Skocz do zawartości

Denon DP-300F jest aż tak złym gramofonem?


Recommended Posts

Cześć, 12 lat temu kupiłem Denona DP-300f. Wtedy nie było wyboru. Potem trochę przeleżał w szafie bo w domu pojawiły się  małe dzieci.

Od początku grał fatalnie, przytłumiony zbity dźwięk. Wkładkę wymieniłem na Ortofon Red, trochę pomogło, ale generalnie dramat. Grał z amplitunerem Yamahy na aux i ze starym Pioneerem na dedykowanym wejściu. Bez różnicy. Znowu do szafy.

Ostatnio podjąłem kolejną próbę, najpierw z Denonem PMA900hme potem z V90 LPS Musical Fidelity, wymieniłem też igłę na nową, też Red.

Muzyki z tego patefonu nie da się słuchać ! ! Czy jest możliwe aby był to aż taki bubel ?? Wiem, że to podstawka ale jakość jest DRAMATYCZNIE niska.

Czy jest tu ktoś zadowolony z tego Denona ? Może mój jest uszkodzony ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten gramofon i nie był aż taki tragiczny. Choć wiem, że wielu specjalistów od gramofonów go bardzo nisko ocenia i proponuje od razu wywalić z toru wewnętrzny wzmacniacz.

Fakt jest jednak taki że Denon i Marantz nie mają już w ofercie sensownych gramofonów (najdroższa konstrukcja Marantza to też jakiś OEM).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Coś masz źle ustawione z wkładką, chociaż oczywiście musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami gramofonu DP-300. 
Jeśli chcesz wykorzystywać gramofon, pomyśl o czymś nowym. Praktycznie budżet około 1500 zł. pozwoli Ci kupić już jakiś przyzwoity gramofon na początek. Może to być Rega Planar 1 lub Pro-Ject Debut Carbon 2M-Red. Oczywiście przy wyższym budżecie idziemy w górę z jakością, jest wiele ciekawych modeli.

zapraszam do kontaktu z nami, gwarantujemy pomoc, dobór, odsłuchy i super cenę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, burz napisał:

Brak wbudowanego preampa to akurat zaleta.

Ja się z tym zgadzam ale znam ludzi którzy chcieli zacząć przygodę z winylami a mają jedynie kolumny aktywne.

Ja w Denonie miałem preamp wyłączony - teraz mam Thorensa TD403DD i wspomnianego przez Q21 Projecta. Obydwa to całkowite manuale bez preampów ale mam na uwadze, że każdy może mieć różne potrzeby i nie chcieć od razu dokładać do preampu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2023 o 19:35, Borek napisał:

Cześć, 12 lat temu kupiłem Denona DP-300f. Wtedy nie było wyboru. Potem trochę przeleżał w szafie bo w domu pojawiły się  małe dzieci.

Od początku grał fatalnie, przytłumiony zbity dźwięk. Wkładkę wymieniłem na Ortofon Red, trochę pomogło, ale generalnie dramat. Grał z amplitunerem Yamahy na aux i ze starym Pioneerem na dedykowanym wejściu. Bez różnicy. Znowu do szafy.

Ostatnio podjąłem kolejną próbę, najpierw z Denonem PMA900hme potem z V90 LPS Musical Fidelity, wymieniłem też igłę na nową, też Red.

Muzyki z tego patefonu nie da się słuchać ! ! Czy jest możliwe aby był to aż taki bubel ?? Wiem, że to podstawka ale jakość jest DRAMATYCZNIE niska.

Czy jest tu ktoś zadowolony z tego Denona ? Może mój jest uszkodzony ??

To na pewno nie wina samego modelu. Coś jest z nim prawdopodobnie nie tak. Zanieś go do kogoś z pojęciem. Niech go obejrzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zgadzam się z s4home, najpierw bym zdiagnozował denona, bo ok nie jest super ale ani rega p1 ani pro ject debut carbon nie są jakieś super dużo lepsze od tego denona( jestem użytkownikiem pro jecta) i dla wielu te sprzęty to niska półka, ale też nie przesadzajmy, nie graja i nie powinny grać aż tak źle jak autor tu opisuje tego denona. Dla mnie prościej i taniej będzie przywrócić go do odpowiedniego grania a potem się zastanawiać czy zostaje czy jednak chce się dołożyć kasy na coś lepszego, ale wtedy alternatywa nie może być rega p1 czy wspomniany debut carbon tylko coś wyżej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2023 o 19:35, Borek napisał:

Wkładkę wymieniłem na Ortofon Red, trochę pomogło, ale generalnie dramat.

 

Dnia 30.04.2023 o 19:35, Borek napisał:

wymieniłem też igłę na nową, też Red.

w drugim przypadku samą igłę czy wkładkę - no i sedno sprawy czy po wymianie wkładki przeprowadziłeś kalibrację? Bo jeżeli ograniczyłeś temat do montażu wkładki w headshelu to raczej szukałbym przyczyn w błędnym ustawieniu/kalibracji wkładki. Może to dziwnie zabrzmi, ale czy aby masz wyłączony preamp w gramofonie korzystając z wejścia MM we wzmacniaczu i odwrotnie czy masz włączony pre gdy korzystasz z wejścia AUX?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2023 o 00:35, Borek napisał:

Cześć, 12 lat temu kupiłem Denona DP-300f. Wtedy nie było wyboru. Potem trochę przeleżał w szafie bo w domu pojawiły się  małe dzieci.

Od początku grał fatalnie, przytłumiony zbity dźwięk. Wkładkę wymieniłem na Ortofon Red, trochę pomogło, ale generalnie dramat. Grał z amplitunerem Yamahy na aux i ze starym Pioneerem na dedykowanym wejściu. Bez różnicy. Znowu do szafy.

Ostatnio podjąłem kolejną próbę, najpierw z Denonem PMA900hme potem z V90 LPS Musical Fidelity, wymieniłem też igłę na nową, też Red.

Muzyki z tego patefonu nie da się słuchać ! ! Czy jest możliwe aby był to aż taki bubel ?? Wiem, że to podstawka ale jakość jest DRAMATYCZNIE niska.

Czy jest tu ktoś zadowolony z tego Denona ? Może mój jest uszkodzony ?? Możesz też odwołać się do niektórych aplikacji do testowania DP-300F na stronie internetowej Getmodnow, stronie,Information  która zapewnia bezpieczny i bezpłatny sposób, dzięki czemu możesz mieć pewność, że go doświadczysz.

Zalecam sprawdzenie ustawień i akustyki pomieszczenia oraz skonsultowanie się z ekspertem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...