytywnych ocenach byłem nastawiony na dobre wrażenia tymczasem dźwięk był jakby trochę przytłumiony - zbyt dużo dołu, wrażenie jakby głośnik był przysłonięty czymś. Później poszły ELAC 243 - bardzo fajne, miałem wrażenie, że niczego im nie brakuje - dźwięk był pełny (porównałbym je do wspominanych wyżej Dali). Następnie podłączyłem BR606 - dobre głośniki, w stosunku do 243 powiedziałbym, że mają mniej dołu (ale zarazem go nie brakuje) i bardziej wyraźną górę (ale nie uderza ona po uszach jak miało to w przypadku Dali). 

Co do wzmacniaczy to Yamaha już na wstępie przegrała z Bluesound - grała dobrze, ale Edge wydobył życie z muzyki, grał pełniej (sorry za takie określenia ale nic innego mi do głowy nie przychodzi). Rotel grał dobrze, ale do mojej muzyki jakby nie pasował - był trochę za jasny.

No i teraz clue, moja bardzo subiektywna ocena - to jak zagrał Bluesound Edge (lol) z BW 606 było niespodziewane (aż zmieniałem kolumny w kółko by upewnić się, że nic mi się nie ubzdurało). Dźwięk był taki jaki miał być - góra melodyjna, scena pełna (miałem wrażenie kilkukrotnie, że zespół jest przede mną). Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to to, że dół może nie był tak pełny jak np w 243 (ale wciąż dobry), jednak góra rekompensowała to. To na co zwróciłem tutaj dodatkową uwagę to to, że przełączanie się pomiędzy muzyką standardowej jakości a wersją Master (leciało z Tidala) było na tym zestawie najlepiej odczuwalne - to nie było doszukiwanie się czegoś tylko więcej detali od samego początku.

No i teraz mam zagwozdkę - nie ma bladego pojęcia jak to możliwe że taka mała kostka Edge tak gra 😅 Wziąłem to coś na odsłuch trochę z ciekawości a tymczasem coś co wygląda jak ruter w połączeniu z BW606 zrobiło najlepszą robotę. Co tu się w ogóle wydarzyło, mam chyba mentalny problem by kupić router do muzyki 😂 

 

Mam nadzieję, że powyższe informacje, chociaż dalece subiektywne, pomogą w szerzeniu wiedzy na forum.

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowano przez GrzegorzJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, GrzegorzJ napisał:

Następnie podłączyłem BW606 - dobre głośniki, w stosunku do 243 powiedziałbym, że mają mniej dołu (ale zarazem go nie brakuje) i bardziej wyraźną górę (ale nie uderza ona po uszach jak miało to w przypadku Dali). 

Jak rozumiem odsłuchiwałeś Dali w innym salonie niż 606 i 243, w innej akustyce, ustawieniu i pewnie z inną głośnością, więc z takimi porównaniami byłbym ostrożny.

Jak w ogóle wyglądała salka odsłuchowa, gdzie grały Dali?

22 minuty temu, GrzegorzJ napisał:

No i teraz mam zagwozdkę - nie ma bladego pojęcia jak to możliwe że taka mała kostka Edge tak gra 😅 Wziąłem to coś na odsłuch trochę z ciekawości a tymczasem coś co wygląda jak ruter w połączeniu z BW606 zrobiło najlepszą robotę. Co tu się w ogóle wydarzyło, mam chyba mentalny problem by kupić router do muzyki 😂 

Nic się nie wydarzyło. Spodobały Ci się głośniki Bowersa (plus akustyka ich salonu). I dobrze, bo to moim zdanie świetne paczki. A małe wzmacniacze już od dawna potrafią grać, więc nie ma się co dziwić.

Jesli się ostatecznie zdecydujesz na Bowersy, to najlepiej jakbyś kupił je wysyłkowo. Przydadzą się dwa tygodnie na testy w domu, w Twojej akustyce. Niestety mogą nie zabrzmieć tak dobrze jak w salonie (choć nie wiem w którym odsłuchiwałeś, mają lepsze i gorsze salki). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jak rozumiem odsłuchiwałeś Dali w innym salonie niż 606 i 243, w innej akustyce, ustawieniu i pewnie z inną głośnością, więc z takimi porównaniami byłbym ostrożny.

Jak w ogóle wyglądała salka odsłuchowa, gdzie grały Dali?

 

Dokładnie tak, problem polega na tym, że nie wszystko jest w jednym miejscu w związku z czym zmienia się akustyka i przy czymś tak subiektywnym jak dźwięk prosto o różnice kiedy zmienia się otoczenie. Wszystkie odsłuchy były w wyciszonych salkach przygotowanych do tego (w sklepach) czy czym ten nr 1 był bardziej w salce przypominającej naturalny pokój (było okno) podczas gdy nr 2 był jakby w piwnicy (nie było okno) a sama przestrzeń była o połowę większa. 

 

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jesli się ostatecznie zdecydujesz na Bowersy, to najlepiej jakbyś kupił je wysyłkowo. Przydadzą się dwa tygodnie na testy w domu, w Twojej akustyce. Niestety mogą nie zabrzmieć tak dobrze jak w salonie (choć nie wiem w którym odsłuchiwałeś, mają lepsze i gorsze salki). 

Właśnie myślę dokładnie o tym samym czyli o zakupie przez Internet aby mieć czas na odsłuch. Co to samej salki to ta druga była większa o połowę. Załączam zdjęcia obu.

Dali

Dali.jpg

 

Bowers

BW.jpg

Edytowano przez GrzegorzJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Dali korzystniej stoją. No to jak Bowersy zrobiły lepsze wrażenie mimo słabego ustawienie, to dodatkowy punkt dla nich.

A jak będą stały u Ciebie?

Bowersy stałyby jeszcze mniej korzystniej 😉Tzn podobnie jak stoją na zdjęciu powyżej czyli po dwóch stronach TV ale bliżej siebie bo sama komoda ma 180cm szerokości wiec gdyby wziąć pod uwagę szerokość każdej kolumny na 19cm to nawet jak ustawie je na samych krańcach tej komody to odległość miedzy kolumnami wyniesie 144cm. Natomiast kanapa będzie przed nimi w odległości 2,5m czyli raczej tak jak na zdjęciu.

Edytowano przez GrzegorzJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...