Skocz do zawartości

Co wymienić: kolumny czy wzmacniacz


Kciuk

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze, Proszę Was o pomoc w doborze sprzętu (kolumny lub wzmacniacz), który odświeżyłby mój obecny zestaw i na nowo dostarczyłby mi muzycznych emocji. 
Posiadam wzmacniacz Audiolab 6000a play + Dali Zensor 7 spięte kablami Chord Clearway X Speaker. Miejsce odsłuchowe 30m2 (5x6m), kolumny ustawione na krótszej ścianie. Słucham głównie muzyki rockowej, instrumentalnej, filmowej.
Brakuje mi głównie basu i detaliczności, ale wiekszą sceną również nie pogardzę.
Budżet niewielki. W okolicach 5000zł, dlatego skupiłbym się na sprzęcie z drugiej ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw kolumny.

6000 Play nie da Ci detaliczności.

Do tego jak możesz użytkować na nim sieć? Toż to udręka i męka.

Za 5000 zł mozna dostać używanego Roksana K3 albo czasami teraz rzadziej ale Caspian M2. No rewelacja w tej cenie.

Dostaniesz także Yamahy serii AS 1100 albo AS 2000

Primare ze starszych linii czy Cyrus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że z jednego i drugiego da się wycisnąć więcej. 

W przypadku rozważania zmiany wzmacniacza na pewno sprawdziłbym Musical Fidelity M3Si, wspomnianego wyżej Atolla, a także Cambridge Audio CXA61. To fajne, uniwersalne opcje, które powinny się zgrać z obecnymi Dali. 

Idąc w drugą stronę, zajrzałbym do naszego outletu i sprawdził Polk Audio R600 https://www.q21.pl/polk-audio-reserve-r600-czarny-outlet.html oraz Fyne Audio F501 https://www.q21.pl/fyne-audio-f501-czarny-outlet.html

Są one bardziej detaliczne od Dali, scena również powinna być ciekawsza w obu przypadkach. 

W razie czego zapraszamy na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kciuk napisał:

Drodzy Forumowicze, Proszę Was o pomoc w doborze sprzętu (kolumny lub wzmacniacz), który odświeżyłby mój obecny zestaw i na nowo dostarczyłby mi muzycznych emocji. 
Posiadam wzmacniacz Audiolab 6000a play + Dali Zensor 7 spięte kablami Chord Clearway X Speaker. Miejsce odsłuchowe 30m2 (5x6m), kolumny ustawione na krótszej ścianie. Słucham głównie muzyki rockowej, instrumentalnej, filmowej.
Brakuje mi głównie basu i detaliczności, ale wiekszą sceną również nie pogardzę.
Budżet niewielki. W okolicach 5000zł, dlatego skupiłbym się na sprzęcie z drugiej ręki.

Jak wspomniano wcześniej. Lepszym wzmakiem rozbujasz zensory, ale i lepsze kolumny zrobią ogromną różnicę. Ja postawiłbym chyba na kolumny. Przejrzyj rynek wtórny i daj znać co znalazłeś w tym budżecie a my doradzimy Ci co z tego warte jest swojej ceny. Z naszej oferty możesz zerknąć na KEF`y Q950. To dynamiczne konstrukcje oparte na dwóch membranach biernych, które powodują, że dół jest dociążony, ale jednocześnie zwarty i precyzyjny. Poza tym sama seria q950 jest stosunkowo neutralna oraz charakteryzuje się bardzo dobrze poukładanymi planami pozornymi więc ogólnie selektywność stoi tu na bardzo wysokim poziomie. 

Jeśli chodzi o wzmacniacze to z nowych jesteś w stanie kupić w tym budżecie Cambridge Audio CXA81 oraz Roksana Attessę. W obu przypadkach uzyskasz przepaść w porównaniu do modelu aktualnego. CXA81 będzie bardziej ekspresyjny natomiast Roksan zagra nieco spokojniej. Używana K3 rozniosłaby Zensory na strzępy, w pozytywnym tego słowa znaczeniu więc za nim też możesz się rozejrzeć.

https://s4home.pl/kolumny-podlogowe/kef-q950-outlet.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kciuk napisał:

Miejsce odsłuchowe 30m2 (5x6m), kolumny ustawione na krótszej ścianie.

Najpierw spróbuj przestawić kolumny na dłuższą ścianę ( jeżeli masz taką możliwość ) i posłuchaj, czy jest coś na plus w brzmieniu systemu.

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za zainteresowanie i cenne rady.

19 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

6000 Play nie da Ci detaliczności.

Do tego jak możesz użytkować na nim sieć? Toż to udręka i męka.

Internet podpięty jest po kablu, więc nie ma tragedii. Niemniej prawdą jest, że sporadycznie pojawiają się problemy z łącznością.

6 godzin temu, lysy napisał:

Najpierw spróbuj przestawić kolumny na dłuższą ścianę ( jeżeli masz taką możliwość )

Niestety nie mam takiej możliwości. 

19 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Roksana K3 albo czasami teraz rzadziej ale Caspian M2

 

18 godzin temu, Spider napisał:

Atolle IN100 a nawet IN200

 

15 godzin temu, S4Home napisał:

Używana K3 rozniosłaby Zensory na strzępy

 

16 godzin temu, Q21 napisał:

W przypadku rozważania zmiany wzmacniacza na pewno sprawdziłbym Musical Fidelity M3Si

Chyba w pierwszej kolejności skupię się na wymianie wzmacniacza. Oczywiście rynek wtórny nie umożliwi mi przetestowania wszystkich proponowanych przez Was sprzętów, ale mam nadzieję, że coś się trafi w okolicach Trójmiasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kciuk napisał:

Niestety nie mam takiej możliwości. 

Rozumiem, także trzeba kombinować w innym kierunku.

Dnia 14.07.2023 o 08:34, Spider napisał:

wydaje sie, że z Dali da sie spokojnie jeszcze wycisnąć więcej,

To dobrze Ci się wydaje i warto zadbać o wydajniejszy piec, a ze sklepu można wypożyczyć za kaucją, jeżeli się nie boisz takiej opcji.

Masz w Q21 w outlecie wzmacniacz Xindak XA-6950 ( II ) w przewidzianym budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza przestawieniem kolumn, które jak napisałeś odpada, jeżeli kolumny ustawione są prawidłowo i jak już sprawdzałeś jaki skutek daje np. bliższe przystawiani do ściany, zostaje jeszcze ewentualna zmiana odległości miejsca odsłuchowego, może akurat wypada w miejscu gdzie jest dziura na basie.

Z kolumn które mają podbite skraje pasma z potężniejszym dołem i rozdzielczą górą polecam do tej wielkości pomieszczenia Polk RTi A7. Ewentualnie z jeszcze mocniej podbitą górą, sprawdzające się zwłaszcza w muzyce rozrywkowej Klipsch RP-8000F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2023 o 08:34, Spider napisał:

wydaje sie, że z Dali da sie spokojnie jeszcze wycisnąć więcej,

pojawiają sie używane Atolle IN100 a nawet IN200 w okolicach 5k pln + Wiim Pro + ew DAC i zestaw gotowy. 

Ale on także nie dadzą detaliczności z Dali

Dnia 15.07.2023 o 03:45, Kciuk napisał:

nternet podpięty jest po kablu, więc nie ma tragedii. Niemniej prawdą jest, że sporadycznie pojawiają się problemy z łącznością.

Nie chodzi o połączenie kablowe czy WiFi tylko o samą obsługę tego urządzenia. Sprawdzisz inne to zrozumiesz i nigdy już tam nie wrócisz.

Dnia 15.07.2023 o 03:45, Kciuk napisał:

hyba w pierwszej kolejności skupię się na wymianie wzmacniacza. Oczywiście rynek wtórny nie umożliwi mi przetestowania wszystkich proponowanych przez Was sprzętów, ale mam nadzieję, że coś się trafi w okolicach Trójmiasta.

Ale w zasadzie wiekszosc z nich mozesz sprawdzic nowe.

A potem polować na uzywane

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...