Skocz do zawartości

Denon PMA-900HNE


lpomis

Recommended Posts

Egzemplarz świeży, niech więc jeszcze troszkę pogra zanim finalnie go opiszę. Na razie mogę zdradzić tylko, że jestem miło zaskoczony. Niby "budżetowe" all in one, a słucha się bardzo przyjemnie. Audiolab 6000A Play, Quad Vena II Play, Marantz PM7000N czy Yamaha R-N803D mają solidnego konkurenta. Jeśli macie jakieś pytania - piszcie śmiało :)

PMA-900HNE.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2023 o 09:01, Rafał S napisał:

A jak z apką do streamowania? Bo to ponoć najsłabsza strona 6000A Play...

W 6000a funkcje sieciowe to fikcja. Nie da się tego używać. Jak chcesz szczegółów to przejrzyj moje posty na ten temat w różnych wątkach.

Edytowano przez mcc64@wp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Platforma Play-Fi w Audiolabach działa mega kapryśnie. Sprawdzałem i 6000A Play i odtwarzacz 6000N. Kilkusekundowe przerwy, zwiechy, aplikacja też bardzo kiepska. Nie ma znaczenia czy połączenie bezprzewodowe czy przez kabliszcze. Szkoda zdrowia.

Jeśli chodzi o Heosa z Denona, cóż, idealnie nie jest. Apka taka se, ale przynajmniej działa stabilnie.

to be continued

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy z tym Denonem.

Wykonanie: na szkolną czwórkę. Klasyczna denonowska bryła. Nieco cienki metalowy korpus, gałki z tworzywa. Pilot wygodny w użyciu, wizualnie prosi się o odświeżenie. Wbudowany wyświetlacz na którym zobaczymy informacje m.in. o aktywnym źródle, usługach sieciowych czy korekcji bass/treble. Niewielki, ale wystarczająco czytelny. Denon to kombajn. Na pokładzie przedwzmacniacz gramofonowy (ponoć całkiem niezły), na froncie wyjście słuchawkowe, z tyłu komplet złącz wśród których brakuje chyba tylko wejścia USB typu B. Funkcjonalność urządzenia jest na naprawdę wysokim poziomie.

Brzmienie: w skrócie - niesamowicie łatwo przyswajalne. Bas jest rytmiczny z przyjemną dozą energii. Czuć w nim delikatne podbicie w średnim podzakresie, ale taki był zamiar. Ma robić wrażenie, ma się podobać i zwrócić na siebie uwagę podczas szybkiego odsłuchu w salonie audio. I nie ma w tym absolutnie nic złego! Równowaga między miękkością a twardością też jest sprytnie wyważona. Nie ma nadmiernego przeciągania. Zejścia do piekieł tu nie znajdziemy, nie usłyszymy też wszystkich niuansów w nagraniach. Nie o to tu chodziło.

No ale jak gdzieś dołożymy to zwykle w innym miejscu musimy zabrać. Ucierpiał tu nieco środek pasma, który sprawia wrażenie oddalonego i wycofanego względem reszty. Wokale nie mają siły przebicia mimo niewielkiej dawki ciepełka, którą serwuje nam Denon. Niestety im bardziej odchodzimy od muzyki "popularnej", tym bardziej zaczyna to doskwierać. Tracimy nie tylko informacje, ale i warstwę emocjonalną.
Soprany, podobnie jak bas są podkręcone i nieco rozświetlone. Czuć rozjaśnienie. Ale znów, nie ma tu nadmiernej przesady, wszystko jest na swoim miejscu. Jest dźwięcznie, soczyście, chce się słuchać.

Pierwszy plan nie wysuwa się zbytnio w stronę słuchacza i raczej lokuje się na linii kolumn. Myślę, że przykłada się do tego lekko wycofany środek pasma. Nie traktuję tego jednak jako wadę. Denon gra żywo, wciągająco, podkręca rytm.

Kilka słów na temat przetwornika cyfrowo-analogowego. Porównałem go z Chordem Mojo 2 i uważam, że ten wbudowany jest jak najbardziej wystarczający jak na tę klasę urządzenia. Chord pokazał odrobinę więcej detalu, przybliżył przekaz. Nie słyszałem jednak znaczącej różnicy, która miałaby uzasadnić konieczność zakupu droższego DACa.

Streaming działa bez przycięć, funkcja Spotify Connect bardzo sprawnie. Zabrakło wsparcia dla Connecta od Tidala - lub u mnie coś nie zadziałało i nie mogłem jej aktywować. Na szczęście i na nieszczęście jest platforma HEOS, a z nią obsługa wspomnianego Spotify i Tidala, Amazon Music, TuneIn, SoundCloud i innych serwisów. Niestety aplikacja jest przeciętna. Działa co prawda bardziej stabilnie niż np. Play-Fi, ale mimo wszystko do ideału sporo brakuje. Interfejs mógłby być bardziej intuicyjny i zrozumiały. Natywne aplikacje serwisów streamingowych postawiły tu poprzeczkę dość wysoko.

Wyjście słuchawkowe gra z podobnym charakterem do samego wzmacniacza. Do budżetowych nauszników i okazjonalnych odsłuchów jak najbardziej się sprawdzi.

I tak to wypadł Denon. Jak na dzisiejsze standardy dość przystępny cenowo (~3800zł) w stosunku do swoich możliwości, ale i przystępny jeśli chodzi o swój charakter. Takie granie spodoba i wstrzeli się w gusta wielu osób! Produkt dla mas? Może i tak. Ale czy jest coś złego w graniu V-ką? :)

pma-900hnegraph.png.4de2a47b8aae675ef21a1ebab8b1ea3a.png

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lpomis Wojtek, ja oczywiście rozumiem, że masz już inne źródło utrzymania, ale mógłbyś na serio rozważyć przejście na zawodowstwo ze swoimi recenzjami sprzętu. Zwartość uwag, komunikatywność i jakość opracowania (wraz z własną formułą graficzną) stawiają Twoje teksty na najwyższym poziomie i zdecydowana większość branży mogłaby się od Ciebie uczyć. W tym kontekście dziwi mnie nieco bierność naszego gospodarza - magazynu Audio. Powinni albo Cię wykupić, albo na dobre zbanować, bo tak się zwykle załatwia sprawy na rynku. ;) Fakt, że jeszcze się tak nie stało bardzo dobrze świadczy o właścicielach tego wyjątkowego forum. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lpomis Wojtek - jedno mnie zastanawia: piszesz, że ten piec jest lekko jasny, a w kilku miejscach na forum można przeczytać, że nie lubi się z ciemniejszymi paczkami (np. Diamondami Pylona), za to dobrze współgraj z MA Silver 100, Bowersami, czy Trianglami. Zastanawiam się dlaczego. Czyżby kwestia równowagi tonalnej była tu mniej istotna niż miękki i ciepły charakter Denona, który pasuje przez to do twardszych i chłodniejszych (nawet jaśniejszych) paczek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też czytam o nim dziś opinie i jestem nieco zdziwiony. Ale nie słuchałem go z takimi kombinacjami co forumowicze więc ciężko mi się odnieść.

Czy te Diamondy Pylonowskie jakieś szczególnie ciemne to też bym nie powiedział. One mają specyficzną, gładką i stosunkowo łagodną górę, może stąd to wrażenie i lekki niedosyt.

Zapewne preferencje, rodzaj słuchanej muzyki, oczekiwania no i pomieszczenie standardowo wnosi swoje. Tak więc jak zwykle - najlepiej posłuchać u siebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 1.05.2023 o 11:13, lpomis napisał:

Właśnie też czytam o nim dziś opinie i jestem nieco zdziwiony. Ale nie słuchałem go z takimi kombinacjami co forumowicze więc ciężko mi się odnieść.

Czy te Diamondy Pylonowskie jakieś szczególnie ciemne to też bym nie powiedział. One mają specyficzną, gładką i stosunkowo łagodną górę, może stąd to wrażenie i lekki niedosyt.

Zapewne preferencje, rodzaj słuchanej muzyki, oczekiwania no i pomieszczenie standardowo wnosi swoje. Tak więc jak zwykle - najlepiej posłuchać u siebie :)

Cześć, mam PMA-900hne od kwietnia, gra z Tannoy M2, Paradigm Monitor3 i przez chwilę z Pylonami (o czym pisałem w innym miejscu). W tych zestawach ciężko mówić o żywiołowości i otwartości, brakuje góry i szczegółowości (zdaje sobie sprawę z jakiej półki to jest sprzęt ale jednak). Mam nadzieję, że znajdę kolumny, z którymi zagra tak jak piszesz  (zbieram fundusze :) ) na razie jednak jestem rozczarowany.

Co do walorów użytkowych to jedynym minusem jest brak Tidal Connect , nakładka na Tidala w HEOS jest słaba, reszta heosa śmiga przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek gratuluje wątku i świetnego opisu, kawał naprawdę dobrej roboty :) Bardzo zainteresował mnie ten temat z uwagi iż jeszcze nie odsłuchiwałem tego denona, a już jakiś czas się nim interesuję. Kiedyś pisałem o porównaniu kilku wzmacniaczy między innymi Audiolaba 6000 bo odsłuchiwałeś go z dynaudio emit 10 :) nie wiem czy jeszcze pamiętasz, w każdym razie może masz jakieś spostrzeżenia czy ten denon w porównaniu właśnie do Audiolaba 6000 był by dobrym kompanem do emitów 10. Nie chciał bym osiągnąć zbyt "zbyt jasnej góry". Bo podobno on gra trochę "inaczej" niż to do czego przyzwyczaił denon z tego zakresu cenowego. Póki co na tapetę brałem dodatkowe dacki do mojego poczciwego PMA-725R. Podoba mi się mnogość podłączenia różnych źródeł, w tej cenie wydaje się dobrą opcją.  Jeśli natomiast chodzi moc, rzeczywiście ma rezerwy i zastąpił by godnie 2 x 100W przy 4ohm na 2 trafo, czy pod tym względem lepiej jednak postawić na przetwornik dac z średniej półki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebik_85 napisał:

Na początek gratuluje wątku i świetnego opisu, kawał naprawdę dobrej roboty :) Bardzo zainteresował mnie ten temat z uwagi iż jeszcze nie odsłuchiwałem tego denona, a już jakiś czas się nim interesuję. Kiedyś pisałem o porównaniu kilku wzmacniaczy między innymi Audiolaba 6000 bo odsłuchiwałeś go z dynaudio emit 10 :) nie wiem czy jeszcze pamiętasz, w każdym razie może masz jakieś spostrzeżenia czy ten denon w porównaniu właśnie do Audiolaba 6000 był by dobrym kompanem do emitów 10. Nie chciał bym osiągnąć zbyt "zbyt jasnej góry". Bo podobno on gra trochę "inaczej" niż to do czego przyzwyczaił denon z tego zakresu cenowego. Póki co na tapetę brałem dodatkowe dacki do mojego poczciwego PMA-725R. Podoba mi się mnogość podłączenia różnych źródeł, w tej cenie wydaje się dobrą opcją.  Jeśli natomiast chodzi moc, rzeczywiście ma rezerwy i zastąpił by godnie 2 x 100W przy 4ohm na 2 trafo, czy pod tym względem lepiej jednak postawić na przetwornik dac z średniej półki?

Nie zmieniaj swojego wzmacniacza na 900hne, jeśli tylko jest w pełni sprawny.
Znacznie lepszy deal zrobisz kupując niedrogi streamer typu Wiim Pro, ewentualnie plus dodatkowo zewnętrzny DAC, jeśli wbudowany w streamer nie spełni oczekiwań.
Heos to słabizna w porównaniu z aplikacją np. Wiima.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam . Noszę się z zamiarem wymiany wzmacniacza zestawu stereo na nowszy . Sprzęt jaki posiadam to Denon PMA -710AE do niego mam tuner cyfrowy denon TU-1510AE oraz odtwarzacz płyt CD DCD 710AE . zestaw podpięty do głośników canton GLE 470.2.
Mam zamiar wymienić wzmiacniacz na model PMA - 900HNE ( ma blueetoth i wifi) https://www.audiostyl.pl/denon-pma-900-hne-czarny-p-3480.html
zależy mi na odtwarzaniu muzyki ze spotify ( telefonu , laptopa) oraz podłączeniu zestawu do TV ) czy po wymianie jednego elementu (wzmacniacza) dam radę wszystko ze sobą połączyć tzn tuner cyfrowy odtwarzacz CD oraz TV ( Sony XF90). Proszę o konkretnie odpowiedzi, Posiadam jeszcze konsolę ps4

 

 

Edytowano przez Damian Gurazda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2023 o 16:02, lpomis napisał:

Jeśli macie jakieś pytania - piszcie śmiało :)

Mam poprzednika PMA 800 NE. Gra z MA Bronze 6.

Sam sobie wykombinowałem, że seria 900, to praktycznie to samo, co 800NE.
Różnica jest taka, że streamer wpakowali w jedno pudełko ze wzmacniaczem.
Sama cena PMA 800 NE + DNP 800NE była zbliżona do combo jakim wydaje się być 900HNE.

Czy, jeśli chodzi o sam wzmacniacz, (pomijam w tej chwili streamer), istotnie różni się on brzmieniowo od PMA 800NE?
Dane techniczne wyglądają niemal identycznie.
Pytam o różnicę między tymi modelami, na tyle istotną, że ze względu na sam wzmacniacz, warto wymieniać 800 na 900? Streamer traktuję jako wartość dodaną, a chodzi mi o porównanie  pod względem jakości / różnicy  brzmienia.
Czy, wycofanie z dnia na dzień  serii 800 NE i wprowadzenie w jej miejsce 900 NE to tylko marketing?

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2023 o 17:30, Damian Gurazda napisał:

Witam . Noszę się z zamiarem wymiany wzmacniacza zestawu stereo na nowszy . Sprzęt jaki posiadam to Denon PMA -710AE do niego mam tuner cyfrowy denon TU-1510AE oraz odtwarzacz płyt CD DCD 710AE . zestaw podpięty do głośników canton GLE 470.2.
Mam zamiar wymienić wzmiacniacz na model PMA - 900HNE ( ma blueetoth i wifi) https://www.audiostyl.pl/denon-pma-900-hne-czarny-p-3480.html
zależy mi na odtwarzaniu muzyki ze spotify ( telefonu , laptopa) oraz podłączeniu zestawu do TV ) czy po wymianie jednego elementu (wzmacniacza) dam radę wszystko ze sobą połączyć tzn tuner cyfrowy odtwarzacz CD oraz TV ( Sony XF90). Proszę o konkretnie odpowiedzi, Posiadam jeszcze konsolę ps4

 

 

Myślę, że tak. PMA900 HNE posiada gniazda rca, ale  i cyfrowe oraz optyczne.
Zapoznaj się z instrukcją, to powinno rozwiać wszystkie wątpliwości.
Ja podłączam kilka źródeł dźwięku do poprzednika. (PMA 800NE), odtwarzacz CD, komputer i inne w zależności od potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Eltanianin napisał:

Myślę, że tak. PMA900 HNE posiada gniazda rca, ale  i cyfrowe oraz optyczne.
Zapoznaj się z instrukcją, to powinno rozwiać wszystkie wątpliwości.
Ja podłączam kilka źródeł dźwięku do poprzednika. (PMA 800NE), odtwarzacz CD, komputer i inne w zależności od potrzeby.

Okej w porządku podepnę się pod aux i powinno być gites. Miałem chwilę zwątpienia czy nie przerzucic się na ceol 12 ale czytając opinię o jakości dzwięku odpuszczam temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam instrukcji . Myślę że złącze aux rozwiąże mój problem podłączenia tunera  bo nie uśmiecha mi się sprzedawać sprawnego sprzętu .  Z tego co czytałem tylko ten heos ma tragiczną opinię. Ja niestety w 720ae nie mam za wielu opcji jeśli chodzi o podłączenie dlatego 900 hne wydaje się dobrym wyborem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2023 o 17:30, Damian Gurazda napisał:

Witam . Noszę się z zamiarem wymiany wzmacniacza zestawu stereo na nowszy . Sprzęt jaki posiadam to Denon PMA -710AE do niego mam tuner cyfrowy denon TU-1510AE oraz odtwarzacz płyt CD DCD 710AE . zestaw podpięty do głośników canton GLE 470.2.
Mam zamiar wymienić wzmiacniacz na model PMA - 900HNE ( ma blueetoth i wifi) https://www.audiostyl.pl/denon-pma-900-hne-czarny-p-3480.html
zależy mi na odtwarzaniu muzyki ze spotify ( telefonu , laptopa) oraz podłączeniu zestawu do TV ) czy po wymianie jednego elementu (wzmacniacza) dam radę wszystko ze sobą połączyć tzn tuner cyfrowy odtwarzacz CD oraz TV ( Sony XF90). Proszę o konkretnie odpowiedzi, Posiadam jeszcze konsolę ps4

 

 

Moim zdaniem do Cantona powinieneś szukać czegoś innego. To wymiana na bardzo podobny model, tylko lepiej wyposażony.

Canton moim zdaniem z Denonem gra średnio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, damianos1993xd napisał:

To co proponujesz ? Wiesz co  ja nie narzekam aktualnie, ale dawaj ciekawsze opcje ;)

Magnat MA900, Atoll in 100, To jeśli chcesz uzyskać cieplejsze brzmienie, łagodniejsza górę oraz pokażny dół pasma. Canton jest podatny na zaokkrąglenie dołu. Wiec tu uzyskasz sporo dolnego pasma.

Z kolei ze wzmacniaczami pokroju Cyrus ONE, Cambridge CXA61 czy AS701 uzyskasz brzmienie klarowne, bardzo szybkie, jasne, i mega punktowe i kontrolowane w dolnych rejestrach.

Do każdego z nich na przykład Wiim mini i masz jeszcze lepsza funkcje sieciową.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...