Skocz do zawartości

Acoustic Energy AE309


Vars

Recommended Posts

Spodobały mi się małe podłogówki AE309; próbowałem w salonie z bardzo dobrym (podobno) wzmacniaczem. Chciałbym jednak kupić jakiś dobry używany wzmacniacz, może być stary, nawet 10 letni. Czy ktoś tutaj miałby coś  sensownego do sprzedaży lub może polecić sensowną, wiarygodnego sprzedawcę? Budżet do 2000.

Mam pokój 27 M2 , słucham raczej spokojnej muzyki typu indie, jazz, world.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ale nie wiem czy chce sprzedać 🙂 Wpadła mi w ręce Taga Harmony HTA1000B. Testuje ją od wczoraj i jestem w szoku jak to gra z moimi AE120. Słuchałem też Magnata MR780 bo brałem go pod uwagę do moich kolumn ale Taga jest pod każdym względem lepsza. Aż chyba za kilka dni opiszę ja w dziale nasze testy. A i zapomniałbym. Mam Marantza  PM6006 do sprzedania jakbyś chciał 🙂

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z nówek jak najbardziej warto zainteresować się wzmacniaczami od Taga Harmony. Są właśnie przyjemne, ocieplone. Rozsądną opcją jest również Denon PMA-600NE. On jest z kolei ciemniejszy, też dobrze dopasuje się do AE309. 

Z używek to propozycje Piotra, ewentualnie poszukałbym Luxmana 1040 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To bardzo fajne kolumny. Brzmią lepiej z dociązonymi wzmacniaczami o łagodnej górze.

W tej cenie

Denon PMA 2000

NAD 372

Coś z Xindaka. 06 na przyklad,

Z tego co czytam to dwa z nich koncentruje się na basach /akurat właśnie wolę na środku i gorze/ a jeden kosztuje co najmniej 4 tys. 

Przed chwilą, Vars napisał:

Z tego co czytam to dwa z nich koncentruje się na basach /akurat właśnie wolę na środku i gorze/ a jeden kosztuje co najmniej 4 tys. 

Koncentracja na basach to  właśnie łagodna góra ? A co oznacza "dociążony"?

Podstawowe pytanie, gdzie znaleźć wzmacniacz po przeglądzie i w dobrym stanie? Komu zaufać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dociążone ale nie walą basem bez opamiętania. NAD bardziej to prawda. ale Denon nie. Jest w tym aspekcie po prostu solidny.

Starsze Harman Kardon. HK 970.

Basy to jedna sprawa a czy wwzmacniacz ma przy tym łagodną górę czy nie to jest inna sprawa. Jesli nie to mówimy o graniu Vką.

6 godzin temu, Vars napisał:

Podstawowe pytanie, gdzie znaleźć wzmacniacz po przeglądzie i w dobrym stanie? Komu zaufać?

Komis, albo sprawdzony sprzedawca na przykład z tego forum.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

są dociążone ale nie walą basem bez opamiętania. NAD bardziej to prawda. ale Denon nie. Jest w tym aspekcie po prostu solidny.

Starsze Harman Kardon. HK 970.

Basy to jedna sprawa a czy wwzmacniacz ma przy tym łagodną górę czy nie to jest inna sprawa. Jesli nie to mówimy o graniu Vką.

Komis, albo sprawdzony sprzedawca na przykład z tego forum.

 

Jakoś nikt nic nie oferuje swojego 

 

Dnia 5.06.2023 o 18:57, Artur Charicki napisał:

Mam ale nie wiem czy chce sprzedać 🙂 Wpadła mi w ręce Taga Harmony HTA1000B. Testuje ją od wczoraj i jestem w szoku jak to gra z moimi AE120. Słuchałem też Magnata MR780 bo brałem go pod uwagę do moich kolumn ale Taga jest pod każdym względem lepsza. Aż chyba za kilka dni opiszę ja w dziale nasze testy. A i zapomniałbym. Mam Marantza  PM6006 do sprzedania jakbyś chciał 🙂

W zasadzie myślałem o Marantzie. Jaki stan i za ile? I czy w razie czego można zwrócić gdy nie podpasuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2023 o 20:29, lysy napisał:

To jest najniższy model tej serii i on wcale nie gra ciemno. Balans tonalny przesunięty jest przesunięty w kierunku wyższych częstotliwości.

On chyba nie panuje nad górą i to jest kwestia dlaczego każdy go odvbiera inaczej. W sumie na dole też nie panuje.

:P

23 godziny temu, Vars napisał:

Jakoś nikt nic nie oferuje swojego 

https://forum.audio.com.pl/forum/8-sprzedam/

 

Na Audiostereo masz też dwa tematy.

Nasze aukcje. I oferty na OLX i allegro. Tam pisza czy warto czy nie. Od razu odkrywają czy oszust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odzywam się ponownie. Przez miesiąc przesłuchałem może z 10 wzmacniaczy i wytypowałem 4, które wg. mnie grają świetnie. I teraz trudno mi się zdecydować:) 

1) Rotel A11 Tribute - dźwięk klarowny, analityczny, lekko zimny

2) Musical Fidelity m2si - cieplejszy dźwięk, bardzo harmonijny, mniej analityczny, mam wrażenie bardziej wciągający

3) Cambridge CXA81 (droższy ale myślę o zakupie używanego CXA80) - wg mnie gra z nich najlepiej, bardzo detalicznie, z energią, ale trochę słabiej w niektórych przypadkach (chyba gdy nagranie jest słabsze lub w muzyce klasycznej)

4) Audiolab 6000A - dopiero zacząłem słuchać, jeszcze bezpośrednio nie porównywałem. Duży minus to głośny dźwięk samego zasilacza  - jak się nie uda poprawić, to go dla deklasuje. 

Co byście sami wybrali do muzyki łączącej elektronikę, world, jazz, indie, balladę ...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Vars napisał:

Audiolab 6000A - dopiero zacząłem słuchać, jeszcze bezpośrednio nie porównywałem. Duży minus to głośny dźwięk samego zasilacza  - jak się nie uda poprawić, to go dla deklasuje. 

Masz nową sztukę ? Dźwięk zasilacza w sensie w trakcie pracy jest jakieś buczenie ? Jeżeli tak to nie powinno tak być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Vars napisał:

Duży minus to głośny dźwięk samego zasilacza

To dźwięk z transformatora. Standard w Audiolabach z serii 6000A. Problem można w prosty sposób rozwiązać dokupując dedykowany DC Blocker - niestety to koszt około 500zł.

Od siebie polecam Musicala M2si. Mocny, dynamicznie grający wzmacniacz z fajnym rytmem na basie. Środek czysty, może minimalnie ocieplony, z dociążeniem na niższym środku. Wysokie tony łagodne, uproszczone, lekko sztuczne. Szczerze, gdyby nie one to sam bym go sobie chętnie sprawił.

A11 Tribute nie miałem okazji słuchać na żywo, ale zdecydowanie warto go sprawdzić. Może być ciekawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lpomis napisał:

To dźwięk z transformatora. Standard w Audiolabach z serii 6000A. Problem można w prosty sposób rozwiązać dokupując dedykowany DC Blocker - niestety to koszt około 500zł.

Od siebie polecam Musicala M2si. Mocny, dynamicznie grający wzmacniacz z fajnym rytmem na basie. Środek czysty, może minimalnie ocieplony, z dociążeniem na niższym środku. Wysokie tony łagodne, uproszczone, lekko sztuczne. Szczerze, gdyby nie one to sam bym go sobie chętnie sprawił.

A11 Tribute nie miałem okazji słuchać na żywo, ale zdecydowanie warto go sprawdzić. Może być ciekawy.

A11 T jest naprawdę dobry, choć gra inaczej niż MF.

Audiolab w porównaniu z CA odpada: gra o klasę niżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Vars napisał:

2) Musical Fidelity m2si - cieplejszy dźwięk, bardzo harmonijny, mniej analityczny, mam wrażenie bardziej wciągający

Stawiam na ten piec z wytypowanych przez Ciebie.

Ewentualnie posłuchaj wzmacniacza Rotel A12 MkII zamiast A11 Tribute, który zdecydowanie lepiej napędzi Twoje kolumny.

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

A11 Tribute to wzmacniacz który mógłby być droższy o tysiąc złotych. On wyklucza moim zdaniem droższego A12...

Absolutnie się z tym nie zgadzam.

A11 Tribute w porównaniu do A12 MkII jest słabiutki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysy napisał:

Stawiam na ten piec z wytypowanych przez Ciebie.

Ewentualnie posłuchaj wzmacniacza Rotel A12 MkII zamiast A11 Tribute, który zdecydowanie lepiej napędzi Twoje kolumny.

Absolutnie się z tym nie zgadzam.

A11 Tribute w porównaniu do A12 MkII jest słabiutki.

A który z Was porywnywal je bezpośrednio na tych samych kolumnach? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2023 o 19:56, Vars napisał:

Odzywam się ponownie. Przez miesiąc przesłuchałem może z 10 wzmacniaczy i wytypowałem 4, które wg. mnie grają świetnie. I teraz trudno mi się zdecydować:) 

1) Rotel A11 Tribute - dźwięk klarowny, analityczny, lekko zimny

2) Musical Fidelity m2si - cieplejszy dźwięk, bardzo harmonijny, mniej analityczny, mam wrażenie bardziej wciągający

3) Cambridge CXA81 (droższy ale myślę o zakupie używanego CXA80) - wg mnie gra z nich najlepiej, bardzo detalicznie, z energią, ale trochę słabiej w niektórych przypadkach (chyba gdy nagranie jest słabsze lub w muzyce klasycznej)

4) Audiolab 6000A - dopiero zacząłem słuchać, jeszcze bezpośrednio nie porównywałem. Duży minus to głośny dźwięk samego zasilacza  - jak się nie uda poprawić, to go dla deklasuje. 

Co byście sami wybrali do muzyki łączącej elektronikę, world, jazz, indie, balladę ...?

Rozważając te opcje, nie omieszkałbym spojrzeć na M3si - obecnie w bardzo dobrej cenie w naszym outlecie. 

https://www.q21.pl/musical-fidelity-m3si-czarny-outlet.html

Stawiałbym na niego i CXA81, Audiolab 6000A to również świetny wzmacniacz, ale nie oszukujmy się — sporo tańszy od obu opcji i bardziej funkcjonalny od M2si, bo ma DACa, więc ciężko, by grał na tym samym poziomie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Vars napisał:

A który z Was porywnywal je bezpośrednio na tych samych kolumnach? :)

Masz kolumny o przyjaznej impedancji, co w przypadku A11 Tribute i A12 MkII jest pożądane, bo lubią się dość mocno nagrzewać przy wymagającej impedancji.

Z drugiej strony Twoje kolumny mają słabą skuteczność i mocniejszy piec będzie swobodniej i płynniej je napędzał.

Zastanawiam się nad połączeniem wzmacniacza Rotel z tytułowymi kolumnami, ponieważ w dłuższej perspektywie czasu może być męczące w odbiorze.

A słuchałeś tych 10-wzmacniaczy ze swoimi kolumnami w domu czy gdzieś w salonach?

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysy napisał:

Masz kolumny o przyjaznej impedancji, co w przypadku A11 Tribute i A12 MkII jest pożądane, bo lubią się dość mocno nagrzewać przy wymagającej impedancji.

Z drugiej strony Twoje kolumny mają słabą skuteczność i mocniejszy piec będzie swobodniej i płynniej je napędzał.

Zastanawiam się nad połączeniem wzmacniacza Rotel z tytułowymi kolumnami, ponieważ w dłuższej perspektywie czasu może być męczące w odbiorze.

A słuchałeś tych 10-wzmacniaczy ze swoimi kolumnami w domu czy gdzieś w salonach?

Słuchałem w domu. Nie czułem zmęczenia na Rotelu i MF. Natomiast wczoraj cały dzień słuchałem CA i poczułem zmęczenie, jakby za dużo detali, ale nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie ostateczny wybór należy do Ciebie. Masz swoje typy wzmacniaczy i trzeba podjąć męską decyzję.

Odnośnie CA tzn. zmęczenia po słuchaniu to będzie tylko gorzej, jeżeli już na samym początku coś drażni w brzmieniu.

Audiolab ma problemy konstrukcyjne jak sam zauważyłeś, także moim zdaniem nie warto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 5.06.2023 o 20:54, Piotr Sonido napisał:

To bardzo fajne kolumny. Brzmią lepiej z dociązonymi wzmacniaczami o łagodnej górze.

W tej cenie

Denon PMA 2000

NAD 372

Coś z Xindaka. 06 na przyklad,

Spróbowałem 3 wzmacniaczy z moimi AE309: Roksana K3, Atoll 80 signature (nowszy) oraz Primare i15 analog. Powiem Wam, że wszystkie moim zdaniem na bardzo dobrym poziomie, ale nie wiedzieć czemu Roksan jakoś przekręcał dźwięk. Zacząłem się nawet zastanawiać czy coś zle nie ustawiłem, ale przełączanie z AV na Bypass nic nie zmieniało. 

Wybrałem w końcu Primare choć Atoll jest też świetny. Oba dają bardzo "gęsty"  bass i dopiero zrozumiałem, jak to dobrze wpływa na odbiór calłości. Chyba też dlatego że mam mocno neutralne kolumny, prawda?

Być może wybrałbym Atolla, gdyby odłamek zbitego kubka nie poleciał jakieś 3 m i zrobił na Primare małą ryske :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...