Skocz do zawartości

Kolumny do 12 000 zł


Marek1988

Recommended Posts

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Więc co dopiero ingerować w akustykę absorberami czy rozpraszaczami. Pomysł dobry dla wiekszosci jednak nierealny.

Mój problem natomiast to wygląd 95% ustrojów akustycznych. Nic dziwnego, że ludzie nie chcą ingerować w akustykę salonu skoro wygląda to jak wygląda. Sam tego bym sobie na ścianach nie powiesił :)

Firm i rozwiązań, które faktycznie do czegoś się nadają i dodatkowo prezentują się dobrze dla oka jest jak na lekarstwo. Jeżeli macie pod ręką jakieś firmy, które oferują coś nietypowego i co najważniejsze ładnego (choć jest to dosyć subiektywne) to chętnie przejrzę jako, że sam muszę akustycznie trochę swój salon poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

W ogóle trzeba by było przeprowadzić kampanię dla inwestorów, którzy planują układ wnętrza, która zachęca uwzględnienie systemów audio w przyszłości

Miło się czyta ale to utopia. Odsetek audiofilów i melomanów w ogóle społeczeństwa jest jednak niewielki i dlatego temat nie jest zbyt ważki. Aby pomysł zadziałał trzeba zaadresować potrzeby to szerszej grupy. Ja bym to ukrył pod hasłem „przestrzeni przyjaznej do życia”. Nie od dzisiaj wiadomo, że pomieszczenia o długim czasie pogłosu są nieprzyjemne i nieprzytulne. Wielu kupujących nie wie, że ich piękny salon z betonu i szkła z glazurą na podłodze stanie się grobem ich dobrego nastroju.

Przez ostatnie pół roku odwiedziłem ponad 50 różnych różnych przestrzeni biurowych w Danii. Zauważyłem, że bez względu na wiek biurowca czy budynku, prawie wszystkie mają cechę wspólną: ich sufity pokryte są białymi panelami wykonanymi z jakiegoś sprasowanego materiału posiadającego perforację. Akustyka w takich pomieszczeniach jest bardzo przyjazna. Nic nie kłuje w uszy, jest „ciepło” i przytulnie. Kilka razy czekając na kawę i będąc pozostawiony sam strzeliłem cicho z palców aby sprawdzić pogłos i był bardzo krótki. Bardzo mnie ten fakt zainteresował. Wygląda na to, że duńska filozofia „hygge” ma wpływ na wszystkie aspekty życia i przez Duńczyków stosowana jest wszędzie gdzie się da.

Myślę, że w naszym społeczeństwie, które tak ochoczo ulega skandynawskiem wpływom sprzedanie „hygge” poszłoby łatwiej niż rozmowy o przestrzeni dla audio. Szczególnie gdy w podejmowaniu decyzji uczestniczy niezainteresowana tematem audio druga połowa;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sonique napisał:

Zauważyłem, że bez względu na wiek biurowca czy budynku, prawie wszystkie mają cechę wspólną: ich sufity pokryte są białymi panelami wykonanymi z jakiegoś sprasowanego materiału posiadającego perforację. Akustyka w takich pomieszczeniach jest bardzo przyjazna

Są marki, które w swojej ofercie posiadają tego typu rozwiązania. Wykończenie sufitu wygląda jak zwykłe kasetony w praktyce okazuje się, że posiada klasę pochłaniania "A". To są na prawdę dobre produkty, które w ogóle nie przypominają ustrojów akustycznych a doskonale spełniają swoje zdanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sonique napisał:

Miło się czyta ale to utopia. Odsetek audiofilów i melomanów w ogóle społeczeństwa jest jednak niewielki i dlatego temat nie jest zbyt ważki. Aby pomysł zadziałał trzeba zaadresować potrzeby to szerszej grupy. Ja bym to ukrył pod hasłem „przestrzeni przyjaznej do życia”. Nie od dzisiaj wiadomo, że pomieszczenia o długim czasie pogłosu są nieprzyjemne i nieprzytulne. Wielu kupujących nie wie, że ich piękny salon z betonu i szkła z glazurą na podłodze stanie się grobem ich dobrego nastroju.

Przez ostatnie pół roku odwiedziłem ponad 50 różnych różnych przestrzeni biurowych w Danii. Zauważyłem, że bez względu na wiek biurowca czy budynku, prawie wszystkie mają cechę wspólną: ich sufity pokryte są białymi panelami wykonanymi z jakiegoś sprasowanego materiału posiadającego perforację. Akustyka w takich pomieszczeniach jest bardzo przyjazna. Nic nie kłuje w uszy, jest „ciepło” i przytulnie. Kilka razy czekając na kawę i będąc pozostawiony sam strzeliłem cicho z palców aby sprawdzić pogłos i był bardzo krótki. Bardzo mnie ten fakt zainteresował. Wygląda na to, że duńska filozofia „hygge” ma wpływ na wszystkie aspekty życia i przez Duńczyków stosowana jest wszędzie gdzie się da.

Myślę, że w naszym społeczeństwie, które tak ochoczo ulega skandynawskiem wpływom sprzedanie „hygge” poszłoby łatwiej niż rozmowy o przestrzeni dla audio. Szczególnie gdy w podejmowaniu decyzji uczestniczy niezainteresowana tematem audio druga połowa;)

Bardzo ciekawe spostrzeżenie.

Jeden z naszych klientów, kiedyś nam opowiadał o tym zjawisku. Jak widać, temat wraca i na Polskie fora. Może jest to jakieś światełko w tunelu na poprawę akustyki w wielu miejscach gdzie pracujemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ferszcik napisał:

jako, że sam muszę akustycznie trochę swój salon poprawić.

Na „trochę” w zupełności wystarczą:

welurowe zasłony. W sprzedaży w dowolnym kolorze, we wzorki, na podwójną falę, mega dużo opcji. Na czas odsłuchu zasuwamy i będzie Ok. 

ponadto książki. Poustawiać na półeczkach, szafeczkach. Przydają się także przed i po odsłuchach.

Dywany

Poduchy na sofie, kanapie.

Na stoliku rzucić miękki kocyk.

Ogólnie to zrobić tak, by jak najmniej było „gołych” ścian. 
Tutaj to już tylko wyobraźnia może ograniczać lub pomóc.

Ja wstawiłem sofę obitą welurem zamiast skórzanej.
Dwa absorbery ustawiane za kolumnami na czas odsłuchu to już będzie naprawdę super.

pozdrawiam i powodzenia  

Adam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że utopia. Deweloperzy czy architekci nie będa zwaracać na to uwagę bo mały odstetek procentowy ludzi myśli o kinie czy stereo przy kupnie domu/mieszkania.

Co dopiero jesli by powiedzieli: "tego nie chce bo nie mam jak sprzetu ustawić"

Ja tak miałem. Ale spodziewam się ze moge byc jednym na poł miliona obywateli :P

Nie musiałem też nic kupować :P:P

Teraz modny jest kiminek w srodku salonu. Im chaotyczniej wstawiony tym robi wielką robote przy sprzedaży przez dewelopera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jasne że utopia. Deweloperzy czy architekci nie będa zwaracać na to uwagę bo mały odstetek procentowy ludzi myśli o kinie czy stereo przy kupnie domu/mieszkania.

Co dopiero jesli by powiedzieli: "tego nie chce bo nie mam jak sprzetu ustawić"

Ja tak miałem. Ale spodziewam się ze moge byc jednym na poł miliona obywateli :P

Nie musiałem też nic kupować :P:P

Teraz modny jest kiminek w srodku salonu. Im chaotyczniej wstawiony tym robi wielką robote przy sprzedaży przez dewelopera.

Dlatego właśnie trzeba zrobić kampanię uświadamiającą ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

Dlatego właśnie trzeba zrobić kampanię uświadamiającą ;) 

Wszystko w Waszych rękach: jak sklepy zaczną zwracać uwagę klientów na akustykę i nie będą namawiać do leczenia jej niedostatków nowym wzmacniaczem czy kablem - to reszta sama się zrobi;)

Chociaż wiem, że to też utopia. Bo sklep musi zarabiać:)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AudioTube napisał:

Na „trochę” w zupełności wystarczą:

welurowe zasłony. W sprzedaży w dowolnym kolorze, we wzorki, na podwójną falę, mega dużo opcji. Na czas odsłuchu zasuwamy i będzie Ok.

I właśnie tutaj zaczyna się problem. Okna u mnie na pewno stanowią problem ale za oknem mam ładny widok, brak potrzeby zasłaniania się, nawet rolet w oknach nie mam. Teraz wieszanie grubych zasłon trochę mija się z celem. Z resztą w ciągu dnia też się słucha muzyki i mam robić sobie ciemną jaskinię?

Poprawa akustyki będzie musiała obejść się bez zasłaniania okien a co za tym idzie, światła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

Moze takie pytanie pół żartem pół serio - czy tapeta moze wytlumic fale dźwiękowe?

Nie taka papierowa, cienka ale te grubsze.

Ktos o tym pomyslal albo hm przetestowal?

Tak. Są tapety akustyczne, ale zwykle ich współczynnik pochłanialności nie jest jakiś wybitny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, S4Home napisał:

Tak. Są tapety akustyczne, ale zwykle ich współczynnik pochłanialności nie jest jakiś wybitny.

 

34 minuty temu, Artur Brol napisał:

No I znow cos nowego sie dowiedziałem. 👍

Czasem warto zapytać.

Flizelinowe tapety też w tym wypadku w niewielkim stopniu, ale jednak ździebko coś dają.

Tutaj są tapety akustyczne.

A tutaj coś o tapetach fizelinowych i ich właściwościach.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.

Zawsze bylem fanem tapet vs farba. Jednak pokoj ktory do odsluchow uzywam to poddasze - czyli wysoki sufit z po jednej stronie spadzistym dachem do wys. 90 cm nad podloga.

Juz nawet myslalem nad czyms, by to bardziej przytulnym zrobic ale jak do tej pory jedyne co mi do glowy przychodzi to by obnizyc sufit ale poprzez wkomponowanie jakby drewnianej ramy - jak  w niektorych domach widac na poddaszu konstrukcje - i to pomalowac na jakis fajny drewniany kolor. Wtedy moze jakies tapety lub plyty.

Inaczej bedzie to dziwnie wygladalo - tak do polowy potapetowane to nie bedzie dobrze wygladac. No nic moze kiedys cos zrobie.

Dzieki za info - w ulubionych juz strony zapamietane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sonique napisał:

Wszystko w Waszych rękach: jak sklepy zaczną zwracać uwagę klientów na akustykę i nie będą namawiać do leczenia jej niedostatków nowym wzmacniaczem czy kablem - to reszta sama się zrobi;)

Chociaż wiem, że to też utopia. Bo sklep musi zarabiać:)

Musi, zgoda. Ale u nas za każdym razem pada pytanie jak to pomieszczenie wygląda. Jaki byłby sens sprzedawania czegoś droższego do pustego pokoju? - skoro klient wróciłby następnego dnia z awanturą :) 

ok, może niektórzy mają taką politykę sprzedażą ale my jesteśmy ostrożni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...