Skocz do zawartości

Amplituner sieciowy stereo ok. 2500 - prośba o sugestie


rivorade

Recommended Posts

Dzień dobry. Mój stary Onkyo TX-8270, z którego byłem bardzo zadowolony utracił swoje sieciowe funkcjonalności, z których głównie korzystałem (Spotify, BT, radia internetowe, inne streamingi), rzekomo  z powodu awarii procesora DSP. Nie chce mi się bawić w naprawy, więc chciałem kupić coś nowego, a ponieważ audiofilem nie jestem, to średnia jakość mi wystarczy i dlatego celuję w koszt ok. 2500. Nie zależy mi na odtwarzaniu wielokanałowym, natomiast bardzo zależy mi, żeby streamingi były odtwarzane przez wewnętrzne aplikacje odtwarzacza, fajne byłyby również inne udogodnienia sieciowe, np. odtwarzanie w ramach sieci domowej z PC itp. Aha, chciałbym żeby ten odtwarzacz w miarę współgrał z kolumnami Dali Zensor 7, bo nie planowałem wymiany kolumn. Będę bardzo wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam.  

Edytowano przez rivorade
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kraft napisał:

Jeśli reszta działa, to może dokup tylko za perę stówek odtwarzacz sieciowy i używaj go dalej. Taniej i bardziej ekologicznie.

Goście z kilku serwisów powiedzieli, że nie ma szans na dokupienie nowego procesora, bo podobno Onkyo zbankrutowało :). Można dokupić zamienniki albo refurbished, ale nie chcę się w to bawić. Wolałbym również uniknąć dodatkowego urządzenia. Ale dzięki za sugestię, pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo nie zbankrutowało. "specjalisci" co?

Zostało przejęte.

Serwis i podzespoły są.

Ale Jarek mówił o czymś innym.

Skoro wzmacniacz sygnał. Czyli sekcja wzmanicniacza działa to dokupujesz Wiim mini i podłączsz cyfrowo. Masz nawet lepszą sieć.

Nie kupuj żadnego nowego amplitunera sieciowego.

Jak już to wzmak jak AXR 100 i do niego także Wiim mini.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Onkyo nie zbankrutowało. "specjalisci" co?

Zostało przejęte.

Serwis i podzespoły są.

Ale Jarek mówił o czymś innym.

Skoro wzmacniacz sygnał. Czyli sekcja wzmanicniacza działa to dokupujesz Wiim mini i podłączsz cyfrowo. Masz nawet lepszą sieć.

Nie kupuj żadnego nowego amplitunera sieciowego.

Jak już to wzmak jak AXR 100 i do niego także Wiim mini.

 

 

 

OK, tak jak napisałem - nie znam się w ogóle. Dziękuję za sugestię, brzmi interesująco, zastanowię się nad takim rozwiązaniem. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Miras23 napisał:

A może rozważ urządzenia z rynku wtórnego? Na przykład Yamaha RN602. Każdy to zna, jest równie dobry i ma Musiccasta na pokładzie. Sadzę, że za 2500 to kupisz takowego.

Dziękuję za sugestię. Pomyślę nada takim rozwiązaniem, aczkolwiek chyba wołałbym urządzenie nowe. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rivorade napisał:

A czy Denon AVR-X1700HDAB wrzucony w dziale "Okazje audio" jest godny uwagi w kontekście przedstawionych przeze mnie oczekiwań?

To amplituner kina domowego, średnio radzi sobie w stereo w swojej cenie. 

Tak jak napisali koledzy wyżej, spojrzałbym na streamery pokroju WiiM Mini, czy też Octavio Stream (obecnie w świetnej cenie  u nas). Jeśli bardzo chcesz zmienić wzmacniacz to właśnie Cambridge AXR100, Taga Harmony HTA-1000B lub HTA-600B. Cambridge jest jaśniejszy, bardziej energiczny, a Tagi są cieplejsze, spokojniejsze. Pomiędzy nimi jest np. Topping MX5, który jest malutkim i świetnym sprzętem - https://www.q21.pl/topping-mx5-czarny.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

To amplituner kina domowego, średnio radzi sobie w stereo w swojej cenie. 

Tak jak napisali koledzy wyżej, spojrzałbym na streamery pokroju WiiM Mini, czy też Octavio Stream (obecnie w świetnej cenie  u nas). Jeśli bardzo chcesz zmienić wzmacniacz to właśnie Cambridge AXR100, Taga Harmony HTA-1000B lub HTA-600B. Cambridge jest jaśniejszy, bardziej energiczny, a Tagi są cieplejsze, spokojniejsze. Pomiędzy nimi jest np. Topping MX5, który jest malutkim i świetnym sprzętem - https://www.q21.pl/topping-mx5-czarny.html

Dziękuję bardzo wszystkim za opinie. Przekonaliście mnie do zakupu WiiM Mini i spokojnego zastanowienia się nad ewentualnym późniejszym zakupem wzmacniacza. Pozdrawiam!  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rivorade napisał:

Dziękuję bardzo wszystkim za opinie. Przekonaliście mnie do zakupu WiiM Mini i spokojnego zastanowienia się nad ewentualnym późniejszym zakupem wzmacniacza. Pozdrawiam!  

Zapraszamy do nasz na zakupy WiiM Mini, ewentualnie teraz jest w świetnej cenie Octavio Stream, może warto pomyśleć. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja był akurat rozróżniał wzmacniacze od amplitunerów.

Abstrahując od tego, czy czysty wzmacniacz gra lepiej niż amplituner, to jednak na  wzmacniaczu w przeciwieństwie od amplitunera, bez dodania zewnętrznego źródła, zagrać się nie da ,

I dla mniej zorientowanych może być niespodzianka, że kupili wzmacniacz zamiast amplitunera (  bo na forum pisali, że to w sumie jest to samo, tylko inna nazwa), a teraz po podłączeniu do niego  kolumn nie wydobywa się z nich dźwięk.

Wzmacniacz jest tylko jedną ze składowych zestawu grającego (oczywiści poza kolumnami) ,  amplituner zaś jest składową jedyną ( z małymi wyjątkami jak np. CD lub gramofon).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, terracan1929 napisał:

Na  wzmacniaczu w przeciwieństwie od amplitunera, bez dodania zewnętrznego źródła, zagrać się nie da ,

 

Może być odwrotnie. Na wzmacniaczu z funkcjami sieciowymi będziesz miał dostęp do całej muzyki świata, a na amplitunerze będziesz mógł posłuchać jedynie paru stacji radia FM. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...